Skocz do zawartości
ArturKania

GE1 - już jest

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź dobrze czy znowu nie chodzi o GD1.

37GE1 ma być drozsze niż 37XD1, które ma być w listopadzie i logicznie by było, ze drozsze są najpierw na rynku.
Właściwie to nigdy nikt nie zapytał wprost w Sharpie, czy bedzie model 37GE1 na polskim rynku.
Pomijam jeden portal, który zbierał na niego już zamówienia :)

Nie uwazam, ze Wawa jest pępkiem wszystkiego, ale jednak MM i saturny w Stolycy są blizej do siedziby sharpa i zwykle maja towar wczesniej.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='13508' date='10.10.2006, 11:48 ']Sprawdź dobrze czy znowu nie chodzi o GD1.

37GE1 ma być drozsze niż 37XD1, które ma być w listopadzie i logicznie by było, ze drozsze są najpierw na rynku.[/quote]

ad.1 to nie pomyłka to jest GE1
ad.2 droższy bo lepsze parametry dodatkowe /dżwięk,rozbudowane menu,podmenu/


pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jarwisz' post='13612' date='11.10.2006, 05:31 ']ad.1 to nie pomyłka to jest GE1
ad.2 droższy bo lepsze parametry dodatkowe /dżwięk,rozbudowane menu,podmenu/
pozd[/quote]


To prawidło marketingowe,że nowość zawsze startuje z wysokiej ceny aby zarobić na tych co muszą mieć a potem na tych co chcieliby mieć. Należę do tych drugich ale nie śledzę cen elektroniki.

Jak myslicie kiedy ten tv bedzie miał najlepszą cenę ? Po Nowym Roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ArturKania' post='13613' date='11.10.2006, 06:17 ']To prawidło marketingowe,że nowość zawsze startuje z wysokiej ceny aby zarobić na tych co muszą mieć a potem na tych co chcieliby mieć. Należę do tych drugich ale nie śledzę cen elektroniki.

Jak myslicie kiedy ten tv bedzie miał najlepszą cenę ? Po Nowym Roku ?[/quote]

cena szybko nie spadnie :
1.mała konkurencja w tym przedziale cenowym
2.popyt przewyższa podaż

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sharp Ge1e jest w Białymstoku w Aneksie przy ul.Przedzalnianej . Cena 8999 zł.

Słaby mają sygnał bo wygląda tak sobie.

Zaskakujące ,że ma oznaczenie ReadyHD zamiast Full HD. Edytowane przez ArturKania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ArturKania' post='14332' date='14.10.2006, 14:50 ']Sharp Ge1e jest w Białymstoku w Aneksie przy ul.Produkcyjnej . Cena 8999 zł.

Słaby mają sygnał bo wygląda tak sobie.

Zaskakujące ,że ma oznaczenie ReadyHD zamiast Full HD.[/quote]

a gdzie jest Aneks na Produkcyjnej na Towarowej i Przedzalnianej jest ale na Produkcyjnej to chyba Auchan lub EuroAGD

gdzie go widziałeś???

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ArturKania' post='14332' date='14.10.2006, 14:50 ']Zaskakujące ,że ma oznaczenie ReadyHD zamiast Full HD.[/quote]

Wcale nie zaskakujące. Nie bedzie mial loga Full HD. takiego loga (oficjalnego) nie znajdziesz , nawet na Amoi'u , Sony X2000 - tylko HD Ready.Nie okreslone sa jeszcze normy oraz logo TrueHD (1080i) i FullHD (1080p). nie opracowali chyba dlatego , ze od ponad roku chinszczyzna sprzedaje FullHD, wiec "wielkim" producentom byloby wstyd przy takim logo miec na swoich "tylko" HD Ready ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ArturKania' post='14349' date='14.10.2006, 16:09 ']Sorrki - Przędzalniana.

Też jesteś z Białego ?[/quote]

a jak - i powiem Ci jeszcze że będę miał prezentację we wtorek - przyjedzie do mnie Sharp GE!E i Sony 55A2000 oraz jakiś JVC 46"full HD ale nie pamiętam numeru
także we wtorek mam jużżżżżżż ... fullHD ...nareszcie....

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten świat mały <_<


Jarwisz napisz jak testy i czy coś kupiłeś. Ja czekam na ofertę sklepów internetowych-powinno być min 10% taniej. Poza tym poluję na 46".


