Skocz do zawartości
  • 0
moonfall84

Domowe Centrum Multimedialne

Pytanie

Witam

W okolicy sierpnia/września planuję zakup paru urządzeń do odtwarzania materiałów HD, muzyki i innych po sieci domowej.

Aktualnie posiadam Router Linksys WAG-200, łącze to Netia 6Mb (nie mam innej opcji w miejscu zamieszkania).

Lista planowanych zakupów:

1. Router Linksys WAG320N-EU Wireless N DualBand, co wiąże się z rezygnacją z WAG-200 - po co mi 2 routery

- mam PS3 z WIFI B/G - nie chcę aby ograniczała transfer N, dlatego Dual-band

2. Obudowa NAS D-Link DNS-323

3. 2 dyski 1,5 TB (doradźcie jakie najlepsze do RAID 0)

4. Odtwarzacz multimedialny, który obsłuży WIFI N (Popcorn A-200 / C-200 ?)

Teraz pytania które mnie nurtują:

1. Czy po WIFI N (sprzęt jw.) filmy MKV, obrazy płyt będą odtwarzane bez ścinek ?

- nie mam możliwości pociągnięcia kabli od routera do mojego pokoju, dlatego zostaje w opcji tylko WIFI

- D-Link będzie podpięty kablem

2. Czy powyższy sprzęt, który wybrałem jest według Was porządny, czy polecacie do takiej konfiguracji może coś innego ?

- może macie doświadczenia "z życia wzięte" ?

3. Czy opłaca się kupić tego D-Linka DNS-323 +2 dyski, czy raczej zakupić jeden dysk i podłączyć go pod Popcorna ?

- jak wiadomo materiałów HD jest coraz więcej, dlatego mój wybór padł na D-Link - chyba dobrze ?

4. Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane.

Pozdrawiam

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam

1. Czy po WIFI N (sprzęt jw.) filmy MKV, obrazy płyt będą odtwarzane bez ścinek ?

- nie mam możliwości pociągnięcia kabli od routera do mojego pokoju, dlatego zostaje w opcji tylko WIFI

- D-Link będzie podpięty kablem

2. Czy powyższy sprzęt, który wybrałem jest według Was porządny, czy polecacie do takiej konfiguracji może coś innego ?

- może macie doświadczenia "z życia wzięte" ?

3. Czy opłaca się kupić tego D-Linka DNS-323 +2 dyski, czy raczej zakupić jeden dysk i podłączyć go pod Popcorna ?

- jak wiadomo materiałów HD jest coraz więcej, dlatego mój wybór padł na D-Link - chyba dobrze ?

4. Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane.

Pozdrawiam

Sam planuję kupic ten router do łącza 20 Mbit z Netii ale na HDTV po powietrznym N bym nie liczył. Tutaj miedziane druciki załatwią sprawę. Jak nie masz sieci to poszukaj Power Line czy jakoś tak czyli LAN-u po sieci energetycznej (po tej samej fazie). Zakładam, że obsłuży 10/100 Mbit.

Mam wybrany przez Ciebie NAS D-Linka, choć tej firmy osobiście nie lubię. Chodzi jak najbardziej OK, mam włożone dwa dyski po 2 TB. Dzisiaj kupiłbym coś z czterema kieszeniami, są takie na rynku. Z dysku podpiętego pod Popcorna bezpośrednio nie będziesz miał żadnych przycięć. Z D-Linka się zdarzają przy materiale z bardzo dużym bitratem.

Kup dyski WD z serii green power, są ciche i się nie grzeją. I kup 2 x 2 TB, raz są ponoć lepsze od 1,5TB i więcej zmieścisz. A miejsca nigdy za dużo.

Co do playera z wifi N się nie wypowiem bo się nie interesowałem z powodów opisanych powyżej.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za odpowiedź.

Czyli na upartego:

- poprowadzić linię telefoniczną do wybranego pokoju,

- zostawić ten router co mam, bo 100 Mbit po kablu wystarczy chyba do filmów HD, prawda ?

