Skocz do zawartości
Wolkis

Samsung BD-C5500

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach opinii o tym produkcie na zagranicznych forach postanowiłem go kupić. Generalnie polecam, bo sprzęt jest godny polecenia.

Postanowiłem się udzielić i opisać jego cechy, bo póki co, po polsku ciężko coś znaleźć.

Soft zaktualizowany do aktualnie najnowszego 1010 jak dobrze pamiętam.

Do TV podłączony kablem HDMI, do aplitunera 5.1 kablem optycznym, do sieci kabelek.

1. Po pierwsze dementuję informacje o braku polskiego menu, wszystko (oprócz niektórych aplikacji internetowych) jest po polsku.

2. Sprawdziłem działanie z AVI, MKV, WMV, DIVX - wszystko działa pięknie w każdym rozmiarze (tj. do 1080p).

Łyknął bez stresu 40GB MKV'a i oddtwarzał bez zająknięcia.

Divx HD też pięknie chodzi, materiał w 1920x1080 bez problemu. Zauważyłem przycięcia w XVID HD, ale w końcu i to działało bez problemu.

Wiele ścieżek dźwięku w MKV również nie stanowi problemu, po prostu wybiera się właściwą za pomocą przycisku "Audio", wszystko chodzi płynnie.

WMV działa, pod warunkiem że dźwięk nie jest w WMA.

3. Polskie napisy bez problemu - czyta TXT dla MKV !! i wszystkich pozostałych.

Napisy muszą mieć nazwę jak nazwa pliku.

4. NTFS, FAT32 - oba odczytywane bez problemu zarówno z pendriva jak i dysku 2.5 640GB. Obojętnie czy podłączony zostanie z przodu czy z tyłu. Sortowanie plików w katalogu w nieznanej mi kolejności, trzeba szukać <_<

5. DVD - skaluje do 1080p - wygląda znośnie, ale nie to samo co w prawdziwym 1080p.

6. DLNA - Działa dobrze z softem Samsunga, dostępny na stronie. Trzeba pamiętać aby w sofcie, nadać uprawnienie do bluray'ka. Wczytuje bez problemu napisy w TXT o ile mają nazwę jak plik z filmem. Strasznie długo trwa dodawanie katalogów do listy, ale przynajmniej robi ty tylko raz, przy aktualizacji listy katalogów nie skanuje już poprzednich.

Przewijanie jest !! ale tylko za pomocą klawiszy sterujących < > (prawo, lewo), aby przewinąć szybciej, trzeba trzymać wciśnięty klawisz !

Innych serwerów jeszcze nie testowałem, jak przetestuje to postaram się zaktualizować opinię.

7. Płyta AVCHD DVD zrobiona softem dostarczonym z kamerą SONY, śmiga aż miło z materiałem 1080p. Napęd chodzi cicho, "chrumka" na starcie lub przy przewijaniu, generalnie bezgłośny.

8. Płyta bluray - niestety nie mam i jeszcze nie testowałem. Jak coś wypożyczę, to się przekonam.

9. Aplikacje internetowe - jest ich 15 mi. Youtube, Twitter, Picassa, Google Maps, AccuWeather, USA Today, Facebook (tu aktrat zaślepka, bo miał być dostepny w kwietniu a go nie ma) i parę innych śmiesznych gierek.

10. Pilot - po prostu genialny, w mojej obecnie najlepszy pilot jaki miałem. Jest matowy, więc nie będzie się brudził, skok klawiszy optymalny, leży w ręce wzorcowo.

Bardzo przypadł mi do gustu, po beznadziejnym gumowym pilocie do TV Samsunga.

11. Dźwięk po cyfrowym, bez problemu.

Jedyny problem jaki dotychczas zauważyłem, to DTS-MA w MKV. Oddtwarzać wogóle nie potrafi go poprawnie zdekodować (być może działa tylko w trybie płyty Bluray). W takim przypadku wystarczy zDemuxować ścieżkę, wyciągnąć CORE DTS'a i wmuxować go do filmu jako osobą ścieżkę. Operacja zajęła mi kilka minut.

A teraz tytułem uwag - ciężko powiedzieć czy to wady:

1. Po oglądnięciu 1h filmu, zauważam przycinanie obrazu. Zatrzymanie i przesunięcie to tego samego miejsca rozwiązuje problem, ale irytujące.

Być może jest to kwestia ustawień obrazu, aktualnie testuję sprawę.

