Jump to content
Sign in to follow this  
TOmeKK

kalibrator

Recommended Posts

Pewnie jakieś AVCHD z tablicami - nie wiem, nie widziałem, ale to dobrze, że coś jest - wiele osób pyta o polskie poradniki do ustawiania sprzętu.

Z opisu PC World  

wynika ,że umieszczone są tablice do podstawowej kalibracji ekranu + jakiś film demo w HD oraz testy systemu audio ,prawdopodobnie podobna zawartość jak kiedyś na płycie kalibracyjnej dodawanej do pisma AudioVideo .

Edited by m12

Trochę sporo za tą gazetkę ;) No, ale nie wiadomo co tam dokładnie jest. Swój TV kalibrowałem kiedyś darmowym programem Burosch Display Basic Adjustment Test. Test wyglądał tak jak tutaj -> http://www.areadvd.de/hardware/2007/bdt.shtml

Krótki opis programu :

Display Basic Adjustment Test to oprogramowanie, które pomoże nam odpowiednio skonfigurować odtwarzacz DVD oraz telewizor.

Display Basic Adjustment Test pozwoli na skonfigurowanie obrazu i dźwięku w urządzeniach każdego rodzaju, zarówno telewizorów CRT jak i LCD o rozdzielczości Full HD.

Narzędzie jest w postaci obrazu ISO płyty testowej, który należy nagrać na płytę DVD.

Osoby chcące sprawdzić, czy ich odtwarzacz Blu-ray i telewizor 1080p działają w najwyższej możliwej rozdzielczości, powinny natomiast pobrać ze strony producenta ostatnie wydanie sekwencji testowej DIVAS w postaci pliku AVCHD, który przeznaczony jest do odtwarzaczy Blu-ray.

Link do programu -> http://download.chip.eu/pl/Burosch-Display...st_5794573.html lub http://www.chip.pl/download/audio-i-video/...-video-inne/904

Edited by marcinekkg

Witam

Troszkę późno ale może komuś się przyda płyta kupa są 4 tablice i to wszystko za cenne 30zł nie warto chyba że komuś na gazecie zależy. Ja kupiłem bo na wakacjach nie miałem co czytać :)

Pozdrawiam

Jeśli ktoś ma Windows 7, to w systemie jest zintegrowany prosty kalibrator. Możliwości raczej podstawowe, ale pewno nie gorsze niż plansz z gazety, i do tego program darmowy ;) . Warto spróbować, np. plansza do ustawienia poziomu gamma całkiem zgrabnie zrobiona.

Kalibrator jest w -> Panel Sterowania -> Ekran -> Kalibruj kolor. Można też w Start wpisać "kalibruj", wyświetli się skrót do apletu kalibracji.