Skocz do zawartości
krzysiekol

sterowanie Popcorna C 200 - bez włączonego TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chodzi mi o to zeby przy kozystaniu z popcorna nie wlaczac TV(do odtwarzania muzyki) , bo na wyswietlaczu popcorna z kilku metrow to nic nie widac, wiec jest moze inna mozliwoec Ipod Ipfon, moze jakis tel z symbianem czy windowsem, a moze inny pilot z wyswietlaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

mam c200 i chcial bym sterowasc go z mojego telefonu - system android.

znalazlem taki program "droided media tank"

ale mam problemy z jego konfiguracja.

mozna prosic o pomoc.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym przypadku trzeba mieć na stałe IP popcorna?

rzeczywiscie fajny programik, ale jest to tylko powtorzenie pilota, ktorego juz mam.

- jak zainstelujesz to dajesz przeszukaj siec i wyskakuje ci automatycznie twoj popcorn wraz z ip.

szukam wciaz czegos czym mogl bym nawigowac moja kukurydza nie wlaczajac monitora, zarzadzac sysyemem plikow z telefonu widzac katalogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już dostępne dedykowane aplikacje dla Androida i iOS, firmowane przez producenta.

Więcej w marketach:

Android Market

AppStore

Polecam też zaglądanie do aktualności na popcorn-hour.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie fajny programik, ale jest to tylko powtorzenie pilota, ktorego juz mam.

- jak zainstelujesz to dajesz przeszukaj siec i wyskakuje ci automatycznie twoj popcorn wraz z ip.

szukam wciaz czegos czym mogl bym nawigowac moja kukurydza nie wlaczajac monitora, zarzadzac sysyemem plikow z telefonu widzac katalogi.

Ja stosuje programik Twonky. Jedyny, który w miare dobrze współpracuje z popcornem. Płatny ale warto. Można za darmo przez kilka dni przetestować. Program widzi katalogi. Muzykę potrzeba wyszukać w folderze shared. Świetnie można decydować czy mamy odtwarzacz cały album lub pojedyncze pliki. Ja mam tylko pewną niedogodność. Program zainstalowany na tablecie nie pokazuje okładki (z tym można żyć), ale nie podaje czasów utworów (dotyczy plików wav). Jak z popcorna na tablet pobieram muzykę to czasy się wyświetlają. Jest za to regulacja włśności i to całkiem płynna. Program nie widzi plików flac ale to raczej wina tabletu sony s. Jak to ktoś zainstaluje na innym tablecie lub telefonie chętnie poczytam jak poszło. Acha... jest jeszcze program DMT na androidzie ale nie niego raczej szkoda czasu. Jak to ma problem z konfigracją DMT mogę podpowiedzieć. Ale radzę, zacząć od Twonky. Jak się coś ukazuje na Android market to próbuję ale na razie TWONKY górą. A może ktoś wie jak skonfigurować BubbleUPnP po aktualizacji. po ip po : jest jakiś nr. Co tam konkretnie wpisać.

Edytowane przez lidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje programik Twonky. Jedyny, który w miare dobrze współpracuje z popcornem. Płatny ale warto. Można za darmo przez kilka dni przetestować. Program widzi katalogi. Muzykę potrzeba wyszukać w folderze shared. Świetnie można decydować czy mamy odtwarzacz cały album lub pojedyncze pliki. Ja mam tylko pewną niedogodność. Program zainstalowany na tablecie nie pokazuje okładki (z tym można żyć), ale nie podaje czasów utworów (dotyczy plików wav). Jak z popcorna na tablet pobieram muzykę to czasy się wyświetlają. Jest za to regulacja włśności i to całkiem płynna. Program nie widzi plików flac ale to raczej wina tabletu sony s. Jak to ktoś zainstaluje na innym tablecie lub telefonie chętnie poczytam jak poszło. Acha... jest jeszcze program DMT na androidzie ale nie niego raczej szkoda czasu. Jak to ma problem z konfigracją DMT mogę podpowiedzieć. Ale radzę, zacząć od Twonky. Jak się coś ukazuje na Android market to próbuję ale na razie TWONKY górą. A może ktoś wie jak skonfigurować BubbleUPnP po aktualizacji. po ip po : jest jakiś nr. Co tam konkretnie wpisać.