- podłączyć wszystko kablem sieciowym

Czytałem o tych Popcornach dość sporo i większość sugeruje kupno A-200 (zmiana firmware i jest jak C-200), zamiast C-200.

Szczerze to na menu z BD mi średnio zależy, więc nie będę przepłacać i wezmę A-200.

Pomyślę nad dyskami 2x 2TB - trochę oszczędności będzie z uwagi na brak zakupu routera.

Co mnie dodatkowo cieszy, D-Linka mogę wykorzystać jako serwer drukarki :P

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Co mnie dodatkowo cieszy, D-Linka mogę wykorzystać jako serwer drukarki :P

To zalezy od drukarki, nie każda potrafi. Moja poczciwa HP LJ 1100 nie działa pod print serwerem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
- poprowadzić linię telefoniczną do wybranego pokoju,

Telefoniczną? Chyba ethernet (wtyczka jest inna i mimo że 100 Mbit by zdaje się teoretycznie poszło po RJ11 (linii wystarczy), to byś musiał się nieźle zabawić)

Ale o ile wifiN nigdy się na poważnie nie bawiłem, o tyle wifiG w praktyce przy routerze działa gdzieś 12,5 Mbit/s, więc kablem zdecydowanie pewniej (tylko na wszelki wypadek kup lepszą skrętkę jakbyś miał kiedyś rozbudowywać do Gigabit Ethernetu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Telefoniczną? Chyba ethernet (wtyczka jest inna i mimo że 100 Mbit by zdaje się teoretycznie poszło po RJ11 (linii wystarczy), to byś musiał się nieźle zabawić)

Ale o ile wifiN nigdy się na poważnie nie bawiłem, o tyle wifiG w praktyce przy routerze działa gdzieś 12,5 Mbit/s, więc kablem zdecydowanie pewniej (tylko na wszelki wypadek kup lepszą skrętkę jakbyś miał kiedyś rozbudowywać do Gigabit Ethernetu)

Telefoniczną bo zależy mi na tym aby mieć jeden router do neta i do sieci, a nie kupować drugie urządzenie, a aktualnie router stoi 2 pokoje dalej ;)

I w sumie jest to trudne bo muszę ciągnąć przewód po elewacji domu (w środku odpada ...) - ostatnio jak tak zrobiłem to rozłączało mi neta co chwile a fachowiec stwierdził że zrobiłem amatorskie rozdzielenie sygnału, także tym razem muszę do tego bardziej się przyłożyć.

Ma ktoś zaciskarkę pożyczyć ? Wyślijcie mailem ;)

Jeżeli chodzi o sam Ethernet to wszystkie urządzenia będą blisko siebie, także o te kable się nie martwię...

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Odświeżam trochę temat bo trochę kasy się nazbierało i będę mógł przystąpić do zakupów.

Zdecydowałem się jednak położyć kable i zrobić sieć Ethernet zamiast jechać po niewydajnym Wifi.

Proszę o wypowiedzi osoby, które posiadają w domu NAS (jaki typ) i odtwarzacz sieciowy oraz o informację czy podczas odtwarzania kopii BD z dysku sieciowego nie ma opóźnień ? Czy dzieje się to płynnie ?

Nie chcę zainwestować w coś, co potem będzie mnie irytować i będę mógł to wykorzystać jedynie jako serwer plików, które mało ważą.

Priorytetem jest odtwarzanie obrazów BD - czyli na dzień dzisiejszy max transfer bym potrzebował 50mbps, tak ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

test NASów jest na pclabie właśnie... Tanie NASy poległy dość mocno... Niestety to jest portal iście casualowy więc próżno szukać testów odtwarzania materiału z np. bitrate 30Mbit.

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

my sie tu zajmujemy HDTV a tematyka NAS to brocha innych tematycznych for typu CDRINFO

NAS wiekszosci userów nie jest do szczescia wcale potrzebny.

