Skocz do zawartości
BoDeX

CINAVIA - koniec piractwa !!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zauważ, że jest różnica... Mój MIB jest kopią oryginału z zabezpieczeniem Cinavia, natomiast Twój film jak sam napisałeś jest sciagnięty z sieci.

MIB3 w oryginale na tym odtwarzaczu śmiga bez problemu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja to :

Men.In.Black.3.3D.iso - 48,4GB

Wypalona na BD50 Sony

Twoje słowa potwierdzaja moja tezę:

"Wszystko zależy od tego kto i czym kopiuje"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny nośnik MiB3, który jeszcze posiadam ma 44,8GB z wszystkimi dodatkami.

Tytuł główny z oryginalną ścieżką HD i napisami polskimi posiada 23,9GB, a po usunięciu ścieżki HD 23,1GB.

Pozdrawiam

Edytowane przez Web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,że różnice w wielkości wynikają z faktu ,że twoja wersja to 2D a moja to 3D /w menu wybieram wersję 2D lub 3D/ obydwie hulają na sony 790

Powodzenia w walce Cinavią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, to wersja 2D.

Edytowane przez Web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet kopiowanie na własny użytek płyty, którą się kupiło legalnie w sklepie jest (z tego co się orientuję) przestępstwem:

kary za piractwo

Nie polecam chwalić się na forach o takiej działalności, nawet jeśli ma ona służyć zrozumieniu oprogramowania Cinavia, które niekiedy potrafi zablokować nawet oryginalny film, z niewyjaśnionych przyczyn - raczej są to sporadyczne przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czemu mają służyć oprogramowania typu DVD Fab, które legalnie można zakupić i które reklamują się, że służą do tego typu celów?

Z tego, co wiem, to nie wolno w żadnym wypadku kopiować programów komputerowych, a muzykę czy filmy na własny użytek tak.

I w końcu jaka jest różnica między filmem sciągniętym z sieci za darmo, czego akurat ja nie robię, a zakupioną płytą i jej skopiowaniem na własny użytek.

Odnośnie blokowania Cinavia na oryginalnych nośnikach, to zauważyłem w trakcie ogladania filmu MIB 3, jak w pewnym momencie dialogi byłyby trochę przesterowane. Wyglądało to tak, jak nieraz zakodowany jest cały obraz i dźwięk również szwankuje. Być może jest to blokowanie o którym napisałeś powyżej.

Pozdrawiam

Edytowane przez Web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny nośnik MiB3, który jeszcze posiadam ma 44,8GB z wszystkimi dodatkami.

Tytuł główny z oryginalną ścieżką HD i napisami polskimi posiada 23,9GB, a po usunięciu ścieżki HD 23,1GB.

Pozdrawiam

Tak z ciekawości zapytam.

Co to za ścieżka HD która ma tylko 0,8 GB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka nie ma 0,8GB, ma ją prawdopodobnie tylko dodatek HD.

Po przekonwerterowaniu zostaje nam Dolby AC3, albo Dolby TrueHD.

Edytowane przez Web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat uwarunkowań prawnych jest różny w każdym kraju. U nas sciagać filmy wolno (z wyjątkiem torrentów) - gdzie indziej nie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka nie ma 0,8GB, ma ją prawdopodobnie tylko dodatek HD.

Po przekonwerterowaniu zostaje nam Dolby AC3, albo Dolby TrueHD.

Wybacz ale sam napisałeś HD i napisami polskimi posiada 23,9GB, a po usunięciu ścieżki HD 23,1GB.".

Jak tytuł główny to żadnych dodatków tam nie ma, trochę sam płyt przekonwertowałem więc mniej więcej orientuję się w strukturze takich płyt.

Poza tym do przerabiania używam BDRebuilder, jakoś tak mam sentyment, chociaż DVDFab też nieźle sobie radzi. "Tytuł główny z oryginalną ścieżką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że posiada 23,9GB po usunięciu wszystkich wersji językowych oprócz angielskiego HD, oraz napisów, a po zaznaczeniu "usuń ścieżkę HD" wyświetla 23,144GB dokładnie.

W DVD Fab można zastąpić oryginalną ścieżkę inną wersją językową. Odznaczając ścieżkę z j.angielskim i polskimi napisami zaznaczając tylko j.polski, który jest w AC3 wielkość jest trochę mniejsza, ale podobna.

Z innym tego typu programem, z jakim miałem do czynienia to Shrink DVD.

Z tego, co pamiętam w tym programie oryginalnej ścieżki nie można usunąć/ zastąpić w ogóle i zostaje ona zawsze. Można dołożyć, lub odjąć dodatkową wersję językową i napisy, ale to wiesz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet kopiowanie na własny użytek płyty, którą się kupiło legalnie w sklepie jest (z tego co się orientuję) przestępstwem:

kary za piractwo

Nie polecam chwalić się na forach o takiej działalności, nawet jeśli ma ona służyć zrozumieniu oprogramowania Cinavia, które niekiedy potrafi zablokować nawet oryginalny film, z niewyjaśnionych przyczyn - raczej są to sporadyczne przypadki.

