Skocz do zawartości
binary

Onkyo TX-SR608

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po zmianie lokum (wreszcie mieksce na 7.1), przyszedł czas na upgrade kina. Trafia mi się okazja ( mam nadzieje) na zestaw głłośników Teufell Theater 8 THX Ultra 2. Pora więc zmienić ampa. Jako , że dotychczas uzywam z satysfakcją Onkyo, pierwsze myśli skierowałem ku tej marce. Jako , że nie jestem melomanem, a zestaw ma słuzyć wyłącznie do KD myslę o rozwiązaniu budżetowym, zwłaszcza, że w kolejce na zakup czekaja projektor HD, ekran i mniej ważna reszta wyposażenia domu.

Może któryś z szanownych forumowiczów ma lub miał do czynienia z nowym Onkyo TX-SR608 i podpowie mi czy powinienem rozważyć ten wybór. Na moje oko wygląda zadowalająco. Mój pokoj to 24-25 m nie chcę burzyć ścian ( a wiem że te głośniki to potrafią) zwłaszcza, że za ścianą małe dzieci. Pytanie do znawców czy wspomniane 608 zdoła napędzić te głośniki i czy zaimplementowany THX Select Plus da mi te same właściwości/wrażenia (poza mniejszą mocą) co THX Ultra 2. A może jest jakaś różnica i warto dołożyć do wzmaka mocniejszego, obsługującego THX-Ultra 2. W tej samej cenie moge dostać używane 805, jednak z uwagi na mniejsza ilosć złącz HDMI (608 ma 5xHDMI v.1.4) wolałbym się nie uwsteczniać.

Co radzicie? Czy iść w nową 608, starą 805 czy dołożyć do czegoś lepszego.

Pędę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem nową 608 i powiem ci szczerze że w tej klasie cenowej jest cieniutko.Onkyo niestety z jakością dźwięku wali po równi pochyłej.Coraz więcej złącz , dekoderów i innych bzdur a zapomnieli o czymś co jest najważniesze w ampli KD a więc dźwięku.dobrego dźwięku.Satre modele 805 , 905 super a potem sredniawka z końcówką 7 , no i teraz z końcówką 8 juz mocno mocno srednie.

Szczerze napiszę ci ze do 2000zł nowe modele Denona zabijają dźwiękiem.AVR 1911 super stereo jak na ampli KD.Pozbyli sie niepotrzrebnych złączy i bajerów i cała moc poszła na końcowki.Dobrrym wyborem wydaje się też być Yamaha RX-V765.Mozna ją kupic juz za 1800zł z polską gwarancją. Kolejna propozycja HK 255 około 1900-2000zł ale ja bym obstawiał przy Denku

Edytowane przez tomasz81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... lub przy starszym modelu 606 ( na tej półce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 606.

Nie miałem okazji jeszcze podłączyc, bo od tygodnia probuje pogodzic prace z przeprowadzka i nadzorowaniem prac wykonczeniowych. Nie mam jeszcze w tym pomieszczeniu docelowej podlogi, bo jest ma szarym koncu listy robot. ale podłacze najpozniej w weekend, żeby zobaczyć jak to gra w komplecie.

Zapytanie wystosowalem, bo raz , ze chcialem sobie sprawic jakis wzmak z obsluga THX. Druga sprawa - te kolumny sa zdaje sie 4 Ohmowe. Czy sa jakies konsekwencje i zalecenia przy probie stosowania z Onkyo 606?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...