Chcac podpiac 4 dyski 8 terabajtów w sumie do media playera musze wydać na DOBREGO nas'a od 1800 do 3000zl (mówię o QNAPie - inne g..a mnie nie interesują z uwagi na wydajnosc)

To samo moge osiagnac wpinajac 4 dyski zewnetrzne pod dobry konetrator USB. Zaoszczedze mniej wiecej 70% kwoty zakupu NAS'a....

Wybór jest prosty

Oczywiscie - jesli ktos ma 3 media playery oraz ssie na potege torrenty oraz ma inne wymagania- NAS sie przyda ale to sa potrzeby moze 2% userów

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@mobor - wiem że temat przewodni to HDTV, jednak ten NAS miał mieć właśnie do niej zastosowanie.

Testy faktycznie odizolowały tanie urządzenia od tych dobrych na taki dystans, że chyba odpuszczę NAS i skupię się na jednym dysku 2TB do Media Tanka (jeszcze nie wybrałem co kupię, szczególnie z uwagi na nowe info o DUNE).

2TB to nie jest dużo, ostatecznie zawsze mogę mieć 2 dyski i podmieniać w odtwarzaczu sieciowym.

Temat do zamknięcia - 1,8k-3,0k za sam NAS to dla mnie kwota nie do zaakceptowania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

skup sie na WD i Samsungach z serii ECO

reszte towarzystwa sobie podaruj

dyski mozesz dopinac przez koncetrator bez problemu

Sam tak jadę (mam już 5+wenwetrzny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
...To samo moge osiagnac wpinajac 4 dyski zewnetrzne pod dobry konetrator USB...

Wypróbowałeś w praktyce, czy teoretyzujesz? Tez o takim rozwiązaniu myślę (szczególnie w powiązaniu ze switchem USB, do transmisji komp-HDD), ale jak czytam o odtwarzaczach to robi się mniej różowo. Niektóre niechętnie traktują koncentratory, inne z kolei zamulają się przy większej ilości dysków USB, zapewne za przyczyną indeksowania ich zawartości (biblioteka mediów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisałem wyzej ze tego uzywam

Bez roblemu idą BD ISO z szerokim strumieniem

Mam na razie koncetratorek z Saturna Thomsona ale kupiłem sobie juz aktywny Belkina na 7 dysków choc wiem ze moj MP obsłuzy i tak max 6

Nie mniej obsługa jest całkowicie bezproblemowa. Do tego celu NAS jest kompletnie niepotrzebny. Tak jest po prostu o wiele taniej

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie po co wam NAS'y?.

Złożenie prostego komputerka (jakiś energooszczędny procek z obniżonym mocno taktowaniem). Płyta z np. 4*SATA.

Koszt minimalny w stosunku do "profesjonalnego" NAS'a. Pobór mocy pewnie też niewiele odbiegający. Włożyć to do jakiejś dobrze chłodzonej obudowy i gotowe.

O dodatkowych korzyściach (serwery, torrenty itp.) nawet nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Panowie po co wam NAS'y?.

Złożenie prostego komputerka (jakiś energooszczędny procek z obniżonym mocno taktowaniem). Płyta z np. 4*SATA.

Koszt minimalny w stosunku do "profesjonalnego" NAS'a. Pobór mocy pewnie też niewiele odbiegający. Włożyć to do jakiejś dobrze chłodzonej obudowy i gotowe.

O dodatkowych korzyściach (serwery, torrenty itp.) nawet nie wspominam.

Ponieważ NAS jest prosty, mały, żre mało prądu, wstaje w 10 sek, przenośny, nie ma WINdy i ... sami sobie dopiszcie.

Mam NASa D-Linka 323 od podnad dwóch lat i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Z każdego z 4-ech komputerów w domu oraz z PS3 i dwóch Popcornów mam zawsze dostep do wszystkich multimediów.

Teraz przyjdzie pora na QNapa i 8 TB ;) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ponieważ NAS jest prosty
? Znaczy że nie ma rogów ?
mały
ITX w małej obudowie zajmie tyle co nic
żre mało prądu
To znaczy ile?

