Skocz do zawartości
Wolkis

Samsung BD-C5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z dzwiekiem na jednym z filmow mkv, otoz, film jest na dysku zewnetrznym podpiety przez usb do samsunga bd c5500, wczytuje sie bez problemu tyle ze bez dzwieku..;(sa tam dwie sciezki polska i angielska, w narzedziach mozna przelaczac miedzy tymi sciezkami, czyli dla BD sa widoczne a jednak w glosnikach i na tv cisza..w innych filmach mkv jest wszystko ok z dzwiekiem. ten sam film na dysku zewnetrznym jak podlaczam przez usb do tv działa normalnie..tzn dzwiek jest na tv lub na glosnikach..w obu przypadkach zarowno tv (c550) jak i blu (c5500)sa podpiete do amplitunera kablem optyczym. zaznaczam ze tem problem wystepuje tylko na jednym filmie, na innych jest wszystko ok. moze ktos ma jakies domysly co moze byc za przyczyna, ze tak sie dzieje?moze cos mam zle ustawione? prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Dzis zakupiłem c5500.Ogólnie wszystko działa jak w recenzji.

Mam powazny problem:cześc plików .mkv z dysku czyta poprawnie ,natomiast kilka innych nie czyta-wyświetla "nieoobsługiwany format" i jescze 1 problem w kilku przypadkach zaczyna odtwarzac,lecz znika sygnał do Tv ;-((.

Tv chodzi w 1080i.

Czy to zalezy od różnych moich MKV??? a jesli tak to jak mam to sprawdzić??

Czy może mam wymienić sprzęt? mam nowy soft dziś aktualizowałem 10.16.

Pilnie proszę o pomoc ponieważ mam 10 dni na wymianę sprzętu ;-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Dzis zakupiłem c5500.Ogólnie wszystko działa jak w recenzji.

Mam powazny problem:cześc plików .mkv z dysku czyta poprawnie ,natomiast kilka innych nie czyta-wyświetla "nieoobsługiwany format" i jescze 1 problem w kilku przypadkach zaczyna odtwarzac,lecz znika sygnał do Tv ;-((.

Tv chodzi w 1080i.

Czy to zalezy od różnych moich MKV??? a jesli tak to jak mam to sprawdzić??

Czy może mam wymienić sprzęt? mam nowy soft dziś aktualizowałem 10.16.

Pilnie proszę o pomoc ponieważ mam 10 dni na wymianę sprzętu ;-((

Przepraszam za zamieszanie;-)

Otóz udało mi się co nie co poprawić mój Tv(chyba ostatni Tv lampowy 1080I)ma juz 5 latek czas na zmiane i nie chce ciągnąc w 1080I 560p chyba chodzą MKV idealnie

Kolejna rzecz 2 filmiki mkv (brak obsł formau) tylko te 2 wiec sciagne inne wersje mkv i sprawdze

przepraszam za zamieszanie

pozdrawiam wszytkich forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem modelu C5500. Podlaczony jest HDMI do ampli. Ampli z kolei jest podlaczony HDMI do telewizora. Inaczej byc nie moze, bo telewizor zabudowany.

Kwestia jest nastepujaca:

1. jesli telewizor jest w pozycji stand-by to uruchomienie C5500 powoduje wlaczenie telewizora. wtedy nawet jak chcialbym posluchac zwyklej plyty CD to mam na ekranie telwizora wyswietlona cala track list.

2. jesli ponownie uspie telewizor to BD sie wylacza samoczynnie.

3. jesli telewizor wylacze "na twardo" to BD pracuje, ale przestaje slyszec glos przez glosniki.

Kombinowalem juz w ustawieniach ampli, przestawiajac na ten czas pozycje "HDMI out" na NO. ale nic to nie pomaga.

Czy ktos z Was spotkal sie juz z tym? Pozdrawiam forum. MD1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Testowałem ostatnio ten odtwarzacz i jedna rzecz mi przeszkadza mocno.

Zdjęcia z płyty lub pendrive'a są wyświetlane w bardzo słabej rozdzielczości mimo że odtwarzacz jest podłaczony do HDTV przez kabel HDMI.

Rodzielczość opisałbym tak jakbym odlądał na TV analogowym

Dużej ilości zdjęć w ogóle nie potrafi odczytać.

Podłaczałem tego samego pendrive'a bezpośrednio do TV i jakość była znacznie lepsza.

Próbowałem odtwaarzać film Blu Ray i jakość była powalająca - więc obraz może być przesłany w wyższej rozdzielczości.

