Skocz do zawartości
kazek_krk

Coraz gorsza jaość kanałów HD w C+

Rekomendowane odpowiedzi

Eduakacja Klienta to nie nejmocniejsza strona naszych mediów. "Kowalski" nadal sądzi, że rozdzielczość to już jest Hade. Eket mniej wiecej taki jak jaranie sie 12Mpx w komórce. Nikt nie ma pojęcia co to bitrate, kompresja stratna, szumy itp. Ma mieć 720piksli i ma czyli jest HD... a to, że to upscale albo inne [beeep] serwowane pod przykrywką marketingowej papki nie specjalnie go martwi bo i tak pochwali się przed sąsiadami ;-)

Na poważnie: Czy można zrobić petycję do Urzędu Ochrony Konsumenta w której poprosimy o konkretne parametry minimalne i przy okazji nagłośnić fakt perfidnego postępowania platform? Czy to nie będzie tak, że można sztucznie podnieść bitrate do wymaganych np. 10Mbps pozostając przy aktualnej jakości obrazu?

"Uwaga" się tym nie zajmie raczej, żeby nie [beeep] na własnym podwórku ;-)

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać dane Avatara?

Właśnie trwa emisja, w 2D:

General

ID : 190

Complete name : D:\Wideo\do obrobki\20110123 1715 - CANAL+ FILM HD - Avatar.ts

Format : MPEG-TS

File size : 88.9 MiB

Duration : 1mn 24s

Overall bit rate : 8 545 Kbps

Video

ID : 360 (0x168)

Menu ID : 13021 (0x32DD)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : Main@L4.0

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Duration : 1mn 25s

Bit rate : 7 477 Kbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 25.000 fps

Standard : Component

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Interlaced

Scan order : Top Field First

Bits/(Pixel*Frame) : 0.144

Stream size : 75.8 MiB (85%)

Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177

Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361

Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

Audio #1

ID : 380 (0x17C)

Menu ID : 13021 (0x32DD)

Format : MPEG Audio

Format version : Version 1

Format profile : Layer 2

Duration : 1mn 24s

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 256 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 48.0 KHz

Video delay : -380ms

Stream size : 2.58 MiB (3%)

Language : Polish

Language, more info : Reserved

Audio #2

ID : 381 (0x17D)

Menu ID : 13021 (0x32DD)

Format : AC-3

Format/Info : Audio Coding 3

Mode extension : CM (complete main)

Duration : 1mn 24s

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 384 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Video delay : -468ms

Stream size : 3.87 MiB (4%)

Language : ory

Text #1

ID : 551 (0x227)

Menu ID : 13021 (0x32DD)

Format : Teletext

Language : Polish / Polish

Text #2

ID : 721 (0x2D1)

Menu ID : 13021 (0x32DD)

Format : DVB Subtitles

Language : Polish

Menu

ID : 1021 (0x3FD)

Menu ID : 13021 (0x32DD)

Duration : 1mn 24s

List : 360 (0x168) (AVC) / 380 (0x17C) (MPEG Audio, Polish) / 381 (0x17D) (AC-3, ory) / 551 (0x227) (Teletext, Polish / Polish) / 721 (0x2D1) (DVB Subtitles, Polish)

Language : / Polish / ory / Polish / Polish / Polish

Wacław Misiura - ja sprawdzam próbki za pomocą MediaInfo. Są też tunerki gdzie bitrate można sprawdzić "z pilota" na ekranie TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli standard, na dobrym TV będzie ok (tutaj plazma wskazana na takie bitrejty;) ), na słabszym będzie syfior ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacław Misiura - ja sprawdzam próbki za pomocą MediaInfo. Są też tunerki gdzie bitrate można sprawdzić "z pilota" na ekranie TV

byłem na stronie MediaInfo i widzę, że to program komputerowy. w moim przypadku chyba nie jestem sprawdzić parametrów oglądanego z C+ materiału, bo korzystam z tunera, który otrzymałem od C+ - Pace PVR HD 500 GB - chyba, że się mylę i ten tuner ma taką możliwość, a ja o niej nie wiem.

mam podłączony dysk multimedialny, lecz na niego nie nagram materiału w jakości, jaki oglądam - max 720x576 25 kl/s. na wejściu AV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzisz. Albo przez kompa albo na porządnym dekoderze, który ma taką funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - dzięki, będę śledził wasze informacje na temat jakości kanałów - stwierdzam, że dostawca robi sobie z odbiorców jaja.

jeszcze, jeśli mogę, to wam, fachowcom ;)

chciałem zadać pytanie.

czytałem informacje, gdzie autor artykułu udowadniał, że 720p ma więcej informacji/detali w przekazie, niż 1080i.

jak w większości przypadków, o których nie mamy pojęcia musimy wierzyć fachowcom.

czy waszym zdaniem, oglądając na tv, jaki mam w stopce, w tunerze powinienem zmienić odbiór na 720p, czy zostawić na 1080i?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djrobus - dzięki za odpowiedź. Na moim tv średnio to wyglądało. Pamiętam jak we wrześniu 2009 r. puścili The Incredible Hulk i jakość była świetna jak na przekaz satelitarny. Niestety ostatnio jest coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - dzięki, będę śledził wasze informacje na temat jakości kanałów - stwierdzam, że dostawca robi sobie z odbiorców jaja.

jeszcze, jeśli mogę, to wam, fachowcom ;)

chciałem zadać pytanie.

czytałem informacje, gdzie autor artykułu udowadniał, że 720p ma więcej informacji/detali w przekazie, niż 1080i.

jak w większości przypadków, o których nie mamy pojęcia musimy wierzyć fachowcom.

czy waszym zdaniem, oglądając na tv, jaki mam w stopce, w tunerze powinienem zmienić odbiór na 720p, czy zostawić na 1080i?

Zostawić 1080i skoro wszystko jest nadawane w 1080i. A o różnicach między formatami było już dawno temu wiele ale to wiele dyskusji ale dzisiaj to bez znaczenia: zostało 1080i via sat. Poszukaj starych postów w HD Pedia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu jakość kanału HBO HD jest bardzo słaba. Dzisiaj sprawdzałem bitrate i na jednym z filmów wahała się koło 2,5 Mbit/s. Beznadziejni marketingowcy tworzą duble kanałów HD których nikt nie ogląda aby tylko reklamach było że dana platforma ma ich więcej kanałów HD i oczywiście wyciągnąć od nas kasę. Jak tak dalej będzie to pożegnam się z paczką podobno premium HBO. Mam nadzieję że doczekam kiedyś czasów że będę mógł płacić tylko za kanały które rzeczywiście oglądam.

Dodatkowe info o przyczynach słabej jakości HBO HD.

przyczyna słabego bitrate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, HBO HD to jest skandal ale co gorsza cyfra+ wprowadziła na swój transponder śmieciowy tvn7 hahade i tym właśnie śmieciowym tvnem wyraznie pogorszyła jakość Canal+HD oraz C+film HD. To jest dopiero szczyt głupoty aby byle czym niszczyć jakość swoich własnych najlepszych kanałów DODATKOWO PŁATNYCH!!!

Mam nadzieję że w związku z tym wyłączą z tego transpondera C+film HD i pasmo po nim przejmie C+HD a film bedzie z nowego transpondera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...