Skocz do zawartości
NeoX

GF7600GT - Czy to wystarczy do Matroski?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jestem nowy na forum, i szukam odpowiedzi na dręczące mnie od jakiegoś czasu pytanie.

Mam komputer:

AthlonXP 2425MHz (podkręcony, trochę powyżej Athlona 3200 XP). Jeden rdzeń, 32 bity

Palit GeForce 7600GT wersja podkręcona, z wiatrakiem zalmana, ale na AGP.

1.5GB RAMu DDR.

Teraz pytanie czy taka konfiguracja umożliwia płynne odtwarzanie materiału HD w matrosce, chociaż 720p?

Mam co do tego wątpliwości, gdyż jak pisze sama nVidia:

Procesory graficzne z NVIDIA? GeForce? 7600 z obsługą technologii NVIDIA? SLI? pozwalają na rozgrywkę i wyświetlanie wideo w ekstremalnym HD. Oparte na doskonałej architekturze procesorów graficznych z serii GeForce 7, układy GeForce 7600 oferują płynną, realistyczną rozgrywkę w najwyższych rozdzielczościach. Procesory graficzne GeForce 7600 zapewniają także płynne odtwarzanie na komputerze wideo high?definition o jakości kina domowego dzięki doskonałej technologii NVIDIA? PureVideo?.

Dostępne modele: GeForce 7600 GT i GeForce 7600 GS

Teoretycznie ta grafa powinna odtwarzać materiał w HD. Problem w tym że nvidia nie sprecyzowała jaki:) Bo podejrzewam że może i ma akcelerację HD ale dla materiału zakodowanego w MPEG2, a taki znaleźć na necie ciężko:)

No i tym sposobem próbowałem odtwarzać film 720p zakodowany w matrosce:

Movie name : The Hangover [Theatrical Cut] (2009) - Release for HDClub by -DaRkY-

Encoded date : UTC 2010-04-13 11:57:41

Writing application : mkvmerge v2.9.7 ('Tenderness') built on Jul 1 2009 18:43:35

Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video

ID : 1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 5 frames

Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 1h 39mn

Bit rate : 8 130 Kbps

Width : 1 920 pixels

Height : 800 pixels

Display aspect ratio : 2.40:1

Frame rate : 23.976 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.221

Stream size : 5.54 GiB (84%)

Writing library : x264 core 79 r1347M 5ddd61b

Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=8130 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.70 / pulldown=0 / nal_hrd=0

Language : English

Audio #1

ID : 2

Format : AC-3

Format/Info : Audio Coding 3

Mode extension : CM (complete main)

Codec ID : A_AC3

Duration : 1h 39mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 640 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Stream size : 457 MiB (7%)

Title : AC3 5.1 640 Kbps

Language : English

I niestety trochę lipa. TO że przycina się to to jeszcze mały problem, da się przeżyć. ale niestety audio laguje, a to już większy problem:(

Instalowałem kodeki PureVideo oraz CoreAVC, za dużo nie pomogło.

Dlatego pytanie mam czy ktoś ma podobną konfigurację? (tzn 7600GT na AGP i proc jeden rdzeń 32 bity) i jemu odtwarza poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odtwarzania filmów HD ważniejszy jest raczej procesor niż karta grafiki. Na tym procesorze daleko nie zajedziesz, pomyśl o dwurdzeniowcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku odtwarzania filmów HD ważniejszy jest raczej procesor niż karta grafiki. Na tym procesorze daleko nie zajedziesz, pomyśl o dwurdzeniowcu.

Oczywiście że tak, ale karta jak jest przystosowana do HD to odciąża procesor, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy twój kodek ma DXVA (ffdshow chyba jest już zgodny z DXVA). Po drugie plik musi być zapisany w formacie zgodnym z DXVA. Wtedy faktycznie obliczenia zostaną przeniesione na karte grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym komputerze (athlon xp 1,7 512 RAM, radeon 9600) oglądałem pliki mkv 720p i 1080p, chociaż te z wyższą rozdzielczością czasem się przycinały (jak był wyższy bitrate).

Najistotniejszą kwestią jest odpowiednie dobranie i skonfigurowanie kodeków. Z tego co pamiętam to stosowałem coreAVC. Odtwarzałem w Media Player Classic. Teraz już nie pamiętam szczegółów, ale sporo mi zajęło zanim dobrałem odpowiednią konfigurację. Musisz próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta widać teoretycznie pisze, także ja dodam trochę praktyki.

Narzeczona ma aktualnie mojego starego PC.

Grafika 7600 GT (DDR3, 256MB RAM), procek dual AMD x64 3800+ (czyli 2x 2.0), RAM 4GB, dysk 7200rpm.

Procesor wiele nie daje, filmy w 1080p potrafią się przycinać niezależnie od kodeków :) To jest wina karty graficznej, która jest za słaba.

Na moim laptopie dual Intel 2.0GHz z tym że z karta Radeon 4650 (DDR3 512MB RAM), RAM 4GB, dysk też 7200rpm - nawet podczas dużego bit rate nie ma przycinek (a oglądam przez HDMI na 40" TV).

Także odpowiedź już znasz gdzie leży problem (procek 2x2.0 w dualu wystarcza do materiałów HD, karta 7600GT nie bardzo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No więc tak:

Po pierwsze twój procek spokojnie obciągnie filmy 720p. (użyj tylko starszej wersji coreavc)

Karty 6xxx i 7xxx (oczywiście nie wszystkie ale 7600gt tak) asysstują przy odtwarzaniu filmów h264/vc1/mpeg2, ale nie biorą na siebie całej roboty, tylko częśc.

Problem jest natury takiej, że karty AGP maja problemy ze wsparciem dxva. To wina prawdopodobnie sterów. Możliwe że winą jest równiez brak sse2.

Jak chcesz wiedzieć co obecnie możesz to ściągnij DXVA checker i zapodaj screena

Jeśli sterowniki pozwoliły by na dekodowanie dxva, to do dekodowania możesz użyć dekoderów które wspieraja częsciowe dxva np cyberlinka.

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...