Skocz do zawartości
krzysztof2010

Technologie w odbiornikach Philips

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tutaj zamieścić informacje na temat różnych technik i technologii które znajdziemy w odbiornikach tego producenta.

Być może ułatwi to podjęcie decyzji o zakupie konkretnego wybranego modelu, a może zwyczajnie kogoś zainteresuje.

Na początek foto prezentujące graficznie różnice pomiędzy tzw ulepszaczami stosowanymi w poszczególnych seriach tv którym producent nadał nazwę Pixel Plus

processori.jpg

overviewlcdphi2009.jpg

Poniżej zestawienie Video wszystkich technologii / Kliknij i obejrzyj film /

1. Sharpness

2.Colors

3.Contrast

4. Motion

5. Clear LCD 2010

6.Backlighting Technology 2010

7. Bright Pro 2010

8. Super Resolution 2010

9. Perfect Natura Motion

2010

10. Perfect Pixel HD

Engine 2010

11. Pixel Precise HD 2010

12. Ambilight 3 2010

13. Ambilight 2 2008

14. Perfect Pixel HD Engine 1 Gen

==============================================================================

Prezentacja najnowszej serii odbiorników które już niebawem pojawią się w sprzedaży.

A tak wygląda w rzeczywistości. Tradycyjnie jakość na najwyższym poziomie. Trzy pierwsze zdjęcia przedstawiają model 8605. Na dole seria 9705 w pełnej krasie.

xxpfl8605kproductshot1.jpg

xxpfl8605kproductshot3.jpg

xxpfl8605kproductshot5.jpg

Poniżej seria 9000

xxpfl9705kproductshot1.jpg

xxpfl9705kproductshot2.jpg

Nie mogło również zabraknąć pilota ;)

Nowością jest sposób zasilania . W nowych modelach do tego celu służą dwie bateryjki guzikowe o symbolu CR2032

Rozmawiałem również z przedstawicielem Philips Polska który zapewniał mnie, że i telewizor i pilot robią naprawdę duże wrażenie.

Seria 9000 wykończona jest w szczotkowanym aluminium, natomiast seria 8000 w...szkle !

Wrażenia trzymania pilota zdalnego sterowania podobne są do wrażeń jakie odniósł Sławek opisując model Philipsa 7862 :lol:

Po dwukrotnym kliknięciu na zdjęcie pilota, można zauważyć wręcz doskonałą precyzje i jakość wykonania - dla mnie rewelacja.

pilott.jpg

pilot8605.jpg

Ciekawostką jest to, że w obu seriach odbiorników podstawa służy jednocześnie jako uchwyt na ścianę z możliwością pełnej regulacji. Jak dla mnie to rewelacyjne i "oszczędne" rozwiązanie, dla potencjalnego nabywcy również, a przy tym bardzo wygodne.

Niestety jak już wszyscy zauważyli w modelach serii 8000, wcześniej przeze mnie wspomniane szkło, pokrywa...przykrywa, całą powierzchnie ekranu. Na szczęście jest to szkło, a nie bliżej nie określone tworzywo. Nie mam pojęcia czy jest to szczęśliwe rozwiązanie :)

Na szczęście producent wyposażył ekran w specjalną powłokę anty-refleksyjną.

Osobiście widziałem "na żywo" odbiornik LG który chwali się tym "wynalazkiem" i przyznam szczerze, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem stosowania takich "patentów".

Ale skoro i Philips zdecydował się na taki krok więc musi być to czymś więcej jak tylko "modą"...hmm :mellow:

Z drugiej strony, jeszcze do nie dawna oglądaliśmy obraz na odbiornikach CRT i szklana bańka kineskopu aż tak nam nie przeszkadzała. Może jest to mały powrót do korzeni? Nie mam pojęcia.

Poniższy obrazek pokazuje dokładnie o czym piszę, oceńcie sami.

8605szklany.jpg

Tutaj znajdziemy dosyć szeroki opis poszczególnych serii które już niebawem znajdą się w sprzedaży. Trzeba przyznać, że parametry robią wrażenie

Kolejny znaleziony materiał mówiący nieco szerzej o zaawansowanych algorytmach poprawiania obrazu w telewizorach Philipsa

Klik

=============================================================================

Sharp: UV2A - nowa, rewolucyjna technologia produkcji paneli LCD stosowana w nowej serii odbiorników Philips

5605 series: Sharp UV2A (8bit), Direct LED (No local dimming)

7605 series: Sharp UV2A (8bit), Edge LED

8605 series: Sharp UV2A (8bit), Edge LED

9705 series: Sharp UV2A (10bit), Direct LED with Local Dimming [bright Pro: 1,000 cd/m2]

sharptechnology.jpg

Sharp opracował technologię porządkowania cząsteczek pod wpływem światła nazwaną technologią UV2A dla paneli LCD, dzięki której można precyzyjnie sterować ustawieniem cząsteczek ciekłych kryształów w prostej strukturze panelu LCD. Firma Sharp wprowadzi tę technologię, jako podstawowe rozwiązanie do produkcji paneli LCD nowego typu, z których będą wytwarzanie telewizory LCD nowej generacji.

Do tej pory stosowana była technologia ASV (ang. Advanced Super View), która pozwala na osiągnięcie obrazu o wysokiej rozdzielczości poprzez precyzyjną kontrolę ruchu cząsteczek ciekłych kryształów w złożonej strukturze panelu LCD. Jednak następna generacja telewizorów musi korzystać z lepszej technologii, która pozwoliłaby na uzyskanie lepszych parametrów w zakresie rozdzielczości obrazu i wydajności energetycznej.

UV2A - nowa technologia produkcji paneli LCD

Dlatego też Sharp wykorzystał specjalny materiał, który reaguje na promieniowanie ultrafioletowe (UV) i opracował technologię UV2A (Ultraviolet-induced Multi-domain Vertical Alignment), porządkującą pod wpływem światła cząsteczki w panelach LCD. Ta technologia pozwala na precyzyjną kontrolę ułożenia cząsteczek ciekłych kryształów zgodnie z kierunkiem promieniowania. Eliminuje to efekt przesączania światła.

Technologia UV2A - jak to działa?

Najpierw specjalny materiał pokrywa podłoże szklane w formie cienkiej powłoki. Potem poddane działaniu promieniowania UV polimery w zewnętrznej warstwie układają się w kierunku źródła promieniowania. Następnie cząsteczki ciekłych kryształów porządkują się w tym samym kierunku co polimery w powłoce zewnętrznej.

Główne cechy paneli LCD z zastosowaną technologią UV2 A

1. Wysoki współczynnik kontrastu 5000:1 przy ekstremalnie głębokiej czerni (współczynnik kontrastu wyższy o 60% niż w tradycyjnych panelach)

2. Wysoka wydajność optyczna dla oszczędności energii (współczynnik apertury o 20% wyższy niż w tradycyjnych panelach)

3. Krótki czas reakcji odpowiedni dla telewizorów 3D następnej generacji (prędkość dwa razy wyższa niż w tradycyjnych panelach).

4. Polepszona wydajność produkcji związana z prostszą strukturą paneli.

Nowe panele LCD - gdzie powstają?

Sharp wprowadzi tą technologię do paneli, które będą wytwarzane w nowej fabryce paneli LCD w Sakai i w wytwórni Kameyama II.

=============================================================================

W Tym miejscu znajduje się oficjalny kanał Philipsa na Youtube

=============================================================================

Poszukujesz firmware do swojego odbiornika i nie możesz znaleźć ?

Poszukaj Tutaj

Uwaga ! Zanim cokolwiek zrobisz przeczytaj !

==============================================================================

Wyjątkowo dużo informacji na temat wszystkich nowych i nie tylko modeli Philipsa, znajdziesz TUTAJ - polecam

==============================================================================

Poniżej zamieszczam słownik pojęć związanych z techniką w sprzęcie Philips.

Jest trochę tego, ale mam nadzieję że się przyda :)

AC-3 Ready (albo Dolby Digital Ready)

10-bitowy przetwornik Video C/A Układ używany w odtwarzaczach DVD firmy Philips, który zapewnia najwyższej jakości odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów obrazu.

100Hz

W tradycyjnym odbiorniku TV obraz jest wyświetlany 50 razy na sekundę. Oko ludzkie dostrzega wóczas efekt migotania obrazu męczący wzrok. Dzięki technologii 100Hz każdy wyświetlany obraz odtwarzany jest 100 razy na sekundę. Technologia ta eliminuje migotanie dużych powierzchni obrazu.

