Jump to content
Sign in to follow this  
autorus

Zmiany w rapidshare.com

Recommended Posts

rapidshare

Nowy podział:

* RapidSmall pakietu RapidSmall, użytkownicy płacą 4 Rapids dziennie. To daje im 10 GB bezpiecznego miejsca i wielkości ruchu na dobę z 1 GB. Co więcej, mogą one skorzystać z zarządzania plikami i funkcji bezpośredniego pobrania.

* RapidMedium Ci, którzy wybierają ofertę RapidMedium dostać w zamian za 20 Rapids dnia 50 GB bezpiecznego miejsca i wielkości ruchu na dobę z dnia 5 GB. Oprócz zarządzania plikami i bezpośrednie pliki do pobrania, użytkownicy będą mogli zarządzać ich dane w folderach.

* Posiadacze RapidBig z RapidBig konta mają dostęp do 200 GB bezpiecznego przechowywania i limit 20 GB ruchu. Wraz z innymi funkcjami RapidMedium, w tym użytkownicy wersji będzie również w stanie ich zweryfikować konto. Pakiet RapidBig kosztów 78. Rapids dziennie.

* RapidSupersize z kontem RapidSupersize, użytkownicy otrzymują 600 GB bezpiecznego miejsca i 60 GB ruchu dziennie, w zamian za 229 Rapids dziennie. Dodatkową cechą, użytkownicy będą mieli możliwość sprzedaży swoich własnych plików za pomocą Menedżera licencji.

* RapidBusiness Z RapidBusiness, handlowych klienci korzystają z możliwości przechowywania informacji oraz przyznawać innym dostęp do jeszcze większej ilości danych do 449 Rapids dziennie. Oprócz cech transakcji RapidSupersize, klienci będą mieli dostęp do licencji Manager +.

rapidshare

Nowy podział:

* RapidSmall pakietu RapidSmall, użytkownicy płacą 4 Rapids dziennie. To daje im 10 GB bezpiecznego miejsca i wielkości ruchu na dobę z 1 GB. Co więcej, mogą one skorzystać z zarządzania plikami i funkcji bezpośredniego pobrania.

* RapidMedium Ci, którzy wybierają ofertę RapidMedium dostać w zamian za 20 Rapids dnia 50 GB bezpiecznego miejsca i wielkości ruchu na dobę z dnia 5 GB. Oprócz zarządzania plikami i bezpośrednie pliki do pobrania, użytkownicy będą mogli zarządzać ich dane w folderach.

* Posiadacze RapidBig z RapidBig konta mają dostęp do 200 GB bezpiecznego przechowywania i limit 20 GB ruchu. Wraz z innymi funkcjami RapidMedium, w tym użytkownicy wersji będzie również w stanie ich zweryfikować konto. Pakiet RapidBig kosztów 78. Rapids dziennie.

* RapidSupersize z kontem RapidSupersize, użytkownicy otrzymują 600 GB bezpiecznego miejsca i 60 GB ruchu dziennie, w zamian za 229 Rapids dziennie. Dodatkową cechą, użytkownicy będą mieli możliwość sprzedaży swoich własnych plików za pomocą Menedżera licencji.

* RapidBusiness Z RapidBusiness, handlowych klienci korzystają z możliwości przechowywania informacji oraz przyznawać innym dostęp do jeszcze większej ilości danych do 449 Rapids dziennie. Oprócz cech transakcji RapidSupersize, klienci będą mieli dostęp do licencji Manager +.

No sorry ale co to ma wsólnego z HD?

Przenoszę do innego działu.

Pozdro

Edited by pmcomp

A jak to się będzie miało do mojego już wykupionego konta? Mam nadzieję, że na razie zostanie bez zmian.

Dzięki za przeniesienie :huh: wpadam żeby przerzucić a tu już wszystko porobione :D

Odnośnie kont to faktycznie ze nie ma pojęcia jak oni to chcą zrobić. Czy automatycznie będą zmieniać konta na równoważne? Wtedy zwykłe konto premium powinni przemianować na rapidmedium.

Czytając inne fora wychodzi na to, że już nie długo będzie mi ono nie użyteczne.

Czytając inne fora wychodzi na to, że już nie długo będzie mi ono nie użyteczne.

Sorki kolego ale pisz please po polsku.

