Skocz do zawartości
Gmeru

Mam już u Siebie wersje finalną dekodera czyli sklepówke

Rekomendowane odpowiedzi

odpaliłem sprawdzenie softu i box stwierdził że mam najnowszą wersję softu.
oczywiście diseqc w związku z tym się nie pojawił.
szkoda. na razie mam tylko Luxe HD i mogę pooglądać sobie ferrari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmeru, to jak wrocisz do swojego nboxa to zanim zrobisz upgrade (sic!) spisz wersje firmware (najlepiej fotke zrob) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Bero' post='13973' date='13.10.2006, 00:01 ']gmeru, to jak wrocisz do swojego nboxa to zanim zrobisz upgrade (sic!) spisz wersje firmware (najlepiej fotke zrob) ;)[/quote]

Oczywiście, że tak. Mam nadzieję, że jutro ktoś dostanie wkońcu nboxa to w dzień będzie wiadomo więcej. Bo dzisiaj mamy cyrk. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejna sprawa to scaler.
do tv podłączyłem przez component (ale taki za 10zł - czyli zwykły audio/video 3 rca thomsona ze złoconymi stykami).
jak mam wybraną rozdzielczość 720p to mam coś jakby migotanie obrazu przy ruchu kamery.
jak przełączę na 1080i to jest ok. obraz płynny.
oba obrazy na tv wyglądają identycznie.
ciekawe co jest winne tv czy box. Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='13981' date='13.10.2006, 00:17 ']kolejna sprawa to scaler.
do tv podłączyłem przez component (ale taki za 10zł - czyli zwykły audio/video 3 rca thomsona ze złoconymi stykami).
jak mam wybraną rozdzielczość 720p to mam coś jakby migotanie obrazu przy ruchu kamery.
jak przełączę na 1080i to jest ok. obraz płynny.
oba obrazy na tv wyglądają identycznie.
ciekawe co jest winne tv czy box.[/quote]

Moja opinia będzie jeszcze lepsza: uważam, że component lepiej gra niż HDMI! Ba a jak tak nie jest to przynajmniej nie widze różnicy HDMI vs component. Ciekawe to o czym piszesz. Pewnie jakiś zonk. Ale lepiej mieć na 720p. Warto się pobawić przyciskiem RES. Zobacz 576p czyli nie i.

Klaus zakładam temat o SD upscal. Wypowiedz się w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='13959' date='12.10.2006, 23:45 ']Nie ma mnie w domu ;( będę jutro wiczorem; KURDE :/ Jedynie mam takie wczorajsze zdjęcie:

[url="http://img264.imageshack.us/my.php?image=diseqckk6.jpg"][img]http://img264.imageshack.us/img264/701/diseqckk6.th.jpg[/img][/url][/quote]


Jeśli tuner ma techniczną możliwość obsługi Diseq, to nie rozumiem dlaczego n-ka wyłącza tą opcję.
Co stoi na przeszkodzie by ktoś kto ma instalację HB/A nie mógł sobie dodatkowo pooglądać więcej programów które i tak lecą za darmo. Przecież to żadna konkurencja dla n-ki, a byłby to miły gest w stronę nowych abonentów i dodatkowy plus by kupić ich dekoder. Edytowane przez mystic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klaus gdzie kupiles nboxa w Szczecinie? Ja jezdze po calym miescie od 2 dni i nie moge nigdzie dostac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek sprawdz jutro Media Markt. Dzisiaj widzialem jak ludzie wynosili swoje n-ki z talerzami :)

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Bebbop :)
Wiem ,ze dzis mieli w media. Ale jak zadzwonilem tam o 14, to juz nie mieli :) A wiadomo ma sie obowiazki i nie moglem wczesniej sie wybrac do media ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, sprawdziles jaka masz wersje firmware w nbox? Gdzie ty masz te opcje DISEQC dostępne? ja je znalazłem pod SETUP->ŻÓŁTY->728 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak diseq zniecheca duza rzesze potencjalnych abonentow. Nawet nie chodzi tu tylko o brak mozliwosci ogladania kanalow z astry, w niektorych przypadkach (takich jak moj) uniemozliwi calkowity odbior n. Samo zaimplementowanie diseq w sofcie nboxow niewiele zmieni. Wazne jest przypisanie kanalow do opowiedniego sygnalu sterujacego A lub B. Przy instalacji antenowej z monoblockiem (zwykly, twin lub quad) na ogól pod portem 1 (A) jest przypisana Astra, konwerter przelacza sie na odbior z hotbirda w momencie otrzymania sygnalu sterujacego. W przypadku n-ki, nawet gdyby ludzie w tej firmie, po dlugiej pogoni za uciekajaca inteligencja, doszliby do przelomowej decyzji: Nie blokujemy diseq'a (hardware n-ki obsluguje diseq, celowo blokowany jest software'owo oraz przez sztywne przypisanei kanalow z hotbirda), i tak okaze sie, ze instalacja z monoblockiem nie nadaje sie do n-ki. Wyjsciem byloby umozliwienie zmiany przypisania sygnalu sterujacego dla kanalow z astry oraz hotbirda (zmiana A z B ), ale to li tylko myslenie zyczeniowe, o czym w ogole pisze?, skoro na liscie n-ki nie ma nawet kanalow z astry??? Dostep do Sat1 HD, Prosieben HD znacznie poszerzylby baze kanalow HD dla abonenta, chyba, ze tvn nie chce pokazac swoim widzom, czym jest prawdziwe HD (nie upscalowany nsport (sic!)) lub idzie z duchem czasu: "wszystko za oplata". W takiej logice nie miesci sie poszerzanie oferty darmowych HD. Edytowane przez pklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pklo' post='14261' date='14.10.2006, 10:28 ']Brak diseq zniecheca duza rzesze potencjalnych abonentow.[/quote]

