Skocz do zawartości
wicked83

Pomozcie - jaki wybrac amplituner pod domowe media center?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prosbe o pomoc przy wybraniu amplitunera do domowego centrum multimedialnego. Zalezy mi na przyzwoitej jakosci sprzecie, aczkolwiek w rozsadnych cenach - mysle ze do kwoty ok 2-3 tys zlotych. Dodatkowo chcialbym, aby amplituner byl sterowany pilotem radiowym lub bluetooth, poniewaz planuje umiescic go w zamknietej szafce.

W domu planuje powiesic na scianie TV LCD, oraz rozmiescic pod sufitem 4 glosniczki + subwoofer na podlodze. Potrzebuje podlaczyc nastepujace sprzety pod system TV i audio:

- komputer stacjonarny: karta graficzna z wyjsciem DVI na video + karta muzyczna mini jack x 5 lub SPDIF na audio

- dekoder cyfrowy TV

- konsola PS3

- opcjonalnie chcialbym miec mozliwosc rozbudowy o media playera, stacje dokujaca do IPod, czy dodatkowa konsole do gier

1) Pytanie jak najlepiej podlaczyc obraz i dzwiek?

- HDMI z komputera/dekodera/PS3 do TV i wyjscie audio z TV do amplitunera?

- HDMI z komputera/dekodera/PS3 do amplitunera i wyjscie video do TV?

- osobno audio i video - pierwsze do tunera, drugie do TV?

2) W zaleznosci od zalecanej opcji, jaki amplituner wybrac? Jesli nie da sie polecic konkretnego modelu, to jakie powinien miec parametry techniczne, wejscia i wyjscia?

3) Jakie parametry techniczne, wejscia, wyjscia, powinien miec TV?

4) Czy mozecie polecic glosniki do tego zestawu? Zalezy mi na jak najmniejszym wymiarze, aby, zamontowane do sufitu, nie rzucaly sie w oczy.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiesz co, wydaje mi się (ale to tylko moja prywatna opinia) że powinieneś troszkę poczytać na temat co taki ampli powinien mieć.

Czyli krótko mówiąc w którą stronę chcesz pójść starszy model bez HDMI z wysokiej półki albo model z tym złączem który prześle i obraz i dźwięk z dekoderem dźwięków spotykanymi na płytach Blu. Samo HDMI bez dekoderów "Nowszych formatów" dźwięku po prostu nie ma najmniejszego sensu, i za 2k PLN jest raczej nierealne a za 3k PLN może ale raczej nie będzie wielkiego wyboru jeśli w ogule coś ci koledzy podsuną.

I na koniec moje prywatne zdanie, kupowanie ampka dla samych gniazdek HDMI które tak naprawdę nic nie wnoszą mowa o wspomnianych dekoderach dźwięku np Dolby True HD czy DTS HD Master Audio to po prostu wywalenie kaski w błotko bo wszystkie inne starsze formaty

puścisz zwykłym światłowodem tyle tylko że na ampka ze starszym rodowodem za to z bardzo wysokiej półki przy podanej cenie 2-3k PLN

Te głośniki to mają być: małe , ładne , czy grać ?

Już ci mówię że nie pogodzisz takich głośników o jakich myślisz z tym co wskazałeś cenowo jeśli idzie o ampka.

Jeśli komp stacjonarny stoi daleko od TV to szczerze polecam TV z DLNA + oczywiście optyk + kilka HDMI

Miłego główkowania

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem. Kupiłem starszy i używany amplituner Yamaha RX-V620RDS. Ma dekodery DD i DTS co dla mnie jest wystarczające.

Jak dla mnie sprzęt odpowiedni i cieszę się, że nie wydałem więcej pieniędzy. Jeśli będzie okazja i środki to za parę lat go wymienię. Póki co nie czuję takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Dziekuje za odpowiedzi. Problem z czytaniem o sprzecie polega na tym, ze im wiecej czytasz, tym mniej wiesz, a czas mam do konca tygodnia.

- jesli chodzi o glosniki - maja byc male i ladne, i przy tych parametrach jak najlepiej grac.