I rozwiń co czytałeś na innych forach :huh:

A co ja napisałem nie po Polsku?. Nawet masz przecinki i gramatykę :huh:. Przejrzałem fora o rapidshare i wychodzi na to, że ludzie będą rezygnować z tego. Nie będzie im się opłacało tam nic wrzucać. Tak więc moje konto opłacone na rok czasu, może stać się bez użyteczne dla mnie. Zobaczymy jak to będzie, przy ostatnich zmianach też był płacz.

Ja tam kupiłem swoje na 30 dni za 10 zł z włączonym Security Lock. Po miesiącu gościu zmienił hasło i nie miałem dostępu. Dwa dni później wchodzę, a tu brak Security Lock i data konta do lipca następnego roku. Oczywiście zmieniłem hasło i login i konto na rok za free :huh:

hm dostałem info ze znajomego serwisu ze rezygnują z rapidshare.com i proponują mi wybór hostingi SharingMatrix.com oraz NetLoad.in

Znaczy się chyba zmiany na rapidshare nie ida w dobrym kierunku ;)

I to jest wkurzające. W połowie roku robią sobie zmiany i zostanę na lodzi. A kasę wzięli.

Trzeba poczekać aż sytuacja się wyklaruje. Ale stawki 1pln za konto 8h, gdzie od 12 w nocy przy szybkiej "rurze" można było ściągnąć kilkadziesiąt GB już nie wrócą.

a co powiesz na 1.5 tera w 1 miech za 28zł ? :P

Edited by mobor

Cos takiego otrzymałem z rapidshare:

"Since you have exceeded either your storage volume of 50 GB or your daily

traffic volume of 5 GB you have been automatically upgraded from your

RapidMedium to a RapidBig account. Your total storage space is now 200 GB

and you dispose of a daily traffic volume of 20 GB. Furthermore, you will

now be able to verify and personalise your account which means that you

have exclusive control over the files you deposit at RapidShare. By

verifying your account you confirm that you are authorised to use the files

that you have stored so that it is not necessary for RapidShare to pursue

potential copyright infringements. The RapidBig account costs 78 Rapids per

day.

Thank you for using RapidShare. We hope you are happy with our service.

Best regards

Your RapidShare team

"

więc nie jest żle

Pozdrawiam

Krzysiek

ta - policz najpierw ile masz RapidPointów nastepnie liczbe podziel przez 78 - otrzymany wynik pokazuje jak dlugo (dni) bedziesz mial wazne swoje konto

Witam uprzejmie

Czytaliście? ;)

- Od dwóch dni ktoś włamuje się na konta użytkowników Allegro i wykupuje wszystkie wystawione przez nas przedmioty. Zakupy idą w setki tysięcy złotych - alarmują przez platformę Kontakt TVN24 sprzedawcy, którzy handlują na Allegro kontami do serwisu Rapidshare. Jeszcze bardziej zaskoczeni są kupujący, których konta wykorzystywane są do transakcji. W skrajnych wypadkach ich rachunki idą w setki tysięcy złotych. Serwis aukcyjny wie o sprawie i ją bada.

To był zwykły dzień pracy, gdy do pana Łukasza zadzwonił jeden ze sprzedawców Allegro. Informacja była szokująca. Pan Łukasz kupił właśnie u niego wszystkie konta Rapidshare, jakie były wystawione na aukcji. Zwykle na jednej sprzedawcy wystawiają kilkadziesiąt do kilkuset kont, każde z nich kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych - pan Łukasz mógł więc nieświadomie dokonać zakupów na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Była godzina 15.50, gdy zalogował się do serwisu i sprawdził, co się dzieje.

Od pięciu minut ktoś wykonywał na jego nazwisko od 3 do 7 transakcji na minutę. W każdej z nich kupował wszystkie wystawione przedmioty i "zamykał" aukcję. Zanim udało mu się skontaktować z Allegro i zablokować "przejęte" konto, minęła godzina. W sumie z jego profilu dokonano ok. 150 transakcji u 72 dwóch sprzedawców. Najwyższa kwota pojedynczego zakupu to niemal 120 tys. złotych. Te mniejsze to od kilku do nawet 80 tys. złotych.

Pan Łukasz zrezygnowany nawet nie liczył, ile w sumie powinien zapłacić - jak szacuje może to być nawet ponad 0,5 mln złotych.

