Jump to content
Sign in to follow this  
TOmeKK

kalibrator

Recommended Posts

Pewnie jakieś AVCHD z tablicami - nie wiem, nie widziałem, ale to dobrze, że coś jest - wiele osób pyta o polskie poradniki do ustawiania sprzętu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z opisu PC World  

wynika ,że umieszczone są tablice do podstawowej kalibracji ekranu + jakiś film demo w HD oraz testy systemu audio ,prawdopodobnie podobna zawartość jak kiedyś na płycie kalibracyjnej dodawanej do pisma AudioVideo .

Edited by m12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę sporo za tą gazetkę ;) No, ale nie wiadomo co tam dokładnie jest. Swój TV kalibrowałem kiedyś darmowym programem Burosch Display Basic Adjustment Test. Test wyglądał tak jak tutaj -> http://www.areadvd.de/hardware/2007/bdt.shtml

Krótki opis programu :

Display Basic Adjustment Test to oprogramowanie, które pomoże nam odpowiednio skonfigurować odtwarzacz DVD oraz telewizor.

Display Basic Adjustment Test pozwoli na skonfigurowanie obrazu i dźwięku w urządzeniach każdego rodzaju, zarówno telewizorów CRT jak i LCD o rozdzielczości Full HD.

Narzędzie jest w postaci obrazu ISO płyty testowej, który należy nagrać na płytę DVD.

Osoby chcące sprawdzić, czy ich odtwarzacz Blu-ray i telewizor 1080p działają w najwyższej możliwej rozdzielczości, powinny natomiast pobrać ze strony producenta ostatnie wydanie sekwencji testowej DIVAS w postaci pliku AVCHD, który przeznaczony jest do odtwarzaczy Blu-ray.

Link do programu -> http://download.chip.eu/pl/Burosch-Display...st_5794573.html lub http://www.chip.pl/download/audio-i-video/...-video-inne/904

Edited by marcinekkg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Troszkę późno ale może komuś się przyda płyta kupa są 4 tablice i to wszystko za cenne 30zł nie warto chyba że komuś na gazecie zależy. Ja kupiłem bo na wakacjach nie miałem co czytać :)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś ma Windows 7, to w systemie jest zintegrowany prosty kalibrator. Możliwości raczej podstawowe, ale pewno nie gorsze niż plansz z gazety, i do tego program darmowy ;) . Warto spróbować, np. plansza do ustawienia poziomu gamma całkiem zgrabnie zrobiona.

Kalibrator jest w -> Panel Sterowania -> Ekran -> Kalibruj kolor. Można też w Start wpisać "kalibruj", wyświetli się skrót do apletu kalibracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...