Skocz do zawartości
wojti k

Uruchamianie serwerów SAMBA ,FTP itd...,i standarty polaczeń (jaki kabel RJ45 stosujemy)

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!!

Jak w temacie uruchomienie serwera samba jest dosyć proste należy wlączyć go w naszym C 200 i użyć instrukcji do ustawienia windows ( w moim przypadku win 7 ) z tej strony http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=18327 , jak zostaniemy poproszeni o nazwę użytkownika i haslo to odpowiednio nmt i 1234 , prędkość przesylu danych jest mizerna okolo 5 Mb/s. (polączenie pc-router-c 200 użyty kabel sieciowy RJ45 ZWYKLY - PROSTY)

Jak można to piszcie w tym temacie jak uzyskać inne polączenia za pomocą innych serwerów ( np : FTP ) jak je ustawić , i jakie prędkości przesylu danych uzyskaliście .

Czy jest możliwe polączenie C 200 bezpośrednio z PC (bez routera) i jakim kablem (krosowy , prosty ,jaki standart)

MYŚLE ŻE TAKI TEMAT PRZYDA SIĘ WSZYSTKIM I NALEŻY GO ROZWIJAĆ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz serwer FTP , musimy zainstalować sobie TotalCommander ale najlepiej bezpatny Filezilla zalecany w angielskiej instrukcji od C 200 ( tu instrukcja http://files.syabas.com/popcornhour/downlo...0_UserGuide.pdf ( -strona 90 tam ustawienia), tu można pobrać http://filezilla-project.org/ (FileZilla Serwer)a tu http://hostit.pl/pomoc/ftp.html jest konfiguracja , w zasadzie w 80% już jest skonfigurowany z automatu - prędkośc przesyu danych ok 6,5 Mb/s (z wączoną zaporą w windows i programem antywirusowym - bez jeszcze nie próbowaem - poączenie to PC-ROUTER-C 200 kabel RJ45 prosty)

JAK MACIE POMYSŁY NA ZWIĘKSZENIE TRANSFERU W TYM I POWYŻSZYM OPISIE a najlepiej jak sprawdziliście to u siebie piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam pytanie ....

jest juz ten serwer FTP, masz predkosci ok. 6,5 Mb/s ..... ale chyba megabajta a nie megabita co?

czy da sie w firewaleu i antywirusie zrobic tak, zeby trensmisje na tylko C200 puscic bez zadnej kontroli? bo na bank obe zabezpieczenia musza spowalniac transfer ....

nie chce calkiem wylaczac antyvira i firewalla po prostu albo wylaczyc wszystko co idzie np. na jeden port switcha/routera albo na konkretne urzadzenie o konkretnym mac adresie lub IP (na stale przypisanym) .... albo zeby w regulach mozna bylo ustawic i to i to ....

oczywiscie chodzi mi tylko o transmisje po kablu bo z wi-fi nigdy w zyciu nie zdjalbym zadnego zabezpieczenia znajac pomyslowosc i zlosliwosc niektórych polaków :) (sam jestem polakiem i to nie zaden szowinizm) ....

zapomnialem ....

czy jakies sprzęty na rynku, TV/mediaplayery itp. zapewniaja obsługę cieci Gigabitowej czy teżwiekszoscma ograniczenie do 100 Mbitów?

Edytowane przez Cretino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da sie w firewaleu i antywirusie zrobic tak, zeby trensmisje na tylko C200 puscic bez zadnej kontroli? bo na bank obe zabezpieczenia musza spowalniac transfer ....

Błędny tok myślenia.

Wąskim gardłem jest tylko i wyłącznie Popcorn. Te 6.5M(bajta)/sek to maks co może przepuścić hardware Popcorna.

Wyłącza antywirów itp. nie ma kompletnie żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam po FTP- na TC - do 8MB/s (6,5-8 - zalezy od pliku i obciazenia sieci), ruter 100Mb/s - PHC-200 ma obsluge 1Gbit, ale niestety wiekszosc ruterkow tylko 100Mbit, wiec i tak na maksa nie pojdzie, ale jesli juz mamy ruter z obsluga Gbit-wej sieci, to pamietac nalezy o kabelkach - kat.6... - kat 5e niekoniecznie pojdzie 1Gbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam po FTP- na TC - do 8MB/s (6,5-8 - zalezy od pliku i obciazenia sieci), ruter 100Mb/s - PHC-200 ma obsluge 1Gbit, ale niestety wiekszosc ruterkow tylko 100Mbit, wiec i tak na maksa nie pojdzie, ale jesli juz mamy ruter z obsluga Gbit-wej sieci, to pamietac nalezy o kabelkach - kat.6... - kat 5e niekoniecznie pojdzie 1Gbit

PHC-200 ma obsługę 1Gbit TYLKO I WYŁĄCZNIE na papierze. NIGY nie uzyskacie więcej niż 200Mb/s... a to dlatego, że WSZYSTKIE transfery danych w c-200 idą po jednej szynie (łącznie z danymi audio-video). :)

Więc transfer gwałtownie spada jak włączony jest obraz samego menu (widać cokolwiek na telewizorze), jak ogląda się film, jak wykonuje się inne operacje na danych.

Jedynie sensowne transfery można uzyskać gdy urządzenie jest w trybie stand-by albo gdy nie wysyła sygnału na HDMI.