16x9 Compatible

Możliwość współpracy z telewizorami panoramicznymi

18-bitowa rozdzielczość

Studyjna jakość nagrania jaką zapewniają cyfrowe magnetofony Philips DCC oraz fabrycznie nagrane kasety DCC. Studyjna jakość nagrania DCC wykorzystuje 4-krotnie większą częstotliwość próbkowania niż płyta CD. W rezultacie otrzymujemy jeszcze czystszy i bardziej naturalny dźwięk o studyjnej jakośći.

2 Eurozłącza

Nawet jeśli telewizor wyposażono tylko w jedno eurozłącze, to dołączenie drugiego magnetowidu/DVD jest możliwe za pośrednictwem juz dołączonego magnetowidu/DVD o ile dołączone urządzenie wyposażone jest w dwa Eurozłącza

2 Tunery

Wyposażenie dostępne w niektórych telewizorach i TV COMBI. Umożliwia odbiór dwóch programów jednocześnie. Wykorzystywane do podglądu (PIP) oraz w TV COMBI do jednoczesnego nagrywania innego programu niz aktualnie oglądany.

2 Way Speaker

Dwudrożne zestawy głośnikowe

24 Key

Zdalne sterowanie 24 przyciskowym pilotem

2x240 Watts MPO

2x240 W mocy muzycznej

3D Surround

Sposób na stworzenie kina domowego bez konieczności dostawiania dodatkowych głośników surround. Technologia cyfrowego przetwarzania dźwięku pozwala na wykreowanie dźwięku przestrzennego przy wykorzystaniu jedynie kanałów lewego, centralnego i prawego.

3D Virtual Surround

Nowy system do tworzenie efektu przestrzennego Surround z wykorzystaniem tylko dwóch lub trzech kanałów.Dźwięk w standardzie Dolby Pro Logic, MPEG lub Dolby Digital jest przetwarzany przez "wirtualizer"DSP, który generuje efekt przestrzenny nadawany przez głośniki przednie. System wirtualizacji stworzony przez Philips - DUET DSP to jak dotąd najwyższe osiągnięcie w dziedzinie wirtualnego dźwieku przestrzennego.

4 Speaker Surround

Zapewnia pełne, trójwymiarowe efekty dźwiekowe podczas słuchania muzyki oraz odtwarzania filmów. Przednie głośniki dostarczają wszelkie detale muzyki.Głośniki tylne zapewniają dźwięk dochodzący z tyłu, z efektem echa poszerzającym wrażenia przestrzenne.

5 Speaker Dolby Surround

Zapewnia pełne, trójwymiarowe efekty dźwiekowe podczas słuchania muzyki oraz odtwarzania filmów. Przednie głośniki dostarczają wszelkie detale muzyki.Głośniki tylne zapewniają dźwięk dochodzący z tyłu, z efektem echa poszerzającym wrażenia przestrzenne.

6 Channel Input

Wejście na 6 kanałów z tyłu amplitunera oraz 5 wzmacniaczy umożliwia bezpośrednie cyfrowe połączenie dżwięku dookólnego z odtwarzaczy DVD, cyfrowej telewizji czy innych źródeł audio/video o wyjściach sześciokanałowych oraz z wbudowanym dekoderem AC-3/Dolby Digital, MPEG, DTS czy innym (w przyszłości) typem dekodera.

6 kanałowe wyjście analogowe

Niektóre odtwarzacze DVD posiadają 6 kanałowe wyjścia analogowe oraz wbudowany dekoder dźwięku dookólnego AC-3 oraz MPEG2.

ACI

ACI Automatyczna instalacja kanałów - zobacz też szybkie strojenie - EasyTune.

Active Control

System aktywnej kontroli parametrów pracy telewizora. Na bieżąco analizuje zawartość obrazu i optymalizuje go pod względem ostrości, redukcji zakłóceń obrazu, kontrastu, jasności, korekty barw. Może też optymalizować obraz ze względu na aktualne warunki oświetlenia zewnętrznego dzięki wbudowanemu czujnikowi oświetlenia.

AFC

Automatyczne zablokowanie częstotliwości tunera na zadanej częstotliwości stacji telewizyjnej lub radiowej (FM).

AMDC

Zaawansowana kontrola parametrów odchylania monitora. Obwód pozwalający na szybkie i stabilne przełączenie się pomiędzy różnymi rozdzielczościami oraz różnymi trybami odświeżania bez chwilowych zakłóceń obrazu

Anti-Glare Anti-Reflection Anti-Static

Specjalna powłoka antyodblaskowa opracowana przez Philips, aktywnie tłumi refleksy świetlne i dzięki temu daje lepszy komfort oglądania wyświetlanego obrazu.

Anti-rolling

Mechanizm wbudowany do przenośnych odtwarzaczy kasetowych, który stabilizuje prędkość przesuwu taśmy zapobiegając w ten sposób nierównomiernemu jej przesuwowi na przykład podczas spaceru.

Astra

Société Européenne des Satellites S.A. (SES) jest operatorem wiodącego w Europie Systemu Satelitarnego ASTRA. Za pośrednictwem jedenastu satelitów na pozycjach orbitalnych 19.2° East i 28.2° East, ASTRA transmituje ponad 1000 programów telewizyjnych i radiowych w technologii analogowej i cyfrowej, jak również usługi multimedialne i internetowe do blisko 80 milionów europejskich gospodarstw domowych. Trzy dodatkowe satelity są w budowie, a ich wystrzelenie na orbitę planowane jest przed połową roku 2002

Astra 1A-1D

Najbardziej popularny Europejski satelita nadajacy ponad 60 programów telewizyjnych i radiowych. (Astra 1D+1E przeznaczone do dźwięku cyfrowego)

Audio Dubbing

Funkcja, która umożliwia dodanie narracji do nagrania wideo.

Audio Mixing

Umożliwia miksowanie oryginalnych ścieżek dźwiękowych z dowolnym źródłem audio. (Wykorzystywane w magnetowidach)

Auto Calibrate

Funkcja autokalibracji - systematycznie mierzy oraz reguluje temperaturę barw oraz jasności obrazu. Dzięki stałemu podtrzymywaniu tych parametrów na właściwym i optymalnym poziomie żywotność wyświetlacza wydłuża się o ok. 30%. Dostępna w modelach 109P oraz 201B I 201P

Auto Clock Set

Funkcja, która umożliwia automatyczne ustawienie czasu po włączeniu przycisku clock set. Informacje te są przekazywane za pomocą sygnałów RDS.

Auto DNR

Automatic Digital Noise Reduction - cyfrowy system automatycznej redukcji szumów obrazu

Auto Format

System automatycznego wykrywania i eliminacji czarnych pasów nadawanych podczas transmisji typu letterbox. Pozwala na zawsze optymalne wykorzystanie powierzchni ekranu telewizora panoramicznego.

Auto Head Cleaner

System automatycznego czyszczenia głowic wideo, przydatny zwłaszcza w przypadku kaset szczególnie starych oraz mocno zabrudzonych.

Auto Kontrast

Zapewnia zawsze najlepszy kontrast. Dzięki bieżącej analizie, odbierane sygnały są analizowane a poziom kontrastu ustawiany automatycznie. Wykorzystuje ona technologię dynamicznego rozciągania kontrastu w celu uzyskania obrazu zawsze najwyższej jakości.

Auto Replay

Automatyczne ponowne odtwarzanie płyty

Auto Rewerse

Odtwarzanie obu stron kasety, bez konieczności jej obracania.

Automatic Volume Limiter

Funkcja przeciwdziałająca nagłym zmianom głośności występującym np. podczas emisji reklam.

Automatyczna instalacja

Pozwala na automatyczną instalację wszystkich zaprogramowanych kanałów telewizyjnych. Kanały są programowane w kolejności w której zostaną odszukane.

Automatyczne nagrywanie z tunera satelitarnego

Podczas nagrywania sterowanego timerem, magnetowid automatycznie załącza tuner satelitarny i rozpoczyna nagrywanie.

Automatyczne przełączanie formatu

Automatyczne przełączanie formatu telewizyjnego pomiędzy formatami 4:3 i 16:9, korzysta z bitow sterujacych zawartych w sygnale lub automatycznie wykrywa czarne pasy u dołu i u góry ekranu powiększając obraz tak by je wyeliminować.

