Skocz do zawartości
pulsar

Odtwarzacz HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znacie jakiś jak najtańszy i w miarę dobry odtwarzacz HDD, który czyta strukturę DVD (katalog video_ts na dysku itd.) i strukturę Blu-ray? Tak aby nie konwertować tego za każdym razem do mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba Xtreamer będzie odpowiednio tani i dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba Xtreamer będzie odpowiednio tani i dobry.

BoDeX! - wielkie dzięki! Jednak do tego sprzętu nadaje się tylko dysk 2,5 cala a wolałbym aby można było umieścić 3,5 calowy.

w specyfikacji, obsługiwane formaty:

"MPEG1/2/4 Elementary (.M1V, .M2V, .M4V)

MPEG1/2 PS (.M2P, .MPG, .DAT, .VOB, .MPE, .MPEG)

MPEG2 Transport Stream (.TS, .TP, .TRP, .M2T, .M2TS, .MTS)

AVI (.AVI, .DIVX)

ASF, WMV

Matroska (.MKV)

MOV (H.264), MP4, RMP4

FLV - Flash Video

RM, RMVB

FLV

Inne: obrazy ISO płyt DVD, kopie płyt DVD (IFO) - pełne odtwarzanie z nawigacją

Formaty strumieniowe: RTSP, FLV "

- i gdzie tu jest napisane, że rozpoznaje strukturę płyt

dvd - katalog VIDEO_TS

i blu-ray - katalog BDMV?

(bo chyba nie chodzi o te vob czy m2ts)

Miałeś styczność z tym odtwarzaczem hdd i wiesz że rozpoznaje te katalogi czy też tak wyczytałeś skądś w specyfikacji?

---

Widzę, że urządzenie ma też wejście LAN, można jakoś z laptopu strumień full hd skierować na wyjście LAN a następnie przez te urządzenie to telewizora po hdmi? (Jeśli tak to jestem w domu:) bo komp wszystko czyta:)).

Edytowane przez pulsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BoDeX! - wielkie dzięki! Jednak do tego sprzętu nadaje się tylko dysk 2,5 cala a wolałbym aby można było umieścić 3,5 calowy.

w specyfikacji, obsługiwane formaty:

"MPEG1/2/4 Elementary (.M1V, .M2V, .M4V)

MPEG1/2 PS (.M2P, .MPG, .DAT, .VOB, .MPE, .MPEG)

MPEG2 Transport Stream (.TS, .TP, .TRP, .M2T, .M2TS, .MTS)

AVI (.AVI, .DIVX)

ASF, WMV

Matroska (.MKV)

MOV (H.264), MP4, RMP4

FLV - Flash Video

RM, RMVB

FLV

Inne: obrazy ISO płyt DVD, kopie płyt DVD (IFO) - pełne odtwarzanie z nawigacją

Formaty strumieniowe: RTSP, FLV "

- i gdzie tu jest napisane, że rozpoznaje strukturę płyt

dvd - katalog VIDEO_TS

i blu-ray - katalog BDMV?

(bo chyba nie chodzi o te vob czy m2ts)

Miałeś styczność z tym odtwarzaczem hdd i wiesz że rozpoznaje te katalogi czy też tak wyczytałeś skądś w specyfikacji?

---

Widzę, że urządzenie ma też wejście LAN, można jakoś z laptopu strumień full hd skierować na wyjście LAN a następnie przez te urządzenie to telewizora po hdmi? (Jeśli tak to jestem w domu:) bo komp wszystko czyta:)).

Patriot Box Office rozpoznaje strukturę płyt, wiem bo go mam i nie ma z tym problemu. Jedyna "wada" jak dla Ciebie to taka, że wsadza się do niego dysk 2,5". Czyta praktycznie wszystkie formaty, dvd z katalogami jak i iso, tak samo bluray (czy to z katalogu BDMV, czy z obrazu czy m2ts, fajna sprawa bo odtwarza cały katalog, jak również można wchodzić na poszczególne pliki, jedna wada - w bluray nie odczytuje jak narazie menu). Raz nie odtworzył mi tylko jednego pliku avi hd, a ja nie mogę się zorientować co to za plik (inne avi hd bez problemu odtwarza) i z gmc ma problem bo wtedy klatkuje, ale to można sobie spokojnie usunąć. Posiada też wejście LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jamez70 - po długim oczekiwaniu w końcu jakaś KONKRETNA odpowiedź. Ufff:)

1. A jakie są zastosowania tego LAN? Można podłączyć do kompa i z komputera pliki multimedialne odtwarzać?

2. Odtwarzacz który zaproponowałeś chyba nie obsługuje bezstratnych formatów audio na blu-ray'u (DD True HD itp.)

Edytowane przez pulsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo najtanszy a pisze mu o dosc drogim a200, ale racja do srodka mozna wlozyc 3,5 cala

odnosnie pierwszego pytania, tutaj to wszyscy sa za popcorn

co do wkladania dysku do srodka to sie nie bede wypowiadal

z tanich

asus

wd live

i pewnie cos jeszcze

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BoDeX! - wielkie dzięki! Jednak do tego sprzętu nadaje się tylko dysk 2,5 cala a wolałbym aby można było umieścić 3,5 calowy.

