Skocz do zawartości
BoDeX

CINAVIA - koniec piractwa !!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Cinavia Protected Disks and Blu-ray Players (disks and players ONLY) List of Blurays/dvds that contain Cinavia protection and a list of bluray/media players and firmware versions do or don't contain cinavia support.

Blurays:

The Losers - Region A (Unknown for other regions atm)

The Runaways - RUMOURED, 1 tester so far said it doesn't have Cinavia

Dvds:

none known to date but will likely happen in the future

Bluray players/media players that contain Cinavia:

Sony Playstation 3 (PS3) - Firmwares affected - v3.15 firmware and newer (rumoured that firmwares older than v3.10 don't contain Cinavia, v3.01 works for sure)

LG BD550 - RUMOURED - unknown firmware atm

Pioneer BDP-V6000 - unknown firmware atm

Marantz UD5005 - unknown firmware atm

Bluray players/media players that DONT contain Cinavia:

LG BD560 firmware unknown. This player supports x264/xvid/divx and has NTFS support!

Sony BDP-S300 firmware unknown

Sony BDP-S301 firmware v5.30 and older (unknown if v5.40 is protected)

Sony BDP-S360 latest firmware 007 and older

Sony BDP-S370 firmware M03.R.315 and older

Sony BDP-S550 latest firmware 020 and older

Sony BDP-S560 latest firmware 007 and older

Sony BDP-S570 firmware M04.R.624 and older

Sony BDP-CX960 firmware v013 and older

Oppo BDP-83 (latest firmware BDP83-50-0424B and older)

Western Digital WD TV HD Media Player 1st Gen - model: WDAVN00 (latest FW v1.03.01 and older)

Western Digital WD TV HD Media Player 2nd Gen - model: WDBABF0000NBK-NESN (firmware 1.01.70 and older)

Western Digital WD TV Live HD Media Player 1st Gen - model: WDBAAN0000NBK (latest beta Firmware v1.03.35 and older)

Western Digital WD TV Live Plus HD Media Player 1st Gen - model: WDBABX0000NBK (latest Firmware v1.03.29 and older)

Software players that contain Cinavia:

None atm

Software Players that DONT contain Cinavia:

Total Media Theatre 3 v185

OPIS TECHNOLOGII

http://www.cinavia.com/languages/english/p...technology.html

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A wygląda to w praniu TAK i TAK.

Poza tym twórca AnyDVD HD :) ...już zapowiedział:

That is known and not so much of a problem.

I'm quite confident that before this type of protection spreads widely, our SlyPlayer is ready and that will play that kind of content.

Or any other player that doesn't have to follow the blu-ray rules - after all, it requires the player identify the protection and actively mute the sound, it's not implicit.

No i jeszcze jeden koleś napisał:

Just had some terrible thoughts.

There of course is more than one "audio watermark." So I believe it is highly likely that there are several types of Blu-Ray watermarks that will work along with HDCP, just as they have currently shown to be working along with AACS.

This would mean that a future model television set could receive an HDMI signal that contains a Cinavia audio watermark that says, "Hello, I am Cinavia watermark type 38542, which means that if I am not accompanied by the correct HDCP signal, then please blank the screen and display a 'you got owned' message."

This basically means that in the future, when you buy a new HDTV, you may very well end up unable to use it to watch a backup of one of these Cinavia watermarked discs, even if you are using a PC home theater computer that uses a freeware player that ignores Cinavia.

I would be very willing to bet that we will see this Cinavia crap implemented in the coming months and years in televisions, receivers, scalers, and pretty much any other device that has audio inputs, even analog ones.

Very very very upsetting news for people who enjoy excercising their fair use rights on all forms of physical media, as this can be put on Blu-Rays, DVDs, even CDs.

Na co twórca AnyDVD HD:

Well, I've even heard rumors about a special progam developed by NASA using extraterrestrial knowledge they gathered back in area 52 (the one found after 51 - what the 9/11 terrorists were really after).