Automatyczne rozpoznawanie długości taśmy

Podczas odtwarzania kasety wideo wyświetlacz pokazuje miniony czas odtwarzania.

Automatyczne skanowanie

Automatyczne przeglądanie wszystkich zaprogramowanych stacji telewizyjnych lub radiowych.

Autostore/Auto Install

Telewizory, magnetowidy oraz radioodbiorniki (samochodowe) automatycznie odszukują i zapamiętują stacje.

AUX

Auxiliary (Dodatkowy). Wejście w amplitunerze lub wzmacniaczu do dołączenia dodatkowego żródła dżwięku jak odtwarzacz CD, cyfrowy magnegofon DCC lub drugi CD-Recorder.

AV Input

Wejście Audio/Video

AVL

Automatic Volume Leveller Ogranicza nagłe wzrosty głośności zwłaszcza podczas transmisji reklam telewizyjnych

bas Reflex

Kolumny z Systemem bas Reflex to całkiem odizolowane głosniki, które zapewniają maksimum mocy wprowadzając każdy mocniejszy dżwiek poprzez głośniki i otwory systemu bas reflex.

Bezprzewodowy Surround

System pozwalający na dostarczanie sygnału do głośników surround w drodze transmisji radiowej bez konieczności stosowania połączeń kablowych.

Bitcheck Conversion

Metoda stosowana w celu eliminacji zakłóceć międzykanałowych co pozwala na optymalizację jakości dzwięku.

Bitstream Conversion

W odtwarzaczach CD, najbardziej precyzyjna metoda konwersji cyfrowo-analogowej bit po bicie.

Black HiBri

Rodzaj kineskopu stosowany w telewizorach 14-17 cali. W odbiornikach 17-calowych kineskop produkowany jest w wykonaniu z prostokątnymi rogami.

Black Line

Technologia stosująca do produkcji kineskopów ciemniejsze szkło w celu uzyskania lepszego kontrastu, dodatkowo jednoczesne zastosowanie wąskiej szyjki kineskopu zapewnia większą jasność obrazu. Kineskop stosowany w telewizorach 21-calowych.

Black Line FX

Nowy rodzaj kineskopu z wykorzystujący intensywnie wybarwiony fosfor, zapewniający 80% większy kontrast niż konwencjonalny kineskop. Zapewnia doskonałe czyste, nasycone kolory i minimalizuje refleksy świetlne nawet podczas oglądania w świetle dziennym. Stosowany w telewizorach 25 i 28-calowych.

Black Line S

Kineskop o konstrukcji ppodobnej do Black line -D lecz dodatkowo wyposażony w maskę inwarową odporną na wysokie temperatury. Pozwala na zastosowanie wiązki elektronów o wiekszym natężeniu dzięki czemu uzyskiwany jest lepszy kontrast i jasność obrazu.

Black Matrix

Kineskop w którym przestrzeń pomiędzy plamkami luminoforu wypełniona jest paskami grafitu przez co dodatkowo poprawiona jest głębia czerni.

Blackline

Technologia stosująca do produkcji kineskopów ciemniejsze szkło w celu uzyskania lepszego kontrastu, dodatkowo jednoczesne zastosowanie wąskiej szyjki kineskopu zapewnia większą jasność obrazu. Kineskop stosowany w telewizorach 21-calowych

BlackLine FX

Nowy rodzaj kineskopu z wykorzystujący intensywnie wybarwiony fosfor, zapewniający 80% większy kontrast niż konwencjonalny kineskop. Zapewnia doskonałe czyste, nasycone kolory i minimalizuje refleksy świetlne nawet podczas oglądania w świetle dziennym. Stosowany w telewizorach 25 i 28-calowych.

BlackLine-D

Kineskop o podobnej konstrukcji do Black Line lecz z dodatkowo polerowaną powierzchnią w celu poprawienia ostrości. Stosowany w telewizorach 25-28 -calowych.

Blackline-S

Kineskop o konstrukcji ppodobnej do Black line -D lecz dodatkowo wyposażony w maskę inwarową odporną na wysokie temperatury. Pozwala na zastosowanie wiązki elektronów o wiekszym natężeniu dzięki czemu uzyskiwany jest lepszy kontrast i jasność obrazu

Blokada rodzicielska

Funkcja blokująca wszystkie przyciski TV lub TV-COMBI. urządzenie może być wówczas obsługiwane tylko przy wykorzystaniu pilota.

CD ReWritable Playback Compatible

Przystosowany do odtwarzania płyt CD-RW

CD Sync

Metoda synchronizująca start nagrywania na magnetofonie z otwarzaniem płyty CD. Magnetofon uruchamiany jest na kilka sekund przed startem płyty CD, aby nagranie rozpoczęło się za odcinkiem rozbiegówki taśmy.

CD Text

Odczytywanie, edycja i nagrywanie tekstów na CD

Cinema Link

Wszystkie urządzenia wyposażone w Cinema Link (DVD, VCR, TV) są połączone cyfrową magistralą. Dzięki temu wszystkie elementy systemu pracują tak, jakby stanowiły jedno urządzenie kina domowego.

Clock Radio Combi

Telewizor Combi z wbudowanym zegarem oraz radioodbiornikiem. Funkcaj podwójnego budzenia pozwala na zaprogramowanie dwóch niezależnych czasów budzenia przy pomocy TV, programu radiowego, lub twojego ulubionego nagrania wideo.

Colour Cable Coded

Zróżnicowanie kolorystycznie kable

Compact Disc Digital Audio Recordable ReWritable

Czysta płyta CD do wielokrotnego nagrywania

Contrast Plus

Poprawia kontrast w odbiornikach telewizyjnych poprawiając jakość bieli i pogłębiając czerń

Cryptoworks

Cryptoworks jest opracowanym przez Philipsa systemem dostępu warunkowego. Zapewniając bezpieczeństwo na najwyższym poziomie umożliwia realizację przedsięwzięć związanych z szeroko rozumianą płatną telewizją. Dzięki swojej elastyczności pozwala na optymalnie korzystne dostosowanie oferowanych usług do potrzeb i możliwości abonenta

Crystal Clear

Pakiet unikalnych funkcji stosowany w telewizorach Philips w skład których wchodzi funkcja SCAVEM, Dynamiczny kontrast oraz cyfrowy filtr grzebieniowy, Zapewnia to bardziej czysty i przejrzysty obraz o lepszej ostrości

Crystal Clear III Pro

Ulepszona wersja układu Crystal Clear III wzbogacona dodatkowo o układ przetwarzania sygnału luminancji LTP, zapewniający ostrzejszy obraz o podwyższonej rozdzielczości poszczególnych linii obrazu.

Crystal Clear Video

Zestaw najbardziej zaawansowanych technologii stosowany w magnetowidach, pozwalający na uzyskanie najlepszej jakości obrazu, ostrych konturów, naturalnych kolorów. W skład jego wchodzą laserowo obrabiane głowice, układ digital studio picture control oraz układ digital studio tracking system.

CTI

Układ poprawiający ostrosc przejść pomiędzy kolorami, zapewniający ostrosć i czystość rysowanych obiektów.

Customax

Program do zdalnego ustawiania/testowania parametrów wyświetlanego obrazu na monitorze poprzez złącze USB - wszędzie tam gdzie użytkownik nie ma możliwości bezpośredniej regulacji (np. 201B, 201P, 150P)

CyberScreen

Technologia opracowana przez Philipsa optymalizuje jakość wyświetlanego obrazu poprzez zarządzanie kolorami, jasnością i zbieżnością kolorów.

Cyfrowa stopklatka

Funkcja odbiorników telewizyjnych pozwalająca na zamrożenie aktualnie oglądanego programu, umożliwia np zapisanie nadawanych informacji jak numery telefonów itp.

Cyfrowe przetwarzanie dźwięku poprzez Duet Core

Oddział Philips Semiconductors jest wysoko wyspecjalizowany w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Jednym z kluczowych układów cyfrowego przetwarzania sygnałów jest cyfrowy procesor "DUET". Cyfrowy procesor "DUET" posiada ogromną moc przetwarzania 80 MIPS (milionów operacji na sekundę) co zapewnia największą możliwą dokładność cyfrowego przetwarzania dźwięku. Inne cechy to automatyczne rozpoznawanie źródła dźwięku (AC-3, MPEG lub PCM) oraz niezakłówcone automatyczne przełączanie pomiędzy formatami kodowania. Cyfrowy procesor "DUET" posiada cyfrowe filtry sygnałów basowych (dla subwoofer-a) oraz zaawansowany algorytm 3 generacji cyfrowej reprodukcji wirtualnego dźwięku dookólnego.

