Skocz do zawartości
szorko

Mitsubishi LaserVue 75"

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taką nowość 75" od Mitsubishi :

http://www.mitsubishi-tv.com/product/L75A91

Nie ukrywam , że telewizory "laserowe" bardzo mi przypadły do gustu - widziałem je na żywo w akcji , a i przekątna ekranu robi swoje.

Kolejna zaleta niewielki pobór prądu .

Pytanie : jak takiego grzmota ściągnąć ze Stanów ciężar około 100 kg + wielkość w jednym kawałku.

Niektóre modele mają zakres napięć zasilających 110-240 V , tu w opisie nie znalazłem żadnej informacji .

Czemu tego draństwa nie chcą sprzedawać w Europie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do osób w temacie zmiany napięć i częstotlowości:

- znalazłem transformator :

http://www.220-electronics.com/Transformer...e-converter.htm

ale jak każdy może on zmienić tylko napięcie, czy różnica częstotliwości 60 Hz USA , a 50 Hz Polska ma wpływ na poprawne działanie tego co w temacie odbiornika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wprawdzie większego pojęcia o elektryczności, ale każdy TV tak jak inna elektronika ma własny transformator/prostownik który zamienia prąd zmienny z sieci na prąd stały zasilający układy elektroniczne, tak więc dla samej pracy telewizora nie ma znaczenia 50 czy 60 Hz z sieci. Sam prostownik w TV zapewne poradzi sobie bez problemu z różnicą w częstotliwości, zresztą czasem w urządzeniach są zasilacze które przyjmują zarówno 110 jak 220V i automatycznie się przełączają (np. zasilacze komputerowe). W takim topowym modelu TV może również jest taki zasilacz, bo przecież gdzieś w Europie też mogą sprzedawać ten odbiornik.

Gorzej z bezpiecznym sprowadzeniem takiego giganta, może rozwiązaniem byłoby skorzystać z usług któreś z polskich firm zajmujących się sprowadzaniem samochodów i części z USA, oni mają doświadczenie z dużymi gabarytami, transportem, procedurami celnymi itd.

Jest jeszcze kwestia serwisu, przed sprowadzeniem takiego TV dowiedziałbym się, czy serwis Mitsubishi w Polsce na pewno poradzi sobie z ewentualną naprawą tego telewizora (choćby odpłatnie). Jeśli nie, to może np. serwis w Niemczech, to jeszcze akceptowalna odległość przy ewentualnym problemie. Ale jeśli w Europie nie serwisują LaserVue to bym sobie odpuścił, bo w przypadku usterki przecież nie będziesz TV odsyłał do USA.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, też kiedyś zapaliłem się do sprowadzenia czegoś o dużej przekątnej z USA widząc jakie tam są ceny :P Co do transportu to najmniejszy problem, są firmy które tym się zajmują, zamawiasz towar na ich adres w USA, oni pakują do swojego kontenera, po dopłynięciu do Polski odbierasz z ich składu celnego albo Ci dosyłają. Teraz minusy:

-koszt transportu

-ryzyko uszkodzenia

-cło (zdaje się że 14,5% na TV) + VAT (22%)

-brak gwarancji i serwisu (oficjalnego), problem z częściami

-tuner naziemny do niczego się w Europie nie przyda

-i największa wada - może być problem z akceptowaniem sygnałów z odświeżaniem 50Hz (wszystkie które sprawdzałem w specyfikacji HDMI/Component miały tylko 24Hz i 60Hz)

W przypadku TV o przekątnych rzędu 65" same koszta transportu plus cło i VAT powodowały że cena zaczynała się zbliżać do ceny 60-63" dostępnych w Europie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem taką nowość 75" od Mitsubishi :

http://www.mitsubishi-tv.com/product/L75A91

Nie ukrywam , że telewizory "laserowe" bardzo mi przypadły do gustu - widziałem je na żywo w akcji , a i przekątna ekranu robi swoje.

Kolejna zaleta niewielki pobór prądu .

Pytanie : jak takiego grzmota ściągnąć ze Stanów ciężar około 100 kg + wielkość w jednym kawałku.

Niektóre modele mają zakres napięć zasilających 110-240 V , tu w opisie nie znalazłem żadnej informacji .

Czemu tego draństwa nie chcą sprzedawać w Europie ?

Jak chcesz to Ci sprzedam moją tylną projekcję SONY 70" SXRD 1920x1080 (panel LCoS). Jeszcze ze 2,5 roku gwarancji w Polsce.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , nie wiem czy miałeś okazję oglądać na żywo obraz na Mitsubishi ( widziałem na wcześniejszym modelu 65" ) i powiem Ci porównując do obrazu jaki pamiętam z salonu Sony i tej 70" tylnej projekcji to moim skromnym zdaniem przepaść na korzyść Mitsubishi . Liczę że w nowym modelu nie jest gorzej jeżeli chodzi o nasycenie kolorów i ogólnie cały efekt wizualny dla odbiorcy.

Koszty zabawy w sprowadzenie tego cuda nie są małe , ale najbardziej obawiam się potraktowania " z buta " tak dużej przesłki i prawie 6 tygodniowy okres oczekiwania na transport morski.

Ktoś mi podpowiedział , że dobrze by było podczepić się pod jakąś dostawę kontenerową - nie ma wtedy przewalania paczki z miejsca na miejsce no chyba że urzędzie celnym .

Nie ukrywam że " chodzi za mną " to cudo, ale muszę się przespać z tematem.

Dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki , nie wiem czy miałeś okazję oglądać na żywo obraz na Mitsubishi ( widziałem na wcześniejszym modelu 65" ) i powiem Ci porównując do obrazu jaki pamiętam z salonu Sony i tej 70" tylnej projekcji to moim skromnym zdaniem przepaść na korzyść Mitsubishi . Liczę że w nowym modelu nie jest gorzej jeżeli chodzi o nasycenie kolorów i ogólnie cały efekt wizualny dla odbiorcy.

Koszty zabawy w sprowadzenie tego cuda nie są małe , ale najbardziej obawiam się potraktowania " z buta " tak dużej przesłki i prawie 6 tygodniowy okres oczekiwania na transport morski.

Ktoś mi podpowiedział , że dobrze by było podczepić się pod jakąś dostawę kontenerową - nie ma wtedy przewalania paczki z miejsca na miejsce no chyba że urzędzie celnym .

Nie ukrywam że " chodzi za mną " to cudo, ale muszę się przespać z tematem.

Dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Odwiedź stronkę www.shiptu.com.

Korzystałem i ich usług.

Ja pozostanę przy wyborze 65" Pansa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat minęło, a w temacie bez zmian - dystrybucja w europie leży.

Ciekawe jakie są możliwości tego rozwiązania - profi testów jakoś znaleźć nie można.

Cena dla wielu byłaby zapewne do przełknięcia.

http://www.amazon.com/Mitsubishi-L75-A96-75-Inch-LaserVue-Television/dp/B008OIYBZA/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1368989422&sr=1-3&keywords=LaserVue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...