Czy 37" ,a RGB+ ???

Edytowane przez ArturKania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ArturKania' post='14522' date='15.10.2006, 13:22 ']Ale ten świat mały :D
Jarwisz napisz jak testy i czy coś kupiłeś. Ja czekam na ofertę sklepów internetowych-powinno być min 10% taniej. Poza tym poluję na 46".
Czy 37" ,a RGB+ ???[/quote]

no to poluj dalej - ja już mam to cudo techniki co prawda tylko 37"

a cena nie 8999zł+200zł za prezentację czyli 9200zł a [b]8500[/b]zł + transport gratis /miałem go w domu 30 minut po zakupie. /byłem w sklepie w 15 minut po dostawie - nie było go w ofercie i sprzedawca dał mi jako pierwszemu taki duży upust

poszedłem obejrzec Sony55A2000 by się ostatecznie upewnić czy kupując Sharpa robię dobrze
nie było 55" tylko 50" - popatrzyłem - za zgodą Pana sprzedawcy /serdeczne dzięki dla pana Adama z El-Domu/ mogłem z Sonym robić co chciałem mając pilota w ręku i 3 żródła sygnału do wyboru.

nie wiem może to wina moich oczu ale Sony jest gorszy dla mnie od Sharpa
Już myślałem że będę miał w domu Sony /ta wielkość/ ale jednak stwierdziłem że jednak Sharp jest lepszy
Był tylko 1 /słownie jeden/ wyjątek gdzie Sony był lepszy - 1 program TVP - Sharp niestety /albo stety/ pokazał wyrażnie braki w sile sygnału tego programu.Natomiast na Sony nie było aż takiej różnicy.
Nie testowałem tylko PC - pomyslałem że to już i tak mi wystarczy.

W domu jeszcze większa radość
sklep strasznie widny i super oświetlony - w domu rzecz jasna jest ciemniej i bardzo ale to bardzo polepszyły się warunki oglądania gdyż przeciez obraz jest ten sam.
Skatowałem juz do tej pory 5 filmów na DVD /DVD Sharp z HDMI/ specjalnie kupionym tez pod tego sharpa z tydzień temu ale niestety było to nie 1080p a tylko 1080i
Nie mam jeszcze filmu 1080p

co tu bedę więcej pisał - chyba tylko to że już dawno powinienem mieć taki sprzet.
Innym moge tylko pomóc w wyborze a juz na pewno przyczynić się do tego by nie czekali w wieczność i myśleli że kupią coś najlepszego.Taka chwila nigdy nie nastąpi ,zawsze bedzie coś nowszego lepszego itp

trzeba cieszyć się każdą chwila życia jak ja się teraz cieszę

pozd

ps
tylko bez przesady szkoda zdrowia i rodziny /zauważyłem że z zoną to chyba tylko z 5 minut dziś rozmawiałem :(;):D

Edytowane przez jarwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jarwisz' post='15357' date='18.10.2006, 01:57 ']poszedłem obejrzec Sony55A2000 by się ostatecznie upewnić czy kupując Sharpa robię dobrze
nie było 55" tylko 50" - popatrzyłem - za zgodą Pana sprzedawcy /serdeczne dzięki dla pana Adama z El-Domu/ mogłem z Sonym robić co chciałem mając pilota w ręku i 3 żródła sygnału do wyboru.

nie wiem może to wina moich oczu ale Sony jest gorszy dla mnie od Sharpa
Już myślałem że będę miał w domu Sony /ta wielkość/ ale jednak stwierdziłem że jednak Sharp jest lepszy[/quote]

Skoro patrzyłeś na 50" to znaczy, że oglądałeś model KDF 2010 tudzież starego A11 a te modele są 720p a nie FullHD. ( Na chwile obecną jedynym telewizorem projekcyjnym pracującym w rozdzielczości 1080p jest Sony KDS 55A2000 - ten którego nie udadło ci się obejrzeć )
Mogę zię zapewnić, iż między modelem KDF a KDS jest ogromna różnica. Kto widział oba modele w akcjii ten wie o czym mówię.
Mogę się założyć, że gdybyś porównywał lcd Sharpa z Sony KDS 55A2000 bez zastanowienia poszedłbyś w tylną projekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='15361' date='18.10.2006, 05:50 ']Mogę się założyć, że gdybyś porównywał lcd Sharpa z Sony KDS 55A2000 bez zastanowienia poszedłbyś w tylną projekcję.[/quote]

Z takimi katami? Daj spokoj... uniesiesz lekko glowe i juz obraz blednie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='15376' date='18.10.2006, 09:17 ']Gratulacje. :)
Nie odpowiedziałeś na pytanie, czy RGB+ czy nie. Napisz dużymi literami, skończy się gdybanie.