Cyfrowe wyjście optyczne

Optymalne cyfrowe połączenie z amplitunerem bez jakichkolwiek zakłóceń.

Częstotliwość odświeżania

Częstotliwość odświeżania ekranu. Ilość ramek obrazu (pełnych obrazów) rysowanych na ekranie w ciągu sekundy. Wyrażana w Hz.

DAC

Przetwornik Cyfrowo-Analogowy. Układ przekształcający sygnały cyfrowe na postać analogową.

DBB

Dynamiczne wzmocnienie basów (Dynamic bas Boost). Układ do wzmacniania tonów niskich w urządzeniach audio.

Dekoder cyfrowy PHILIPS

Logo "Dekoder cyfrowy PHILIPS" jest znakiem handlowym zastrzezonym przez firme PHILIPS

Delta Volume

Funkcja pozwalająca na wyrównanie poziomu głośności pomiędzy różnymi kanałami telewizyjnymi.

Designed for Microsoft

Kompatybilność z systemami Windows NT i Windows `98.

Deskrambler / Dekoder

urządzenie dekodujące stosowane w tunerach satelitarnych.

Digital 3D Surround

Wyjątkowo realistyczny system odtwarzania dźwięku kina domowego wykorzystujący wyłącznie lewy, centralny oraz prawy głośnik przedni. Kanały lewy i prawy tylne są kreowane cyfrowo dla uzyskania wrażenia pełnego dźwięku dookólnego. Dialogi oraz dźwięk główny dochodzą ze środka ekranu, niezleżnie od miejsca w którym siedzimy.

Digital Crystal Clear

Pakiet unikalnych funkcji stosowanych w telewizorach Philips, w skład których wchodzi funkcja SCAVEM, dynamiczny kontrast oraz cyfrowy filtr grzebieniowy, zapewniający bardziej czysty i przejrzysty obraz o lepszej ostrości. Dodatkowo układ przetwarzania sygnału LTP zapewnia ostrzejszy obraz o podwyższonej rozdzielczości poszczególnych linii obrazu

Digital DBB

Cyfrowe podbicie basów. Zapewnia mocniejszy bas przy ustawieniu głośności na poziom max.

Digital Equalizer

Cyfrowy korektor graficzny- pozwala kształtować spektrum dźwięku w zależności od charakterystyki akustycznej wnętrza pomieszczenia lub upodobań.

Digital Natural Motion

Najnowsza generacja układu Natural Motion poprawiająca płynność ruchu obiektów poruszających się na ekranie odbiornika pprzez wypracowanie pośrednich faz ruch obiektu i uzupełninie nimi obrazu telewizyjnego.

Digital Out

Wyjście cyfrowe

Digital Recording Ready

Gotowy do nagrywania cyfrowego

Digital Scan

Technologia stosowana w połaczeniu z techniką 100Hz pozwala na dodatkowe wyeliminowanie drgania poziomych linii obrazu.

Digital Sound processing

W porównaniu z sygnałami analogowymi sygnały cyfrowe można dużołatwiej przetwarzać co pozwala na stosowanie bardzo precyzyjnej korekcji oraz poprawy ich jakości. W rezultacie połaczenie przetwarzania cyfrowego, doskonałych głośników i wzmacniaczy odbiorników telewizyjnych pozwala na uzyskanie najwyższej jakości dźwięku.

Digital Source Prepared

Wejście cyfrowe

Digital Studio

Picture Control to system stosowany w magnetowidach i telewizorach COMBI w którym układ mikroprocesorowy na bieżąco analizuje jakosć sygnału pochodzącego z kasety i dopasowuje do niego działanie filtrów. Pozwala to na uzyskanie zawsze optymalego obrazu rówwnież przy wykorzystaniu zużytych taśm.

Digital Studio Tracking System

System nabieżąco śledzący położenie głowicy zględem odczytywanej ściezki i ustawiający ją w zawsze optymalnej pozycji.

Digital Theater System (DTS)

DTS jest cyfrowym formatem kodowania dźwięku wykorzystywanym czasami do zapisu wielokanałowego dźwięku filmu

Digital Tuner

Tuner cyfrowy

Digital Tuning with 40 presets

Tuner cyfrowy z ustawieniami 40 stacji

Digital Video (Cyfrowe Wideo)

Termin stosowany w odniesieniu do dowolnego urządzenia wykorzystującego cyfrową technologię odtwarzania obrazu.

Digital Zoom (Cyfrowe powiększenie)

Możliwość powiększania wybranych części obrazu.

Digtal Natural Motion

Najnowsza generacja układu Natural Motion działająca dwukrotnie skuteczniej, działająca również w przypadku kilku obiektów poruszających się w różnych kierunkach.

Direct record

Jedno naciśnięcie przycisku nagrywania na pilocie zdalnego sterowania umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania programu aktualnie oglądanego na ekranie. Magnetowid automatycznie odszukuje aktualnie oglądany program.

Direct Stream Digitaltm (DSDtm)

DSD jest najlepszym z możliwych sposobów odtwarzania cyfrowych sygnałów audio.

Disc Lock

Niektóre filmy mogą zawierać sceny drastyczne, nie przeznaczone do oglądania przez dzieci. Jak zapobiec obejrzeniu ich przez dzieci? Uaktywnij funkcję blokady dysku (disc lock).

Display Data Channel DDC 1/2B

Standard komunikacji pomiędzy komputerem a monitorem pozwalający na prostą instalację Plug & Play.

DNR

Cyfrowa redukcja szumów pozwala na wyczyszczenie obrazu z szumów. Właczenie układu DNR pozwala uzyskanie czystego obrazu bez zakłóceń.

Dolby 3D

Wyjątkowo realistyczny system odtwarzania dźwięku kina domowego wykorzystujący wyłącznie lewy, centralny oraz prawy głośnik przedni. Kanały lewy i prawy tylne są kreowane cyfrowo dla uzyskania wrażenia pełnego dźwięku dookólnego. Dialogi oraz dźwięk główny dochodzą ze środka ekranu, niezleżnie od miejsca w którym siedzimy

Dolby B nr

System redukcji szumów działający przy zapisie i odczycie.

Dolby Digital

System cyfrowego kodowania dźwięku dookólnego na płytach DVD. Cyfrowy dźwięk dookólny oferuje wrażenia kinowe u nas w domu, dzięki sześciu kanałom dźwiękowym o jakoścy płyty CD. Każdy z kanałów przekazuje osobny dżwięk w zależności od kierunku z którego ma on dochodzić tak, by odpowiadał najwierniej aktualnie oglądanej scenie. Przedni głośnik lewy, centralny oraz prawy wraz z tylnymi odtwarzają tony wysokie, średnie oraz basowe poprzez 5 pełnozakresowych kanałów dźwięku dookólnego. Basy, eksplozje oraz drgania które odczuwamy są przekazywane poprzez szósty kanał przeznaczony dla subwoofer-a. Dolby Digital (znany też jako AC-3 lub Dolby 5.1) oraz MPEG Multichannel zapewniają poczucie głębi oraz realizm, którego mogliśmy doświadczyć do tej pory jedynie w najlepszych salach kinowych.

Dolby Pro Logic

System wykorzystywany do odtwarzania dźwięku kina domowego z magnetowidów oraz telewizorów. Przedni lewy oraz prawy głośnik odtwarza dźwięki dochodzące z przodu, głośnik środkowy odtwarza głównie dialogi oraz wokale a także dźwięki dochodzące ze środka sceny. Głośniki tylne służą do oddania głębszej przestrzeni efektów specjalnych, przekształcająć nasz pokój w miejsce akcji rozgrywanej na ekranie, z przelatującymi nad głowami samolotami oraz czającymi się za kanapą kosmitami

Dolby Surround Prologic

System wykorzystywany do odtwarzania dźwięku kina domowego z magnetowidów oraz telewizorów. Przedni lewy oraz prawy głośnik odtwarza dźwięki dochodzące z przodu, głośnik środkowy odtwarza głównie dialogi oraz wokale a także dźwięki dochodzące ze środka sceny. Głośniki tylne służą do oddania głębszej przestrzeni efektów specjalnych, przekształcająć nasz pokój w miejsce akcji rozgrywanej na ekranie, z przelatującymi nad głowami samolotami oraz czającymi się za kanapą kosmitami.

