Skocz do zawartości
HD DVD

LG BX580 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już odtwarzacz 3D LG. Mozecie go zobaczyć na amerykańskiej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest już odtwarzacz 3D LG. Mozecie go zobaczyć na amerykańskiej stronie.

HD DVD ???

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.... co tu tak pustkami wieje? :)

Spotkał się już ktoś z jakiś sensownym opisem / testem tego odtwarzacza?

Znalazłem jak narazie tylko króciutką recenzję - tutaj

Ciekawi mnie czy będzie godnym następcą BD390 rozszerzonymo funkcje 3D czy tylko przeciętnym odtwarzaczem jak BD5XX.

Na polskiej stronie LG jest instrukcja obsługi z której tak na szybko wyczytełem:

1. Obsługuje NTFS

2. Nie ma wbudowanej pamięci ale Urządzenie USB może służyć jako pamięć miejscowa przy korzystaniu np. z płyt BD-LIVE

3. Nie wiadomo jednak czy obsługuje m.in. YouTube w HD, skoro nie napisali to pewno nie ;)

4. No i najważniejsze... ciekawe jak radzi sobie z MKV w 1080p :)

Edytowane przez Tobas76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że skąpo na temat tego modelu w necie to jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o jego dostępnosc w sklepach. Owszem moze jakieś internetowe sklepy go mają ale też jak się dowiadywałem to często trzeba czekać i po kilka tyg. ale takie miejsca jak media markt, saturn czy np Euro, Elektroworld nie mają go na sprzedaż. Nie wiem jak w innych miastach ale w Wawie dowiadywałem się np w Media Markt i mimo że na ich stronie jest on dostepny, tak na prawdę tam gdzie osobiście byłem w ogóle go nie mieli i nie wiedzą kiedy będzie. podobnie w Euro.

Dla mnie to farsa. Po prostu Polska. O sprzęcie wiadomo już od kilku miesięcy a w polsce jak za komuny nie można go nigdzie dostać.

Tak przy okazji w piśmie "Płaskie Ekrany" - numer czerwiec/lipiec 2010 była recenzja tego odtwarzacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ma NTFS to super, bo np. najnowsze odtwarzacze Sony nie radzą sobie z tym systemem. Ciekawi mnie też, czy będzie on widział napisy w .txt przez DLNA/WIFI. Sony ich nie widzą. Kolejna kwestia to czy odtwarzane przez DLNA filmy można przewijać i rozpocząć odtwarzanie od dowolnego momentu. I znowu odniesienie do Sony: tylko Start, Stop i Pauza.

Ale z drugiej strony ostrzegam przed LG: mam swoje doświadczenia z nagrywarką LG RH278 - szajs jakich mało. Dwukrotnie wymieniany "laser" i po raz trzeci padł. Objawy: nie nagrywa płyt DVD, a czasem nawet ich nie widzi, tzn. nie chce inicjalizować czystych płyt. I o zgrozo - przestał całkowicie widzieć płyty CD-Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Nie wiadomo jednak czy obsługuje m.in. YouTube w HD, skoro nie napisali to pewno nie :(

Nie uczą się na własnych błędach :(

Co gorsza nie napisali również o AVCHD - popularnym formacie HD z kamer HD, który nagrywa się na płytach DVD. Inne modele miały, np. BD390.

Czy wiadomo Wam coś o zmianach firmware takich odtwarzaczy jak BD390? Czy możliwe jest dostosowanie ich do 3D?

Zastanawiam się czy sprzedać, bo rozczarował mnie jako odtwarzacz dla plików HD. Może 3D go "uratuje"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby BD390 dało się programowo rozbudować o 3D, bo z tego co czytałem to nawet kabel musi być w nowszym standardzie HDMI 1.4, gdzie BD390 ma złącze HDMI 1.3

Poza tym żeby cieszyć się 3D to poza odtwarzaczem trzeba też mieć TV 3D.

P.S.

Pod jakim wględem BD390 rozczarował Cię jako odtwarzacz pików HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod jakim wględem BD390 rozczarował Cię jako odtwarzacz pików HD?

