Skocz do zawartości
Jado?

Serwis Tvix-a

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się to co nie powinno było się stać, otóż padło napięcie na Tvixie. Może któryś z kolegów korzystał z serwisu bądź też innej formy naprawy np. w innych pkt. usługowych.Proszę o poradę w temacie oodać na serwis czy próbować w innych miejscach?Oczywiście produkt poza gwarancją i nie kupiony w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma sensu pchać się w serwisy (oczywiście jak nie masz gwarancji). Osobiście miałem przypadek (bardzo popularny w Tvixach), że przedni panel prawie przestał świecić. Pan z serwisu na oficjalnej stronie Tvix.pl po przedstawieniu mojego problemu zaproponował mi ... rabat na nowego Tvixa 6600.

Wyśmiałem naciągacza i poszedłem do najbliższego zakładu naprawiającego sprzęty elektroniczne.

Po 2 dniach i zapłacie 50zł cieszyłem się działającym sprzętem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie!

Ja mam model HD M-6500A, wgrałem najpierw soft o numerze 1.5.19, a potem wgrałem starszy oficjalny 1.3.168 i niestety gdy odgrywam pliki 720p x264 na wyświetlaczu pokazuje mi że plik normalnie się odtwarza jednak TV sygnalizuje mi brak sygnału. Dlaczego?!;) Pliki które TViX odtwarza poprawnie to trailery QuickTime'owskie oraz zwykłe DivX(XviD'y) SD. Co robię źle lub co jest zepsute?:|

POZDRAWIAM SERDECZNIE i będę bardzo wdzięczny jeżeli ktokolwiek mi wskaże jakąkolwiek drogę wyjścia z tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) wgrałem najpierw soft o numerze 1.5.19, a potem wgrałem starszy oficjalny 1.3.168 i niestety (...)

Zmiana firmware'u często (choć nie zawsze) powoduje reset ustawień, również obrazu na wyjściu. Od ich kontroli trzeba by zacząć poszukiwania błędu... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie nie ma sensu pchać się w serwisy (oczywiście jak nie masz gwarancji). Osobiście miałem przypadek (bardzo popularny w Tvixach), że przedni panel prawie przestał świecić. Pan z serwisu na oficjalnej stronie Tvix.pl po przedstawieniu mojego problemu zaproponował mi ... rabat na nowego Tvixa 6600.

Wyśmiałem naciągacza i poszedłem do najbliższego zakładu naprawiającego sprzęty elektroniczne.

Po 2 dniach i zapłacie 50zł cieszyłem się działającym sprzętem.

Pozdrawiam

Serwis na stronie tvix.pl jest dla tych którzy zakupili sprzęt u autoryzowanego dystrybutora w polsce i posiadają gwarancje, a nie dla tvixów kupionych gdzieś za granicą ;) Jeżeli kupowałeś go za granicą równie dobrze możesz go tam zawieźć aby Ci go tam naprawili. Oddawałem swojego TVIX-a na gwarancje w tej firmie (także zakupiony za granicą, więc płaciłem za naprawe) i cieszę się nim do dzisiaj.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwis na stronie tvix.pl jest dla tych którzy zakupili sprzęt u autoryzowanego dystrybutora w polsce i posiadają gwarancje, a nie dla tvixów kupionych gdzieś za granicą ;) Jeżeli kupowałeś go za granicą równie dobrze możesz go tam zawieźć aby Ci go tam naprawili. Oddawałem swojego TVIX-a na gwarancje w tej firmie (także zakupiony za granicą, więc płaciłem za naprawe) i cieszę się nim do dzisiaj.

Pozdrawiam

Wydaje mi się, że TVIX to TVIX i obojętnie gdzie kupiony dalej jest TVIXEM i serwis może go odpłatnie naprawić. Odpowiedź na moje problemy w postaci "jakiegoś rabatu" na nowy sprzęt jest żenująca i gdyby nie cenzura to w kilku powszechnie znanych słowach opisałbym mój stosunek do tego serwisu jak i również miejsce gdzie cały ten serwis mam. Dla mnie to po porstu patałachy.

Poleciłem zwykłego elektronika, którego można znaleźć w każdym mieście, bo widząc pierwszy raz na oczy takie urządzenie poradził sobie z tym bez problemu - w końcu mowa jest o usterce zasilacza, w którym cudów techniki nie ma i każdy kto zna się na rzeczy, wie co to miernik i lutownica za przysłowiowe 50 zł to naprawi, z uśmiechem podziękuje i poleci się na przyszłość