Dolby Virtual Surround

Pozwala na uzyskanie efektów dźwięku przestrzennego bez konieczności dołaczania dodatkowych głośników.

DSC

Cyfrowe sterowanie dźwiękiem (Digital Sound Control). Układ elektroniczny, w którym zdefiniowane są profile częstotliwości dźwięku, wzmacniające efekt określonych typów muzyki i dostosowane do warunków odsłuchu.

DSP

Cyfrowa obróbka dźwięku (Digital Sound Processing). Układ występujący w przenośnych urządzeniach audio, w którym zdefiniowane są profile częstotliwości dźwięku: rock, pop, etc, wzmacniający efekt określonych typów muzyki.

DTS

DTS jest cyfrowym formatem kodowania dźwięku wykorzystywanym czasami do zapisu wielokanałowego dźwięku filmu

DTS Digital Out

DTS jest cyfrowym formatem kodowania dźwięku wykorzystywanym czasami do zapisu wielokanałowego dźwięku filmu

Dual Laser Drive

Podwójny mechanizm laserowy

Dual Screen

Pozwala na wyświetlanie na telewizorze panoramicznym obok siebie obrazu i teletekstu.

Dual Screen Plus

Pozwala na wyświetlenie na ekranie telewizora panoramicznego obok siebie dwóch obrazów.

Dual Screen TXT

układ pozwalający na wyświetlanie strony teletekstu obok obrazu.

DVB

DVB- Digital Video Broadcasting jest powstałym w 1993 r. standardem telewizji cyfrowej. Projekt DVB objął opracowanie rodziny cyfrowych systemów dla transmisji satelitarnej, kablowej i naziemnej (odpowiednio DVB-S, DVB-C i DVB-T). Dla wszystkich z nich przyjęto np. zwielokrotnienie liczby programów oparte na MPEG-2 Transport Stream Multiplex, wykorzystanie metody kompresji wizji i fonii oparte na MPEG-2 Programme Stream oraz zastosowanie jednolitego systemu informacji o aktualnie transmitowanych programach

DVD

Digital Versatile Disc. Nowe, wysokiej pojemności medium przechowywania infromacji programów multimedialnych stosowanych przy nagraniach wideo oraz w komputerach.

DVD Video

Zastosowanie DVD do odtwarzania wysokiej jakości programów audio i wideo.

Dynamic bas Boost

Dynamic bas Boost. Zapewnia odtwarzanie najlepszych basów na każdym poziomie głośności od najmniejszego do najwyższego. Przy niskiej głośności zwykle następuje utrata tonów niskich, istnieje więc kilka poziomów podbicia basów, które zapewniają słuchaczowi należyte odtwarzanie basów przy każdym poziomie głośności.

Easy Radio Set

Automatyczna instalacja stacji radiowych

Easy Install

Przycisk HELP - funkcja prostej instalacji faksu (serii HFC i Magic2). Instalacja i uruchomienie faksu dzięki tej funkcji jest bardzo łatwa. Po naciśnięciu przycisku HELP użytkownik otrzymuje na wyświetlaczu krótkie pytania. Wprowadzając prawidłowe odpowiedzi, krok po kroku nastawiamy aparat.

Easy Link

Cyfrowa magistrala łącząca magnetowid i telewizor ułatwiająca instalację magnetowidu sortownie programów w dwóch urządzeniach jednocześóie, jednoprzyciskowe nagrywanie itp.

Easy Text

Teletekst automatycznie zapamiętujący strony i zapewniający natychmiastowy do nich dostęp.

Easy Tune

Funkcja podobna do automatycznej instalacji kanałów (ACI), stworzona przez firmę Philips. Automatycznie instaluje wszystkie kanały telewizji kablowej w okolejności proponowanej przez nadawcę (pod warunkim, że nadawany jest odpowiedni sygnał). W sposób automatyczny nadawany jest również nuner i nazwa programu. Razem z CTI instalacja jest w pełni automatyczna i wykonywana w przeciągu kilku sekund.

Eco Power

Oszczędne zużycie energii

Ecology energy

Energia bezpieczna dla środowiska

Electronic Skip Protection (ESP)

ESP. Energooszczędny system antywstrząsowy. W przenośnym odtwarzaczu CD zintegrowany bufor danych cyfrowych, który przyjmuje dane z szybkością dwukrotnie większą od normalnej, lecz przekazuje dane do konwertera cyfrowo analogowego z szybkością normalną. Dzięki temu przerwy w przepływie danych, wynikające ze wstrząsów lub uderzeń, nie objawiają się jako przerwy w dźwięku.

Energy Saving

Oszczędne zużycie energii

ES Easy Set

Przycisk łatwego ustawiania służy do automatycznego wyszukiwania i programowania do 40 stacji radiowych. We współpracy z systemem RDS, przycisk easy set umożliwia również automatyczne ustawianie czasu.

Eurozłącze

21-stykowe złącze pozwalające na szybkie łączenie różnych urządzeń audio wideo.

Flat TV

Telewizor z całkowicie płaskim ekranem, np. plazmowy.

Flying erase head

Wiruąca głowica kasująca. Profesjonalna edycja: umożliwia wstawianie scen na tażmie bez jakichkolwiek zniekształceń.

Follow TV

Magnetowid automatycznie programuje i porządkuje kanały prosto z telewizora.

Frame capture

Metoda przechwytywania obrazów z monitora do pamięci, co pozwala na ich dalsze przetwarzanie na komputerze.

FTS

Favourite Track Selection (Wybór ulubionych ścieżek). Umożliwia zaprogramowanie utworów do odtwarzania z płyty CD w dowolnej kolejności.

Funkcja day/night

Umożliwia odbieranie faksow bez dzwonka.

Funkcja Resume

Pamięć w odtwarzaczach CD lub DVD umożliwiająca rozpoczęcie odtwarzania dokładnie od momentu, wktórym ostatnio zatrzymaliśmy odtwarzanie.

G-Sound Technology

Technologia G-Sound zapewnia głośną muzykę pełną basów i czystych sopranów dzięki wysokiej klasy wzmacniaczowi klasy G. Wykorzystując specjalnie zaprojektowany układ, wzmacniacz gromadzi energię w specjalnym kondensatorze i uwalnia ją na polecemie przełącznika GYRO przy gwałtownym nasileniu dźwięku, eliminując tym samym zniekształcenia.

Gentle Wake

Funkcja, która automatycznie dostosowuje głośnośc alarmu do potrzeb. Stopniowana głośność jest stosowana zarówno przy wykorzystaniu budzika, radia czy też CD.

GTF

Funkcja pozwalająca na generowanie niestandardowych wartosci rozdzielczości oraz częstości odświeżania wyświetlanego obrazu. Dostępna w modelach 107P, 109P, 201B oraz 201P

Głośnik centralny

Kluczowy dla prawidłowego odtwarzania dźwieku w systemie Dolby Pro Logic. Głośnik centralny ustawiony naprzeciw słuchacza, powinine być umieszczony jak najbliżej ekranu telewizora aby zapewnić jak najwierniejsze odtwarzanie dźwięku. Umiejscawiając dźwięk skąd spodziewamy się go usłyszeć.

Hi-Fi Tweeter

Dźwięki wysokotonowe dodają realizmu i wpływają na czystość odtwarzanego dźwięku, do ich odtworzenia służą specjalne głośniki wysokotonowe - hifi tweeters.

Highlight Scan

Funkcja pozwalająca na odtwarzanie fragmentów poszczególnych utworów

Hyperband

Szerokopasmowa głowica telewizyjna umożliwiająca odbiór telewizji kablowej.

Ice Technology

Technologia ICE (Image Clear Enhancement) pozwala na uzyskanie lepszej jasności i klarowności wyświetlanego obrazu. Dzięki zastosowaniu technologii płaskiego kineskopu (Real Flat) która jest jedną ze składowych ICE ? wyświetlany obraz jest bardziej naturalny i pozbawiony jakichkolwiek zniekształceń

Incredible Surround

Funkcja występująca w urządzeniach firmy Philips, wzbogacająca charakterystykę dźwiękową TV i urządzeń audio. Funkcja ta wzmacnia efekt stereofonii poprzez wrażenie szerszego niż w rzeczywistości rozstawienia głośników.

