Skocz do zawartości
pmcomp

słuchawki do sprzętu przenośnego - KOSS Porta Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może to temat z HD mało związany ale z audio na pewno.

Zakupiłem dzisiaj słuchawki do sprzętu przenośnego, o których krążą na rynku legendy: KOSS Porta Pro. Można je nowe wygruzować w necie od 120,- zł. Powiem, że są warte każdej wydanej złotówki. Oczywiście są większe niż popularne pchełki ale wygodny mechanizm skłądania oraz nieprawdopodobna, napiszę wręcz audiofilska jakość dźwięki rekompensują to coś co trzeba nosić na głowie. Są lekkie, mają ustawianą siłę przylegania do ucha i grają miodnie. Bas powala, nie jest go za dużo, jest tyle ile być powinno. Całe pasmo zrównoważone choć góra potrafi pozytywnie zaskoczyć. Oczywiście słucham na flat beż żadnej korekcji czy podbicia. MP3-ki 320 kbps dają radę.

A piszę to mniej więcej po ok. miesiącu gdy kupiłem naprawdę dobre pchełki, Sennheiser CX 300-II Precision. Też godne polecenia, są lepsze od moich dotychczasowych MX500 ale do Porty Pro się nie umywają.

Polecam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, szukałem czegoś z czym będę mógł wyjść z domu (mam "kobyły" Sennheiser HD600) i zdaję się że już znalazłem. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam czegoś to chodzenia po górach ;) Na zdjęciu wyglądają jakby utrzymywały się na głowie przez dociski/uchwyty nad samymi słuchawkami, natomiast same słuchawki były uchylne i nie uciskały samych uszu. Zgadza się? Byłoby to dosyć wygodnie rozwiązanie.

Zamówiłem na Komputroniku m/w 126,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Też szukam czegoś to chodzenia po górach :) Na zdjęciu wyglądają jakby utrzymywały się na głowie przez dociski/uchwyty nad samymi słuchawkami, natomiast same słuchawki były uchylne i nie uciskały samych uszu. Zgadza się? Byłoby to dosyć wygodnie rozwiązanie.

Zamówiłem na Komputroniku m/w 126,-

Na górze mają pałąk z płaskiej cienkiej blachy. Pałąk się zsuwa, a słuchawki chowają tak jakby do wewnątrz tego pałąka. Popatrzcie na zdjęcia w necie.

Tak, pałąk opiera się nad uszami na tych gąbkach. Poza tym regulujesz siłę nacisku muszli słuchawki. Bardzo wygodne bo nie ciśnie ucha.

Tu są dobre zdjęcia; http://sklep.madtech.pl/html/31312.html

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dobrze grają ale ja tam jednak trzymam się Sennheisera. Model HD202 gra całkiem przyjemnie no i jest chyba niezniszczalny. Niepoliczalna ilość upadków słuchawek z biurka na podłogę nie robi na nich wrażenia. Teraz pójdą do młodszego pokolenia a ja już się rozglądam za następcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, dobrze grają ale ja tam jednak trzymam się Sennheisera. Model HD202 gra całkiem przyjemnie no i jest chyba niezniszczalny. Niepoliczalna ilość upadków słuchawek z biurka na podłogę nie robi na nich wrażenia. Teraz pójdą do młodszego pokolenia a ja już się rozglądam za następcą.

No tak tylko to nie są słuchawki przenośne :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och. Z większymi bombami na uszach ludzi się widuje na ulicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem "douszne" jeżdżąc na rowerze. Teraz myślę o zakupie KOSS Porta Pro, ale nie wiem czy nie będą spadać z głowy podczas jazdy (kasku nie używam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze miałem "douszne" jeżdżąc na rowerze. Teraz myślę o zakupie KOSS Porta Pro, ale nie wiem czy nie będą spadać z głowy podczas jazdy (kasku nie używam)

Nie sądzę, trzymają się dość mocno.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Waszą poradą wczoraj zamówiłem a dzisiaj dotarła przesyłka(najszybsza transakcja jaką kiedykolwiek do tej pory zamawiałem )Słuchaweczki ciekawe i w sumie nie najgorzej grają.Dzięki za poradę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są naprawdę świetne. Jednak przy dłuższym słuchaniu (~2 h) czułem ból małżowin usznych. Same słuchawki zbyt mocno naciskały na uszy i nie pomagała regulacja. Zainteresowałem się Sennheiserem HD448 i doznałem olśnienia. Fakt - są droższe niż Koss Porta Pro, nie są tak kompaktowe jednak dźwięk powala na kolana (za te pieniądze), posiadają etui do przenoszenia, krótki przewód który nie plącze się przy użytkowaniu ze sprzętem przenośnym, lepiej izolują od dźwięków z zewnątrz i są bez porównania znacznie bardziej wygodne. Zresztą ergonomia Sennheisera zawsze odpowiadała mojej głowie ;)

Zaznaczę, że jestem typowym przedstawicielem naszego gatunku - noszę czapki w rozmiarze S/M, kask 55-59 cm (M), itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Można je nowe wygruzować w necie od 120,- zł...

I pomyśleć, że około 2002 roku były w MM po 450 zł a kupiłem je w Euro RTV 50 zł taniej... :unsure: Ale handel internetowy jeszcze wtedy nie był tak popularny jak dziś. :rolleyes:

Mimo dokuczających czasem wad użytkowych, tj niepewnie działającej regulacji pałąka i stopnia nacisku słuchawek, uważałem i nadal uważam je za bardzo udany zakup. B)

Jeszcze dwa lata, i będą obchodzić trzydziestolecie produkcji. O czymś to chyba świadczy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu zakupiłem Sennheisery PX200 - rozmiarowo podobne do PortaPro. Grały totalnie wyśmienicie (dopóki nie wyrwalem przypadkiem kabla). Planowałem sobie nawet kupić raz jeszcze, ale cenę mają obecnie zaporową. Chyba się na KOSSy skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W nowym wydaniu AV (lipiec-sierpień) jest test 9 słuchawek dokanałowych w przedziale cenowym 200 - 820 zł. W kolejnym wydaniu testowane będą modele nauszne. Może więc warto wstrzymać się z zakupem ;)

Edytowane przez czendlerbing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę 120zł (kiedyś były droższe) nic ciekawego nie dostaniesz.

Testy słuchawek, no cóż każdy ma inny słuch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w cenie ~120 zł praktycznie niemożliwe będzie znalezienie słuchawek tak dobrze grających jak Koss Porta Pro. Jednak jeżeli chodzi o ergonomię to są to jedne z gorszych jakie miałem (problemy opisałem we wcześniejszym poście).

Co do testów... są po to aby choć trochę ukierunkować nasz wybór, a wiadomo że decyzję odnośnie zakupu każdy podejmie indywidualnie po przesłuchaniu lub po... przeczytaniu testu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...