Skocz do zawartości
Alehandro

Czemu telewizory 3D są tak drogie w Polsce? Przykład Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru: Postanowiłem wydzielić poniższy post kolegi Alehandro gdyż jest naprawdę interesujący.

Właśnie wróciłem z 2-tyg urlopu w Irlandii. Byłem w dużym salonie mediów (takim sieciowym odpowiedniku naszego Saturna) i miałem przyjemność być w środku tygodnia z rana (zero ludzi) na prezentacji możliwości 46" modelu Samsunga 3D w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu. Bardzo miły Pan z obsługi AV (widać że świeżo przeszkolony z Samsunga 3D), bardzo wyczerpująco i rzetelnie robił swoją robotę przedstwaiając wszystkie możliwe aspekty tego TV w sposób profesjonalny i rzetelny.

Nie będę rozwodził się o samym TV (bo na pewno będzie o nim Mega-TEST). Po prostu nie mogłem znaleźć przez jakieś 10 min. szczęki na podłodze. Razem z żoną (a mamy po 30 lat) staliśmy jak małe rumuńskie dzieci wpatrzone w witrynę sklepu ze słodyczami. Mieliśmy okazję zobaczyć ponad 30 minut wersji BD-3D filmu Alien Vs Monsters oraz takiej płyty demo z urywkami zapisu różnych filmów przekonwertowanych do 3D w tym zapisu pływającyh niedźwiedzi polarnych, rybek awariowych i koncertu w 3D zespołu Black Eye Pease (czy jak tam oni się nazywają). Powiem tylko duże WOW!!! Coś takiego czułem osatnim razem w grudniu na Avatarze 3D.

Efekt 3D jest olśniewający, obraz w 2D równie wysokiej jakości, konwersja 2D do 3D, fajny bajer i nawet nieźle działa ale to już nie to samo co przygotowane płyty z materiałem 3D.

I teraz najlepsze. Facet święcie przekonany że rozmawia z lokalnym klientem oferował nam zestaw: Samsung 3D 46" + Samsung Blu-Ray 3D + kabel do 3D (o ile się niemylę HDMI 1.4) + 3 pary okularów (z bateriami :) ) + płyta DEMO 3D + płyta Blu-Ray 3D Alens Vs Monsters + przedłużona gwarancja do 5 lat + gadżety + kupon na zniżkę filmu Blu-Ray 3D Alice in Wonderland + dostawa do domu ubezpieczonym kurierem na terenie całej Irlandii + instalacja w domu klienta włącznie z wieszaniem na ścianie, konfiguracją przez serwis przeszkolony od Samsunga (... normalnie brakowało tylko bukietu kwaitów dla małżonki)

za jedyne (fajne określenie stosowane w reklamie znanej sieć AGD/RTV) 1999,99 EUR ( w przeliczeniu na PLN to około 8000-8200 zł)

W Polsce sam telewizor od 7900 - 8200 zł, za zestaw nawet do 11000 zł

NIE ROZUMIEM ..... PO PROSTU NIE ROZUMIEM Panowie i Panie .... O CO TU CHODZI ... czy Polscy Klienci to Klienci 2-3 kategorii czy Co?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak jest w USA od zawsze w duzych sieciach jeszcze kalibracje w domu zrobia(za dodadkowa oplata).A w Polsce jak jest kazdy widzi,moze kiedys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polska to taki europejski Bangladesz

Głupie Chiny na komunie dalej zajechały niż my na tej swojej "wolności"

Zresztą - sam fakt że kolega pojechał do Irlandii - zapewne w wiadomym celu - jest jakżesz wymowny

Tu od 20 lat panuje mega-syf a mimo to ludzie nadal nie potrafią wyciągać wniosków

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - głupie Chiny zajechały, ale Korea, Kuba - już nie. Więc może warto popatrzeć na to w oderwaniu od własnych uprzedzeń.