Intelligent Fax Swich

Wszystkie faksy wchodzące w skład serii Magic2 wyposażone są w Philips Intelligent Fax Swich - pozwalający na automatyczne przełączanie fax/rozmowa, przekazywanie połączeń pomiędzy faksem i zewnętrznym telefonem, jak również powrót połączenia do faksu.

Interactive Sound Studio

Interaktywne Studio Dźwięku to pełny pakiet korekcji dźwięku zawierający między innymi: 26 ustawień DSC w oparciu o; 6 ustawień podstawowych; (Klasyka-1, Rock- 5, Vocal 5, Techno 5, Optimal 5, Jazz 5); 26 różnych typów dźwięku otaczającego (Hall- 1, Disco- 5, Koncert- 5, Club-5, Arcade- 5); 6 ustawień indywidualnych; 4 efekty studyjne (Surf, 3DPan, Hold, Strobe).

Introscan

Funkcja znana również pod nazwą `Scan`. Funkcja odsłuchu/ wyświetlania pierwszych kilku sekund lub dłuższego fragmentu każdej ścieżki dysku CD, kasety DCC lub Video CD.

Jog & Shuttle

Pokrętło umożliwiające odnajdywanie scen i szybkość przewijania obrazu przydatne podczas edycji i montażu. Jog: wewnętrzne pokrętło pozwalające na przewijanie klatka po klatce do przodu lub w tył. Shuttle: zewnętrzne pokrętło (pierścieć) umożliwiające regulację prędkośći przewijania z podglądem.

Karaoke

Możliwość moksowania własnego głosu z muzyką

Kod splotowy Reeda-Solomona

Kod korekcji wykorzystywany do odtwarzania sygnałów cyfrowych ok. 3 razy bardziej skuteczny od stosowanych na płytach CD.

Koder/dekoder MPEG

Koder przekształca obraz analogowy na postać cyfrową. Dekoder przekształca sygnał cyfrowy na postać analogową, co umożliwia uzyskanie doskonałej jakości dżwięku i obrazu na zwykłym telewizorze.

Kontrola transmisji

Funkcja, która ostrzega o utracie zasięgu transmisji pomiędzy czujnikiem rodziców a dziecka w zestawie Babysitter.

LANC edit

System edycji z kamer wideo. Wykorzystuje wtyk 2.5 mm do połączenia magnetowidu z kamerą.

Letterbox

Transmisja telewizyjna nadawana z czarnym pasem u dołu i u góry ekranu na ekranie formatu 4:3. Na telewizorach panoramicznych format ten można rozciągnąć tak aby zlikwidować czarne pasy i w pełni wypełnić ekran.

LightFrame

Technologia polepszania jakości i ostrości wyświetlanego obrazu

Longplay

Magnetowid lub TV-Combi podwoi długość nagrania na kasecie, dzięki czemu możemy nagrać do 8 godzin na kasecie 4 godzinnej (240 minutowej).

Loudness Mode

Funkcja ta polega na dynamicznym dostosowaniu wzmocnienia tonów niskich i wysokich w zależności od głośności słuchanej muzyki (im głośniejsza muzyka, tym mniejsze wzmocnienie).

Magic Menu

Łatwy w użyciu interfejs użytkownika w miniwieżach HiFi, na którym wyświetlane są tylko te funkcje sterujące, które dotyczą wybranego źródła dźwięku.

Moc muzyczna

Maksymalna moc wzmacniacza jaką może on dostarczyć w określonym czasie przy dopuszczalnych zniekształceniach. Również: maksymalna moc jaka może być dostarczona do głośnika w krótkim czasie, która nie powoduje jego zniszczenia. Wyrażona w watach MPO (Music Power Output).

MPEG

Motion Picture Experts Group. Międzynarodowy standard ISO/IEC kodowania sygnałów audio i wideo.

MPEG Multichannel

MPEG Multichannel jest cyfrowym systemem kodowania wielokanałowego dźwięku, na podobnej zasadzie jak Dolby Digital (AC-3). Obok Dolby Digital, MPEG Multichannel jest formatem kodowania na płytach DVD. System MPEG jest jedynym formatem kodowania dźwięku telewizji cyfrowej w Europie. Dzięki temu amplitunery firmy Philips gwarantują pełną zgodność z systemem niedalekiej przyszłości, zapewniając, iż jego zakup jest bezpieczną inwestycją.

MPEG-1

Pełonoekranowy standard kompresji wideo na płytach Video CD. Poprzednik standardu MPEG-2 wykorzystywanego obecnie przy kodowaniu filmów DVD-Video o znacznie lepszej jakości niż MPEG-1.

MPEG-2 Audio

Kompatybilne rozszerzenie standardu MPEG-1 audio, które umożliwia transmisję sygnałów mono, stereo oraz wielokanałowego w pojedyńczym strumieniu bitów. Standard audio na płytach DVD-Video w krajach wykorzystujących system PAL.

MPEG-2 Video

Kompatybilne rozszerzenie systemu cyfrowego kodowania obrazu MPEG-1, który pozwala na wykorzystanie przesyłania sygnałów wideo z mniejszymi prędkościami oraz wykorzystujący zaawansowane techniki analizy.

MPR-II

Norma bezpieczeństwa określająca maksymalny poziom promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez monitory.

Multi Screen

Wyświetla główny obraz otoczony ośmioma zatrzymanymi obrazami w trybie skanowania kanałów lub w trybie photo finish (pokazywane są kolejne fazy ruchu).

Natural Motion

Technologia opracowana przez firme Philips, poprawiająca płynnośc ruchu obiektów poruszających się na ekranie telewizora.

Natural Sound

Dla optymalnego odtwarzania dźwięku, układ Natural Sound zapwenia najbardziej liniową charakterystykę przy zachowaniu głębokich basów oraz wspaniałych tonów wysokich. Dżwięk jest czysty i niezniekształcony. Zestawy wyposażone w układ Natural Sound wytwarzają najlepszy dźwięk kina domowego.

Nazywanie programów

Funkcja pozwalająca na wyświetlanie nazw programów w prawym górnym rogu ekranu przez kilka sekund każdorazowo gdy zmieniany jest program TV.

Neodymium

Podstawowy materiał wykorzystywany w słuchawkach zapewniający tworzenie lepszego pola magnetycznego a przez to lepszy dźwięk.

NexTView

Elektroniczny przewodnik po programach, pozwalający na szybkie przeglądanie audycji nadawanych w danym dniu i w dniach następnych. Pozwala równiez na programowanie magnetowidu z ekranu zawierajacego program telewizyjny o ile magnetowid wyposażony jest w magistralę NextView-Link.

NexTView Link

Magistrala umożliwiająca przesyłanie danych z dekodera NexTView do magnetowidu.

Nicam Digital Stereo

Cyfrowy dźwięk dwukanałowy

NiCd

Akumulator niklowo - kadmowy.

NiMH

Połączenie niklu z metalem wykorzystywane w nowej generacji akumulatorach, przyjazne dla środowiska naturalnego.

Non-interlaced scanning

Sposób skanowania obrazu bez przeplotu, technologia rozpowszechniona w monitorach - pozwala wyświetlać bardziej stabilny obraz.

NTSC

Magnetowid tak oznaczony umożliwia odtwarzanie taśm nagranych w systemie NTSC (np. z USA)

NTSC Playback

Magnetowid tak oznaczony umożliwia odtwarzanie taśm nagranych w systemie NTSC (np. z USA).

Odczepiany skaner

Nowy odłączany skaner umożliwia skanowanie książek, gazet, map itp. Wydrukowaną kopię można następnie wysłać jako faks. Już nie trzeba wyrywać kartek z książek lub w skomplikowany sposób kopiować gazety lub mapy.

Odtwarzanie cykliczne

Funkcja typowa dla odbiorników COMBI. Pozwala na odtwarzanie w pętli kasety wideo.Taśma jest odtwarzana do chwili wykrycia 30 sekundowej przerwy w nagraaniu lub do koóca taśmy. Następnie jest przewijana do początku i odtwarzanie rozpoczyna się ponownie.