2. Sprzęt jest strasznie płytki, około 25 cm głębokości i nic na nim się nie mieści. Musi stać na samej górze wierzy ;) a że jest leciutki to przy wsadzaniu pena, zawsze się przesuwa :)

3. Materiał użyty do wykonania strasznie się brudzi - zostają na nim odciski palców, w szczególności na sensorycznych przyciskach zewnętrznych :P

Pozdrawiam

Wolkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć czym ten model różni się od BD-C6500 ? Porównywarka na stronie Samsunga chyba nie za dobrze pracuje, bo wg niej nie ma żadnej różnic ;) jedynie cena, która różni się o ok. 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD-C5500 nie ma wbudowanej karty wifi, można do niego podłączyć zewnętrzny moduł WiFi na USB, ale kosztuje koło 300 zł i zdaje się musi być samsunga - wiec się średnio opłaca.

Od BD-C6500 różni się 3 funkcjonalnościami

- brakiem wbudowanej karty WiFi - 6500 ją ma na pokładzie - ale w mojej ocenie do oglądania filmów w MKV lub MP4 karta WiFi może być za wolna i będzie przycinać filmy, do netu zapewne wystarczy.

- brakiem wbudowanej pamięci na potrzeby BD-Live - 6500 ma 1GB na te sprawy na pokładzie, niemniej w 5500 wystarczy podpiąć pena i wskazać w menu gdzie ma zapisywać, więc chyba nie problem.

- brakiem wyjścia analogowego dźwięku 7.1 - potrzebują tego chyba tylko użytkownicy bardzo, bardzo starych aplitunerów, w 5500 świetnie się sprawuje złącze optyczne albo HDMI.

I jeszcze zauważyłem że 6500 jest głębszy o kilka centymetrów, ale nieznacznie :)

Soft mają ten sam, jak sprawdzałem ten sam firmware używany jest w obu sprzętach.

W sklepie nie dla idiotów usłyszałem ze różnią się użytym napędem optycznym... ale jakoś w to nie wierzę... zważywszy na posiadaną przez sprzedawców wiedzę sprowadzającą się do przeczytania etykietki na półce.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście model C5300? Ostatnio zalał rynki. W zestawie z pięcioma (czy 6) filmami kosztuje 120-130 funciakow ( dane na 2-3 tyg temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne info ;)

Pytam, bo znajomy poprosił mnie o pomoc w kupnie. Sam posiadam BD-C6900 i co do tego o czym napisałeś z Wi-fi to przez DLNA filmy chodzą płynnie, nawet MKV. Przynajmniej u mnie tak jest. Mam routera w standardzie 'n' - nie wiem jak to będzie działać "z literkami" a/b/g

A co do Binary : możesz napisać czym ten model różni się od C5500? Na oficjalnej stronie Samsunga nie ma żadnej informacji, że taki model w ogóle istnieje :)http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audi...pe=type_p2&

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze różni się ceną.

Po drugie znajdź sobie sam. Jakbym wiedział to bym napisał.

Jakieś 3 tygodnie temu szukałem tych informacji ale nigdzie nie moglem znaleźć. Na avforum byly tylko chęci i zamiary, konkretow brakowało. Czy ktos cos dopisał sensownego tego nie wiem, bo z powodu braku czasu i zainteresowania przestałem śledzić. jednak seria sugeruje, ze moga sie specjalnie nie różnic od siebie. Za to ta cena! 6 filmow piechotą nie chodzi. Więc daje cynk, a co gramotniejsi szczegóły sobie znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze różni się ceną.

no co Ty :)

Jutro poszukam więcej o tym odtwarzaczu, jak coś znajdę to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z tego co czytałem to od 5530 różni się od 5500 tylko brakiem obsługi DLNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z napisami w tym blu-rayu? Wyświetla poprawnie i na dvd i na blu-ray? Czy jest pod napisami tło żeby białe napisy były widoczne na jasnym tle (ten problem chyba ma samsung 3600)?

W tym zestawieniu:

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tFT...amp;output=html

text overlays ma fail. Co oznacza ten text overlays?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ten bd-c5500 zastąpi w 100% odtwarzacz HDD WD TV, chodzi mi przede wszystkim o *.mkv 1080p + txt z HDD 2,5" przez USB.