Na spadek cen wpływa konkurencja. Więc, jeśli nie ma potrzeby obniżania ceny (a dla sprzedawców/producentów na razie nie ma), to po co to robić? Kto ma kupić teraz, ten kupi teraz. Potem sprzęt się zamortyzuje i będzie można sprzedać go taniej. Dokładnie tak, jak z "klasycznymi" TV. Dziś można kupić 50" za 6000 PLN. A jak było jeszcze kilka lat temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiny potrafiły wykorzystać tzw zachód a u nas było i jest dokładnie na odwrót

Dziś - po 20-23 latach od momentu rozpoczecia przemian przez Deng Xiao Pinga - Chiny mają prawie 900 mld $ amerykanskich w gotówce i papierach dłuznych....

Korea i Kuba to inna sprawa - tam czas zatrzymał sie w latach 50/60. Nigdzie nie pisałem że powinniśmy isć tą drogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alehandro.

A mozesz mi powiedziec w ktorym to sklepie takie super oferty daja? Chętnie podskocze . Samsungi dotychczas widziałem tylko dostpępne w rozmiarze 40' i w cenie 1200-1300 jurasów. Więc to o czym piszesz można potraktowac jako atrakcję. Poza tym sprawa zasadnicza. Irlandia jest krajem raczej drogim, trzn klienci łupani są w sklepie jak popadnie. To o czym piszesz to chyba jakaś akcja promocyjna od Samsunga. Ceny wszelkiej elektroniki ( może poza komputerami składanymi lokalnie) są wyższe niż w Polsce więc nie ma co krzyczeć, ze w Polsce drożej. Zresztą chyba widziałeś ceny innych rzeczy. Ale wracam do pytania, bo to interesująca oferta.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE ROZUMIEM ..... PO PROSTU NIE ROZUMIEM Panowie i Panie .... O CO TU CHODZI ... czy Polscy Klienci to Klienci 2-3 kategorii czy Co?

Polska i Polacy są na tyle chłonnym rynkiem, tak żądnym nowinek i - co najważniejsze - SKŁONNYM do płacenia za te nowinki, że po prostu zachodnie firmy to doskonale wykorzystują. Zresztą nie tylko zachodnie : zobacz mój temat TUTAJ

Zwiększony popyt = zwiększona cena. Najprostsza zależność gospodarki rynkowej cena/popyt/podaż. A popyt jest kształtowany u nas modą (3D), zawiścią (on ma - a ja nie??) i innymi - zdecydowanie bardziej emocjonalnymi niż racjonalnymi czynnikami

Ocena moralna (o ile można w interesach w skali globalnej o tym mówić) - należy do kupującego. Jedyne co nam pozostaje to głosować swoją gotówką/kartą kredytową czy też czym tam płacisz Kliencie.

@mobor : jak można porównywać Chiny z 1.3mld rynkiem zbytu, nieograniczoną tanią (niestety również wręcz niewolniczą) siłą roboczą, cenami regulowanymi wszystkiego (od prądu poprzez wartość waluty i cenami surowców) z 35 x mniejszą Polską? Jak wnioskuję z postów @mobor'a - kierunkiem w którym powinniśmy zdążać to komunizm ideologiczny z gospodarką rynkową a la Chiny vel PiS. Dziękuję - postoję. Wolę płacić 10% więcej na TV.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna taka politykę stosowały koncerny samochodowe, mianowicie Polska jako kraj zacofany o niskich potrzebach nie sprzedawała swoim obywatelom wypasionych z bajerami aut. Zawsze się mówiło , autko z Niemiec takie same a wypasione na maxa u nas takich nie ma, jednak okazało sie inaczej ze Polacy woleli sprowadzić sobie auto z zagranicy z pełnym wyposażeniem niż kupować gniota tylko z elektrycznymi szybami z przodu za cenę wyższą niż ten importowany. Tak się zawsze traktowało polski kraj i tak będzie , a inna sprawa to marża importerów, to już kolejna historia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i należy pamiętać że w

Kiedy na początku XVI wieku chłopi niemieccy, wobec rosnącego ucisku fiskalnego, chwycili za kosy skala obciążeń podatkowych wynosiła… 10% (dziesięcina) plus odrabianie pańszczyzny (1,2 dni w tygodniu). Jakie mamy obciążenia fiskalne w dzisiejszej Polsce?