Czy to jest kwestia ustawień odtwarzacza lub TV, czy też ten model ma problem ze zdjęciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy! Czy ktoś wie, czy ten najnowszy 3'5 calowy WD Caviar Green Power 3TB w obudowie zewnętrznej USB będzie działał z tym samsungiem? Czy samsung C5500 będzie widział całą pojemność tego dysku.

Czy jest jakiś limit pojemności pamięci dla dysków zewnętrznych podłączanych przez USB do tego playera?

Ja obecnie mam podłączonego twardziela 320GB i jest ok.

Napiszcie, z jakimi pojemnościami HDD u Was pracuje ten odtwarzacz blu-ray?

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem modelu C5500. Podlaczony jest HDMI do ampli. Ampli z kolei jest podlaczony HDMI do telewizora. Inaczej byc nie moze, bo telewizor zabudowany.

Kwestia jest nastepujaca:

1. jesli telewizor jest w pozycji stand-by to uruchomienie C5500 powoduje wlaczenie telewizora. wtedy nawet jak chcialbym posluchac zwyklej plyty CD to mam na ekranie telwizora wyswietlona cala track list.

2. jesli ponownie uspie telewizor to BD sie wylacza samoczynnie.

3. jesli telewizor wylacze "na twardo" to BD pracuje, ale przestaje slyszec glos przez glosniki.

Kombinowalem juz w ustawieniach ampli, przestawiajac na ten czas pozycje "HDMI out" na NO. ale nic to nie pomaga.

Czy ktos z Was spotkal sie juz z tym? Pozdrawiam forum. MD1

Może masz włączoną ;funkcję; Anynet ? Sprawdz w ustawieniach odtwarzacza , lub tv jeżeli jest to tv Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

posiadam od jakis 2tyg BD-C5500 i obecnie walcze z takim tematem

Plik MKV film z dysku czy tez USB czy DLNA odtwarza ale np nie moge zmienic jezyka napisow :(

w kompie moge np bajka Toy Stroy 3 jest 17 jezykow po odworzeniu w bluray nie mam opcji napisow?

Wie ktos moze jak trzeba zrobic aby Bluray widzisz napisy ktore sa wmontowane w plik MKV?

I jeszcze jedno dlaczego np przez DLNA nie moge odworzyc plik MKV nie widac go a z dysku jak podlacze to jak najbarziej.

Bylbym bardzo mocno wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam Pslowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem wczoraj ten sprzęcik, dokonałem aktualizacji softu i włączyłem pierwszy film. A mianowicie:

Ogólne

Pełna ścieżka : D:\How.To.Train.Your.Dragon.1080p.Bluray.x264.AC3-5.1-PL-HDWorld.pl.mkv

Format : Matroska

Rozmiar pliku : 6,87 GB

Czas trwania : 1h 37 min.

Całkowita przepływność bitów : 10,0 Mb/s

Tytuł filmu : HDWorld.pl - Jak Wytresowac Smoka (2010)

Zdekodowana data : UTC 2010-10-29 21:04:21

Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.3.0 ('Escape from the Island') built on Sep 5 2010 10:30:51

Biblioteka zapisująca : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Wideo

ID : 1

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L4.0

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek

Format_Settings_GOP : M=4, N=32

Tryb multipleksowania : Header stripping

ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC

Czas trwania : 1h 37 min.

Przepływność bitów : 8.957 Kb/s

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 816 pikseli

Proporcje obrazu : 2,35:1

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s

ColorSpace : YUV

ChromaSubsampling : 4:2:0

BitDepth/String : 8 bitów

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.238

Rozmiar strumienia : 5,99 GB (87%)

Tytuł : HDWorld.pl - Jak Wytresowac Smoka (2010)

Biblioteka zapisująca : x264 core 106 r1732 b20059a

Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.20 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8957 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Język : Angielski

Audio #1

ID : 2

Format : AC-3

Format/Informacja : Audio Coding 3

Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)

Tryb multipleksowania : Header stripping

ID kodeka : A_AC3

Czas trwania : 1h 37 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 448 Kb/s

Kanały : 6 kanałów

Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

BitDepth/String : 16 bitów

Rozmiar strumienia : 314 MB (4%)

Tytuł : HDWorld.pl - Jak Wytresowac Smoka (2010) - AC3-5.1-PL

Język : Polski

Audio #2

ID : 3

Format : AC-3

Format/Informacja : Audio Coding 3

Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)

Tryb multipleksowania : Header stripping

ID kodeka : A_AC3

Czas trwania : 1h 37 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 640 Kb/s

Kanały : 6 kanałów

Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

BitDepth/String : 16 bitów

Rozmiar strumienia : 448 MB (6%)

Tytuł : HDWorld.pl - Jak Wytresowac Smoka (2010) - AC3-ENG

Język : Angielski

Tekst

ID : 4

Format : UTF-8

ID kodeka : S_TEXT/UTF8

ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text

Tytuł : HDWorld.pl - Jak Wytresowac Smoka (2010) - Napisy PL

Język : Polski

Wynik był taki,że: Nieobsługiwany typ pliku.

