Skocz do zawartości
hdpower

Philips PFL7605/8605 (Edge LED)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu w sprzdeaży są nowe modele telewizorów Full HD LCD Philipsa z podświetleniem Edge LED.

Podaję specyfikację modelu:

PFL7505:

- dostępne przekątne: 32", 37", 42", 46"

- podświetlenie: Edge LED

- technologia Precise Pixel HD

- technologia HD Natural Motion

- częstotliwość odświeżania: 100 Hz

- złącze USB (po podłączeniu pendrive'a lub dysku twardego możemy odtwarzać filmy AVI i MKV, muzykę MP3 i WMA oraz wyświetlać pliki JPEG).

- złącze ETHERNET_UTP5 (usługi Net TV i DLNA)

- 4 złącza HDMI (jedno z boku)

- wyjście dźwięku cyfrowego (coaxial)

- system Amblilight Spectra 2

- czas reakcji: 2ms

PFL8505:

- 3D Ready

- dostępne przekątne: 32", 37", 42", 46"

- podświetlenie: Edge LED

- technologia Precise Pixel HD

- technologia HD Natural Motion

- częstotliwość odświeżania: 200 Hz

- złącze USB (po podłączeniu pendrive'a lub dysku twardego możemy odtwarzać filmy AVI i MKV, muzykę MP3 i WMA oraz wyświetlać pliki JPEG).

- złącze ETHERNET_UTP5 (usługi Net TV i DLNA)

- 4 złącza HDMI (jedno z boku)

- wyjście dźwięku cyfrowego (coaxial)

- czas reakcji: 1ms

Ciekawe jak telewizory radzą sobie z plikami MKV ? Moim zdaniem jest to ciekawa opcja, tym bardziej że obsługiwany jest system plików NTFS.

Nie wiem jednak czy wypuszczają sygnał DTS (bit-stream) po wyjściu koaksjalnym (jest to dość ważne ponieważ wiele plików MKV posiada ścieżkę dźwiękową DTS).

Nie wiem też czy wyświetlają jakiekolwiek napisy do filmów z pliku zewnętrzengo (model PFL7404 nie wyświetlał nawet napisów SRT podczas odtwarzania plików AVI)

Istotny jest również fakt że to kolejny telewizor wspierający technologie 3D (nie znam jednak szczegółow na jej temat).

Jeśli ktoś posiada któryś z tych telewizorów lub bardziej konkretne informacje na ich temat, to niech się podzieli informacjami :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również prosiłbym o jakieś opinie użytkowników wymienionych wyżej TV, a w szczególności Philips 37PFL8505 lub Philips 37PFL8605

Specyfikacja tego TV wygląda niezwykle obiecująco, noszę się z zamiarem jego kupna za czas jakiś, stąd poszukuję opini użytkowników, lub jakiegoś testu tego telewizorka.

Pozdrawiam

Edytowane przez Drivi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum ale postaram się aby był konstruktywny :-).

Otóż po długich rozmyślaniach, oględzinach w salonach a także po przestudiowaniu opinii w serwisach ceneo, euroagd oraz cokupić postanowiłem dokonać zakupu telewizora 32PFL7605. Ponieważ w moim małym miasteczku takiego modelu nie było a obsługa sklepów nawet nie słyszała o takich technologiach jak DLNA i NetTV postanowiłem dokonac zakupu drogą internetową. Towar doszedł w piątym dniu roboczym od założenia zamówienia - czyli biorąc pod uwagę że był to zakup ratalny - w normie :-). Po podłączeniu TV do starego dekodera Polsatu (niestety HD jeszcze nie mam) obraz skalowany dobrej jakości. Odtwarzanie materiałów HD (pliki MKV 1920x1080) z USB trochę szarpie w dynamicznych scenach - ale to ponoć norma dla tych prędkości odczytu. najbardziej intrygowała mnie jednak technologia DLNA, o której jak dotąd tylko czytałem. Tak naprawdę to właśnie obsługa tej technologii zadecydowała o zakupie tego właśnie modelu. Konfiguracja sieci w telewizorze jest intuicyjna i bardzo prosta. W moim przypadku mam wyłączony serwer DHCP a topologia sieci oparta jest na ręcznym, statycznym przydzielaniu adresów IP - nie było z tym najmniejszego problemu. Serwer(y) multimediów postawiłem na systemie Linux. Po kolei testowałem: Ushare, miniDLNA, Mediatomb, Fuppes, Rygel i na końcu PS3 Media serwer.

Wszystkie serwery bez problemu streamują pliki graficzne i muzyczne ale z udostępnianiem materiałów wideo - zwłaszcza w HD miałem problemy. Po kilku godzinach walki z poszczególnymi serwerami poddałem się na rzecz wspomnianego już PS3 Media Server, który w locie konwertuje wszystkie pliki do formatów widzialnych i akceptowanych przez telewizor, włącznie ze skalowaniem mniejszych rozdzielczości do pełnego HD. Dodatkową zaletą PS3 Media Serwer jest wklejanie w locie napisów w formacie SubRip do filmów. Po odtworzeniu sampla filmu AVATAR w pełnym HD z wykorzystaniem technologii DLNA długo byłem (i chyba nadal jestem) pod wrażeniem tego co potrafi wyświetlacz tego telewizora. Bardzo fajna funkcja DLNA - udostępniamy swoje multimedia na kompie, (u mnie da się odtwarzać wszelkie posiadane pliki *.flv, *.mov, *.mp4, *.mkv, *.avi, *.mpg, *.mpeg, *.rmvb) Podłączenie anteny zewnętrznej zaowocowało wyszukaniem czterech polskich kanałów analogowych oraz... pięciu czeskich cyfrowych (MPEG-2) i pięciu czeskich cyfrowych radiowych. Programy nadawane cyfrowo (czeskie) wyglądają extra - lepiej niż jakikolwiek kanał SD z satelity. Opcja NetTV dla naszego kraju bardzo okrojona :angry:. Jest Youtube, Picasa, MeteoConsult (ale wśród krajów dla których podają prognozę pogody nie ma Polski), DailyMotion, MyAlbum.com, funspot i screendreams. Wszystkie serwisy działają poprawnie na łączu 1Mb (orange freedom). Niemiłe zaskoczenie - po zarejestrowaniu się Philips Club i po podaniu adresu e-mail a następnie kliknięciu w odnośnik w otrzymanym liście, rejestracja nie jest widoczna przez TV i co jakiś czas woła o rejestrację. napisałem do philips Polska w tej sprawie i jak dotąd bez odpowiedzi :(. Obsługa telewizora jest bardzo intuicyjna i mamy pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami obrazu i dźwięku. Największym minusem jak dla mnie jest całkowity brak analogowego wyjścia audio. Tak, tak, Philips poszedł tak daleko do przodu, że nie mamy możliwości podłączenia najnowszych telewizorów do starszych wzmacniaczy i amplitunerów. Jest co prawda wyjście audio - ale niestety - S/PDIF RCAl. Na szczęście jest oddzielnie sterowane wyjście na słuchawki i właśnie ono służy mi do podłączenia 32PFL7605 do amplitunera Sony STR DE405.

To tak na wstępie - moje pierwsze spostrzeżenia, jeżeli coś kogoś interesuje bardziej szczegółowo - chętnie postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...