Skocz do zawartości
samir

Blueray ISO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem, ale jakoś nic na ten temat nie mogłem znaleźć.

Jakim programem utworzyć płytkę blueray w ISO, jeśli mam gotowe pliki? Chciałbym móc otworzyć to na WD HD i przy okazji sprawdzić czy pójdzie mi dźwięk HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego ci to potrzebne, ale jak już koniecznie chcesz, to ISO można zrobić bez problemu programem DVDFab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale program już znalazłem, Burnaware - jakby ktoś potrzebował. A jak widzisz w opisie pod tematem, to potrzebne mi jest do możliwości odtwarzania na WD, bo niestety nie posiadam stacjonarnego odtwarzacza BR. A jeszcze tak przy okazji, to dla zainteresowanych. WD czyta blueray ISO, jedyne co, to mam mały problem z MENU, ale jeszcze nad tym popracuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam HD Playera (tylko innego) i odtwarzam na nim filmy zgrane z płyt Blu-ray i DVD. Chodziło mi o to jaki jest sens dodatkowego przetwarzania materiału (który jest już gotowy do odtwarzania) do ISO?. Ma to jakieś zalety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płytkę blueray w ISO,

Blu-ray.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, jak ja nie cierpię jak ktoś mnie poprawia, ale ok, przyznaje się do błędu, który zapewne popełniłem w wielu poprzednich postach i jakoś nikt mi nie zwrócił uwagi.

Jeszcze pytanie do kolegi Epidian. W jaki sposób Twój player odczytuje surową zawartość płytek BLU-RAY. Być może i mój sobie z tym poradzi, bo jednak tworzenie za każdym razem obrazu ISO jest dość czasochłonne i nie zawsze przynosi zamierzone efekty, jak to w moim przypadku np. brakiem MENU.

No i ostatnia sprawa. Jeśli już mam obraz płyty, WD odczytuje, wszystko działa, to w jaki sposób mogę uzyskać dźwięk w HD? U mnie jak bym nie kombinował to jedyne co to mam DTS i DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze mam odtwarzacz Blu-ray i programem AnyDVD (albo DVDFab) zrzucam zawartość płytki na dysk twardy USB (trochę czasu to trwa, co najmniej godzinę).

Otrzymujemy katalog z nazwą filmu i podkatalogi z całą zawartością płyty BD i taki materiał możemy już bez problemów odtwarzać na HD Playerze. Film można odpalić bezpośrednio, po wybraniu katalogu z nazwą filmu albo pośrednio, po wejściu do podkatalogu Stream i wybraniu największego pliku m2ts.

Można też zostawić sobie tylko plik m2ts z filmem a resztę wywalić, nie będzie to miało żadnego wpływu na odtwarzany dźwięk. Jeśli WD Live Player odtwarza film z dźwiękiem Dolby True HD (podobno potrafi to jako jeden z nielicznych) to będzie go odtwarzał nawet jak zostawimy sobie tylko pojedyńczy plik z filmem.

Jeśli chodzi o menu to wydaje mi się, że WD Live nie obsługuje na razie menu Blu-ray (DVD tylko) i przetwarzanie materiału do ISO nic tu nie zmieni i w niczym też nie pomoże.

Edytowane przez Epidian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDTV Live nie obsługuje menu Blu-ray i DVD.

Do Dolby TrueHD potrzeba odpowiedni amplituner.

Edytowane przez wa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To by mi wyjaśniło parę kwestii. Przerabiać na ISO nie ma potrzeby. Dolby True HD mój ampli obsłuży (onkyo 507).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywaj katalogu, nie ma potrzeby robienia ISO

WD nie obsluguje DTS HD i pewnie nie bedzie, wyciaga tylko z niego core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. A szkoda. Na jakiś nowy soft nie liczę, bo panowie z WD chyba już dawno olali swoje playery. No może poza WD Live. W każdym bądź razie cieszę się, że obsługuje ISO, aczkolwiek i tak nie ma sensu z tego korzystać. Sam fakt, że zanim bym odpalił film, to musiałbym przeczekać aż przelecą wszystkie reklamówki, napisy ostrzegające o kopiowaniu płyt etc. etc. Chciałem jedynie sprawdzić jak to będzie wyglądało.

Trochę odskoczę od głównego wątku, ale czy ktoś sprawdził WD pod kątem Dolby True HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzalem, ale niestety na zew dekoderze ktory ma tylko DD i DTS i jestem zly bo mam brak dzwieku, dlatego wole DTS HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba Fan czy możesz mi wytłumaczyć jak to jest z tym core DTS HD? Bo najpierw piszesz, że WD nie obsługuje, teraz że wolisz DTS HD bo przy Dolby True HD nie masz żadnego dźwięku. Mam rozumieć, że posiadasz ampli bez wsparcia dla kodeków HD i wydobywa Ci tylko z filmów zwykły DTS.

A mi chodziło o to, czy jak mam film z Dolby True HD i przepuszczę go kablem HDMI poprzez ampli z dekoderami HD, to czy taki dźwięk uzyskam czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zew dekoder z DD i DTS,

DTS HD ma w sobie tez core i taki player go zagra, natomiast true HD tego nie ma i jak go nie podepniech pod apmli z true hd to nie zagra, dlatego wole DTS HD, samego DTS HD nie zagra, ale zwykly DTS tak.

mam nadzieje ze wyjasnilem

co do ostatniego, tak powinienes miec taki dzwiek, wystarczy ampli z HD, ale DTS HD juz Ci nie zagra, tylko zagra core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już wszystko rozumiem. Kwestia ISO też wyjaśniona. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...