Płytka ITX z procesorkiem Via-Epia na pokładzie nie zużyje więcej niż parę watów.

wstaje w 10 sek
Dobrze skonfigurowany WinXP z małego dysku Flash (można go kupić za 80 zł) też wstanie w 10 sek
przenośny
Mały czyli przenośny ... nie widzę problemów
nie ma WINdy
Jak nie lubisz Windowsa to możesz sobie postawić Linux'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Panowie po co wam NAS'y?.

Złożenie prostego komputerka (jakiś energooszczędny procek z obniżonym mocno taktowaniem). Płyta z np. 4*SATA.

Koszt minimalny w stosunku do "profesjonalnego" NAS'a. Pobór mocy pewnie też niewiele odbiegający. Włożyć to do jakiejś dobrze chłodzonej obudowy i gotowe.

O dodatkowych korzyściach (serwery, torrenty itp.) nawet nie wspominam.

To ile trzeba dać za taki zestaw ??

Edytowane przez Roobertt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
To ile trzeba dać za taki zestaw ??

W temacie wymieniane były ceny nawet 2 tyś zł ... jak dla mnie lekka przesada.

Ale załóżmy że będzie to:

- płyta ITX'owa z Atomem na pokładzie ... 250 zł

- 1 GB RAM'u ... 60 zł

- obudowa z zasilaczem ... tutaj w zależności od gustu i potrzeby zamontowania 2,3,4,więcej dysków ... sprawdzić na allegro

- dodatkowa karta 3xSATA (gdyby komuś było mało) .... 30 zł

- myszka i klawiatura do konfiguracji ... 30 zł

- linux ... darmowy

Obsługa dysków nie zmęczy procesora więc będzie on pracował niemal cały czas w IDLE'u. Jeśli płyta pozwoli można go nawet zwolnić.

Zużycie energii max 20W + dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobry i porządny NAS o ktorym mysle (albo ten albo zaden) to koszt 3 patyków (u krzyzaków 700 ojro)

Przesada? Byc moze- ale patrząc po rankingach jest tak że mamy QNAP'a..potem dłuuuugo nic...i reszta peletonu

Mam na mysli wydajnosc takiego nas'a w kazdym mozliwym zastosowaniu - od samby, przez FTP aż po zwykły NAS (średnio 10x wydajniejszy od konkurencji)

Pchać sie w cos co trzeba konfigurować, nie jest stabilne to troche masochizm

Lepiej dolozyc i miec spokój. Niech zaboli RAZ.

ALbo tak...albo koncentratorek. W nic innego osobiscie nie pójdę

Tak ja to widze

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
dobry i porządny NAS o ktorym mysle (albo ten albo zaden) to koszt 3 patyków (u krzyzaków 700 ojro)

No pięknie ... 3 tyś. Prawdę mówią wole się chwilkę pobawić i mieć 2.5 tyś w kieszeni.

Pchać sie w cos co trzeba konfigurować, nie jest stabilne to troche masochizm

mobor ... jakie niestabilne?

Uważasz że raz skonfigurowany Windows będzie się wywalał co dwa dni? Naprawdę bezgranicznie w to wierzysz?

Windows czy Linux to systemy operacyjne. Jeśli nie będziesz w koło macieju instalował nowych sterowników i wertował podejrzanych stron WWW z trojanami nic nie ma prawa się wydażyć.

Przez takie głupie (nazwę to wprost) opinie ludzie się potem boją takich rozwiązań. Czysty nonsens.

Wybacz ale nie stać mnie na NAS'a za 3 tyś. Ja sobie złożę prosty komputer za 500-600 zł. Będzie miał tyle samo (a zapewne więcej) możliwości co twój NAS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

500zl ?

windows kosztuje polowę tej sumy - no, chyba ze myslimy o kradzionym albo o LINX (zwracam honor)

NAS'a tez mozna buchnąć i bedzie za free :-)

A wracajac do tematu - juz widze tego PC-based obsługujacego na raz wiele roznych trasmisji z szybkością zblizoną do QNAP'a....