A u mnie Diseqc jest w menu pod Setup - zółty - 728

[quote name='pklo' post='14261' date='14.10.2006, 10:28 ']... i tak okaze sie, ze instalacja z monoblockiem nie nadaje sie do n-ki.[/quote]

Mam konwerter monoblock i n-box chodził mi od początku prawidłowo bez mieszania w opcjach Diseqc. Inna sprawa ze Astry niet... Edytowane przez miejski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz sie wqr... bo moja stara plazma 37" philips nie ma component ani hdmi
a jedynie VGA no i kupilem kabel component >> VGA niestety telewizor nie dziala w zadnym trybie ;(
wiec poszlem do innego pokoju tam wszystko gra polaczenie component >> component 1080 dziala
ale instalacje mam na przelaczniku 4LNB no i znowu nerwy na szczescie na forum znalazlem
info Setup - zółty - 728 ufff dziala.
Teraz czekam na discovery hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miejski' post='14269' date='14.10.2006, 11:27 ']Mam konwerter monoblock i n-box chodził mi od początku prawidłowo bez mieszania w opcjach Diseqc. Inna sprawa ze Astry niet...[/quote]

Jaki masz konwerter monoblock? Pojedynczy, czy moze twina lub quada? Napisz, jakie są dostępne opcje diseq w tym menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podlaczylem nboxa do diseca i wszystko smiga. Choc co jakis czas przy przelaczaniu programow pojawia sie plansza ze niby brak sygnalu i po sekundzie wskakuje obraz i dzwiek.
Mam 3 quady podpiete i sprawdzalem w kazdym pomieszczeniu, jest OK.
Tylko przy aktywacji musialem przepiac na HB bo nie chcial za cholere odpalic dopoki nie zaladowal listy.
Potem juz tylko kombinacja zolty klawisz i 728 i zmaiana na diseca LNB2 i gra.
Jak dla mnie to obraz jest swietny, upscaling bez zastrzezen a dodam ze ogladam z CRciak na ekranie 2.5mb w podstawie.
Gratulacje dla tak odwaznego i nowatorskiego pomyslu jakim jest HDTV w koncy badz co badz w kraju trzeciego swiata, gdzie nie ma rzadu, a ludzie sie nie nawidza.
WIELKIE DZIEKI od zadowolonego abonenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viptheater' post='14352' date='14.10.2006, 17:33 ']Podlaczylem nboxa do diseca i wszystko smiga. Choc co jakis czas przy przelaczaniu programow pojawia sie plansza ze niby brak sygnalu i po sekundzie wskakuje obraz i dzwiek.
Mam 3 quady podpiete i sprawdzalem w kazdym pomieszczeniu, jest OK.
Tylko przy aktywacji musialem przepiac na HB bo nie chcial za cholere odpalic dopoki nie zaladowal listy.
Potem juz tylko kombinacja zolty klawisz i 728 i zmaiana na diseca LNB2 i gra.
Jak dla mnie to obraz jest swietny, upscaling bez zastrzezen a dodam ze ogladam z CRciak na ekranie 2.5mb w podstawie.
Gratulacje dla tak odwaznego i nowatorskiego pomyslu jakim jest HDTV w koncy badz co badz w kraju trzeciego swiata, gdzie nie ma rzadu, a ludzie sie nie nawidza.
WIELKIE DZIEKI od zadowolonego abonenta.[/quote]