They're planning to implant chips into our brains though nanites in our food. Whenever you see a movie with a watermark in it, you'll go deaf and blind.

And if it happens more than tree times, your head will explode.

WE'RE ALL GONNA DIE!!!!

You really have to calm down, everything is going to be alright :)

Repeat that 100 times. "I must calm down, I must calm down, ...".

(But you might have given them a nice idea, now, come to think of it - to make sure, you should send in your suggestion, chances are, you'll win a prize :) )

:blink:

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnyDVD HD czy moze pozniej wersja AnyDVD 3D bez problemu poradzi sobie z tego typu zabezpieczeniami. Tym programem zaradzaja nielada mozgi od zabezpieczen :-).

Wiem co mowie :-)

Kwestia tylko czy nowa wersje wypuszcza on time czy z lekkim opoznieniem coby jednak nie denerwowac tych ze strefy 52 i 51 :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby usunąć zabezpieczenie niezbędna jest ingerencja w ścieżkę dźwiękową, wątpię aby magicy ze Slysoft poradzili sobie z Cinavia aby nie było żadnych strat na dźwięku, ale obym się mylił...

Oczywiście dotyczy to tych, którzy mają odtwarzacze z zabezpieczeniem Cinavia, czyli ponoć zdecydowana większość odtwarzaczy wyprodukowanych od końca 2009r + PS3. Ciekawe tylko czy przez zmianę firmware starszych odtwarzaczy możliwe jest wprowadzenie Cinavia... :lol:

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVDFab 8.0.7.3 Final

Blu-ray Copy:

* New: Added support to copy Cinavia protected Blu-ray disc for playing on PS3.

* New: Added option "Create Protected Disc (BDMV-REC) to disable Cinavia" in "Full Disc" and "Main Movie" mode.

Chyba po Cinavia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Jakiś czas temu zacząłem składać sobie zestaw kina domowego. W zasadzie decyzja padła na tv http://www.sony.pl/product/tv-102-40-lcd/kdl-40hx750/tab/overview i odtwarzacz blu ray http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s490#/ProductBenefits . Podczas wertowania sieci wyczytałem że istnieje problem zabezpieczeń CINAVIA. Czy moglibyście mi przybliżyć problem tego zabezpieczenia? Te zabezpieczenia "ucinają dźwięk" tylko gdy się odtwarza z płyty? A co w przypadku gdy chcę odtworzyć film w formacie mkv z USB? takie zabezpieczenie również uniemożliwi oglądanie? Odświeżam temat i liczę na jakieś sugestie i podpowiedzi z Waszej strony. Chętnie posłucham również opinii na temat wybranego przeze mnie sprzętu.

Pozdrawiam R4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma możliwości obejścia tego zabezpieczenia. Cinavia po prostu nie pozwoli na odtworzenie wybranego przez Ciebie materiału jeśli będzie wskazywał na to że pochodzi z nielegalnego źródła.

CINAVIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ps3 jest tak, że po 20-30 min wyłącza się dźwięk. Wtedy zostaje przerwanie filmu i obejrzenie kolejnych 30min następnego dnia. Ewentualnie jeżeli ogląda się z pendriva to wyłączenie, odczekanie np godziny i próba obejrzenia kolejnych 20-30 min :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim tytule ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę tytułów z listy powyżej zrzucane DVDFabem, ale wszystko idzie bez najmniejszego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misfit, według tej listy model odtwarzacza S490 nie korzysta z tego zabezpieczenia... tylko ciekawe czy na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę tytułów z listy powyżej zrzucane DVDFabem, ale wszystko idzie bez najmniejszego problemu...