Faktyczna skala obciążeń podatkowych w Polsce wynosi 47,3% (można znaleźć dokładne rozliczenie poniżej pokazuję tylko uproszczone)!

Dla porównania w USA 30.8% obciążenia.

Jeżeli za wykonana prace wystawię fakture VAT na 1200 zł to

- 22% VAT

- 20% podatek (może byc więcej)

- podatki podwyższające koszty pracy.

ale nawet porównując najzwyklejszy zakup TV za 1000 zł widac że trzeba w jego cene wliczyć 20% podatki i 22 % Vatu co daje nam kosmiczne ceny w porównaniu z innymi np: USA i Irlandią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek k

Akurat stawki podatków w Polsce, które przywołałeś, nie odbiegaja jakoś znacząco od średniej w UE. Z pewnościa mamy też inne obciążenia jak choćby wysokie ubezpieczenie społeczne, ale z drugiej strony w krajach "bogatej" Europy stawki za pracę są kilkukrotnie wyższe. Więc o ile obciążenia fisklne czy parafikalne są napewno czynnikiem wpływającym na cenę detalicznej, lecz w opisanym przypadku raczej nie decydującym.

Wspomnina przez Ciebie Irlandia w bieżącym roku ma stwakę VAT w wysokości 21%. W roku ubiegłym było to 21,5%. Stawki VAT w EU a tu errata

PIT też mamy podobny. Warto by przypomnieć, że są kraje, które mają podatek liniowy Albania (10%) Bułgria (10%), Macedonia (12%), Ukraina(13%) czy Rosja (13%), przy okazji siła nabywcza średnich dochodów ich obywateli pozostaja w tyle za EU i jakoś ceny towarów ekskluzywnych są tam wyższe.

Tak więc trop Twój jest raczej niewłaściwy.

ps

Nie wspomniałeś nic o CIT, więc go pominąłem. Gdyby jednak kogoś kusiło to przypominam, że w Polsce jest on znacząco poniżej średniej europejskiej 19% ( choć wyższy niż w Irlandii -12,5%).W krajach "starej" Europy sięga on 30% i więcej.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy66

z tą niewolniczą płącą w chinach też nie tak do konca

Nie masz chłopie pojecia ile tam jezdzi luksusowych aut i to takich których NIE MA wogóle w Europie! Specjalne edycje mercedesów, BMW czy Porsche - zresztą są czasami zajawki z targów motoryzacyjnych gdzie można zobaczyc czym się jeździ. I to wcale nie są modele które cieżko spotkać na ulicach :lol:

Dzis juz wielu chinczyków stać na zakup auta...w salonie a koncerny - różnej maści - łowią pracowników już na studiach wciskajac im karty kredytowe, komórki etc..

Myślisz że dla kogo chiny zbudowały 70 000 km autostrad ?

Owszem- nadal jest bieda w pewnych regionach - ale tak jest wszedzie. Slumsy znajdziemy zarówno w Shanghaju (choć ostatnio Panstwo wykwaterowało slumsiarzy do mieszkań socjalnych) jak i w Nowym Jorku (Bronx, Harlem ...)

Zebrawszy jednak wszystko do kupy - polityka Chin jest bardziej spójna i wybiegająca w przyszłosć niż to co się wyprawia u nas czyli przejadanie żywcem własnej gospodarki. W Chinach w prywatyzacji przedsiebiorstw biorą udział TYLKO chinczycy. Jeśli są z kraju - mają pierwszenstwo, mastepnie emigracja a dopiero jesli żaden chinczyk nie chce czegoś kupić - ROZWAŻA się wejście kapitału zagranicznego. U nas jest dokadnie na odwrót

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to, co komuniści chcą, żebyś widział (to a propos ilości samochodów i autostrad). W Niemczech nie rozstrzeliwuje się na stadionach a jest 13 tys km autostrad w Państwie 20x mniejszym. To, że ludzie jeżdżą tam specjalnymi edycjami samochodów nie zaprzecza faktowi o niewolnictwie, przymusowych eksmisjach, obozach pracy przymusowej (ponad 7mln ludzi), przymusowej pracy dzieci i małoletnich, kontroli internetu, itp itd. A to , że kraje tzw zachodu grają w tę gierkę i dają się ogrywać - to już inna sprawa.

