Skocz do zawartości
zygyfy

Pixel Precise -> HD Natural Motion w Philips 7404, a dźwięk przez kino

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś doszedłem do nurtującego mnie problemu, ale nie potrafię go wciąż całkiem wyeliminować, aby na czymś nie stracić:( Oto jak mam podłączony sprzęt:

telewizor i dekoder Cyfry - kabel HDMI

dźwięk cyfrowy -> dekoder Cyfry i amplituner Yamaha HTR 5930 - optyk

W telewizorze mam włączony HD NATURAL MOTION i wtedy dźwięk z amplitunera nie synchronizuje się idealnie z obrazem. To samo dzieję się jeśli połącze dekoder z amplitunerem coaxialem a nie optykiem. Aby dźwięk nakładał mi się dobrze z obrazem, muszę wyłączyć funkcję HD NATURAL MOTION, a to jednak mnie drażni, bo podoba mi się ta funkcja bardzo.

Mogę mieć włączoną fukncje HD NATURAL MOTION i mieć ładnie zsynchronizowany obraz z dźwiękiem łącząc przez hdmi tv z dekoderem, a dźwięk łącząc z telewizora (spdif coaxialem) do amplitunera, a nie z dekodera do amplitunera, ale wtedy nie dostaję dźwięku Dolby Digital 5.1 (oczywiście, kiedy nadają w DD). Gdzieś wyczytałem, że póki co HDMI nie przesyła DD 5.1. Miał ktoś podobny problem i go umiał rozwiązać? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jak to nie przesyła DD5.1?? HDMI przesyła wszystkie formaty audio aż po nieskompresowane HD (HDMI 1.3).

2) Masz 2 różne ścieżki - obrazu i dźwięku - 2 różne opóźnienia wywołane przez elektronikę urządzeń w trakcie procesowania obrazu i dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) jak to nie przesyła DD5.1?? HDMI przesyła wszystkie formaty audio aż po nieskompresowane HD (HDMI 1.3).

2) Masz 2 różne ścieżki - obrazu i dźwięku - 2 różne opóźnienia wywołane przez elektronikę urządzeń w trakcie procesowania obrazu i dźwięku.

Czyli jednym słowem, jeśli na amplitunerze nie mam możliwości ustawienia opóźnień i nie posiadam wyjścia hdmi w amplitunerze, raczej nie ominę tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...