BP390 Jest bardzo kapryśny - nie chce odtworzyć teoretycznie znanych sobie kodeków, jeżeli są nie w takich parach/konfiguracjach jak przewidziano dla niego. Te same pliki bez problemu odtwarza np. stary WD TV. Dzieje się to także np. z plikiem avi, który ma dźwięk PCM, a to przecież stare kodeki - konkretnie informuje, że nie obsługuje tego dźwięku i nie wyświetli nic. Nie odtworzy mkv, który już odtworzy jako m2ts - po zwykłym kopiowaniu przez tsmuxer (bez konwersji). Po prostu nie potrafi połączyć znanych sobie kodeków, z czym dużo starszy odtwarzacz sobie radzi. Może z nowym oprogramowaniem problem zniknie. na hdtv.com.pl jest watek m.in. na ten temat - szkoda kopiować to tutaj, gdzie w ogóle tematem jest inny odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odtwarzałem już sporo filmów MKV i wszystkie były odtwarzane poprawnie.Odtwarzałem z dźwiękiem zarówno DD jak i DTS, w rozdzielczości 720p i 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odtwarzałem już sporo filmów MKV i wszystkie były odtwarzane poprawnie.Odtwarzałem z dźwiękiem zarówno DD jak i DTS, w rozdzielczości 720p i 1080p.

No i sporo odtworzył i u mnie, co dowodzi, ze generalnie uszkodzony nie jest. Jednak poległ również na kilku prostych. Na innym forum podałem przykłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby ktoś podzielić się wiadomością na temat tego, czy ten bluray widzi dyski zewnętrzne bez dodatkowego zasilania? (zasilane przez usb, dokładniej - samsung s2)

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby ktoś podzielić się wiadomością na temat tego, czy ten bluray widzi dyski zewnętrzne bez dodatkowego zasilania? (zasilane przez usb, dokładniej - samsung s2)

Z góry dziękuję.

Tak. Testowane na 1 dysku 2.5".

Natomiast natrafiłem na dziwny problem z odczytywaniem napisów z plików .txt. Na początku wydawało mi się, że w ogóle tego nie robi. Próbowałem podsuwać mu napisy w przeróżnych formatach, i w końcu podczas eksperymentów okazało się, że czyta te pliki, tylko ma problem z wyświetlaniem - albo wyświetla za szybko albo za wolno. Jak dojdę jak preparować napisy dla niego to wrzucę instrukcję.

Aha - i wygląda na to, że chociaż w instrukcji piszą, że wspiera inne rozszerzenia poza ".txt", to na liście napisów do wyboru pokazuje tylko pliki z .txt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam taki blu-ray od 2 dni i jak narazie to za duzo nie moge onim powiedziec bo go testuje .....dysk czyta bez zasilania ma 320 gb i chodzi dobrze .tylko mam taki problem teraz sciagnolem film 47gb z polskim lektorem i nie moge przelanczyc na sciezke polska mam takie pliki ....AUXDATA BACKUP BDJO CLIPINF JAR META PLAYLIST STREAM wchodze w zakladke STREAM i naciskam na najwiekszy plik m2ts chodzi film tylko nie moge pozniej przelanczyc na polska sciezke moze sie juz ktos spotkal z takim problem i wie jak to zrobic z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby LG widział w m2ts audio polskie musisz przepuscic film przez jakis program i ustawic aby jezyk polski był wybrany jako główny , a nie jako kolejny , wtedy po uruchomieniu m2ts bedziesz miał polski język bez wybierania.

Pisano o tym w dziale LD BD 390 , LG - nie ma mozliwosci wyboru scieżki dzwiękowej ani czytania plików z katalogu , i pewnie nie wszystkie m2ts czyta sprawdz np. m2ts kodowane kdekiem VC-1. LG nie potrafią czytać katalogów z plikami w filmach blurej, jak na film składa się kilkanascie plików , nie czytają ich w odpowiedniej kolejnosci i robią przerwy między plikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...