Ergo, streaming live video... ZAWSZE będzie się ślimaczyć na granicy oglądalności. Co innego kopiowanie plików po FTP... wtedy lepiej wrzucić stand-by (bo video jest odłączane).

No i pozostaje jeszcze modyfikacja TCP Receive Window w ustawieniach sieci C-200 dać na minimum 17520 . Można i radykalnie więcej.... jeśli się nie wiesza...

Edytowane przez Sanctrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w następnej wersji firmware ma być polepszony transfer (takie chodzą sluchy ale czy to prawda), natomiast swoją drogą zastanawia mnie fakt jak osiągnięto transfer 25MB/s przy FTP co jest opisywane na forum Networked Media Tank , no i jak by polączyl bezposrednio pc z C 200 - tylko jakim kablem - to co by z tego wyszlo ?

tu krótka wzmianka :

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=32532

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=40210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błędny tok myślenia.

Wąskim gardłem jest tylko i wyłącznie Popcorn. Te 6.5M(bajta)/sek to maks co może przepuścić hardware Popcorna.

Wyłącza antywirów itp. nie ma kompletnie żadnego sensu.

bledny tok myslenia ;) ... nigdzie nie napisalem, ze mam Popcorna, opisalem tylko sytuacje teoretyczna i teoria mnie interesuje a nie to z czym i jak Popcorn sobie poradzi :)

interesuje mnie kwestia sieci, obciazenia sieci, a nie koniecznie sytuacja sieci w ktora wpiety jest popcorn ....

taka siec, moze byc zbudowana na dowolnym sprzecie i do tego mial sie odniesc odpowiadajacy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PHC-200 ma obsługę 1Gbit TYLKO I WYŁĄCZNIE na papierze. NIGY nie uzyskacie więcej niż 200Mb/s... a to dlatego, że WSZYSTKIE transfery danych w c-200 idą po jednej szynie (łącznie z danymi audio-video). ;)

Więc transfer gwałtownie spada jak włączony jest obraz samego menu (widać cokolwiek na telewizorze), jak ogląda się film, jak wykonuje się inne operacje na danych.

Jedynie sensowne transfery można uzyskać gdy urządzenie jest w trybie stand-by albo gdy nie wysyła sygnału na HDMI.

Ergo, streaming live video... ZAWSZE będzie się ślimaczyć na granicy oglądalności. Co innego kopiowanie plików po FTP... wtedy lepiej wrzucić stand-by (bo video jest odłączane).

No i pozostaje jeszcze modyfikacja TCP Receive Window w ustawieniach sieci C-200 dać na minimum 17520 . Można i radykalnie więcej.... jeśli się nie wiesza...

nie ma znaczenia czy na papierze czy na sciania czy na krzesle ....

wazne, ze te max. 200Mbit to i tak 3x wiecej niz na routerze 100Mbitowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bezpośrednim poączeniu kablem RJ45 krosowym przez FTP ( poączenie C 200 - PC ) idzie 11 MB/s , czyli film BD który ma 2h40min idzie okolo 1h ,myślę że można ten wynik poprawić stosując jakiś dobry kabel firmowy RJ. A swoją drogą skoro po bezpośrednim polączeniu krosem PC-C200 idzie już 11MB/s to czemu przez router zwalnia do 6,5MB/s , co go blokuje router mam LINKSYSA z wifi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teoria mnie interesuje

Więc "teoretycznie":

- wszystko co jest połączone skrętką 100Mb powinno mieć transfer 11MB/sek (tylko 11 bo trochę ubywa ze względu na protokół transmisji)

- wszystko co jest połączone skrętką 1Gb powinno mieć transfer 110MB/sek

Czy o taką ci teorię chodzi? ;)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma znaczenia czy na papierze czy na sciania czy na krzesle ....

wazne, ze te max. 200Mbit to i tak 3x wiecej niz na routerze 100Mbitowym :huh:

Buhahaha. Kolega widać napalony na sprzęcik jak diabli... A prawda jest taka, że sprzedawanie C200 z info o łączu 1Gb to zwykłe kłamstwo i naciąganie klientów.

Te 200Mb/s to jest teoretyczny limit..., którego NIKT nie osiągnął na C-200.

Edytowane przez Sanctrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ciężarówki które zdolne są przewieś 100 ton piasku na godzine. I koparkę która jest w stanie załadować 50 ton na godzine :)

Mniej więcej tak wygląda sprawa teoretycznego transferu kontra praktyczny transfer. Może i interfejs wyrobił by więcej ale dane nie wyrobią dopływać.

Ps. Wie ktoś jak można skonfigurować ftp aby udostępniał tylko jeden z folderów a nie całość ?? I może jak dać bardziej skomplikowane hasło niż same cyfry??

Edytowane przez mateczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poradziłem sobie częściowo. Wprawdzie mam A-400 nie C-200 o którym to właśnie mowa w tym wątku, ale to draństwo stoi na linuxie więc nie ma problemu.

telnet działa :P

Zrobiłem sobie jedno konto ftp z dostępem do całości (prywatne). I drugie konto ftp z dostępem do jednego folderu (jakby komuś znajomemu trzeba było coś udostępnić)

Hasła również dałem normalne. Jedyne co mnie martwi to to, że po zaniku zasilania popcorn może się zresetować do ustawień fabrycznych tak jak to się dzieje w przypadku Linuksów live cd

Edytowane przez mateczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...