- jesli chodzi o uzycie HDMI - roznica jest widoczna, do tej pory mialem S-Video i roznica w jakosci obrazu jest spora

- jesli chodzi o sam amplituner - nie zalezy mi na ekstremalnie wysokiej jakosci dzwieku - chodzi o to, zeby caly zestaw: komputer (stoi 3-4 metry od TV) + konsola + dekoder TV + telewizor + glosniki 5.1 razem ze soba dzialaly i zeby w tej konfiguracji jakosc byla mozliwie dobra. Jesli da sie to osiagnac podlaczajac HDMI bezposrednio do TV i wyprowadzajac z TV kabel audio do starszego typu amplitunera to jak najbardziej jest do dla mnie rozwiazanie dopuszczalne. Wtedy rozumiem, ze trzeba zwrocic wieksza uwage na telewizor. Chcialbym tylko wiedziec jakie sa minusy takiej opcji. Jesli sa istotne, to chcialbym wybrac tuner, ktory umozliwi mi przeslanie sygnalu video z komputera i z PS3 (czyli rowniez Blue-ray).

- rowniez pytanie czy audio warto puszczac osobnym kablem czy moze byc przez HDMI

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Amplituner Onkyo 507, obsługuje dźwięk HD, ma HDMI - dałem za niego na początku roku ok. 1300 zł i z jakości dźwięku jestem bardzo zadowolony a takich małych głosników aż nie posiadam.

Nie wiem czy w Twoim przypadku jest sens wydawać 2-3k za sam amplituner ?

P.S. Oczywiście chodzi na podczerwień a nie na BT / radio - czyli tego warunku nie spełnia.

Mamy 2010 rok - weź odpuść sobie stare typy ampli, tylko kup z obsługą HDMI - dźwięk i obraz po 1 kablu + super jakość.

Ja mam podpięty recorder N, PS3, czasami laptopa poprzez HDMI i naprawdę jestem zadowolony z prostoty połączenia i efektów audio/video.

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonfall dobrze radzi, ja sam posiadam też taki ampli i uważam, że jest to sprzęt naprawdę godny polecenia. Ale jest jeszcze wiele podobnych cenowo i klasowo sprzętów. Wydawanie 2-3tys na ampli przy Twoich potrzebach trochę mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, jesli moge wydac mniej i uzyskac satysfakcjonujacy efekt to ja w to wchodze :) Pytanie tylko z jakich modeli moge wybierac? Ktory bedzie mial wystarczajaca liczbe wejsc i wyjsc, kodekow oraz umozliwi sterowanie radio/bluetooth (ewentualnie wyprowadzenie IR na zewnatrz szafki) i najwazniejsze - ktory nie bedzie sie przegrzewal w zamknietej szafce :) Duzo pytan, niezmienne dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z jednym zdaniem kolegów wypowiadających się wyżej to się zgodzę.

Do głośniczków na jakie się przymierzasz to naprawdę szkoda pchać kasy w ampli.

Natomiast co do naprawdę przyzwoitego dźwięku z tego typu sprzęciorów pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

Co to jest 5 kanałów (nie 5;1) i do czego to ma służyć?

Rozumiem że do DTS HD

Po prostu kwestia gustu.

Natomiast co do pytań Kol wicked83

-Proponuję przejść się do sklepu kazać podłączyć tylko dwa przednie ściszyć i posłuchać jakich kto by nie polecał bo są dow[beeep]asy co polecają coś w stylu Kipsh F1

-po to są właśnie wejścia HDMI w TV

-Naprawdę nie wiem co chcesz uzyskać wygodę podłączenia?

W samych twoich pytaniach jest jedna bardzo ważna niespójność.

Chcesz na ampli wywalić powiedzmy 2,5k pln. aby te pieniądze nie poszły w błoto musisz do tego ampka kupić odpowiednie głośniki.

Przy tej cenie same głośniki przednie powinny co najmniej dorównywać cenie ampli, bo tylko tak będziesz mógł posłuchać za co tak naprawdę zapłaciłeś. Szmira z marketu w postaci Onkio za 1,8k PLN za cały zestaw po prostu odpada.

Chyba sam rozumiesz że taka kombinacja jaką sobie wymyśliłeś, jest delikatnie mówiąc dziwna.

