Skocz do zawartości
  • 0
moonfall84

Domowe Centrum Multimedialne

Pytanie

Witam

W okolicy sierpnia/września planuję zakup paru urządzeń do odtwarzania materiałów HD, muzyki i innych po sieci domowej.

Aktualnie posiadam Router Linksys WAG-200, łącze to Netia 6Mb (nie mam innej opcji w miejscu zamieszkania).

Lista planowanych zakupów:

1. Router Linksys WAG320N-EU Wireless N DualBand, co wiąże się z rezygnacją z WAG-200 - po co mi 2 routery

- mam PS3 z WIFI B/G - nie chcę aby ograniczała transfer N, dlatego Dual-band

2. Obudowa NAS D-Link DNS-323

3. 2 dyski 1,5 TB (doradźcie jakie najlepsze do RAID 0)

4. Odtwarzacz multimedialny, który obsłuży WIFI N (Popcorn A-200 / C-200 ?)

Teraz pytania które mnie nurtują:

1. Czy po WIFI N (sprzęt jw.) filmy MKV, obrazy płyt będą odtwarzane bez ścinek ?

- nie mam możliwości pociągnięcia kabli od routera do mojego pokoju, dlatego zostaje w opcji tylko WIFI

- D-Link będzie podpięty kablem

2. Czy powyższy sprzęt, który wybrałem jest według Was porządny, czy polecacie do takiej konfiguracji może coś innego ?

- może macie doświadczenia "z życia wzięte" ?

3. Czy opłaca się kupić tego D-Linka DNS-323 +2 dyski, czy raczej zakupić jeden dysk i podłączyć go pod Popcorna ?

- jak wiadomo materiałów HD jest coraz więcej, dlatego mój wybór padł na D-Link - chyba dobrze ?

4. Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane.

Pozdrawiam

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

mobor

To ja tak z innej beczki. Nie boisz się, ze w jednej chwili te 5 dyskow pójdzie ...do dyskowego nieba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mam na razie powodu. Wiadomo - w Raidzie bezpieczniej ale dyski mam porządne (WD), oglądam mało, sprzet współpracujący nie powinien nic popsuć (Tvix, Popcorn)

Jak dotad nie miałem żadnych incydentów

O QNAP zaczynam powoli mysleć choć wolałbym by 4 zatokowe modele mialy nieco wyższy pułap obsługiwanych pojemnosci niz 8 TB (co daje 4 dyski po max 2 TB) Poczekam na model z supportem do 32 TB

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W testy QNAP'a mozna rzeczywiscie nie wierzyć, nie ufać im itp

Benchmark obejmuje support urzadzen dla NASZYCH zastosowan - tutaj odtwarzanie 4 plików HD jednoczesnie

mobor ... spieramy się o zupełnie inne zastosowania :)

W życiu nie przyszło by mi do głowy odtwarzanie 4 steam'owanych filmów BR równocześnie.

Ja nawet tyle telewizorów nie mam w domu. Co więcej nie przewiduje mieć ... bo po co :)

Potrzebuję paru pojemnych dysków połączonych w RAID 3 (tu binary słusznie zauważył że przydało by się jakieś zabezpieczenie):

Maksymalne obciążenie (w jednej chwili) jakie jestem w stanie sobie wyobrazić to:

- oglądanie filmu BR (10MB/s)

- słuchanie muzyki ( 100kb/s)

- może jakiś torrent w tle (1MB/s)

- kopiowanie filmu/danych (reszta)

Naprawdę nie potrzebuję setek megabajtów transferu :)

Zapotrzebowanie na energię? Ile więcej tej energii zużyje mały komputer? 10W? 20W więcej?

Gdyby to chodziło na okrągło to roczna różnica będzie na poziomie 50 zł.

Żaden argument.

Ja nie neguję profesjonalnych NAS'ów. Na pewno mają zarąbiste parametry i szybkość tylko ... to nie jest mi potrzebne.

I myślę że 98%(strzeliłem) ludzi też nie.

Oczywiście pozostałe 2% ma z czego wybierać. I gdy ja zechcę kupić do domu 4 TV z odtwarzaczami HD ... NA PEWNO się tym zainteresuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tez tego teraz nie potrzebuje - napisąłem przeciez ze jadę na koncentratorku i jest na ten momet git

Mam nawet w miarę dobry routerDrayteka z wejcie USB pod ktory na upartego mogbym wpiac ten 5-pack tardzieli i probowac dzialac w ten sposob ale obserwujac prace routera jako serwera FTP mam powazne watpliwosci codo mozliwych do wyciagniecia transferow

Na razie dzialam hipotetycznie, rozeznaje rynek. W domu mam 3 TV i tylez MP choc na razie podpięty jest jeden...Ale sam rozumiesz że muszę tu coś wreszcie wstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...