OSD

Menu wyświetlane na ekranie

Oversampling

(Nadpróbkowanie) Technologia stosowana w otwarzaczach CD w celu redukcji szumów konwersji cyfrowo-analogowej. Im wyższa częstotliwość próbkowania, tym mniejsze są szumy. Nadpróbkowanie 256-krotne praktycznie eliminuje wszelkie szumy, nawet przy bardzo niskich poziomach nagrywanego sygnału..

Page Link Programme Guide

Umożliwia bezpośredni dostęp do programu telewizyjnego dla danego kanału.

PAL plus

System używany, w niektórych krajach Europy do przesyłu w formacie panoramicznym 16:9 w sposób zapewniający odbiór tego sygnału również na odbiornikach tradycyjnych formatu 4:3 jako letterbox. Pełny dekoder Pal plus powinien zawierać równiez funkcję Colour Plus dodatkowo podnoszącą jakość obrazu.

Pasywny radiator

Pasywny radiator jest w zasadzie głosnikiem pozbawionym magnetycznej/aktywnej części. Ruch membrany głośnika pochodzi od ciśnienia akustycznego, ktróre powstaje wewnątrz kolumny głośnikowej podczas ruchu głośnika basowego. ?Podporządkowany? głośnik wykorzystywany jest do odtwarzania niższego pasma częstotliwości. Zalety stosowania pasywnego radiatora zamiast systemu bas-reflex, to przede wszystkim brak zniekształceć pochodzących od zawirować powietrza wokół otworów basowych, co zapewnian niesamowity dźwięk basowy kina domowego.

PDC

Programme Delivery Control. Nagrywanie rozpoczyna się dokładnie o czasie rozpoczęcia nadawania programu (stacja telewizyjna musi nadawać sygnał PDC).

Peak Search

Poszukuje najgłośniejszego sygnału na płycie CD. Wykorzystywane przy regulacji poziomu nagrania analogowego na kasetach.

Pilot tone

Funkcja, która zapobiega interferencjom przy przekazywaniu sygnału drogą radiową, zwiększa jakość odbioru zestawu Babysitter.

Pilot TV Multi-brand

Cecha niektórych pilotów magnetowidów firmy Philips umożliwiających obsługę telewizorów także innych firm.

PIP

Dekoder umożliwiający podglądanie na ekranie odbiornika innego ogramu podczas oglądania obrazu głównego.

PIP z dwoma tunerami

Dwa wbudowane tunery pozwalają na jednoczesne oglądanie jednego programu i podglądanie drugiego.

Plug & Play

Instalacja jest w pełni zautomatyzowana i prowadzi użytkownika przez jej kolejne etapy. Umożliwia zestrojenie odbiornika bez konieczności studiowania instrukcji obsługi. Podwójny mechanizm laserowy. Umożliwia odczyt płyt wielokrotnego zapisu i odczytu CD-RW, gdzie potrzebny jest laser o innej długości fali i skupieniu wiazki

Pomijanie kanałów

Funkcja pozwalajaca na pomijanie niektórych kanałów telewizyjnych. Po ich zaznaczeniu, są one automatycznie pomijane przy zmianie programów przy pomocy przycisku P+ i P-.

Progressive Scan

Funkcja pozwalająca na jednoczesne wyświetlanie na ekranie dwóch półobrazów przez co poprawiona jest stabilnośc obrazu.

Przechwytywanie obrazu

Metoda wprowadzania obrazów wyświetlanych na ekranie monitora do pamięci, tak że mogą być wykorzystywane przez programy użytkowe, podlegać edycji a następnie być drukowane.

Przetwornik C/A Bitstream z ciągłą kalibracją

Zapewnia minimalne zniekształcenia przejścia przez zero oraz niezwykle wysoką precyzję sygnału. Wraz z cyfrowym filtrem zapewnia wysoki współczynnik sygnału do szumu oraz szeroki zakres dynamiki jak i odporność na starzenie czy odchyłki przetwarzania.

Przycisk Programowanie

Przyciski na pilocie zdalnego sterowania zapewniające bezpośredni dostęp do wybranych preferowanych funkcji takich jak: kontrast, kolor.

Przygotowany do cyfrowego nagrywania

Wraz z cyfrowymi i analogowymi wyjściami, umożliwia dołączenie nagrywarki płyt CD i stworzenie własnej płyty z ulubionymi nagraniami.

RDS

System radiowej transmisji danych (RAdio Data System). Pozwala on na dodawanie kodów do narmalnego sygnału FM (np. nazwa stacji, typ programu, etc.) i na dostrojenie sie do konkretnych typów audycji (np. wiadomości, informacje o ruchu drogowym i informacje alarmowe).

RDS Current Time

Funkcja w tunerach z RDS pozwalająca na automatyczne ustawienie czasu zegara z doskonałą precyzją. Nie ma potrzeby ręcznego przestawiania zagara na czas letni i zimowy.

RDS Memo

Funkcja tunerów RDS, polegająca na przeszukiwaniu pasma FM w poszukiwaniu dostępnych stacji RDS i zapamiętaniu ich częstotliwości. W czasie dostrajania się tunera do takich stacji, z pamięci wybierane są tylko stacje o najsilniejszym sygnale.

RDS News

System radiowej transmisji danych (RAdio Data System). Pozwala on na dodawanie kodów do narmalnego sygnału FM (np. nazwa stacji, typ programu, etc.) i na dostrojenie sie do konkretnych typów audycji

RDS News TA

System radiowej transmisji danych (RAdio Data System). Pozwala on na dodawanie kodów do narmalnego sygnału FM (np. nazwa stacji, typ programu, etc.) i na dostrojenie sie do konkretnych typów audycji

RDS/EON

System radiowej transmisji danych/inne sieci (Radio Data System/Enhanced Other Networks). Pozwala on na automatyczne wykrycie informacji o sytuacji na drogach, nawet jeśli aktualnie wybrana stacja nie daje takich informacji w systemie RDS.

RDS/PTY

System radiowej transmisji danych/typ programu (Radio Data System/Program Type). Funkcja systemu TDS, dzięki której na wyswietlaczu radioodbiornika stacjonarnegolub samochodowego mogą zostać wyświetlone informacje o typie programu (wiadomości, biznes, sport etc.).

Real FLAT

Technologia Real Flat zapewnia doskonale płaski obraz zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej, obraz na takim ekranie wygląda tak jakbyśmy wyglądali przez okno

RGB wyjście

Analogowe wyjście sygnału wideo zapewniające najwyższą możliwą jakość obrazu z urządzeń podłączonych w ten sposób do telewizora

RMS

Wartość skuteczna wzmocnienia (Root Mean Squared). Miara mocy wyjściowej wzmacniaczy przy określonym poziomie zniekształceń. RMS równy 7 watom odpowiada mniej więcej 10 - 14 watom mocy muzycznej.

S-VHS

Super - VHS. System VHS o rozdzielczości 420 linii zapewniający znacznie lepszy zapis szczegółów obrazu i dźwięku oraz lepsze kolory.

S-VHS ET

Nowa `ET-Expansion Technology` cecha systemu magnetowidów Super VHS pozwala na zapis wysokiej rozdzielczości sygnałów SUPER VHS na najbardziej rozpowszechnionych kasetach VHS, umozliwiający zapis obrazu o 400 liniach. Nowa technologia S-VHS ET umożliwia wykorzystanie lepszej jakości zapisu większej liczbie użytkowników, która uprzednio była dostępna wyłącznie posiadaczom magnetowidów SUPER VHS używających kaset Super VHS.

S-Video

Specjalne wejście lub wyjście do bezpośredniego połączenia urządzeń video (S-VHS lub Hi-8) do telewizora. Nazywane również Y/C.

S/N

Względny wskaźnik szumów. Współczynnik poziomu sygnału (impulsów elektrycznych niosących informacje) do szumu (zakłócenia sygnału) wyrażony w dB (decybelach). Im wyższy współczynnik S/N tym czystszy obraz i dźwięk.

SACD

Nowy standard odtwarzania dźwięku nosi nazwę Super Audio CD. SACD wykorzystuje technologię Direct Steam Digital w celu wyeliminowania jakichkolwiek zniekształceń czy zakłóceń dzwięku. Zapewnia najważniejszą i niespotykaną dotąd jakość dźwięku. Odtwarzacz SACD1000 zapewnia, iż muzyka której słuchamy będzie dokładnie taka, jak zamierzał jej twórca, zarówno w trybie streo jak i wielokanałowym trybie Super Audio CD.