Tak dziala, ale wszystko sprowadza sie do tego, ze puszczam material zebrany na moim telefonie/tablecie.

Czy nie ma programu ktory nawigowal by, pokazywal zawartosc dysku podpietego po usb do popcorna??

Tak zeby przegladac struktury katalogowe, wybrac co sie chce i wlaczyc, tak jak pilotem tylko widzac "pliki" z popcorna "na" telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dziala, ale wszystko sprowadza sie do tego, ze puszczam material zebrany na moim telefonie/tablecie.

Czy nie ma programu ktory nawigowal by, pokazywal zawartosc dysku podpietego po usb do popcorna??

Tak zeby przegladac struktury katalogowe, wybrac co sie chce i wlaczyc, tak jak pilotem tylko widzac "pliki" z popcorna "na" telefonie.

Akurat DTM widzi również materiały zgromadzone na dysku podłączonym przez USB. Ale dla mnie to jest bardzo ułomny program. Jak pisałem z dyskiem podłączonym przez sata nie ma problemu. Mam C200. Ale moze jest inne rozwiazanie. Kiedy bedziesz na dysku USB wcisnij zielony przycisk na pilocie (muzyka) wówczas wszystkie materiały zgromadzone na tym dysku zostaną zintegrowane z popcornem. Kiedyś przez przypadek na to wpadłem. Może wówczas wszytsko będzie tak jak chcesz. Rozumiem, ze chodzi ci o muzykę Popocorn zaktualizuje bazę danych. Ostatecznie tego nie zrobiłem bo nie jest mi to do niczego potrzebne. Jak pisałem mam dysk podłączony przez sata. Myślę o podłączeniu drugiego dysku tym razem 3,5 calowego i wówczas popcorn będzie musiał własnie w ten sposób sobie poradzić. Nie inaczej. Jak pisałem jeszcze tego nie robiłem i robisz to na swoją odpowiedzialnośc. Napisz jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chodzi mi o to zeby przy kozystaniu z popcorna nie wlaczac TV(do odtwarzania muzyki) , bo na wyswietlaczu popcorna z kilku metrow to nic nie widac, wiec jest moze inna mozliwoec Ipod Ipfon, moze jakis tel z symbianem czy windowsem, a moze inny pilot z wyswietlaczem?

Na A200 korzystam z Pure Web Remote Control więcej na ten temat na http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/Web_Remote_Control lub na http://sphinx-soft.com/tools/pwrc.html

nie jest to rewelacyjne rozwiązanie ale spokojnie pozwala na nawigowanie po katalogach i odpalanie muzyki a także radia internetowego (zapisanego w pls lub m3u) przez przeglądarkę internetową. Wystarczy jakikolwiek telefon z przeglądarka no i oczywiście z wifi aby dostać się do sieci lokalnej. Wadą jest brak informacji zwrotnej co aktualnie leci. Można odpalać pojedyncze pliki jak i playlisty.

Korzystając z PWRC katalogi nie mogą być nazwane tak jak rozszerzenia plików muzycznych (flack, mp3 itd), bo wtedy nie można wejść do takiego katalogu.

Na HDD zewnętrznym podpiętym po USB mam 2 partycje, jedną na NTFS a drugą na FAT32. PWRC pokazuje obie partycje, jednak do katalogów wchodzi tylko na partycji FAT32. Nie wiem, czy PWRC po prostu nie obsługuje NTFS, czy jest to ograniczenie PWRC tylko do jednej partycji na nośniku. Nie zgłębiałem tego tematu, bo akurat muzykę mam na wewnętrznym HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes mi w stanie krok po kroku napisac co trzeba wpisac aby poprawnie skonfigurowac DMT.

