Jump to content
Sign in to follow this  
fantomasz69

Polsat HD czy naziemna telewizja cyfrowa

Recommended Posts

Witam! Niedawno zakupiłem nowy telewizor (Sharp LE700) i myślę o wymianie dekodera na hd a co za tym idzie również chciałbym pakiet programów hd Cyfrowego Polsatu(od kilku lat jestem abonentem tej platformy) a to z kolei wiąże się z podpisaniem nowej umowy. Z ostatnich wiadomości wynika że naziemna telewizja cyfrowa ma do końca września objąć swoim zasięgiem 80% powierzchni kraju i ma posiadać w swojej ofercie kanały hd w związku z tym proszę o radę czy warto wymienić dekoder,podpisać nową umowę z pakietem Cyfrowy Polsat HD? czy lepiej poczekać na nowy Multipleks naziemnej telewizji cyfrowej? Z jakiego źródła będzie lepsza jakość obrazu?

Witaj na forum.

Niestety zbyt optymistycznie łączysz kilka wątków.

1) Nie wiem jak z tymi 80% - w to nie wierzę.

2) mowa tylko o multipleksie pierwszym w którym HD póki co nie uświadczysz.

3) Mają powstawać kolejne multipleksy ale nikt nie wie kiedy i z jaką zawartością i tym bardziej kiedy osiągną jakikolwiek zasięg ;-)

Póki co wybierz pakiet satelitarny (czy Polsatu to osobna sprawa). Jeśli masz opcje na rok, to będzie to chyba odpowiednia forma. Po roku wiele się może zmienić w DVB-T (tudzież nie zmienić nic i wtedy pozostaniesz z platforma satelitarną).

Opcja z umową na rok będzie chyba właściwą, poczekam jak rozwinie się naziemna cyfrówka a potem się zobaczy.Jeśli chodzi o wybór Polsatu to przede wszystkim z powodu kanałów sportowych których oferta najbardziej mi "leży", wiem że pozostałe platformy posiadają szerszą ofertę programów HD ale "coś za coś".