WD TV z 1080p mi się czasem przycina, dlatego myślę o wymianie ta BD Samsung, a różnica w cenie nie jest duża po sprzedaży WD TV

Edytowane przez kanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po długich poszukiwaniach opinii o tym produkcie na zagranicznych forach postanowiłem go kupić. Generalnie polecam, bo sprzęt jest godny polecenia.

Postanowiłem się udzielić i opisać jego cechy, bo póki co, po polsku ciężko coś znaleźć.

Soft zaktualizowany do aktualnie najnowszego 1010 jak dobrze pamiętam.

Do TV podłączony kablem HDMI, do aplitunera 5.1 kablem optycznym, do sieci kabelek.

1. Po pierwsze dementuję informacje o braku polskiego menu, wszystko (oprócz niektórych aplikacji internetowych) jest po polsku.

2. Sprawdziłem działanie z AVI, MKV, WMV, DIVX - wszystko działa pięknie w każdym rozmiarze (tj. do 1080p).

Łyknął bez stresu 40GB MKV'a i oddtwarzał bez zająknięcia.

Divx HD też pięknie chodzi, materiał w 1920x1080 bez problemu. Zauważyłem przycięcia w XVID HD, ale w końcu i to działało bez problemu.

Wiele ścieżek dźwięku w MKV również nie stanowi problemu, po prostu wybiera się właściwą za pomocą przycisku "Audio", wszystko chodzi płynnie.

WMV działa, pod warunkiem że dźwięk nie jest w WMA.

3. Polskie napisy bez problemu - czyta TXT dla MKV !! i wszystkich pozostałych.

Napisy muszą mieć nazwę jak nazwa pliku.

4. NTFS, FAT32 - oba odczytywane bez problemu zarówno z pendriva jak i dysku 2.5 640GB. Obojętnie czy podłączony zostanie z przodu czy z tyłu. Sortowanie plików w katalogu w nieznanej mi kolejności, trzeba szukać ;)

5. DVD - skaluje do 1080p - wygląda znośnie, ale nie to samo co w prawdziwym 1080p.

6. DLNA - Działa dobrze z softem Samsunga, dostępny na stronie. Trzeba pamiętać aby w sofcie, nadać uprawnienie do bluray'ka. Wczytuje bez problemu napisy w TXT o ile mają nazwę jak plik z filmem. Strasznie długo trwa dodawanie katalogów do listy, ale przynajmniej robi ty tylko raz, przy aktualizacji listy katalogów nie skanuje już poprzednich.

Przewijanie jest !! ale tylko za pomocą klawiszy sterujących < > (prawo, lewo), aby przewinąć szybciej, trzeba trzymać wciśnięty klawisz !

Innych serwerów jeszcze nie testowałem, jak przetestuje to postaram się zaktualizować opinię.

7. Płyta AVCHD DVD zrobiona softem dostarczonym z kamerą SONY, śmiga aż miło z materiałem 1080p. Napęd chodzi cicho, "chrumka" na starcie lub przy przewijaniu, generalnie bezgłośny.

8. Płyta bluray - niestety nie mam i jeszcze nie testowałem. Jak coś wypożyczę, to się przekonam.

9. Aplikacje internetowe - jest ich 15 mi. Youtube, Twitter, Picassa, Google Maps, AccuWeather, USA Today, Facebook (tu aktrat zaślepka, bo miał być dostepny w kwietniu a go nie ma) i parę innych śmiesznych gierek.

10. Pilot - po prostu genialny, w mojej obecnie najlepszy pilot jaki miałem. Jest matowy, więc nie będzie się brudził, skok klawiszy optymalny, leży w ręce wzorcowo.

Bardzo przypadł mi do gustu, po beznadziejnym gumowym pilocie do TV Samsunga.

11. Dźwięk po cyfrowym, bez problemu.

Jedyny problem jaki dotychczas zauważyłem, to DTS-MA w MKV. Oddtwarzać wogóle nie potrafi go poprawnie zdekodować (być może działa tylko w trybie płyty Bluray). W takim przypadku wystarczy zDemuxować ścieżkę, wyciągnąć CORE DTS'a i wmuxować go do filmu jako osobą ścieżkę. Operacja zajęła mi kilka minut.

A teraz tytułem uwag - ciężko powiedzieć czy to wady:

1. Po oglądnięciu 1h filmu, zauważam przycinanie obrazu. Zatrzymanie i przesunięcie to tego samego miejsca rozwiązuje problem, ale irytujące.

Być może jest to kwestia ustawień obrazu, aktualnie testuję sprawę.