Sam wszakże zakladasz zastowoanie tam wybitnie budżetowych elementów

Na tej stronie http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=148 mozesz sobie porownać wydajnosc QnAP'a z kompem

o "troche" lepszych aprametrach niz to co zakladasz: ?FTP/SAMBA Testing Environment: Intel Core2 Quad CPU Q8300 2.50GHz/ 4GB DDRII RAM, WD640AAKS 640GB, Windows 7 Enterprise 32 Bits,Intel PRO 1000 PT Dual Port Server Adapter 82571

feature07.jpg

wnioski

4x wolniejszy transfer na KOMPIE przy 10-15x wiekszym poborze prądu niż QNAP

Niestety - dobre chęci i budzet 500zl (a nawet i kilkakrotnie wiecej) to ZA MAŁO by startować do QNAP'a

Oczywiscie- przy wyłozeniu odpowiednio wysokiej kwoty w koncu osiagnie sie wydajnosc QNAP'a ale koszt takiego rozwiazania (takze w funkcji czasu - prądozernosć) jest całkowicie NIEOPŁACALNY

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tylko czy koncentratorek zadziała z Popcornem czy innym dobrodziejstwem inwentarza, które odtwarza nam filmy? Nie podważam sensu stosowania go w przypadku HTPC ale takie media playery to widza chyba max 1 dys USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
windows kosztuje polowę tej sumy - no, chyba ze myslimy o kradzionym albo o LINX (zwracam honor)

NAS'a tez mozna buchnąć i bedzie za free :-)

W kwocie 500zł założyłem darmowego Linuxa. Windows XP można kupić za 260 zł.
A wracajac do tematu - juz widze tego PC-based obsługujacego na raz wiele roznych trasmisji z szybkością zblizoną do QNAP'a....

Sam wszakże zakladasz zastowoanie tam wybitnie budżetowych elementów

Zakładam budżetowe rozwiązanie. Masz racje, że pewnie będzie wolniej niż QNAP.

Chociaż twoja tabelka jest wybitnie marketingowym zabiegiem. Dlaczego niby PC miałby być 4 razy wolniejszy? :D

Sprawdzałem kiedyś w 1Gbitowej sieci prędkość przesyłu plików. Wyszło mi około 60MB/sek.

Dużo zależy zresztą od dysków. Jeśli będą szybkie prędkość powinna być większa.

4x wolniejszy transfer na KOMPIE przy 10-15x wiekszym poborze prądu niż QNAP
Stosujesz hasła i slogany bez pokrycia.

10-15 razy większy pobór prądu?? To znaczy że twój QNAP bierze 2W ?

Niestety - dobre chęci i budzet 500zl (a nawet i kilkakrotnie wiecej) to ZA MAŁO by startować do QNAP'a

Oczywiscie- przy wyłozeniu odpowiednio wysokiej kwoty w koncu osiagnie sie wydajnosc QNAP'a ale koszt takiego rozwiazania (takze w funkcji czasu - prądozernosć) jest całkowicie NIEOPŁACALNY

Ja nie chcę startować do QNAP'a :) Nieopłacalne jest dla mnie wydawanie na starcie parę tysięcy więcej.

Domowy PC'cik w zupełności się sprawdzi jak serwer plików.

Nawet przy prędkościach kopiowania 25MB/sek przeciętnej wielkości plik MKV (8GB) będzie się kopiował 5 minut. Nie zapłacę 2 tyś za skrócenie tego czasu do 1.5 minuty :)

Niektórzy kupują samochód z silnikiem diesla wydając np. 10 tyś więcej bo będzie taniej.

A ja? Ja liczę różnicę spalania diesla i benzyniaka, biorę pod uwagę różnicę w kosztach ropy, biorę roczne przebiegi i .... wychodzi mi, że taki zakup zwróci mi się za np. 7 lat.

