Skocz do zawartości
cupra

Slaby Odbior po zamnotwaniu rozgaleznika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wykoanlismy instalacje Anteny NAZIEMNA SZEROKOPASMOWA DIGITmax HD P25

posiada ona Zasilacz sieciowy ze zwrotnicą zasilania Zasilanie przedwzmacniacza 12V 46mA

sprawa wyglada tak sama antena odbiera ok nawet bez wzmacniacza jest super obraz na programie 1,2,3

z wzmacniaczem dochodzi polsat i tvn chociaz cudow nie ma sniezy ale moze byc

a teraz obecnie po podlaczeniu poprzez aktywny rozgaleznik ART/6 kupiony

http://allegro.pl/item1068160853_aktywny_r..._6_na_6_tv.html antena bez wzmacniacza wogole nie dziala

a po podlaczeniu polsat i tvn jest gorszy niz byl

regulacja rozgaleznika nic nie dala by uzyskac lepszy sygnal program 1,2,3 ok

to tylko na 1 tv, co dopiero gdy podlacze kolejne

dalej co zrobic by odbierac mocniej polsat i tvn ?

zasilacz z zanteny 100ma

mieszkam w pucku nadajnik polstat tvn to oksywie, reszta Chwaszczyno

odleglosc ok 30km

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile chcesz tych telewizorów docelowo podłączyć ale dla 2-3 sztuk zacząłbym od zwykłego pasywnego rozdzielacza.

Jeśli chodzi o aktywny rozdzielacz to hmmm, nie znam się na tym za dobrze ale przy cenie ~40 PLN cudów bym nie oczekiwał.

Skoro jednak już kupiłeś ten aktywny rozdzielacz to w tym momencie jest kwestia podstawowa - zasilanie:

1. O ile dobrze zrozumiałem to masz zasilacz 12V/100mA

2. Wg danych katalogowych ( i tego co piszesz) przedwzmacniacz w antenie potrzebuje 46mA

3. Z tego co znalazłem ten twój rozgałęźnik z kolei chciałby 65mA

Reasumując:

masz zapotrzebowanie na ~110mA i zasilacz potrafiący dać 100mA , mała szansa żeby to dobrze działało.

Moja rada: przede wszystkim zasilacz który potrafi dać min 150mA a jeszcze lepiej ~200mA

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile chcesz tych telewizorów docelowo podłączyć ale dla 2-3 sztuk zacząłbym od zwykłego pasywnego rozdzielacza.

Jeśli chodzi o aktywny rozdzielacz to hmmm, nie znam się na tym za dobrze ale przy cenie ~40 PLN cudów bym nie oczekiwał.

Skoro jednak już kupiłeś ten aktywny rozdzielacz to w tym momencie jest kwestia podstawowa - zasilanie:

1. O ile dobrze zrozumiałem to masz zasilacz 12V/100mA

2. Wg danych katalogowych ( i tego co piszesz) przedwzmacniacz w antenie potrzebuje 46mA

3. Z tego co znalazłem ten twój rozgałęźnik z kolei chciałby 65mA

Reasumując:

masz zapotrzebowanie na ~110mA i zasilacz potrafiący dać 100mA , mała szansa żeby to dobrze działało.

Moja rada: przede wszystkim zasilacz który potrafi dać min 150mA a jeszcze lepiej ~200mA

docelowo max 4 narazie sa 2

jak kupie mocniejszy zasilacz to czegos mi to nie spali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko będzie trzymał nominalne napięcie 12V to nic złego nie może się stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bede musial rozbebeszyc ta zwrotnice i podlaczyc inny zasilacz? to zadziala w zwrotnicy tej anteny, sorki za te pytania ale antena ma gwarancje wiec jak to wykombinowac inaczej by oryginalu nie ruszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej anteny potrzebujesz jedynie rozgałęźnika, który przepuszcza napięcie zasilające do anteny.

W tym rozwiązaniu tkwi prostota, ale efekt musi być zgodny z oczekiwaniami.

http://www.telmor.pl/pl/offer/185 - pierwszy z brzegu, ale są także i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to zapewni lepszy sygnal? bo nie potrzebowalem podlaczenie do sieci zaslania by miec tvp1 2 i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...