Po prostu, to o czym mówisz (nie zaprzeczam, że rozwój Chin jest magiczny wręcz) NIE JEST spowodowane normalnymi procesami gospodarczymi. Nie wszystko przelicza się na "dobrobyt" (szczególnie w tym przypadku) - wyselekcjonowanych jednostek. I tak dla rozluźnienia atmosfery - kup bilet w jedną stronę, albo wystąp o azyl : adres ambasady znajdziesz w necie ;) . Poznasz wszystko z pierwszej ręki. :lol: i nam opowiesz.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie o ile nie bedziesz musiał w Foxcomie składac Iphone'ow za 300 dolców miesięcznie, oglądając udziałowców mknących w tych wypasionych brykach:)

Ale mobora nie zmienimy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o niewolniczą płacę tym razem, to uważam ze w Polsce wciąż obowiązuje a nawet dominuje. Bo jeśli większosc ludzi w kraju pracuje za 1000-1500 PLN, czyli 300-400 euro to jest masakra. Kiedys w Anglii powiedziałem szefowi ze moja mama po całym zyciu pracy w panstwowej instytucji dostaje na reke 880PLN to pytał czy tygodniowo?!!! Mozna sie załamac. Ostatnio, nie tak dawno koalicja rzadząca odrzuciła projekt extra 13 emerytury dla najbiedniejszych na Boze Narodzenie, wzorem np. Włoch i w tym samym momencie przegłosowała projekt równoległego pobierania emerytury przez parlamentarzystów. Efekt, niejaki poseł kuc otrzymał ponad 50 tys zł extra z zus'u, niesiołowski około 13 tys. itp Ale dla najbiedniejszych powiedzieli NIET, NIE BUDET! Rzygam na ten rzad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alehandro.

A mozesz mi powiedziec w ktorym to sklepie takie super oferty daja? Chętnie podskocze . Samsungi dotychczas widziałem tylko dostpępne w rozmiarze 40' i w cenie 1200-1300 jurasów. Więc to o czym piszesz można potraktowac jako atrakcję. Poza tym sprawa zasadnicza. Irlandia jest krajem raczej drogim, trzn klienci łupani są w sklepie jak popadnie. To o czym piszesz to chyba jakaś akcja promocyjna od Samsunga. Ceny wszelkiej elektroniki ( może poza komputerami składanymi lokalnie) są wyższe niż w Polsce więc nie ma co krzyczeć, ze w Polsce drożej. Zresztą chyba widziałeś ceny innych rzeczy. Ale wracam do pytania, bo to interesująca oferta.

Pozdro

OK kraj drogi, ale elektronika już tak bardzo droga nie jest ... i ciekawe promocje cenowe w trakcie "kampani promocyjnych" (jedną z takich niewątpliwie rozpoczął w Europie Samsung jeżeli chodzi o 3D). Nie mieszkam w Irlandii na stałe ale "malutki" pogląd sobie wyrobiłem. I nie jest tak źle. Mieszkasz w Irlandii masz zapewne lepsze rozeznanie.

Wracając do twojego pytania, tak jak mówiłem byłem tam tylko na urlopie, zadzwonię do mojego przyjaciela i napiszę ci nazwę tego sklepu sieciowego bo nie pamietam (za dużo atrakcji było) ... ale na 100% taką ofertę dostaniesz także w Wexford, idziesz na MainStreet do byłego salonu SonyCenter (witryna z tym napisem, bo sklep się przekształca) wchodzisz i rozmawiasz z Panami ... jeżeli mieszkasz w półudniowo-wsch. Irlandii to masz niedaleko. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda nastepująco: TV Samsung 40'' c7000 z jedną parą okularów 1799 E. Do tego mozna dokupic odtwarzacz BD 3D Samsunga ( modelu nie pamietam, ale jest chyba tylko jeden) z 2 parami oklarów i filmem Alien vs Monsters za 369. I tak kupując zestaw TV + BD Player, dostać można 3 pary, albo dokupić jeśli juz posiadamy telewizor odwatrzacz z 2 parami okularów i filmem. Dołączone okulary maja wbudowana akumulatory i są ładowane (podobno) przez USB. Można je dokupić "luzem" po 100 E za parę. Jest dostepny też tańszy model ( bateryjny) za 80 E /szt.