Napisz jak truD np z TVP1, jak bedziesz miał czas na eksperymenty i co z divx, xviD+truD sie dzieje.

Pozdr.[/quote]

Na pewno fajny sprzęcik
ale oderwij się na chwilkę i napisz czy ma RGB+ to ważne plisss

zapomniałem dopisać iż powyższa prośba jest do Jarwisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam
po kolei co juz zauwazyłem

[i]gdybyś porównywał lcd Sharpa z Sony KDS 55A2000 bez zastanowienia poszedłbyś w tylną projekcję[/i]

niekoniecznie - obraz co prawda większy ale niestety @pbuda ma całkowitą słuszność - KĄTY - eliminują 55A222 oraz 8000 godzin lampa za 1000zł - a jak siądzie po miesiącu - nie ma na nią gwarancji :)

[i]ale oderwij się na chwilkę i napisz czy ma RGB+ to ważne plisss[/i]

w ustawieniach nie znalazłem ale może działać tylko przy sygnale podanym na EXT1 lub EXT3 ja jeszcze ich nie używam i nie wyswietla się menu AV
chyba że wiesz jak mogę to sprawdzić inaczej

trueD za to działa wyśmienicie [/quote]

Edytowane przez jarwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jarwisz' post='15478' date='18.10.2006, 14:30 ']..trueD za to działa wyśmienicie..[/quote]

Czy mozesz to pokazać na zdjęciach. czyli ten sam obraz z właczonym i wyłączonym trybem TruD?

A jeszcze lepiej na róznch materiałach (DVD, "n"-jesli masz, SD sat,..). Dałoby to poglad jak TruD działa na różnych źródłach i jakościach materiału oraz wejściach. Z góry dziękuje.

pzdr

A jeśli chodzi o RGP plus - to wystarczy jak zerkniesz do instrukcji obsługi i np. wkleisz tutaj skana odpowiedniej strony. Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo chętnie bym to uczynił ale nie posiadam odpowiedzniego aparatu a z komórki to zdjęcia chyba cykał nie będę
przewałkowałem instrukcję i nie ma tam takiego określenia RGB+
jest natomiast wspomniane o możliwości zmiany poszczególnych kolorów - 4 a nie 3 - wnioskuję więc/nie wiem czy słusznie/ że jest to RGB+ 3 kolory + czwarty czerwony /crimson/.

postaram się zdobyć aparat i cyknąć zdjecia o które prosicie

ps
nie mogę rozgryść pozycji [b]3D-Y/C[/b] w menu obrazu - zapewnia obraz wysokiej jakości z minimalnym rozmyciem punktów i nakładaniem się kolorów poprzez wykrywanie zmian w obrazie - GDZIE MAM TO STWIERDZIC - ??

DNR - przy dobrym sygnale DVD - nie zauważyłem różnicy,przy TVP1 - widać różnicę

jeszcze jedno

jeżeli w menu AV - wybierzemy DYNAMIC i zaznaczymy wszystkie możliwe dodatkowe opcje w menu obrazu
to zauważyłem że wszelkie inne zmiany wprowadzane w tym trybie nie są zauważalne /przynajmniej dla mnie/

muszę jeszcze zdobyć kabel do PC gdyż najwięcej zmian można dokonywać własnie na tym połączeniu LCD-KOMP


pozd Edytowane przez jarwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciał bym kupić TV 37" .

Co wybrac i dlaczego:

Sharp GE1E
Sharp XD1
Amoi Advent

Jedni piszą ,że GE1E ma lepsze parametry a inni ,że starsze i gorszy.
Jedni piszą,że ma RGB+ a inni,że nie ma .
Jakieś bandingi itp.

