Jump to content
Sign in to follow this  
Benjamin8888

Ściaganie z uTorrent

Recommended Posts

Proszę o poradę. Mój kolega (Angol) któremu rok temu poleciłem ściąganie plików z torrentów, otrzymał list od prawników z wezwaniem do zapłaty 300 funtów za jeden plik muzyczny. List wygląda trochę poważnie więc kolega się przestraszył. Mam pytanie czy oni rzeczywiście mogą egzekwować w ten sposób? W liście jest podana data i godzina i IP komputera który ściągnął ten plik a ci prawnicy specjalizują się w tego typu sprawach i reprezentują wydawców muzycznych. Czy mógłby ktoś coś poradzić jak można się tłumaczyć ? Przecież on nie zapłaci za 1 piosenkę 300 funtów bo ściągał ich setki i pewnie zaraz by sie zgłosili po kasę za następne. Dodam, że to na terenie UK - Londyn dokładnie.

za "niefrasobliwosć" (delikatnie napisane) trzeba płacić - proste :)

Sciaganie z torrentów mozna porównać do jazdy po miescie najezonym fotoradarami 200km na godzinę

szczyt ............ (niech każdy sobie sam wpisze czego - ale na pewno nie mądrości)

Edited by mobor

Jak się nie myśli to tak jest później :) Dlatego nie ma to jak xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (wymoderowano)

Edited by pmcomp

Ja ten syf zawsze omijałem z daleka !

Nie sciagnałem ani kilobajta. I spię spokojnie

Edited by mobor

Ja ten syf zawsze omijałem z daleka !

Nie sciagnałem ani kilobajta. I spię spokojnie

Gratulacje. Rzeczywiście, dobra muzyka ściągnięta w nocy może zarwać sen :D A co, jeśli jakiejś płyty zwyczajnie w tym kraju nie wydano? Słuchasz tylko tego, na co pozwolą Ci panowie z Sony Poland lub innego BMI? Większość z tego, co ostatnio słucham nie jest u nas dostępne. Poza tym słucham tak dużo, że wzyczajnie nie byłoby mnie stać na wszystkie płyty. Nie wspominając o tym, że jakiś zakup w ciemno (lub na podstawie recenzji) może „nie chwycić”. Mam sporo takich płyt, które wysłuchałem tylko 1-3 razy. Zajawki były fajne, całość nieciekawa.

Polskie prawo zabrania udostępniania, czyli np. korzystania z p2p

To chyba logika na poziomie szkoły podstawowej. I trzeba naprawdę nie wykraczac poza ten poziom, zeby przy ilosci innych dostepnych możliwosci pobierania utworów audiowizulanych korzystac wlasnie z p2p

Czytałem ten list, otrzymał go od prawników z ACS:Law , na tym forum http://www.consumeractiongroup.co.uk/forum...92-acs-law.html wpisują się ludzie, którzy otrzymali podobne listy z wezwaniami do zapłaty .

Ciekawe, bo z tego co udało mi sie ustalić , takich kancelarii prawniczych działających w ten sposób jest więcej i wszystko działa na zasadzie zastraszenia, ale jednak by udowodnić winę w sądzie potrzebne byłoby odnalezienie danego pliku w komputerze pozwanego.

Reporterzy BBC w programie Watchdog udowodnili , że jeżdżąc samochodem po mieście można poprzez Wi-Fi odnaleźć wiele sieci nie zabezpieczonych hasłem pod które można sie podpiąć i korzystać do woli a wszystko idzie na konto tego na którego zarejestrowany jest internet . Ciekawy reportarz (po angielsku) , dotyczy podobnie działającej kancelarii Davenport Lyons :

http://www.bbc.co.uk/blogs/watchdog/2008/1...atening_le.html