Sorry, ale chyba nie zrozumiałem. Czy to znaczy, że odbierasz programy z Astry???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie, ze nastapilo pewne nieporozumienie. Chodzi mi o wspolprace nboxa z konwerterem monoblock quad, a nie zwyklym quadem czy tez dwoma quadami zlaczonymi przelacznikiem diseqa. Oczywiscie dwa czy nawet 3 quady moga dzialac jesli zamienisz kable (A z B ) nastepuje wtedy odbior z hotbirda bez potrzeby wysylania sygnalu sterujacego. Ciekawszym problemem jest odbior z monoblocka (pojedynczego, twina lub quada) W takim typie konwerterow astra przypisana jest na stale jako pierwsza, w zwiazku z czym aby moc odbierac sygnal z hotbirda dekoder musi wyslac sygnal sterujacy diseq. Czy ktos probowal podlaczyc nboxa do monoblocka quada i dziala mu w takiej konfiguracji hotbird? Prosze o informacje na ten temat. Oczywiscie nie ma mowy o Astrze, brak listy kanalow z astry, taka to juz (bledna) polityka operatora. Moim zdaniem przy tak poczatkowo ubogiej ofercie, fta z Astry bylyby zbawieniem dla tej platformy, ale coz... spece od marketingu wiedza lepiej... Edytowane przez pklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pklo' post='14381' date='14.10.2006, 19:11 ']Ciekawszym problemem jest odbior z monoblocka (pojedynczego, twina lub quada) W takim typie konwerterow astra przypisana jest na stale jako pierwsza, w zwiazku z czym aby moc odbierac sygnal z hotbirda dekoder musi wyslac sygnal sterujacy diseq.[/quote]


Ja mam właśnie monobloka twin i zainstalowałem go "do góry nogami", dzięki temu "domyślnym" satelitą jest HB a nie Astra. Ognisko z Astry jest mocniejszym sygnałem, dlatego może być jako nr 2.

Szkoda, że z Astry nic nie da się zobaczyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZytajac wszystkie posty i podchodzac na spokojnie do tematu mam nastepujace uwagi:

1. Start był faktycznie delikatnie mowiac falstartem
2. Mimo wszystko dobrze ze wystartowali bo maja mozliwosc na podstawie opinii pierwszych uzytkownikow poprawic wiele bledow lub wprowadzic zmiany (chyba ze sa nieprzemakalni)
3. Brak ASTRY to poważny błąd nie dyskwalfiikujący ale poważny
4. Konieczney jest szybko kanal filmowy HD bo ile mozna ogladac LUXe HD - to tak jakby w nieskonczonosc przechodzic jeden etap gry w demie
5. Sprzet zarówno optycznie jkak i technicznie jest bardzo OK. O EPG nie dyskutuje tutaj to kwestia gustu wazne zeby było treściwe a poki co nie jest
6. Pakiety cenowo jak i zawartościowo są jak na początek równiez OK.

Podsumowując najlepiej jednak spokojnie przeczekać do póltora miesiąca kiedy wszytsko juz będzie działało w miarę finalnie. Generalnie oferta jest zachęcająca i napewno bardziej atrakcyjna niż konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yanky

Gratuluje pomyslowosci, rzeczywiscie sygnal z Astry jest mocniejszy, gdy mialem zeza to tez trafialem na wprost w
Hotbirda, a zezowalem na Astre. Chcialbym zobaczyc Twoja instalacje "do gory nogami", jesli mozesz to zamiesc zdjecie tego cudaka B)

Edytowane przez pklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pklo' post='14423' date='14.10.2006, 22:42 ']@yanky

Chcialbym zobaczyc Twoja instalacje "do gory nogami", jesli mozesz to zamiesc zdjecie tego cudaka B)[/quote]

To naprawdę nic takiego. Konwerter ma "normalnie" przykręcany przewód od spodu a ja powiesiłem go tak, że ten gwint do przykręcania kabla jest na górze i tak ustawiłem antenę, że HB ogniskuje się bezposrednio na wejściu, gdzie powinna być Astra. W każdym razie chodzi elegancko, a więc domyślnie jest HB a Astra po podaniu sygnału na Diseq. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pklo' post='14328' date='14.10.2006, 14:25 ']Jaki masz konwerter monoblock? Pojedynczy, czy moze twina lub quada? Napisz, jakie są dostępne opcje diseq w tym menu.[/quote]

Posiadam konwerter monoblock pojedynczy GI-205 Golden Interstar zamontowany jako HB główny i Astra zezujący.
Co do ustawien w menu Diseqc nboxa to sa: "bez diseqc", "diseqc" i "tone burst".
Przy tych dwóch ostatnich niżej pokazuje się do wyboru LNB1 do 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Chciałem się dowiedzieć jak będzie wyglądać obraz z n na telewizorze CTR ? Czy można się spodziewać dużo lepszej jakości niż z innych platform ? Czy programy w HD na telewizorze CTR będą wyglądać lepiej niż filmy z DVD ? Telewizor to 32" Philips więc jeden z lepszych CTR :) Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla Tych co juz maja N-ke.
Wczoraj odebralem swoj zestaw w Medel1 w Gnieznie i ku mojemu dziwieniu dostalem zestaw antenowy w reklamowce, tzn male pudelko z elemetami czaszy i antene do reki :) a tu widze, na zdjeciach, ze zestaw antenowy jest tez w osobnym pudelku jak nBox. Napiszcie mi prosze co powinno byc w tym zestwie antenowym, moze mnie w konia zorobili z tym zestawem :) . Za zestaw zaplacilem 60 zl. :)

Pozdrawiam i zycze milej niedzieli :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...