Jest przecież wersja PRO z dwoma zatokami na HDD 3.5" - ale najwygodniej byłoby dokupić

stację dokującą ( Allegro - 50 pln.) i nie przejmować się dyskami - wkładasz co chcesz, szybko

i bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

BoDeX ciekawe rozwiązanie ;)

---

Seba_Fan: "co do wkladania dysku do srodka to sie nie bede wypowiadal" a czemu to niedobrze?

Z laptopa mam wyjście LAN, jeśli po tym wyjściu może lecieć do hdd odwarzacza sygnał multimedialny (video i audio jakości blu-ray/dvd), i później ten odtwarzacz prześle to dalej na telewizor to byłaby bomba:).

Tylko nie wiem jak w kompie zmusić jakiś odtwarzacz video aby przesyłał obraz i dźwięk na wyjście LAN....

---

popcorn - trochę drogi jest, 800 zł i jeszcze dysk twardy dokupić...

---

Ostatnie pytanko: jest możliwość zgrywania na dysk programów z TV używając HDD odtwarzacza. Nazwa wskazuje że nie:) ale może są tego typu urządzenia, bardzo mi by na tym zależało.

Edytowane przez pulsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wypowiadam sie dlatego ze:

-tez tak kiedys myslalem i na sile chcialem zeby byl dysk w srodku

-nie chcialem slyszec o dysku zew

wybralem dysk zew i jestem happy, wiec wybor nalezy do Ciebie, teraz mam tak ze kupilem sobie stacje dokujaca na USB dyski wkladane od gory bez rozbierania obudowy i sobie robie zonglerke 10 dyskami i jest git

co do LAN, to mam tak ze mam udostepniony dysk i fruwa jak ta lala, bez kombinacji

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba_Fan

Jaką masz konfigurację NAS ? Jaki sprzęt, dyski ? Jeśli oczywiście można wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Seba_Fan

Wielkie Dzięki! W końcu zrozumiałem: ten LAN jest do przesyłania danych np. z laptopa na dysk a z dysku to już wszystko śmiga. Kurcze przecież to takie proste i logiczne:)

Co do stacji dokującej przekonałeś mnie bez dwóch zdań. A są odtwarzacze HDD, które nie mają dysku wewnętrznego tylko stacje dokującą? (aby po prostu jej nie dokupywać)

Teraz tak sobie myślę, że może lepsze byłyby dyski 2,5 cala bo są cichsze (choć troszkę droższe niż 3,5 calowe i mniej pojemne). Co o Tym sądzisz?

Edytowane przez pulsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam serwer zbudowany wlasnorecznie, wiec konfiguracja dowolna, nie uzywam zadnych kupionych NAS

odtwarzaczy z zew stacja dokujaca nie ma bo to by podnioslo znacznie cene, ja nie znam

jesli dysk ma chodzic 24h kolo ucha to 2,5 cala, jesli raz na jakis czas jak u mnie to zdecydowanie 3,5 cala jakis 5400 1-2TB obrotow i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powoli krystalizuje mi się co tak naprawdę bym chciał;), a mianowicie:

1. odtwarzacz hdd z wejściem LAN (podłączenie laptopa) i USB (połączenie stacji dokującej na dyski 3,5 cala, obsługa oczywiście NTFS - ale to chyba wszystkie odtwarzacze HDD mają)

2. wyjście oczywiście HDMI

3. czytał z dysku twardego strukturę DVD (katalog VIDEO_TS i w środku pełno pliczków) a także strukturę Blu-Ray (katalog BDMV i w środku też pełno pliczków)

4. obsługa MENU z 3. (zarówno dvd jak i blu-ray)

5. dekoduje dźwięk HD (dts hd ma, dd true hd)

Zatem co spełnia warunki od 1.-5? w przestępnej cenie?

ps. czy jest możliwość podpięcia do odtwarzacza hdd sygnału antenowego TV aby móc zgrywać programy na dysk twardy? są takie odtwarzacz-rekordery hdd?

Edytowane przez pulsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie ma odtwarzaczy HDD

nastepne to musisz miec kase od 800 do 1300zl

Diune, Popcorn

z tanszych, ale nie wiem na 100% cos slyszalem ze Hyundai sobie radzi, ale to musisz doczytac

wiecej nie pomoge, milej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "odtwarzaczy HDD" .... kolega dobrze powiedział :(

Tak samo jak nie ma samochodów kierownicowych albo samolotów pilotowych.

Są odtwarzacze HD(lub SD) z dyskiem twardym (HDD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywania i z antena, pewnie są, ale mnie ten temat na dzisiaj nie interesuje

Jednak proponuje samemu poszukać i tutaj coś napisać, bo jak na razie zadajesz masę pytań, a nie kwapisz się do szukania.

Chyba coś Hyundai z wyższych modeli miał.

Poszukałem teraz i coś takiego znalazłem

http://www.hyundaimbox.pl/mBox_R600.html

widać ja potrafiłem poszukać, zachęcam żebyś sam też to robił, opisz wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje!. Sorki za te jedno "D":) kierowałem się kategorią z allego "odtwarzacz hdd":) jednak tak czy tak myślę że nie jest dużym błędem, czepiacie się trochę. Też mówi się odtwarzacze dvd a nie odtwarzacze mpeg.

Edytowane przez pulsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny przykład podałeś, bez sensu.

Nikt nie mówi odtwarzacz dysku twardego, ale nie o tym była mowa, tylko napisz wrażenia co znalazłeś, bo jak na razie nic nie napisałeś w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są "multimedialne dyski twarde", to i "odtwarzacz HDD" też jest prawidłowo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...