Zmasowana akcja

Konta w serwisie Rapidshare dają nielimitowany dostęp do plików umieszczonych na serwerach serwisu - to mogą być pliki tekstowe, zdjęcia, ale przede wszystkim muzyka i filmy. Sprzedawcy na Allegro zarabiają kupując hurtowe ilości kont Rapidshare, a potem odsprzedają je z zyskiem na serwisie aukcyjnym.

To oni jako pierwsi zaalarmowali nas poprzez platformę Kontakt TVN24. - Nie można wystawić normalnej aukcji. Wszystko znika w przeciągu chwili, a Allegro nie reaguje - mówi tvn24.pl jeden ze sprzedawców i opisuje swoją sytuację. Podejrzane zakupy zaczęły się we wtorek. Za każdym razem schemat był taki sam. Jeden użytkownik kupował wszystkie wystawione przedmioty i kończył aukcję. Później w rozmowie telefonicznej padała jedna odpowiedź: - Ktoś włamał się na moje konto - mówili zdziwieni kupujący.

Swoje rozmowy z kupującymi opisuje też inny sprzedawca: - Człowieku, kupiłeś 500 kont, mówię, a on jest w szoku - relacjonuje tvn24.pl.

Kto za to zapłaci?

Skarbówka ściga sprzedających z Allegro

Dolnośląska skarbówka skierowała ponad setkę swoich urzędników do walki z... czytaj więcej »

Według jego szacunków koszt ich wystawienia razem z 2-procentową prowizją od sprzedaży to prawie 1500 zł, ale w przypadku innych sprzedawców te kwoty mogą być wyższe. Zwykle w tego typu wątpliwych sprawach serwis aukcyjny zwraca niesłusznie pobrane prowizje.

- Allegro anulowało prowizje, gorzej z opłatami za pozycjonowanie. Teraz sprzedawcy ścigają mnie o te pieniądze, a to jest 12 zł od każdej aukcji - skarży się pan Łukasz.

- Każda taka sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i decyzja jest podejmowana po ustaleniu, co się naprawdę wydarzyło. W tej chwili wyjaśniamy sprawę - mówi tvn24.pl Patryk Tryzubiak, rzecznik prasowy Allegro.

Allegro: To wina użytkowników

Jego zdaniem, włamania na konta w Allegro to wina użytkowników, a nie serwisu. - Nie ma technicznej możliwości, żeby ukraść takie konto z firmy zarządzającej hasłami - mówi Tryzubiak.

Według niego, Polacy są kiepsko wyedukowani w zakresie bezpieczeństwa informacji komputerowych, a ryzyko ataku podwyższają zainstalowane na komputerach nieoryginalne programy. - Najprawdopodobniej mieliśmy do czynienia z przejęciem kont użytkowników, których komputery nie były w należyty sposób zabezpieczone przed takimi działaniami. Są to niestety nagminne problemy polskich internautów. Używanie nieoryginalnego oprogramowania, brak programów antywirusowych to polska codzienność. W ten sposób użytkownicy tracą hasła do kont Allegro, Naszej Klasy, Facebooka, ale także banków - komentuje Tryzubiak.

- Takie tłumaczenia to mogą być dla laików, którzy nie mają o tym pojęcia - uśmiecha się pan Łukasz.

Wyjaśnia, że pracuje w branży komputerowej i zdaje sobie sprawę, że nie ma zabezpieczeń nie do obejścia. - Jeśli hakerzy dobrze się przygotowali, to atak musi się udać - tłumaczy i zapewnia, że sam korzysta z legalnego oprogramowania i aktualnego programu antywirusowego.

O zdarzeniu powiadomił już policję.

Kto zyskał?

Sprzedają głosy na aukcji internetowej

Na internetowym portalu aukcyjnym jeden z użytkowników wystawił na sprzedaż... czytaj więcej »

Serwis Allegro wyjaśnia, że nie ma możliwości sprawdzenia, kto steruje całą akcją. To zadanie organów ścigania - tłumaczy rzecznik Allegro.

O to, kto na tym zarobił, zapytaliśmy więc jednego z poszkodowanych sprzedawców. - Nikt na tym nie skorzysta. Bez wpłacenia pieniędzy nikt nie wyśle haseł do kont - tłumaczy.

- Być może ktoś, kogo nie stać na te promowane aukcje to robi - zastanawia się inny poszkodowany.

