Skocz do zawartości
Saillupus

Projektor do filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

obecnie jestem w fazie poszukiwania projektora do swojego pokoju

handluje telewizorami LCD, ale na projektorach się nie znam więc zwracam się do was :)

ze względu na charakter pomieszczenia wybór padł na projektor gdyż telewizora nie mam gdzie wstawić a tak ekran mogę sobie spuścić z sufitu nawet przed kominkiem

kupuje przez firmę komputerową i od nich dostaje propozycje, ale ani oni, ani jak za bardzo się nie znamy na projektorach

budżet na projektor to max 3000zł - ewentualnie delikatnie ponad

projektor będzie podłączony pod komputer albo złączem D-Sub albo tym ciut szerszym (nie pamiętam jak to sie nazywa) mam też możliwość podłączenia przez HDMI

odległość projektora od ekranu to jakieś 3-3,5m a ja będę siedział jakieś 2-3m od obrazu

projektor ma służyć głównie do oglądania filmów, albo przeglądania zdjęć lub internetu w większym gronie ;)

w sklepie mówią żeby brać wersję LCD, w internecie czytam DLP

co będzie lepsze?

projektor głównie używany w nocy, ale w dzień też fajnie gdyby było coś widać

Propozycja jaką mi wysłali to

Hitach CPX3 za 3300zł

ja znalazłem tai ranking gdzie jest on dopiero na 23 miejscu

http://www.chip.pl/ranking/wyswietlanie-ob...o-kina-domowego

może Wy coś polecicie lepszego?

budżet to 3000zł chyba że by się trafiło coś na prawdę świetnego to ewentualnie mogę coś wymyślić jakież 100-300zł więcej :)

z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelaj w OPTOMĘ HD20 - bez gadania . Różnicę dozbierasz ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy za tyle przejdzie

wydatków mam sporo i nie wiem czu uda się coś zaoszczędzić

a ewentualnie coś ciut tańszego?

mam określoną kwotę pieniędzy a muszę za to kupić dwa laptopy rzutniki ekrany itp itp

i tak cena 3000 to już duże nadużycie

jeszcze jak patrzę ceny zaczynają się od 3700 to sklep zaoferuje mi go za ponad 4tys...

A optoma Hd 65 lub 67?

może jakiś acer?

P1203W

http://www.ceneo.pl/4737742s

P1200i

http://www.ceneo.pl/4737747s

P1206

http://www.ceneo.pl/4737744s

przepraszam za zdublowanego posta, ale dwa razy mi wysłał i nie dałem rady usunąć :)

Edytowane przez Saillupus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość podstawowa WXGA (1366 x 800) ????????

Nie, no błagam - bez jaj .... na tym forum minimum to HD20 (cena) - nie uwsteczniaj się !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze full hd jest konieczne, bez jaj :)

HD20 jest takim sobie wyborem, ale za tą cenę nic lepszego nie dostaniesz, w temacie Full HD. za 3700 można znaleźć spokojnie.

z tańszych rzeczy, HD Ready... Epson TW450 lub jego odpowiednik w serii biznesowej EB-W8.

Osobiście zastanawiając się nad HD20, czyli dołożeniem z budżetu do kilku stów, żeby go kupić, to wolałbym chyba dołożyć do Panasonica AX200, który jest HD Ready, ale ma sporo lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... wolałbym chyba dołożyć do Panasonica AX200, który jest HD Ready, ale ma sporo lepszy obraz.

Żartujesz, co ? :) Kiepski żart ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setin

a co lepsze LCD czy DLP?

bo ten epson ma LCD a w internecie czytałem że do domowego zastosowania lepsze DLP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę wziasć na wstrzymanie

Własnie wchodzi nowa technologia oparta na wysokowydajnych diodach LED

Trwałosc takiego projektora jest srednio 10x wyzsza !!! /2000lx/

Pierwsze urzadzenia wprowadza wlasnie.... Casio za kwotę ok 3 tys złotych

Wolisz kupic teraz i się miotać z żarówkami po 1500zł czy poczekasz i kupisz sprzet nowej generacji gdzie nie będziesz nerwowo spoglądać na licznik godzin ?