2 próba.

Właczyłem divix z napisami txt - Film czyta - napisów nie. Mam do posiadaczy pytania. CZy to mój sprzęt czy moja niewiedza? Głowa mnie boli od szukania już po necie. Proszę. Pomóżcie. kvba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung wypuścił dzisiaj nowy firmware:

Ver.1019.0 Nov.12.2010

- Improve OSD String

Dodano do Internet TV Tuba.fm, Ipli w dalszym ciągu brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę okrojona ta tuba.fm :(

BTW. Nie macie problemu z wyświetlaniem pionowych zdjęć? Pokazuje, że nie prawidłowy format pliku, poza tym skalowanie fotek to jakaś kpina. Bravia Z4500 robi do pięknie.

Edytowane przez mario__s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się rozpływają jak ten sprzęt wszystko czyta. Ja kupiłem go też niedawno i na kilkanaście filmów mkv tylko dwa odtwarzają poprawnie. Jest i dźwięk i obraz ok. Reszta to komunikaty o tym, że ten typ nie jest obsługiwany, brak napisów albo przesunięte znacznie. Wszystko na kompie działa oczywiście ok.

Trzeba niejednokrotnie spędzić pół dnia by przerabiać filny do formatu, który jest obsługiwany. Szkoda czasu i energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się rozpływają jak ten sprzęt wszystko czyta. Ja kupiłem go też niedawno i na kilkanaście filmów mkv tylko dwa odtwarzają poprawnie. Jest i dźwięk i obraz ok. Reszta to komunikaty o tym, że ten typ nie jest obsługiwany, brak napisów albo przesunięte znacznie. Wszystko na kompie działa oczywiście ok.

Trzeba niejednokrotnie spędzić pół dnia by przerabiać filny do formatu, który jest obsługiwany. Szkoda czasu i energii.

Trochę mnie zmartwiłeś:( byłem najarany na ten model, bo mam dużo filmów w MKV, ale po tym poście trochę mnie charatło po ambicjach. Mógłby ktoś może polecić jakiś dobry odtwarzacz między 400 - 500 zł który by sobie dobrze radził z MKV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam. U mnie wszystkie MKV (no może wszystkie) chodzą bezproblemowo. Nagrywacie plik na pendrivea albo DVD (oczywiscie w formacie UDF), przerabiacie napisy do .srt i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie go wlasnie zamowilem po dlugiej lektorze internetu i zasiegnieciu informacji znajomych. W grę wchodził odtwarzacz w granicach 400-500zl z mozliwoscia odtwarzania z dyskow zewnetrznych USB i mniejszych stickow, divx, xvid i innych ogolno dostepnych formatow. Na celowniku mialem LG BD-550, 560, 565 i wlasnie Samsung BD-C5500. LG odpadl ze wzgledu na raczej slabe wsparcie techniczne jesli chodzi o aktualizacje firmware (chociaz znajomy ma 350 i sobie chwali). Ogladalem tez ASUS O!play'e ale jakos nie widze perspektywy zgrywania plyt blu-ray do iso aby sobie pozniej puscic na nim. Tutaj wkladam plytke i ogladam ;) Mysle ze sie nie zawiode na nim i na moje potrzeby w zupelnosci wystarczy!

Edytowane przez Martini26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu zakupiony i odtwarza wszystko czego potrzebowałem:D

Jedyne czego mogę się przyczepić, to brak możliwości przewijania filmu 1080p.

Aha, mógłby ktoś powiedzieć czy można ustawić zegar tak, aby po wyłączeniu odtwarzacza na wyświetlaczu pojawił się zegar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam BD C-5500 dwa tygodnie i ogólnie jestem zadowolony.

Zauważyłem jednak jeden mankament w internet@tv. Po aktualizacji zapełnił się różnymi aplikacjami, ale nie można dodać innych z powodu braku dostępnej pamięci. Aby dodać aplikacje o rozmiarze ok 1,2MB musiałem wyrzucić inne o łącznym rozmiarze ok 8MB. Mało tego znów mam 0MB wolnego miejsca.

Czy może ktoś w ten sposób eksperymentował i może to potwierdzić, czy może z moim SAMSUNGIEM coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam BD C-5500 dwa tygodnie i ogólnie jestem zadowolony.