Bo nie wystarczy, że dany film ma zabezpieczenie cinavia, jeszcze odtwarzacz musi potrafić je wykryć.

misfit, według tej listy model odtwarzacza S490 nie korzysta z tego zabezpieczenia... tylko ciekawe czy na pewno?

google twierdzi, że od lipcowego firmware wprowadzono w tym odtwarzaczu cinavia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ps3 jest tak, że po 20-30 min wyłącza się dźwięk. Wtedy zostaje przerwanie filmu i obejrzenie kolejnych 30min następnego dnia.

no jest troche szybsze rozwiazanie. dzwiek wylacza sie po 20 minutach, ale wystarczy wejsc do ustawien systemowych zmienic zegar na godzine pozniej (czynnosc ta zajmuje okolo 15 sekund) i mozna ogladac kolejne 20 minut :) u mnie to dziala na ps3 fat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest troche szybsze rozwiazanie. dzwiek wylacza sie po 20 minutach, ale wystarczy wejsc do ustawien systemowych zmienic zegar na godzine pozniej (czynnosc ta zajmuje okolo 15 sekund) i mozna ogladac kolejne 20 minut :) u mnie to dziala na ps3 fat.

Bez jaj :D. Sprawdzę przy następnej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziasiaj chyba w końcu doczekałem się działania tego zabezpieczenia.

Chodzi o filmy Faceci w czerni 3 3D i Titanic 3D (iso).

Po ok.10 minutach na Facetach w czerni przycina mi obraz a na tytanicu po tym

samym czasie dźwięk.

Reszta filmów które mam działają jak działały.

Odtwarzacz to himedia 900B z podbiętym dyskiem na usb.

Ściągałem z dwóch źródeł Men in Black i jest bez zmian.

Chyba czeka mnie zakup legalnej płytki. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem MiB3 3d i Titanic 3d na Sony 790 i wszystko hula aż miło

Nie do końca... Też mam ten odtwarzacz od tygodnia i skopiowany z oryginału blu ray Man in Black3 w darmowym DVD Fab po 18 minutach blokuje się z komunikatem Cinavia. Wrzuciłem film na sarszy odtwarzacz S470 i fim poszedł bez problemów. Pamiętam, że w pełnej wersji DVD Fab, był komunikat, że zabezpieczenie zostanie na nowo założone, czy coś w tym stylu... W obecnej darmowej wersji jest monit, że po usunięciu Cinavia nie bedzie możliwości odtwaczania w PS3 i modelach z oprogramowaniem xxxx lub wyższych.

Edytowane przez Web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego kto i czym kopiuje.

Mam wersję MiB3 3d i Titanic 3d z netu /Full/ i na Sony 790 nie ma żadnych problemów.

Web jeśli zrobiłeś kopie darmowym DVD Fab i liczyłeś ,że będzie dobrze to gratuluję wiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego kto i czym kopiuje.

Mam wersję MiB3 3d i Titanic 3d z netu /Full/ i na Sony 790 nie ma żadnych problemów.

Web jeśli zrobiłeś kopie darmowym DVD Fab i liczyłeś ,że będzie dobrze to gratuluję wiary.

Od momentu zakończenia licencji DVD Fab, kopiuję filmy, wiele tytułów których nie będę wymieniał i jest OK.

Tyle, że tytuł główny musi zmieścić się po usunięciu dodatków na 25GB, jak nie jestem w posiadaniu płytki o pojemności 50GB. Z żadnym z tytułów, które wyszły od czerwca tego roku, bo wówczas zakończyła się licencja nie było problemów, aż do filmu MIB3, więc nie gratuluj mi wiary, bo to się dzieje w realu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wczoraj kopię tego filmu włóżyłem do laptopa Sony i też poszedł bez problemu, czyli bez komunikatu Cinavia....

Edytowane przez Web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy wobec tego 2 reale

- Twój z MIB3 ktory jak piszesz "po 18 minutach blokuje się z komunikatem Canavia"

-mój z MIB3 ktory nie blokuje sie i chodzi plynnie do końca

Odtwarzacz mamy ten sam Sony 790

Wolę mój real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...