Ja wybrałem to drugie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Casio z tego co widzę to bardziej wygląda pod względem specyfikacji (1024x768 i 1280x800 do tego słabiutki kontrast) i wyglądu (miniaturowy obiektyw) na sprzęcik do prezentacji, a nie pod kino domowe.

Wstrzymywać to można się tak do końca życia... żywotność lampy nie jest większym problemem, no chyba, że ktoś zamierza używać projektora jak TV po 6 czy więcej godzin dziennie...

Mam projektor od dwóch lat (wykorzystanie - filmy + sport) i jak na razie wyświecone 1/3 lampy, chociaż oczywiście LED w projektorach to jest przyszłość, ale na pewno minie jeszcze trochę czasu zanim będzie to konkurencja dla tradycyjnych projektorów (podatek od nowości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rozumiesz co ja piszę

Piszę że wchodzi nowa technologia. Przeczytaj raz jeszcze co napisałem

Nie mam zamiary kupic sprzetu po to by odpalać od świeta albo kontrolować licznik.

Projektor na LED'ach jest tanszy w eksploatacji pod kazdym wzgledem- takze jesli chodzi o energoszczednosc

Mozna oczywiscie - jak kto w gorącej wodzie kąpany- wydawać ciezko zarobiony grosz na starą i nieekonomiczna technologię a można też uzbroić się w cierpliwosc i kupić sprzet oparty na zupełnie innej technologii i uzywać bez obaw o lampę czy rachunek za prąd

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor.

Kazdy rozumie to co piszesz. Rozumiemy również, że poza Vivitekna-iem (patrz cena!) nie ma żadnego LED-owego projektora full hd. Casio prezentuje raczej chyba biznesowe modele. Równie dobrze czekac możesz rok, dwa albo dłużej. Dla kogoś kto chce ogladać filmy, a nie telewizje i gry od rana do nocy nie ma sensu czekac na 'nową technologie", która jak każda nowa technologia ma to do siebie , ze jest droga i szybko unowoczesniana. Inaczej mowiac po co mi nowinka, ktora jest 10x trwalsza od dotychczasowej, jelsi jeśli w ciagu 2 lat bedzie technym złomem, a ja nie wykorzystam jej przewagi.

Ja rozumiem druga stronę, bo czekałem jedynie na własciwej wielkości pokój, a nie technologie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki w technologiach ze sa one drogie (nowe) i mobor ma racje i binary ma racje, czasem czekac jest warto a czasem nie, ja mialem tak ze czekalem pol roku na nowy sprzet (nie bede mowil co) okazalo sie ze wyszedl maly niewypal, wiec postanowilem kupic starszy sprzet i co sie okazalo brak w sklepach.

Czasami warto kupic pobawic sie i odsprzedac, zeby nie czekac z pusta reka, a czasem jest inaczej.

Ja osobiscie jestem za LED, ale ogladalem na epsonie tw700 (to przyklad, nie pisze zeby go kupic) i za normalna cena bym go na teraz (na rok) kupil, a pozniej zmienil na cos z LED.

Nowosci sa drogie i czesto maja wady wieku dzieciecego, jak widac przez ostatnie pare lat, sprzet wychodzi wadliwy.

Temat jest dosc ciekawy, ja mam te szczescie ze nie moge kupic teraz:( wiec mam czas zeby czekac

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem w RTV AGD ostatnio 2.3 tyś za BenQ W600 - 16/9 720p 2xHDMI... Mistrzostwa świata w piłce... to mistrzostwo ;) DO N'ki, PS3 czy Popcorna naprawdę nie widzę potrzeby przeinwestowywania w nic lepszego.

Kolejna sprawa. Na Allegro można kupic ręcznie rozwijane ekrany ja kupiłem na całą ścianę ;) 280x200 cm za... 300 zł z przesyłką. Jestem wniebowzięty. Wiem że można cudować i szukać 3, 5 czy i 10 x droższych projektorów czy ekranów ale z Twoim budżetem możesz mieć banana na pysku ;)

Jak ja :) Wracam na mecz ;P (z hdd...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy rozumiesz co ja piszę

Piszę że wchodzi nowa technologia. Przeczytaj raz jeszcze co napisałem

Nie mam zamiary kupic sprzetu po to by odpalać od świeta albo kontrolować licznik.