2. Sprzęt jest strasznie płytki, około 25 cm głębokości i nic na nim się nie mieści. Musi stać na samej górze wierzy :) a że jest leciutki to przy wsadzaniu pena, zawsze się przesuwa :)

3. Materiał użyty do wykonania strasznie się brudzi - zostają na nim odciski palców, w szczególności na sensorycznych przyciskach zewnętrznych :)

Pozdrawiam

Wolkis

Ten MKV 40 gb to idzie bezproblemowo z dysku czy z płyty BD-50 gb?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten MKV 40 gb to idzie bezproblemowo z dysku czy z płyty BD-50 gb?

Pozdro

Bez problemu czyta z dysku, bo sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Może ktoś z forumowiczów mi pomoże :)

Kupiłem C5500 , przy odtwarzaniu mkv oczywiście są napisy , ale bez polskiej czcionki :/

Szukam, i szukam w ustawieniach , i nic. Czy ten model czyta polską czcionkę ?

I kolejne pytanie, nie wykrywa mi HDD 500GB. Czy ma za dużą pojemność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie. Może ktoś z forumowiczów mi pomoże :)

Kupiłem C5500 , przy odtwarzaniu mkv oczywiście są napisy , ale bez polskiej czcionki :/

Szukam, i szukam w ustawieniach , i nic. Czy ten model czyta polską czcionkę ?

I kolejne pytanie, nie wykrywa mi HDD 500GB. Czy ma za dużą pojemność ?

To znaczy że nie ma ogonków, czy zamiast liter z ogonkami np.ż jest np.%

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy odtwarzaniu mkv oczywiście są napisy , ale bez polskiej czcionki :/

Przy filmach w innym formacie występuje ten sam problem? Jeśli tak, to zmień kodowanie napisów na EUROPĘ WSCHODNIĄ (EAST EUROPE). W TV powinienieś mieć taką funkcję w opcjach napisów, a jak nie ma to polecam program Subtitle Workshop, w którym w łatwy sposób zmienisz kodowanie.

jqj4pk.jpg

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, wcześniej udało mi się to jakoś ogarnąć :P

Jest jeszcze inny problem, a mianowicie dźwięk ;)

Odtwarzacz mam podłączony do TV kablem HDMI, natomiast dźwięk kablem optycznym do Yamaha RX-V440RDS.

Niestety przy rożnych konfiguracjach w odtwarzaczu brak dźwięku we wzmacniaczu :)

W TV dźwięk jest :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno coś źle podłączyłeś. Mam trochę inny model Yamahy, ale tak jak u Ciebie - dźwięk idzie przez optyka i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zamierzam kupić ten model i tylko potrzebuje potwierdzenia, Samsung BD-C5500 posiada funkcję DLNA i po podłączeniu odtwarzacza kablem lan do routera (laptopa mam podłaczonego do netu przez WIFI) będe mógł ogladać filmy udostępnione na laptopie tak ??

I jeszcze jedno pytanie wyczytałem gdzieś na necie że ten sprzęt radzi sobie z filmami mkv z dzwiękiem DTS ? czy to prawda ? mam TV samsung 40b650 i niestety jeśli trafi mi się film mkv z dts to muszę się bawić konwersją na ac3,

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania będe bardzo wdzięczny za info .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Jestem zainteresowany kupnem bd-c5500, zwłaszcza po tak obszernej recenzji.

Mam tylko jedno pytanie: czy ktoś miał możliwość porównania go z lg bd560?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników ze smykałką do eksperymentów: czy BD-C5500 odtwarza pliki .m2ts? A jeśli nie, to czy po zmianie rozszerzenia nazwy pliku z .m2ts na .mkv odtwarzanie zadziała? Z jakim efektem (przełączanie ścieżek napisów i dźwiękowych)? Podobno taka sztuczka działa w TV Samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Właśnie zamierzam kupić ten model i tylko potrzebuje potwierdzenia, Samsung BD-C5500 posiada funkcję DLNA i po podłączeniu odtwarzacza kablem lan do routera (laptopa mam podłaczonego do netu przez WIFI) będe mógł ogladać filmy udostępnione na laptopie tak ??

I jeszcze jedno pytanie wyczytałem gdzieś na necie że ten sprzęt radzi sobie z filmami mkv z dzwiękiem DTS ? czy to prawda ? mam TV samsung 40b650 i niestety jeśli trafi mi się film mkv z dts to muszę się bawić konwersją na ac3,

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania będe bardzo wdzięczny za info .