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swój wybór

Chciałem tylko uzmysłowić to, że jest to serwis gwarancyjny i być może po prostu koszty naprawy pogwarancyjnej były zbyt wysokie i dlatego ktoś tak z Tobą rozmawiał, gdybyś kupił sprzęt u autoryzowanego sprzedawcy, nie musiałbyś płacić nawet 50 zł bo zostałby naprawiony za darmo i do tego nie byłby połatany lutownicą, życzę Tobie aby Twój TVIX działał bezawaryjnie jak tylko się długo da.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W swoich postach odwołujecie się do serwisu TVIX-a w Polsce. Czy możecie mi podać namiary (adres? telefon?) na niego? Na stronie www.tvix,pl nie znalazłem żadnej informacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja po tygodniu nabrała rumieńców ;) Gdybym oczekiwał tydzień na decyzję zapewne zapadła by zdecydowana-Tvix idzie do kosza ,kupuję następnego. A na poważnie,dziękuję Gaca bo nie do końca byłem przekonany o słuszności podsuwania sprzętu rodzimym elektronikom.W poniedziałek rano,sprzet przekazałem we właściwe ręce ,po południu dostałem naprawiony,dodatkowo z gradem krytyki ze strony fachowca.Krytyka dotyczyła min. gniazda wtykowego kabla które jest tak żałośnie obsadzone iż wielokrotne wkladanie wykładanie wtyczki obluzowuje wejście na stykach z płytą główną.Ogólnie fachowiec stwierdził ,cyt."nie dałbym takich pieniędzy za tę niechlujnie wykonaną puszkę" I to tyle,dziekuję za zainteresowanie,temat jak dla mnie nieaktualny.

Ps. Spiderman przeceniasz kompetencje i fachowość autoryzowanych serwisantów, uświadomię Cię,że to są ludzie -fachowcy elektronicy -Polacy nie koreańczycy z fabryki, tacy sami,często,dużo mniej wykazujący znajomośc tematu od fachowców posiadających własne zakłady.Tak w przemyśle jak i w innych branżach z którymi mam dośc często styczność poprzez naprawy sprzetu wielkogabarytowego i tego najmniejszego elektroniki użytkowej :P

Edytowane przez Jado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt późno, ale odświeżę temat.

gniazdo HDMI jest ostatniego sortu. u mnie często gęsto nie kontaktowało. Wymieniłem na porządne wydłubane z tv Sharp'a. teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zachęcony postami o zostawianiu TVIXA u elektronika postanowilem ze sam tak zrobie. moj 7000 byl kilka razy w seriwsie (nie napisze ile bo byscie i tak nie uwierzyli) monroe.pl w Warszawie ale poniewaz sprzet byl jeszcze wtedy na gwarancji, robili on i wszystko zeby go nie naprawic. Kierownik serwisu (pan Leszek bodajze) byl na tyle beszczelny ze powiedzial ze nie w jego interesie jest wymeniac sprzet na nowy bo utrzymuje sie z serwisowania. Po ktroejs wizycie zaczeli sie nawet upierac ze sprzet jest calkowicie sprawny:P W efekcie przez ostatnie dwa lata moj tvix bootuje sie po kilkanascie razy do skutku, zazwyczaj jesli przekracza to pol godziny to daje sobie spokój. Post ktoregos z Panow o luznym łączu zasilającym dał mi do myślenia i postaram się go szybciutko zaniesc do "zwyklego" serwisu.

Podsumowując: monroe.pl omijac szerokim lukiem, a sprawozdanie z wizyty u elektronika postaram sie zdac w przyszlym tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim Tvix-ie również pojawił się problem z wyświetlaczem - od pewnego czasu tak słabo świeci, że nawet wieczorem niewiele na nim widać. Sądząc, iż przyczyna tej awarii jest łatwa do zlokalizowania, sprzęt oddałem do zakładu zajmującego się naprawą RTV. Niestety, nie wiele to dało. Facet stwierdził, że nie jest w stanie mi pomóc. Pewnie z niego kiepski fachowiec ...

Koledzy, czy ktoś wie może co konkretnie padło? Domyślam się, że to kwestia zbyt niskiego zasilania. Przydałaby się jednak jakaś konkretna wskazówka.

A może znacie kogoś, kto usuwał już tego typu usterkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo swiecocy FD oznacza zwykle padniety elektrolit lub diodę zenera

Koszt elementu - 2-3 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma sensu pchać się w serwisy (oczywiście jak nie masz gwarancji). Osobiście miałem przypadek (bardzo popularny w Tvixach), że przedni panel prawie przestał świecić. Pan z serwisu na oficjalnej stronie Tvix.pl po przedstawieniu mojego problemu zaproponował mi ... rabat na nowego Tvixa 6600.

Wyśmiałem naciągacza i poszedłem do najbliższego zakładu naprawiającego sprzęty elektroniczne.

Po 2 dniach i zapłacie 50zł cieszyłem się działającym sprzętem.

Pozdrawiam

Mnie w Warszawie elektryk naprawił gniazdo zasilania (porządnie przylutował) za 10 zł, dałem górką - 20 zł. Tvix śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...