Co więc wybrac w cenie ok 8k ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie ten sam dylemat.
Czy czekac na xd1 czy nie, ale cos mi sie widzi ze jezeli wogle bedzie w niedalekiej przyszlosci to cena bedzie conajmniej 8500 a blizej 9000 skoro sugerowana to prawie 10 000

Dlatego chyba pojde w Amoi, z ta roznica ze Advent ma szybke ktora jest przerabana - odbija wszystko bardzo mocno a Elite nie.

Wiec pozostaje Amoi Elite :) musze go jeszcze obadac na zywo w digitalo.pl

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ArturKania' post='16395' date='21.10.2006, 14:05 ']Chciał bym kupić TV 37" .

Co wybrac i dlaczego:

Sharp GE1E
Sharp XD1
Amoi Advent

Jedni piszą ,że GE1E ma lepsze parametry a inni ,że starsze i gorszy.
Jedni piszą,że ma RGB+ a inni,że nie ma .
Jakieś bandingi itp.

Co więc wybrac w cenie ok 8k ???[/quote]

ja po pierwszych testach radzę wam 37 GE1E
GE1 - ma lepsze parametry niż XD1 /dzwiek/ reszta w 100% to to samo więc nie może być gorszy
nie znalazłem w instrukcji że ma RGB+ ale to nie znaczy że go nie ma /ma za to na pewno trueD/
- bandingi - [b]TEGO MODELU NIE DOTYCZA[/b] - jak utwierdził mnie TOmeKK

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwiek w TV mnie nie rusza bo i tak uzywam zewnetrznego zestawu
Nie wiem jak cena by byla atrakcyjna to pewnie bym sie skusil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MADRAFi' post='16430' date='21.10.2006, 16:47 ']Nie wiem jak cena by byla atrakcyjna to pewnie bym sie skusil[/quote]

dodatkowe info

cena w sklepie 8999zł - ja wytargowałem [b]8500zł+transport gratis[/b]

nowe dane
podłączyłem po PC RGB - wysłana rozdzielczość 1280-1024 /nic nie robiłem po prostu wyjęłem wtyczkę od monitora i wsadziłem kabel PC RGB do kompa / - i nic ciemno - restart - PIEKNY KOLOROWY OBRAZ i co najważniejsze [b]SHARP DOPASOWAL OBRAZ DO SWOICH PARAMETROW[/b] /16:9/ - mam zaznaczone w opcjach [b]autoformat[/b] - gdyz 1280-1024 to 4:3 a nie 16:19 .Nic nie obciął.
Także mam teraz SUPER MONITOR 37"

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarwisz' post='16439' date='21.10.2006, 17:26 ']dodatkowe info

cena w sklepie 8999zł - ja wytargowałem [b]8500zł+transport gratis[/b]

nowe dane
podłączyłem po PC RGB - wysłana rozdzielczość 1280-1024 /nic nie robiłem po prostu wyjęłem wtyczkę od monitora i wsadziłem kabel PC RGB do kompa / - i nic ciemno - restart - PIEKNY KOLOROWY OBRAZ i co najważniejsze [b]SHARP DOPASOWAL OBRAZ DO SWOICH PARAMETROW[/b] /16:9/ - mam zaznaczone w opcjach [b]autoformat[/b] - gdyz 1280-1024 to 4:3 a nie 16:19 .Nic nie obciął.
Także mam teraz SUPER MONITOR 37"

pozd[/quote]
Według instrukcji można puścic 1360x768,wiec nie widze problemu zeby zrobic to jeszcze lepiej,w formacie panoramicznym :)
Przy okazji tv stoi w ElectroWorld Janki za 10499,ale sam byłem swiadkiem jak pewien zamozny Pan wytargował za 9499.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='13508' date='10.10.2006, 11:48 ']Sprawdź dobrze czy znowu nie chodzi o GD1.

37GE1 ma być drozsze niż 37XD1, które ma być w listopadzie i logicznie by było, ze drozsze są najpierw na rynku.
Właściwie to nigdy nikt nie zapytał wprost w Sharpie, czy bedzie model 37GE1 na polskim rynku.
Pomijam jeden portal, który zbierał na niego już zamówienia :D

Nie uwazam, ze Wawa jest pępkiem wszystkiego, ale jednak MM i saturny w Stolycy są blizej do siedziby sharpa i zwykle maja towar wczesniej.

pozdr.[/quote]
Jest GE1E1 rozdzielczosc 1920x1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...