Skocz do zawartości
  • 0
lukasz-olszycki

mkv na tv

Pytanie

Czesc,

Mam problem z odtwarzaniem plikow mkv na telewizorze, obraz lekko sie klatkuje, nie skacze ale tez nie dziala plynnie.

Sprawdzalem mase kodekow, sterownikow i ustawien.

Bede wdzieczny za kazda pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podaj model telewizora. I przez co te filmy MKV puszczasz ? USB, Bluray ? Próbowałeś też na kilku filmach, czy tylko na jednym ? Bo może to wada filmu a nie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Podaj model telewizora. I przez co te filmy MKV puszczasz ? USB, Bluray ? Próbowałeś też na kilku filmach, czy tylko na jednym ? Bo może to wada filmu a nie sprzętu.

Samsung LE40A551, filmy mam na dysku twardym,klatkuje na kazdym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I dysk przez USB podłączasz ? Czy z kompa Ci lecą filmy, bo masz TV z kompem podłączony ? Pisz konkretniej to więcej osób będzie Ci w stanie pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dysk jest nie przez USB,normalnie.

Kabel HDMI, uzywam KMplayera, codek to k-lite mega pack ale uzywalem tez innych i nic.

Postaram sie konkretniej tylko jeszcze nie wiem co jest wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Trzeba było tak od razu ;) wina leży po stronie Twojego komputera. Wydaje mi się, że za słaba karta i po prostu nie radzi sobie z MKV. Filmy w 720p też Ci się tną czy w 1080p tylko ? Z kolei jeśli Twój sprzęt jest na tyle dobry, że powinien radzić sobie z filmami w HD to spróbuj zmienić playera i przeinstalować kodeki. Polecam Ci BESTplayer i K-Lite Mega Codec Pack 6.0.0

Nie wiem czy Twój TV posiada DLNA (nie mogę tego nigdzie znaleźć). Jeżeli tak to będziesz mógł je puszczać sieciowo i nic Ci się na pewno nie będzie cięło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja używam gomplayera (freeware) i ffd show + matroshka splitter i .mkv śmigaja płynnie.

komp c2d 2,33ghz nie kręcony + 4gb ddr2 800mhz + geforce 9800gtx+512ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja używam gomplayera (freeware) i ffd show + matroshka splitter i .mkv śmigaja płynnie.

komp c2d 2,33ghz nie kręcony + 4gb ddr2 800mhz + geforce 9800gtx+512ram

Ja posiadam slabego kompa a ogladam wszystko plynnie, zastosowalem ustawienia z tego forum( http://www.frazpc.pl/b/244050)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

lukasz-olszycki --> czy te mkv są źle odtwarzane z Twojego PC tylko na telewizorze, czy też na monitorze podłączonym do PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Jeśli obraz jest jednocześnie odtwarzany zarówno na monitorze PC jak i na TV LCD to spróbuj w ustawieniach karty graficznej zamienić kolejność tak aby TV LCD był jak główny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam podobny problem, gdy oglądałem filmy na lcd 23" full hd wszystko było super (c2d @3,6Ghz - 4gb ram - hd4870 1gb), po podłączeniu do tv LG 42 cale, obraz w niektórych momentach lekko zwalnia, kombinowałem z kodekami, playerami i nic, obecnie mam ffdshow lub core avc + Haail i do odtwarzania win media player lub media player classic, nie wiem co robić już któryś dzień się z tym męczę, jak oglądam z usb nie ma problemu, lecz niektóre filmy chce puszczać z kompa bo tam mam 5.1 dźwięk +dts i zależy mi na tym, ale nie mogę uzyskać 100% płynności

Proszę o pomoc, dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...