Zmasowany atak na handlarzy kontami Rapidshare trwa. Aukcje wystawione na próbę w czwartek po południu zostały wykupione w przeciągu 3 minut. - Nie może być tak, że ktoś zakłada firmę, płaci za działalność i nie może normalnie funkcjonować - oburzają się sprzedawcy.

Rafał Słomka//kdj/k

Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1663108,0,1,100-tys...,wiadomosc.html

Z poważaniem

No niestety to koniec rapida. Za upload trzeba bedzie placic dosyc sporo wiec nie sadze ze znajda sie ochotnicy. Szkoda, Internet juz nie bedzie taki sam. Czuje sie jakby umarla czastka mojej osoby

A ja sądze ze zaraz przywrócą stare dobre premium i tyle jak zobacza ze im interes nie idzie ;) Ludzie co wy się boicie hehe wróci stary dobry RS i tyle nie zamierzam mieć na kazdym hostingu premium także wiecie RS sie przekona ze im interes nie4 wyszedł i wróci stary dobry RS

Zmianę cen to by się przeżyło. Tylko warunki dla wysyłających pliki mocno się zmieniły, i bez jakichś konkretnych zachęt po prostu nie będą wysyłali.

Wchodzę sobie, patrze a tam moje konto zostanie zamknięte za miesiąc. A wykupiłem w styczniu na rok. Musiałem na razie zmienić limit na 1gb i mam teraz do 2013. I jeszcze wysyłają mi emaile po NIEMIECKU. No tak, jak mam ip z Polski to na pewno umiem po Niemiecku, w końcu było się pod okupacją. Kpina.

Ktoś z Was trenował zamknięcie konta i zwrot $? Zgodnie z ich TOS'em mogę się o to ubiegać.

Bo ja wysłałem maila, dostałem odpowiedź z automatu, że odpowiedź przyjdzie nieco później bo mają mase @ i póki co ciiiiiszaa...

Jak zwrócą kasę (mam konto opłacone do stycznia) to robię powrót na binarki. Od ostatniego razu widzę, że retencja ładnie skoczyła do 600dni ;) (kilka lat temu 120 to był max ) - jak jest 600dni to konto miesięczne na dwa miesiące dzielone po pół z kumplem styknie :)

Nie mam czasu na zabawę w pakiety, bzdety, liczenie, przekraczanie limitów itp. itd.

Edited by fiutek

Ja to trenowałem - i to z powodzeniem !

umowa sie zmieniła wiec przysługuje prawo do zwrotu kasy - trzeba to zrobic przez PayPal otwierając spór

Rapidowi zalezy na PayPalu wiec nie powinno byc problemów

Kiedys zrobiłem juz taki myk jak zmieniali dzienny limit z 10 GB na 3 GB... kasa wróciła- konto zamkneli

3 giga to se mozna na darmowym bez łaski zasysać

Przygode z rapiem skonczylem miesiac temu - uff, udało sie na czas ;)

Edited by mobor

To będę musiał się ścierać z supportem, bo zamknąłem konto pp przez które była realizowana wpłata. ;)

btw. Wczoraj poleciało 10gb z paczki small w happy hours (no zostało 50MB jak leciała ostatnia paczka), dostałem automatik upgrade do medium i zamiast 5 tylko 4gb trafiku ;) - dobry wałek.

==

A co do binarek, hitnews ma super ofertę nocną, za cenę konta na rapidzie http://www.hitnews.eu/index_en.php?group=2 - 52,50euro za 120mbit między 24 a 16 - rewelka.

Nawet moja historia u nich się zachowała, hehe

25/04/2008 28/04/2008

03/06/2008 17/06/2008

27/06/2008 11/07/2008

Wtedy brało się dwutygodniówki za 4euro i szalało na 1mbit xD

Edited by fiutek

Działa.

Tak rapid refunduje kasę:

The way in which we calculate this is how many months you have used out of the

whole subscription, and we then calculate how much those months cost when

ordering them separately.

For example:

16.99EUR (3 Monate) - 6.99 EUR (1 Monate) - 6.99 EUR (1 Monat) = 3.01 EUR

W moim przypadku 55euro/rok

7x7 = 49euro

Zwrócą 6euro.

Ha im W DE

3 ostatnie posty zostaną skasowane, bo ktoś zaraz dostanie ostrzeżenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...