Skocz do zawartości
  • 0
nismo

Brak obrazu na TV po podłączeniu laptopa przez amplituner

Pytanie

Witam,

Mój sprzęt to:

Laptop: Toshiba Satellite A300

Amplituner: Harman/Kardon AVR160

Telewizor: Sony Bravia KDL-52W5500

Próbuję podłączyć laptop do telewizora poprzez amplituner. Wszystkie podłączenia są kablami HDMI.

Niestety po poprawnym podłączeniu brak jest obrazu na telewizorze. Laptop wykrywa amplituner i na tym się kończy. Na telewizorze w zależności od ustawień laptopa pojawia się rozdzielczość 720p lub 1080p ale bez obrazu.

Dodam, że przy bezpośrednim podłączeniu laptopa do telewizora obraz jest. Niestety to rozwiązanie nie wchodzi w grę bo laptop nie ma wyjścia dźwięku do podłączenia do amplitunera.

Podobny problem występuje na kamerze HD. Podłączenie do amplitunera = brak obrazu na telewizorze. W grę wchodzi jedynie bezpośrednie podłączenie do telewizora.

Przy telewizji cyfrowej N lub PS3 nie ma problemów z obrazem - podłączone w identyczny sposób jak powyższe urządzenia.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na początek możesz laptop podłączyć do wejścia optycznego amplitunera, będzie DD i DTS: "1 x SP/DIF (optyczny) współużytkowany z gniazdem słuchawkowym ".

Poza tym, może tu pomóc przewód "inteligentny" iHDMI, włączony pomiędzy ampli a TV lub laptopa a ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Na początek możesz laptop podłączyć do wejścia optycznego amplitunera, będzie DD i DTS: "1 x SP/DIF (optyczny) współużytkowany z gniazdem słuchawkowym ".

Poza tym, może tu pomóc przewód "inteligentny" iHDMI, włączony pomiędzy ampli a TV lub laptopa a ampli.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Ad1. Jakim kablem mam podłączyć? W laptopie nie ma optycznego ani cyfrowego wyjścia audio. Jest jedynie HDMI.

Ad2. Najtańszy kabel iHDMI kosztuje 140zł. Jesteś pewien, że ten kabel rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. A masz gniazdo słuchawkowe mini-jack? Powyższy cytat pochodzi ze specyfikacji A-300; takie gniazda dają zarówno sygnał analogowy elektryczny, jak i cyfrowy optyczny, do przełączenia w panelu sterowania urz. dźwiękowego.

2. Chociaż objawy na to wskazują, to pewien nie jestem; niestety konieczny jest eksperyment, czyli zakup z możliwością zwrotu. Ogólnie jest tak, ze towar zakupiony poza siedzibą sprzedawcy, można w określonym terminie zwrócić. Zapytaj sprzedawcy, czy pójdzie na taki układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Ad1. Jakim kablem mam podłączyć? W laptopie nie ma optycznego ani cyfrowego wyjścia audio. Jest jedynie HDMI.

Ad2. Najtańszy kabel iHDMI kosztuje 140zł. Jesteś pewien, że ten kabel rozwiąże problem?

Ad.1 zewnętrzna karta na usb CREATIVE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

windmill,

1. Mam takie wyjście. Odpowiedni kabel to załączony poniżej?

jackfn.jpg

2. Postaram się przetestować kabel iHDMI w najbliższym czasie. Dam znać czy działa.

DVDmed, ciekawa alternatywa ale niestety dosyć droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

windmill

Witam

Co jest z tymi HDMI

Regularnie co kilka dni taki lub podobny post

A miało być tak fajnie

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

"i" niech ich ....

Sam to kiedyś komuś tu ostrożnie polecałem tylko nie wiem co z tego wyszło.

Ale skoro piszesz to pewnie nieraz komuś wyszło.

dzięki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie testowałem kabla iHDMI więc ciężko powiedzieć czy będzie działało.

Na pewno działa po kablu optycznym.

Dzięki windmill!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...