Byc może inne sklepy oferuja jakieś inne package deal-e. Modele 46c7000 i 46c8000 są droższe bo kosztuja 2300 i 2400 euro ale sś w tej chwili niedostepne. Jest jeszcze plazma 50" rownież chwilowo niedostępna.

Edit:

46"C8000 - 2400, 46''C750 -1800, 55C7000 - ponad 3k Euro.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zapewne posypią się na mnie zaraz gromy . A prawda jest taka , że winni jesteśmy my sami . Latamy my sami /czytaj snoby / za nowinkami i jesteśmy w stanie zapłacić każdą sumę byle tylko pochwalić się przed sąsiadami czy kumplami z pracy . Nie ważne , że nie wiemy często do czego dana funkcja w sprzęcie służy , byle mieć "cacko " w domu . A wystarczy szacunek dla siebie i własnych pieniędzy . I będą nas na kolanach prosić o kupno RTV . Oczywiście nie piszę o wszystkich fanach sprzętu HD , ale tych jest garstka . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu droższe.

Panasonic 50" 3D w Niemczech 2500 EUR, u nas 9999 PLN.

To ta sama cena.

???

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o niewolniczą płacę tym razem, to uważam ze w Polsce wciąż obowiązuje a nawet dominuje. Bo jeśli większosc ludzi w kraju pracuje za 1000-1500 PLN, czyli 300-400 euro to jest masakra. .....Rzygam na ten rzad.

W sumie fajny temat :angry2: Czytałem ostatnio że chińczycy skaczą z dachów bo zarabiają 400$ miesięcznie. Hmm ;)

Zanim moja Pani została specem od public-relations to pomimo 3 języków, 3 fakultetów zaiwaniała w papierkach na stacji paliw za połowę tego co ma chińczyk. Z dachu nie skakała bo z ubezpieczenia nie stykneło by na trumienkę. Na dzisiaj jako że w końcu robi to co potrafi czyli kampanie społeczne itp itd - nie wiem nie znam się to zarabia tyle co 1.5 chińczyka.

Całkiem nieźle jak na speca od PR w UE ;)

Wiec na twoje "rzygi na rząd" dokładam propozycje - idź do wyborów ale nie głosuj na tych co mieli już swoją szansę. Głosuj na całkiem nowe pyski. Nie będzie lepiej, nie będzie gorzej ale 1. pokażemy tym co myślą że "ciemny lud kupi" że nie kupujemy tych pierdół, 2. będzie zabawniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej oferty nie widzialem nigdzie.Zazwyczaj najlepsze ceny ma w Irlandii Currys.Ostatnio mieli w tej cenie komplet o ktorym mowisz z tv 40 cali nie 46.Sprawdzilem rowniez najtansze sklepy internetowe w GB i takiej ceny nie ma.Kazdy moze to sprawdzic samemu.Tak wiec w Polsce nie jest tak zle pod tym wzgledem.Moim zdaniem ceny tutaj sa czasami wyzsze jesli chodzi o nowosci tylko pozniej szybciej spadaja jesli produkt jest juz troche na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem takie same mysli odnośnie mozliwej pomyłki. Wspomnianej przez kolegę Alehandro oferty nie znalazłem. Jednak cenowo jest to mozliwe przy plaźmie 50" lub LCD 46'' (ale nie LED, serii c7xx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak.Lcd c7500 46 cali sprzedaja tutaj w cenie 1500 euro.W currysie niedawno byla oferta na 40" z jedna para okularow za 1300 euro ale dotyczy to tylko modeli bez led.Te modele rowniez w Polsce sa sporo tansze od swoich ultra cienkich braci.Ponadto te w tech LED sa wykonane z calkowicie nowych materialow, zdecydowanie lepszych.Mam na mysli serie c7000 i 8000 led oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...