Za to przy rozwiązaniu zaproponowanym przez kolegów po prostu mniej pieniędzy tracisz.

I na koniec jedna mała uwaga nie słyszysz ani płyty ani radia ani ampli za to tylko i wyłącznie głośniki

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@antyglup: zle mnie zrozumiales - ja nie chce wydac 2 do 3 tys na amplituner, ale moge wydac max 2-3 tysiace. Jesli satysfakcjonujace mnie rozwiazanie bedzie kosztowac 1 tys to dla mnie super.

Nie jestem audiofilem, nie potrzebuje sprzetu do odsluchu o nie wiadomo jakich parametrach. Amplituner chce miec dla wygody podlaczenia kompa, tv cyfrowej i konsoli oraz dla osiagniecia przestrzennego dzwieku do filmow i grania (4 glosniczki pod sufitem + subwoofer). Glosniczki pod sufitem maja byc male - wazniejsza jest dla mnie estetyka wnetrza niz jakosc naglosnienia. Jesli sa glosniczki male i dobre, ale drogie, to tez moge sie nad nimi zastanowic. Poki co myslalem o http://www.sony.pl/article/id/1223479029411

Jesli jest cos lepszego w tych wymiarach, to dajcie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nigdy nie zrozumiem jak tak małe głośniki mogą się sprawdzić przy kinie domowym, muzyce ?

Do gier to jeszcze, jeszcze ... ale cena 2k ? Hmmm pozostawia wiele do życzenia :)

Jeśli ktoś może mi ten fenomen wytłumaczyć to proszę o PW.

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

@antyglup: zle mnie zrozumiales - ja nie chce wydac 2 do 3 tys na amplituner, ale moge wydac max 2-3 tysiace. Jesli satysfakcjonujace mnie rozwiazanie bedzie kosztowac 1 tys to dla mnie super.

Nie jestem audiofilem, nie potrzebuje sprzetu do odsluchu o nie wiadomo jakich parametrach. Amplituner chce miec dla wygody podlaczenia kompa, tv cyfrowej i konsoli oraz dla osiagniecia przestrzennego dzwieku do filmow i grania (4 glosniczki pod sufitem + subwoofer). Glosniczki pod sufitem maja byc male - wazniejsza jest dla mnie estetyka wnetrza niz jakosc naglosnienia. Jesli sa glosniczki male i dobre, ale drogie, to tez moge sie nad nimi zastanowic. Poki co myslalem o http://www.sony.pl/article/id/1223479029411

Jesli jest cos lepszego w tych wymiarach, to dajcie znac.

Zdecyduj się w końcu, na czym Ci zależy i czego dokładnie potrzebujesz. Bo piszesz, że chcesz zakupić amplituner + małe głośniki, które będziesz mógł umiejscowić tuż pod sufitem, a teraz przedstawiasz na zestaw Sony, który już posiada wbudowany wzmacniacz z wejściami HDMI i on będzie Ci pełnił rolę ampli. No, może nie będziesz posiadał tak szerokiej gamy ustawień. Jednakże powinien się całkiem nieźle sprawdzić do Twoich celów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak caly czas pisze chodzi ciagle o to samo - amplituner + male glosniki. Glosniki przykladowo takie jak w zestawie Sony, nie caly zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zatem poszukaj najpierw głośników, które będą Ci odpowiadały rozmiarami, a później dobierz do nich ampli o odpowiedniej mocy i parametrach jakie Cie interesują. Rzecz jasna najlepiej jakbyś jeszcze miał możliwość odsłuchu, bo na sam wygląd to ciężko jest coś kupić, co by nas usatysfakcjonowało.

Tutaj masz linki, poszperaj trochę a może coś znajdziesz dla siebie.

Audioklan

EIC

Edytowane przez samir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Można powiedzieć że całkowicie zgadzam się z kolegami.

Dodam tylko że ani cena ani firma nie jest w najmniejszym stopniu gwarancją jakiegokolwiek sukcesu przy zakupie głośników.

Konieczny jest odsłuch bo można się potem niewąsko zdziwić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc i podpowiedzi. Teraz mam troche do przemyslenia, moze jeszcze wroce z pytaniami, jesli beda chetni do pomocy to bede wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...