Pozdrawiam

Mam ten odtwarzacz jakies 2 m-c. Owszem posiada on DLNA. Po udostępnieniu na kompie filmów mamy je dostępne na odtwarzaczu po wyborze nośnika pamięci (komputer). Jeśli chcesz oglądać filmy w HD bezprzewodowo z kompa to musisz się upewnić, że w laptopie masz kartę wifi N oraz router N. Jeśli nie musisz podłączyć router z lapkiem po kablu. W przeciwnym wypadku filmy będą się najzwyczajniej w świecie przycinały a to dlatego, że samsung nie będzie nadążał z odbieraniem danych. Dotyczy to tylko dużych plików (.mkv 720p i 1080p).

Owszem, odtwarza DTS w mkv. Mam podłączonego na światłowodzie Logitecha z5500 i nie ma żadnych problemów z dźwiękiem, zarówno DTS jak i DD.

Do posiadaczy BD-c5500:

U mnie czasem występują problemy z odtwarzaniem napisów. Zarówno przy mkv, jak i avi. Wygląda to tak, jakby nie wykrywało/nie ładowało pliku napisów. Bawiłem się już w opcjach i nic z tego. Nie wykrywa. Dodam tylko, że napisy mają taką samą nazwę jak film i są w formacie txt. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może ktoś spotkał się z problemem odtwarzania na C5500 mkv podawanych z serwera DLNA (Twonky)? Krzyczy, że nierozpoznawalny format pliku. :) Poza tym potwierdzam - sprzęt jest "prawie" super. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników ze smykałką do eksperymentów: czy BD-C5500 odtwarza pliki .m2ts? A jeśli nie, to czy po zmianie rozszerzenia nazwy pliku z .m2ts na .mkv odtwarzanie zadziała? Z jakim efektem (przełączanie ścieżek napisów i dźwiękowych)? Podobno taka sztuczka działa w TV Samsunga...

Niestety sprawa nie jest taka prosta (wątpie żeby wystarczyła tylko zmiana rozszerzenia). Generalnie MKV i M2TS to dwa różne kontenery i raczej nie są zgodne ze sobą. Inną sprawą jest fakt, że zawartość mają taką samą więc wystarczy wyciągnąć (zdemuxować) ścieżki dźwięku i obrazu z M2TS'a i następnie połączyć w kontener MKV (zmuxować).

Osobiście używam do demuxacji narzędzia: tsMuxer, do muxowania narzędzia: mkvtoolnix.

Całość zajmuje w zależności od wielkości pliku około minutę.

Przy muxowaniu, trzeba pamiętać o FSB materiału źródłowego i taki sam ustawić w mkvtoolnix (bo domyślnie przyjmuje 25 klatek).

Inaczej dźwięk się będzie rozjeżdżał z obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten odtwarzacz jakies 2 m-c. Owszem posiada on DLNA. Po udostępnieniu na kompie filmów mamy je dostępne na odtwarzaczu po wyborze nośnika pamięci (komputer). Jeśli chcesz oglądać filmy w HD bezprzewodowo z kompa to musisz się upewnić, że w laptopie masz kartę wifi N oraz router N. Jeśli nie musisz podłączyć router z lapkiem po kablu. W przeciwnym wypadku filmy będą się najzwyczajniej w świecie przycinały a to dlatego, że samsung nie będzie nadążał z odbieraniem danych. Dotyczy to tylko dużych plików (.mkv 720p i 1080p).

Owszem, odtwarza DTS w mkv. Mam podłączonego na światłowodzie Logitecha z5500 i nie ma żadnych problemów z dźwiękiem, zarówno DTS jak i DD.

Do posiadaczy BD-c5500:

U mnie czasem występują problemy z odtwarzaniem napisów. Zarówno przy mkv, jak i avi. Wygląda to tak, jakby nie wykrywało/nie ładowało pliku napisów. Bawiłem się już w opcjach i nic z tego. Nie wykrywa. Dodam tylko, że napisy mają taką samą nazwę jak film i są w formacie txt. Jakieś pomysły?

Napisy TXT muszą być w formacie Subrip, zapis klatki {..}, jak jest inaczej [], albo hh:mi:ss, to nie działają.

Wystarczy takie napisy potraktować Subtitle Workshop'em i zapisać jako Subrip i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...