Podczas gdy pewnie za 5 lat sprzedam autko i kupię inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Śledzę temat NAS-ów od pewnego czasu i muszę przyznać, ze mobor ma sporo racji w swoim uproszczeniu. Z forów dotyczących Freenas-ów i podobnych domowych rozwiązań wynika, że uzyskanie wydajności w dystrybucji danych z serwerów na domowym PC nie jest w stanie zbliżyć się nawet do połowy osiągów uzyskiwanych na dojrzałych konstrukcjach typu Qnap 659pro czy nowych modelach Synology.

Łatwość zarządzania i mnogość funkcji również dają przewagę rozwiązaniom dedykowanym nad DIY. Oczywiście można złożyć sprzęt o lepszych osiągach domowym sumptem, ale cena jaką za to zapłacimy nie będzie niższa od komercyjnych, gotowych "out of box" rozwiązań, a wiedza i doświadczenie, a przede wszystkim cierpliwość jaka trzeba zainwestować, w mojej ocenie stawia to rozwiązanie jako niepraktyczne ( czy wręcz niemożliwe dla dla zwykłego użytkownika). Zwykle kończysię to tak

Reasumując. Jeśli ktoś szuka rozwiązania wygodnego i bezpiecznego przechowywania dużych zasobów danych i wydajnego dystrybuowania ich jednocześnie do wielu punktów dostępu w sieci zewnętrznej i wewnętrznej przy przyzwoitej prędkości musi wytargać , w zależności od użytych dysków 1-2k euro (12TB). Okazje z 30% dyskontem zdarzają się na Ebay-u. Jak ktoś nie planuje wydać takiej kasy, albo nie ma potrzeby streamowania jednocześnie strumieni HD do dwóch odbiorników to może faktycznie osiągnąć efekt przy pomocy DIY lub budżetowych rozwiązań.

Przy okazji może pora wydzielić kącik dla NAS-ow i podobnych rozwiązań przechowywania danych na forum.

Z partyjnym pozdrowieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tylko czy koncentratorek zadziała z Popcornem czy innym dobrodziejstwem inwentarza, które odtwarza nam filmy? Nie podważam sensu stosowania go w przypadku HTPC ale takie media playery to widza chyba max 1 dys USB?

mam przez koncentratorek wpiete 5 dyskow zewnetrznych do mojego MP

Na razie nie myślę o NAS'ie ale jezeli sie na to zdecyduję (uruchomię wreszcie drugi MP w domu) - wtedy na pewno sięgnę po QNAP'a

Porownywanie tego zakupu do auta jest srednio trafione. To nie są az takie rożnice cen - to raz (wybacz ale na prawdę nie uwierzę, ze za 250 czy 500zł można cokolwiek sensownego wydłubać samodzielnie), dwa - wydajny PC nie bedzie wiele tanszy za to na pewno drozszy w eksploatacji (pradożernosć)

Oczywiscie- przy przesyle pojedynczych plików w warunkach domowych do 1 MP zabawa nie ma sensu ale jezeli w dwóch miejscach zaczniemy oglądać film BD w źródłowym bitrate - taki test przetrwa tylko QNAP lub podobne pod wzgledem wydajnosci rozwiązania dedykowane- jestem o tym głęboko przekonany

Stad też teza - lepiej wydać jednorazowo wiecej i miec spokój na długi czas niż uzerac się z DIY próbując zostać "bohaterem we własnym domu" :D

FANTOM

W testy QNAP'a mozna rzeczywiscie nie wierzyć, nie ufać im itp

Dlatego specjalnie dla ciebie benchmark NAS'ów wg CDRINFO.PL

Benchmark obejmuje support urzadzen dla NASZYCH zastosowan - tutaj odtwarzanie 4 plików HD jednoczesnie

Dla odtwarzania 2 plików benchmark wygląda niemal identycznie

Wnioski są oczywiste.

Jezeli zrobisz urzadzenie równie wydajne jak QnAP za ułamek jego ceny - pomyśl jaki beznes mozesz na tym zrobić :)

63254992.png

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...