Projektor na LED'ach jest tanszy w eksploatacji pod kazdym wzgledem- takze jesli chodzi o energoszczednosc

Mozna oczywiscie - jak kto w gorącej wodzie kąpany- wydawać ciezko zarobiony grosz na starą i nieekonomiczna technologię a można też uzbroić się w cierpliwosc i kupić sprzet oparty na zupełnie innej technologii i uzywać bez obaw o lampę czy rachunek za prąd

No więc będziesz musiał się uzbroić w sporo tej cierpliwości bo jeszcze sporo czasu minie zanim pojawi się coś w led w sensownej cenie i porównywalnej jakości obrazu do dzisiejszych budżetowych 1080p.

Z zapowiadanych projków led, które mają dorównać pod względem kontrastu JVC trzeba będzie wyłożyć blisko 4-5x więcej kasy. Za tą różnicę w cenie to można dokupić tyle lamp do JVC, że oglądania starczyłoby każdemu do końca życia ;)

Energooszczędność ? Jakoś jej nie widzę...

Casio XJ-A240 - 270W (Normal), 190W (Eco Mode: Level 1), 130W (Eco Mode: Level 2).

W trybie Normal i Eco prądożerność porównywalna do obecnych projków, Eco Level 2... ciekawe jaki spadek jasności względem Normal.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody mają masę zalet (chociażby w tym Viviteku jest tylko jeden przetwornik DLP i nie ma koła barwnego bo jego "rolę" spełnia sterownik diod), ale cena jest więcej niż zaporowa i pewnie tak od razu nie spadnie.

A jeśli chodzi o czas działania, taki niedrogi HC3800 podobno działa na jednej lampie 5 tys. godzin (czyli na pewno nie więcej niż 4,5 tys. ;) ), to jest 1500 3-godzinnych filmów (licząc "urealniony" czas, przy okazji - 4 lata codziennego oglądania filmów), więc koszt lampy na jeden film to mniej niż złotówka. A i tak jest lepiej niż wypalającymi się ekranami plazmowymi bo koszt wymiany lampy to gdzieś tysiąc złotych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta bo pieniądze na to będę miał koniec czerwca/poczatek lipca i muszę coś kupić

więc brać nadal DLP?

arazie wypatrzyłem takie Full HD:

Optoma HD 200X

Acer p1206?

http://www.ceneo.pl/4737744s

taki mam budżet i nic na to nie poradzę,

chce wziąć coś najlepszego za te pieniądze, a szczerze mówiąc full HD nie wiem czy będzie leciało przez niego kiedykolwiek

Edytowane przez Saillupus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer to nie jest full hd, przyjmuje tylko taki sygnał na wejściu.

"...Rozdzielczość podstawowa XGA (1024 x 768) ...".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, z takiej dwójki to Optomę. A żeby puścić sygnał FullHD problemów mieć nie będziesz - odtwarzacze BD niedrogie (i praktycznie w cenie DVD sprzed może dwóch lat), poza tym możesz na czymś takim grać (na komputerze, ew. na konsoli chociaż te wypuszczają raczej sygnał 720p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie będzie problemów z zawieszeniem jej pod sufitem do góry nogami? zmienia się to gdzieś w ustawieniach czy jakimś przyciskiem na rzutniku? i jaki uchwyt sufitowy do tego dobrać? są jakieś standardy czy każdy model ma inny uchwyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko pod sufitem; w menu projektora jest odpowiednie ustawienie. Każdy model ma inny rozstaw otworów mocujących, ale większość uchwytów sufitowych jest uniwersalna.

Zwróć uwagę na małą elastyczność montażu projektora DLP, musi wisieć dokładnie na wprost ekranu. Górna krawędź obrazu będzie około 20 cm poniżej osi obiektywu.

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żartujesz, co ? :) Kiepski żart ! ;)

nie żartuję, widziałem i HD20 i AX200 w działaniu i w moim odczuciu Panasonic daje sporo lepszy obraz. Inna sprawa to taka, że to LCD, więc lepiej sprawdzi się w pomieszczeniu nie przystosowanym na typowe kino domowe a i w przeciwieństwie do Optomy, ma Lens Shift, więc łatwiejsza instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...