Skocz do zawartości
delivery

Kolory w KDL-46EX403

Rekomendowane odpowiedzi

:)


Witam wszyskich,

Prosze o pomoc odnosnie kolorow w sony

Mam zamiar od jakiegos czasu kupic telewizor sony KDL-46EX500 w Irlandi bo i tutaj tez obecnie mieszkam.

Wybor jest tutaj strasznie ograniczony jesli chodzi o TV i trzeba polegac na tym co sie w necie znajdzie.

Za kazdym razem kiedy wchode do sklepu i widze pare roznych telewizorow Sony szczegolnie ta nowa seria EX

ma wrecz fatalne kolory co jest grane ? sam sobie zadaje to pytanie.

Nie jestem specjalista w dziedzinie telewizorow ale zato znam sie na kololach i widze je bardzo dobrze wszedzie, gdyz jestem drukarzem.

Nie wnikam na poczatku w szczegoly tylko w to co sie rzuca w oczy odrazu - kolory

We wszystkich tv leci ten sam obraz czasami HD czasami analog tv pilka nozna. Na kazdym tv trawa jest w miare zielona , pisze wmiare bo wiadomo zalezy od

ustawien , czasami przyzolta czasmi za czerwona ale zawsze zielona a w Sony juz ktorys raz z kolei w roznych sklepach ta trawa jest niebieska !!! (no moze niebieskawa)

Widzialem TV KDL-46EX403 i KDL-40EX301

Owszem widze zalety i w szczegolach biel jest biala prawie idealna ( prawie bo wpada w czerwony)

Widze te cienie szarosci przejscia tonalne i tp.

Czemu te telewizory sa tak kiepsko ustawione, sam nie wiem gdzie lezy przyczyna

Sprawdzalem ustawienia bylo wszystko na Basic (standard) zmienialem wstepnie parametry nasycenia kontrastu i jasnosci duzo to nie dalo

Czy to mozliwe ze sprzet takiej klasy i marki wymaga na dzien dobry od uzytkownika az takiej kalibracji kolorow.

Jedno mnie zastanawia w jednym ze sklepow stal starszy model W5500 i kolory w nim byly super takie jakie powinny byc na pierwszy rzut oka.

Z czego to sie bieze prosze pomozcie.

Czynniki porownawcze w moim przypadku

- ten sam sklep to samo oswietlenie ten sam sygnal analog/digital , demo HD i zwykla telewizja Sky Analog/digital

- utawinia telewizorow standard

- rozna wielkosc matryc

- rozne firmy tv

Wiec w czym moze tkwic problem czy model KDL-46EX500 bedzie tak samo wyswietlal kolory w standardzie jak te wystawowe EX403 i EX301 ?

Urzekla mnie jakosc wykonania tv sony szczegolow takich jak pilot itp. Ale w zadnym razie nie moge tego powiedziec o obrazie.

Czy sie czepiam , czy mam za duze oczekiwania, czy ztymi tastami tych TV jest cos nie tak. Prosze o dpowiedz.

W waszych zdjeciach testowych zauwazylem ze tez kolory w padaja w niebieski ...? wiem to tylko zdjecia no i monitor komputerowy tez moze

przeklamywac no ale w tym wypadku mam dwa rozne i w kazdym jest podobnie. Zawsze staram sie miec jakies porownanie.

Z tego wszystkiego zaczolem zastanawiac sie na wyborem plazmy Panasonica TX-P46G20B

Czy to dobra alternatywa jest sam nie wiem wolalbym sony bo sporo sie onim testow na czytalem

Prosze o pomoc w tym temacie

Dzieki

Edytowane przez delivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej postrzega obraz, na co ty zwracasz uwagę dla innych może być praktycznie niezauważalne to tak jak dopiera się powiedzmy kino domowe... Odnośnie kolorów to mimo wszystko powinieneś jeszcze zobaczyć ex500 jest to wyższy model oparty na nowszym procesorze obrazu (BE3) niż ex301 czy ex403 i jak najbardziej może mieć to wpływ na kolory (w5500 ma zastosowany ten procesor obrazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje Marco , sprawdzilem i faktycznie jest tak jak piszesz i podejzewam ze to napewno ma duzy wplyw na wyswietlanie kolorow.

Pewnie Dlatego w W5500 kolory byly duzo lepsze i takie jakie powinny byc w ustawieniu standart

Dzieki wiele to daje do myslenia. I warto chyba poczekac na ten model kiedy pojawi sie w sklepie i samemu zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na forum można sobie poczytać o pewnych sprawach, ale i tak decyzje powinno się podejmować po wizycie w sklepie, sprawdzeniu jak dany model nam odpowiada, czy dane menu jest intuicyjne etc. Ex500 powinieneś zobaczyć bo jak dla mnie użytkownika w5500 model prezentuje nieznacznie lepszy obraz od poprzednika, ale wiadomo każda ocena jest subiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...