Skocz do zawartości
magic man

czy to normalne?sony kdl-nx500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę mi powiedzieć dlaczego podczas np. dynamicznych scen walki mam wrażenie ze jednak postacie zachowują się zbyt szybko i oko po prostu nie nadąża .Nie mam pojęcia czy to ma znaczenie ale chodzi mi o film odtwarzany z dekodera turbo nbox z kanału nadawanego w hd.

Próbowałem jakos ustawić tv ale instrukcja obsługi jesli chodzi o rzeczy zaawansowane jest marna bo tv ma dużo opcji ktore nie wiadomo jak włączyć i którym przyciskiem na pilocie.

Sam nie wiem.Prosze o pomoc w wyjasnieniu moich wątpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bawiłeś się ustawieniami 100Hz? (Motion flow) Może masz na maxa ustawienie i się dziwne rzeczy dzieją przy szybkich ruchach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak przecież NX500 nie ma 100Hz. Sorx. U no to tak już jest. Może właśnie brak 100Hz powoduje takie uczucie. Telewizor bez 100Hz i filmy HD to niestety problem. Tylko, że problem objawia się skakaniem obrazu (juddering).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek zatem jest prosty. Gdyby telewizor miał 100Hz, to byłby to problem układu 100Hz. Ale, że telewizor takiej funkcji nie posiada, to jest to problem braku tej funkcji :D.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol musiałeś to podsumować ; ) Tak to wyszło no, też to zauważyłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wydaje mi się, że chodzi o to, że przy szybkich ruchach kamerę (dynamiczne sceny kina akcji) stosunkowo niewiele widać, także tutaj problem tkwi właśnie w braku 100hz.

Magic man nx500 jest Twoim pierwszym telewizorem LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj wydaje mi się, że chodzi o to, że przy szybkich ruchach kamerę (dynamiczne sceny kina akcji) stosunkowo niewiele widać, także tutaj problem tkwi właśnie w braku 100hz.

Magic man nx500 jest Twoim pierwszym telewizorem LCD?

Tak moj pierwszy i szybko nowego nie bedzie bo takiej kasy skoro

nie uzbieram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało, ale chyba szatan Ciebie opętał, trzeba było kupić EX 500 i byłby luzik, ex 500 z tego co wiem to nawet i tańszy jest i ma 100 hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to powiem że czegoś nie czaję.

Kol kupił TV ma z nim jakiś problemik więc zresztą słusznie zarejestrował się na forum i zadaje pytania.

( postów 3 i na tej stronie 3)

TO czaję natomiast za Chiny nie rozumiem czemu nie zarejestrował się na forum o wiele wcześniej i nie zadał pytania;

Jaki TV sobie zakupić żebym potem na forum nie doznał eureki w stylu "no mogło być lepiej"?

Myślę że nawet ci bardziej zaawansowani użytkownicy forum, w wiele cięższych sytuacjach chętnie odpowiadają na pytania i raczej nikt nikogo nie gryzie.

Podejrzewam że zadziałała stara zasada "pan w sklepie powiedział"

Uwierz mi na słowo pan pracujący w salonie Fiata i wymieniający jego zalety jednym tchem, po pracy wsiada w Mercedesa a wszystkich klientów ma w głębokim poważaniu.

Może się i troszkę rozpędziłem ale takie sytuacje po prostu się widzi i nie można ich zrozumieć

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarszą instrukcję TV niż ta w pudełku znajdziesz na necie na stronie Sony.

Ściągasz spakowany plik i masz tam opisane prawie wszystkie opcje menu.

Przynajmniej do EX500 taką znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I to prawda Sony z fabrycznymi nastawami to porażka.

Więc trzeba poświęcić sporo czasu i wszystko po kolei poustawiać.

Na pocieszenie - nawet jak kompletnie nie wiesz jak to zrobić, a to zrobisz to będzie 5 razy lepiej jak na fabrycznych nastawach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...