Zauważyłem jednak jeden mankament w internet@tv. Po aktualizacji zapełnił się różnymi aplikacjami, ale nie można dodać innych z powodu braku dostępnej pamięci. Aby dodać aplikacje o rozmiarze ok 1,2MB musiałem wyrzucić inne o łącznym rozmiarze ok 8MB. Mało tego znów mam 0MB wolnego miejsca.

Czy może ktoś w ten sposób eksperymentował i może to potwierdzić, czy może z moim SAMSUNGIEM coś jest nie tak?

Mam podobnie. odinstalowałem niepotrzebne widgety żeby zwolnić pamięć, następnie zainstalowałem pogodynkę i przy którymś z kolei wejściu w ITV twierdzi że jest wymagana aktualizacja widgetów i usuwa mi pogodynkę instalując poprzednio odinstalowane niepotrzebne aplikacje. Trochę mnie to denerwuje, ale jeszcze nie znalazłem rozwiązania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dzisiaj zaktualizowałem oprogramowanie no i od razu I@TV domagał się aktualizacji. Oczywiście powpychał znowu swój zestaw widgetów i miałem zabawę od początku. Trochę to upierdliwe z strony SAMSUNGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś poradził już sobie z obsługą plików .mkv z dźwiękiem DTS HD odczytywanych przez USB bądź PC Share Manager? Chodzi mi o sposób na uniknięcie utraty jakości dźwięku. Czy przy sposobie, który opisywał w pierwszym poście Wolkis czyli Demuxowaniu ścieżki, wyciąganiu CORE DTS'u i wmuxowaniu go do filmu jako osobą ścieżkę uzyskujemy tylko to, że plik nam się odtworzy ale kosztem straty DTS HD?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ten odtwarzacz odtwarza VCD (płytki z gazet na którym mam troche bajek dla dziecka)??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączoną ;funkcję; Anynet ? Sprawdz w ustawieniach odtwarzacza , lub tv jeżeli jest to tv Samsung.

Witam, ja mam podobną sytuację. Mój problem polega na tym, że po włączeniu np. INTERNET@TV na BD i powiedzmy radia z Tuba FM którego chciał bym posłuchać na amplitunerze bez konieczności włączonego telewizora, to po wyłączeniu telewizora, BD przechodzi mi do menu głównego i wyłącza się radio oraz INTERNET@TV. Dodam, że Anynet w TV oraz BD jest wyłączone. Podobnie się dzieje jak słucham muzyki z pendrive czy z płyty CD, po wyłaczeniu TV muzyka na chwilę się wyłącza i włącza się ponownie. Software ostatnio aktualizowałem i nic to nie zmieniło. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak można zwiększyć rozmiar pamięci dla widgetów internet@tw ?

Podłączenie pamięci do USB jest wykorzystywane tylko do BD-LIVE

60 MB jakimi dysponuje na ten cel to za mało. Aby zainstalować jakiś nowy WIDGET często trzeba usunąć nawet kilka innych.

Jest to chyba największy mankament tego odtwarzacza więc warto się nad nim trochę zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja używam tego blu-ray tylko do oglądania filmów mkv przez zewnętrzny HDD. Jest to Seagate Free Agent Pro 750 GB z zewnętrznym źródłem zasilania. Mój problem polega na tym, że dysk raz wykrywa a raz nie :angry:

Kiedyś myślałem, że to dlatego, że jak za bardzo załaduje dysk, tak powyżej 500GB to już wtedy odtwarzacz go nie pociągnie. Ale teraz wiem, że wykrywa go losowo. Gdy włączam odtwarzacz z wpiętym już dyskiem to go nie wykrywa. Wypinam wtedy dysk przy włączonym cały czas odtwarzaczu i wpinam ponownie. Słychać wtedy, że dysk dostaje zasilanie i się rozkręca, ale odtwarzacz nadal go nie wykrywa :_bezradny: Próbuje na kilka różnych innych sposobów, kombinacji i nic. Czasami za 10 razem zaskoczy i wykryje. A nie raz włączam odtwarzacz i od razu wykrywa dysk.

:excl: Czy ktoś wie o co tu chodzi?? :excl:

Jest to bardzo wkurzające bo nieraz 20 min muszę poświęcić na "uruchomienie" filmu. A najlepszy motyw jest wtedy, że jak mi się już uda to we włączonym filmie przerywa dźwięk, co kilka sekund lub obraz (rzadko). Najczęściej dzieje się tak z filmami mkv 1080p. Mkv'y 720p w większości odtwarza bez zarzutu.

Czy ktoś miał już taki problem?

Znalazł ktoś na to jakiś sposób? :unsure:

Dodam tylko, że soft najnowszy a dysk śmiga w NTFS'ie :)

Pzdr ;)

Edytowane przez bartmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...