Thx ;]

jak rowniez pytanie do kolejnego programu z ostatniego postu, jak skonfigurowac. niestety jestem noga z tego typu rzeczy, nie kumam tych portow i o co w tym chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rowniez pytanie do kolejnego programu z ostatniego postu, jak skonfigurowac. niestety jestem noga z tego typu rzeczy, nie kumam tych portow i o co w tym chodzi.

Tu nic nie trzeba konfigurować, robisz tak jak jest opisane na stronie z linków jakie zamieściłem, ściągasz program, rozpakowujesz, wrzucasz wszystko na pena.Odpalasz MyiHome w aplikacjach NMT. Wkładasz pena do Popcorna, wybierasz plik pwrc-install.html i wciskasz OK. Od razu pojawi Ci się informacja, że program jest zainstalowany.

Następnie w przeglądarce z kompa czy telefonu wybierasz http://YourNMT-IPaddress:8088/pwrc.php i masz już dostęp do zawartości dysku/dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes mi w stanie krok po kroku napisac co trzeba wpisac aby poprawnie skonfigurowac DMT.

Thx ;]

jak rowniez pytanie do kolejnego programu z ostatniego postu, jak skonfigurowac. niestety jestem noga z tego typu rzeczy, nie kumam tych portow i o co w tym chodzi.

Jak wrócę do domu odpiszę co i jak zrobić. Tylko proszę nie mylić, DMT to programik na androidzie. Wystarczy telefonik lub tablet z tym systemem. Pierwsze co trzeba sprawdzić ip popcorna w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes mi w stanie krok po kroku napisac co trzeba wpisac aby poprawnie skonfigurowac DMT.

Thx ;]

jak rowniez pytanie do kolejnego programu z ostatniego postu, jak skonfigurowac. niestety jestem noga z tego typu rzeczy, nie kumam tych portow i o co w tym chodzi.

model: wybrać model popcorna

nmt ip or domain name: ip popcorna w sieci (patrz setup popcorna)

port: zostawiłem port 21

username: standardowo nmt

password:standardowo 1234 (jeśli nic nie zmieniałeś)

drive name: jeśli wbudowany jest dysk w popcornie na sata wybieramy: SATA_DISK

nmt ip or domain name: ip popcorna

default zoom: ja mam medium

Wsio

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie laczy sie...nie wiem moze zmienilem haslo, jeszcze poszukam, kiedys mieszalem strasznie z ustawieniami jak probowalem skonfigurowac, moglem wiele rzeczy zle pozmieniac.

pozmienialem i wciaz sie nie laczy, chyba dam spokoj

Edytowane przez bart-azazel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie laczy sie...nie wiem moze zmienilem haslo, jeszcze poszukam, kiedys mieszalem strasznie z ustawieniami jak probowalem skonfigurowac, moglem wiele rzeczy zle pozmieniac.

pozmienialem i wciaz sie nie laczy, chyba dam spokoj

gdzieś powinny być ustawienia domyślne ale nie wiem czy dotyczy to również hasła. Polecam zainstalowanie w telefonie (domyslam się, że tam instalujesz aplikacje) z android market Twonky. Tam hasło nie jest potrzebne. Właściwie sam wszystko wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Minely dwa lata odkad ktos pisal w tym watku a dokladnie ten temat mnie interesuje. Moze pojawily sie jakies programiki w tym czasie.

Chcialbym program ktory pozwala obslugiwac popcorna c200 laptopem, tzn, zeby TV byl wylaczony a ja za pomoca laptopa mialbym dostep do popcorna, mogl wybrac intereusjaca mnie muzyke, uruchomic ja i odtwarzac, ale NIE na laptopie tylko NA WIEZY podlaczonej do wyjscia audio popcorna

Pozdrawiam

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...