Chyba jest, ale w USA a nie w RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd dopisek w nawiasie "z tego co się orientuję" dodałem, gdyż nie jestem prawnikiem i niekoniecznie zastanawiam się czy np oglądając filmik na YT nie złamię prawa. Dla mnie wprowadzenie CINAVIA było dobrym rozwiązaniem które przede wszystkim podniesie w jakiś malutki sposób jakość materiału jaki ludzie będą chcieli odpalić. Czy powstrzyma piractwo i kopiowanie kopii z kopii etc, gdzie już nie wiadomo kto kupił płytę ;) - moim zdaniem NIE. Taki kraj, co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.No i coś się zmieniło w tym temacie CINAVIA...?? Film Niesamowity Spider Man.. który posiadam (pobrany) posiada to zabezpieczenie....i DVDFab nic w tym temacie nie jest wstanie zrobić....niby przygotowuje ten film na odtwarzanie na PS3 ale na kompie nie mogę tego odtworzyć po 20 minutach wyciszenie dzwieku....i chyba się nie mylę to z dzwiekiem coś robi konwertuje do AC3..??Na wyświetlaczu nadal widnieje napis DTS HD MASTER....jest oprogramowanie jakieś aby się tego padziewia pozbyć???Z góry dziękuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat uwarunkowań prawnych jest różny w każdym kraju. U nas sciagać filmy wolno (z wyjątkiem torrentów) - gdzie indziej nie

W Polsce ściagać wolno??Na własny użytek pewnie tak?? A dlaczego z torrentów nie?? JAk to określa przepis możesz podać ustawę?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w Google wklepać i 1wszy wynik:

https://pl.wikisourc...lity_z_2006_r.)

ale ktoś się napisał.....a życie swoje nie jest to sprecyzowane jak czytałem wypowiedzi "znawców w tym temacie" film można pobrać i tylko pobrać rozpowszchnianie i kopiowanie do swoich kożyści i zaropkowych itp zabrobione..tak jak pisze na początku każdego filmu...film można pobrać i przetrzymać 24 godziny na użytek własny , po tym czasie usuwamy .Życie pokazuje że nie wszyscy są wstanie obejrzyć film w ciągu 24 godzin kto to mi udowodni czy ogladałem go czy nie??Zawsze będę twierdził że pobrałem i nie oglądałem z braku czasu..Film pobrany i rozpowszechniany przed oficialną premierą w takim przypadku czerpiesz zyski z takiego procederu...i to naprawdę kwalikowało by się pod więzienie(grzywną) Odnośnie torrenta to fakt rozpowszechniasz bo i wysyłasz pliki .Rapidshare i tego typu serwery to tylko pobierasz nie rozpowszechniasz (oficjalnie)

No dobra co z CINAVIA...?? dobry patent nie powiem tylko patrzeć jak go obejdą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kożyści i zaropkowych itp zabrobione

... wstanie obejrzyć film

... kwalikowało by się

Błagam .... litości ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam .... litości ! :)

Wybacz proszę.Pisałem w robocie w pośpiechu (bez poprawy błędów) no i co macie sposób na CINAVIA..?? jakiś program to obejdzie?? bo ja na dziś nie widze takiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertuss - na dzień dzisiejszy nie ma możliwości obejścia tego zabezpieczenia (i chwała bogu). Ja z ciekawości skopiowałem ostatnio kupioną płytę (pominę nazwę programu aby kogoś nie korciło). Skopiowałem ją 1:1 czyli każde zabezpieczenie, kod, kropkę i kreskę wypaloną na płycie. CINAVIA poznała się bez zawahania, że jest to kopia i nie chciała odpalić tej płyty. Byłem pod wrażeniem. Kopię testową oczywiście wywaliłem do kosza bo od czego jest oryginał.

P.S. do wcześniejszych wątków. Na płycie był napis o zakazie kopiowania, rozpowszechniania itd. Moim zdaniem jest to jednoznaczne i nie ma co polemizować w tej kwestii.

Nie wiem natomiast jak podchodzi prawo do oglądania filmów w sieci. Choćby na YT czy innym podobnym miejscu ktoś wrzuca cały film (w jednym kawałku lub pocięty), ja to oglądam za darmo i co dalej (zakładam, że podczas oglądania wpadną antyterroryści i mnie przyłapią)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle kombinować.....wystarczy zmienić odtwarzacz na DVDFab Player.....przecierz oni słyną W obchodzeniu wielu rzeczy:) I nie będą lecieć w stronę Cinavii jak to zrobili inni producenci oprogramowania Video Player. Nawet bardziej mi się spodobał niż ten piekny Total Media Theatre.....zbyt rozbudowany jest w porównaniu do DVDFab.....Jeszcze muszę spróbować jak zainstaluję system od nowa to wgram Total Media....bo teraz jak chciałem obejrzeć film z Cinavia to wyskoczył komunikat jakby hmmm chciał się połączyć z siecią i ja zgodziłem sie na TAK i tu był błąd....bo po 20 minutach żałowałem swojej decyzji..Następnym razem NIEzgodzę się i zobaczę co będzie....teraz to już nic nie zrobię bo chyba zapisane jest to gdzieś w rejestrze systemu...Pozdrawiam

KWESTIA CZASU JAK ZŁAMIĄ CINAVIA....

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzies mozna znaleźć aktualna liste playerów wolnych od cinavia?Czy może wiecie czy LG BD650 radzi sobie z tym zabezpieczeniem ewentualnie jaki model z lg (podobno LG BD550 jest wolne od cinavia )?

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzies mozna znaleźć aktualna liste playerów wolnych od cinavia?Czy może wiecie czy LG BD650 radzi sobie z tym zabezpieczeniem ewentualnie jaki model z lg (podobno LG BD550 jest wolne od cinavia )?

Pozdrawiam Jacek

Moja YAMAHA czyta kopie i oryginały płyt z tym cholerstwem bez zająknięcia (a ma ponad rok na karku, czy raczej chipie) :D Edytowane przez angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...