Jump to content
Sign in to follow this  
Pshemo

[problem]Adapter kabla.

Recommended Posts

Witam

Sprawa wygląda tak: mam kompa podłączonego do TV przez kablem DVI - HDMI i dźwięk mini-jack > 2x chinch.

I teraz za każdym razem jak chce oglądać film muszę wyciągać kabel od głośników komputerowych (mini jack) i podpinać ten od TV. Później jak chce z kompa korzystać to muszę znów gramolić się pod biurko i ponownie przepinać kable. Jest to niesamowicie upierdliwe.

Na necie znalazłem takie coś:

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...zdo_czarny.html

i tutaj przychodzi pytanie: czy stosując coś takiego doświadczę spadku jakości dźwięku? I czy na pewno taki adapter rozdziela dźwięk na 2x stereo a nie na 2x mono?

Pozdro

Po pierwsze to zły dział :) Bo problem dotyczy dźwięku analogowego, ale ok :)

Dźwięk będzie rozdzielany jako stereo jeśli kupisz rozdzielnik stereo.

Raczej spadku jakości dźwięku nie doświadczysz, miałem tak kiedyś rozdzielone w moim PC (dźwięk do wieży i osobno do słuchawek) i różnicy nie było.

Jeśli chcesz uzyskać lepsze efekty to myślę że warto zmienić kartę graficzną z wyjściem HDMI (wtedy cyfrowa jakość obrazu i dźwięku będzie gwarantowana).

P.S. Nie wiem jaką masz konfigurację kompa i czy w ogóle będzie Ci się to opłacać

Edited by moonfall84

Mama grafe z wejściem HDMI ale jak podłączam pod nie telewizor to za cholerę nie da się ustawić aby dźwięk też był przesyłany. Dodatkowo jak podłączam TV kablem HDMI to na kompie całkowicie wyłącza się jakikolwiek dźwięk - dziwne.

Poszukam takiego rozdzielnika jak mówiłeś.

Mama grafe z wejściem HDMI ale jak podłączam pod nie telewizor to za cholerę nie da się ustawić aby dźwięk też był przesyłany. Dodatkowo jak podłączam TV kablem HDMI to na kompie całkowicie wyłącza się jakikolwiek dźwięk - dziwne.

Poszukam takiego rozdzielnika jak mówiłeś.

Też tak miałem - brakowało mi sterowników audio HDMI, zobacz czy je masz.

A gdy podłączam lapka poprzez HDMI do TV to dźwięk jest tylko z TV - to normalne.

Odpuść te śmieszne rozdziałki tylko stery zainstaluj.

Jak będziesz miał problem to podaj model karty - pomogę (strzelem że masz radeona).