Skocz do zawartości
a.jerzyk

Jak podłączyć AMPL+DVD+TunerTV+PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie mam Samsunga 37", DVD yamahy, ampli RX-V465 i Tuner kablówki.

Tył ampli:

PV_rxv465_back.jpg

TV ma 2 złącza HDMI.

Obecne podłączenie to:

HDMI OUT z amplitunera do HDMI tv.

HDMI1 z amplitunera do HDMI DVD.

HDMI z tunera tv do hdmi TV.

Kabel Optyczny z tunera kablówki do AMPLITUNERA na złącze AV1 Optical

Czyli HDMI w tv wszystkie zajęte.

Teraz w szafce znalazłem jakieś stare części od PC i stwierdziłem że można by zbudować HTPC.

PC to:

AMD 64 Venice na s939.

1gb ramu

GF 6800le z odblokowanymi potokami.

Dźwięk zintegrowany al chce kupić tą kartę dźwiękową:

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...I_Express_.html

I pytanie czy ta karta wyśle dźwięk bitstream żeby amplituner dekodował truehd itd.

I chciałbym ją podłączyć optykiem, jest wolne gniazdo na AV4 w amplitunerze ale jak podłączyć obraz z PC, grafika ma VGA, S-Video i DVI

VGA z PC do VGA z TV ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie obsłuży Ci TrueHD, DolbyHD, DTS HD, Musiałbyś uderzać w wyższą półkę (np. Titanum).

(ciekawe jak by było z bitstream ? - jak ktoś wie na 100% to niech napisze).

Z moich doświadczeń powiem Ci tylko, że na tym kompie materiałów HD nie pooglądasz (jest szansa na 720p ale i tak może przycinać).

U narzeczonej na AMD x2 3800+, 4 GB ramu, GeForce 7600 GT 256MB - 720p daje radę, 1080p - niestety nie (niezależnie od kodeków).

PC najlepiej podłączyć DVI/HDMI (przejściówką) - lecz tak jak Ci napisałem, przy materiałach FullHD mija się to z celem.

P.S. Masz 2 tunery TV (kablówka i coś jeszcze ?) - bo tak zrozumiałem z tekstu.

Jeśli nie to po co kabel optyczny z tunera kablówki do AMPLITUNERA na złącze AV1 Optical, skoro masz go podłączonego przez HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie macie coś nie tak z tym kompem, ja u siebie mam również x2 3800 2x 1gb i gf 8600 i gladiator 1080p, i transformersy chodzą płynnie więcej filmów w 1080p nie posiadam więc nie mogę się wypowiedzieć.

Mam jeden tuner tv, może coś zagmatwałem, ale mam tuner po hdmi do TV, a optycznym do ampli. Bo dźwięk z tunera przez ampli puszczam jedynie jak leci jakiś dobry film.

Nie mogę podłączyć DVI/HDMI gdyż mam wykorzystane porty HDMI w TV i nic więcej po HDMI mie nie pójdzie, dlatego myślę żeby jakoś inaczej to po podłączać tylko nie mam pomysłu jak.

Edytowane przez a.jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawdopodobnie macie coś nie tak z tym kompem, ja u siebie mam również x2 3800 2x 1gb i gf 8600 i gladiator 1080p, i transformersy chodzą płynnie więcej filmów w 1080p nie posiadam więc nie mogę się wypowiedzieć.

8600 a 7600 to jest spora różnica :P Procek już takiego wpływu nie ma (sprawdzałem).

Mam jeden tuner tv, może coś zagmatwałem, ale mam tuner po hdmi do TV, a optycznym do ampli. Bo dźwięk z tunera przez ampli puszczam jedynie jak leci jakiś dobry film.

Nie mogę podłączyć DVI/HDMI gdyż mam wykorzystane porty HDMI w TV i nic więcej po HDMI mie nie pójdzie, dlatego myślę żeby jakoś inaczej to po podłączać tylko nie mam pomysłu jak.

PC do amplitunera, a z ampli tylko wybierasz sygnał i puszczasz na TV.

Chyba będziesz jak to nazwałeś "dobre filmy" oglądać i słuchać - więc na głośnikach z TV się nie skończy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie masz bez sensu połączone - wogóle bym nic pod tv nie łączył bo i po co?

wszystko co ma wyjście hdmi wpiąłbym w amplituner - dekoder pewnie dodatkowo optykiem pod ampli jesli tylko tak możesz uzyskać 5.1(mój w upc nie daje 5.1 na hdmi)

jeśli korzystasz z tunera w tv to jeszcze optykiem tv do ampli

komputer również do ampli i jesli weźmiesz kartę która wysyła dźwięk po hdmi(lub dvi z przejściówką jak w ati) to nie potrzebujesz żadnej karty dźwiękowej - a jesli masz w kompie zintegrowaną z wyjściem spdif z bitstream to wykorzystaj i olej dźwiękówkę(hd audio obsługują radeony serii 5xxx i chyba spermi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...