SCART

Złącze stosowane w urządzeniach wideo zapewniające możliwość szybkiego ich łączenia. Może zawierać sygnały audio i video, magistralę wymiany dalnych, sygnały sterujące formatem obrazu, sygnał Y/C zwane również Eurozłączem.

SCAVEM

Scan Velocity Modulation. Modulacja prędkości rysowania linii w odbiorniku telewizyjnym. Pozwala na poprawę ostrości obrazu.

Set Up Menu Navigator

Przewodnik pomocny w instalacji sprzętu

Show View

Dekoder umożliwiający szybkie programowanie magnetowidu przez podanie kodu publikowanego w programach telewizyjnych

Shuffle Play

Tryb odtwarzania płyt CD w dowolnej kolejności.

Sleep Timer

Zegar wyłączający urządzenie po zaprogramowanym czasie.

Smart Controls

Regulacje pozwalające na szybkie wybieranie ustawień obrazu i dźwięku zapisanych w pamięci.

Smart Lock

Blokada rodzicielska pozwalająca na zablokowanie dostępu tylko do wybranych kanałów telewizyjnych lub w przypadku DVD wybranych płyt. Dostęp do zablokowanych płyt/kanałów jest możliwy po podaniu kodu.

Smart Picture

Pozwala na szybkie wybieranie wcześniej zaprogramowanych ustawień obrazu oraz ustawień zaprogramowanych przez użytkownika. Można wybrać jedno z czterech ustawień: sharp (większy kontrast barw, funkcja użyteczna przy oglądaniu kreskówek), soft (przywraca zniszczonym taśmom z wypożyczalni doskonały, pozbawiony szumów obraz), distinct (zwiększa widoczność szczegółów w taśmach wysokiej jakości), natural (magnetowid sam wybiera optymalne ustawienie).

Smart Surf

Przycisk na nadajniku zdalnego sterowania umożliwiający sekwencyjne przełączanie się pomiędzy zaprogramowanymi wcześniej kanałami.

Smart Text

Możliwość zapamiętywania 4 preferowanych stron tekstu na każdy kanał.

Soczewka akustyczna

Komponent słuchawek, który koncentruje dźwięk w jednym punkcie, by zapewnić jego jak najlepszą jakość i zminimalizować straty w jego przepływie.

Sound Navigator

Nawigator dźwięku oferuje możliwość ustawienia korekcji dźwięku ze względu na typ słuchanej muzyki. Istnieje możliwość 26 ustawień DCS, bazujących na 6 podstawowych korekcjach (Classic, Rock, Vocal, Techno, Optimal i Jazz). Z wyjątkiem muzyki klasycznej (jedno ustawienie), każdy rodzaj muzyki posiada 5 poziomów regulacji.

Step DBB

Skokowa regulacja dynamicznego wzmocnienia basu, układu do wzmocnienia tanów niskich

Subwoofer

Głosnik subniskotonowy zapewniający doskonałą reprodukcję tonów niskich stosowany bardzo często w odbiornikach TV.

Super Zomm

Format pozwalający na przekształcenie obrazu formatu 4:3 do 16:9 z minimalną tylko utratą informacji.

Surround Sound

System audio składający się z kanałó przednich i tylnych, a czasami również z kanału centralnego mający zapewnić realistyczny wielowymiarowy dźwięk.

Synchro Edit

System synchronicznej edycji nagrań z kamery na magnetowidzie VHS lub S-VHS.

System Dolby

Opracowany przez Dolby Laboratories w celu redukcji szumów na kasetach.

System oszczędności energii (<2 W)

Większość systemów zużywa w stanie `czuwania` od 10 do 15 watów. Systemy Philipsa zostały tak skonstruowane, aby zużycie energii nie przekraczało 2 watów.

Tape Manager

Rewolucyjny system biblioteki taśm umozliwiający zapamiętanie do 210 nagrań lub wolnego miejsca na taśmie poprzez przeglądanie tytułów na ekranie telewizora - nawet nie ma potrzeby wkładania kasety do magnetowidu.

TCO `92

Standart dla monitorów, który limituje zużycie energii do 5 W w ekonomicznym, trybie pracy, jako również spełnia wymagania normy TCO 1991 w zakresie ochrony środowiska i promieniowania.

TCO `95

Norma bardziej restrykcyjna od TCO `92, narzucają producentom nowe standarty ergonomiczne oraz ekologiczne.

TCO `99

Norma dopuszczalnego progu emisji promieniowania oraz zarządzania energią w monitorze komputerowym ? zastępuje dotychczasową normę TCO?95 i jest jeszcze bardziej restrykcyjna w porównaniu z wcześniejszymi normami

Text Dual Screen

Pozwala na wyświetlanie na telewizorze panoramicznym obok siebie obrazu i teletekstu

Time Base Corrector

Time Base Corrector (Korektor podstawy czasu) profesjonalny system synchronizacji montowanych scen podczas edycji.

Time Download

Pozwala na automatyczne ustawienie zegara magnetowidu z telegazety.

Timer włącz./wyłącz

Pozwala na zaprogramowanie czasu włączenia i wyłączenia odbiornika o żadanej porze dnia.

Top Controls

System przycisków umiejscowionych na górze obudowy telewizora, umożliwiający obsługę jego podstawowych funkcji

Treble & bas Control

Regulacja tonów niskich i wysokich do personalnych preferencji słuchacza.

Tryb Hotelowy

Pozwala na ograniczenia maksymalnegopoziomu głośniości i uniwmożliwia dostęp do instalacji w telewizorach, które mają być używane w hotelach.

Turbo Drive

Philips wykorzystuje spawanie laserowe oraz techniki kalibracji podczas produkcji wysokiej jakości napędów taśmy magnetowidów. Turbo Drive pozwala na przewinięcie 3 godzinnej kasety w ciągu 90 sekund.

Turbo Timer

Turbo Timer to wygodne rozwiązanie szybkiego programowanie czasu rozpoczęcia i zakończenia nagrywania. Poprzez przycisk Turbo Timer użytkownik ma natychmiastowy dostęp do programatora wyświetlanego na wyświetlaczu magnetowidu w 3 sekwencjach.

Układ Black Stretch

Układ przetwarzający obraz zwiększający kontrast przez pogłębienie czerni ciemnych fragmentów obrazu.

Ultra High Clarity

Jasny, czysty i klarowny dzwięk nawet w najniższym paśmie częstotliwósci.

Ultra High Clarity Control

Funkcja ta polega na podbiciu częstotliwości 10kHz o 5dB. Rezultatem jest optymalny dźwięk tonów wysokich.

Ulubione strony teletekstu

Pozwala na zapamiętanie preferowanych stron użytkownika w sposób automatyczny.

VESA

Konsorcjum producentów ustalających standarty w dziedzinie kart grafiki i monitorów.

VGA output

Wyjście typu VGA do wyświetlania obrazu na monitorze lub projektorze LCD.

Videocrypt

Dekoder wolno stojący lub wbudowany do tunera satelitarnego, który pozwalana dekodowanie programów satelitarnych.

Virtual Dolby

Pozwala na uzyskanie efektów dźwięku przestrzennego bez konieczności dołaczania dodatkowych głośników

Virtual Dolby Surround

Pozwala na uzyskanie efektów dźwięku przestrzennego bez konieczności dołaczania dodatkowych głośników

VPS

Funkcja ta umożliwia rozpoczęcie nagrywania sterowanego timerem w momencie rozpoczęcia programu telewizyjnego dzięki kodowi transmitowanego przez nadawcę

VPT

Funkcja umożliwia programowanie magnetowidu przy wykorzystaniu informacji o programie nadawanych za pośrednictwem teletekstu

Wake Up Sleeptimer

Zależnie od urządzenia, na którym został zastosowany pozwala na ustawienie budzenia przy pomocy ulubionej płyty, audycji radiowej. Sleep timer pozwala na zaśnięcie przy grającym urządzeniu, które wyłączy się później automatycznie po upływie 15, 30, 45 lub 60 minut.

Wake Up Timer

Pozwala na wykorzystanie np. TV COMBI jako budzika, poprzez włączenie wybranej stacji telewizyjnej.

Weekendsleeper

Funkcja umożliwiająca pomijanie dni weekendowych podczas programowania budzika

Wejście 5.1

(Przygotowane do sygnału DTS i AC-3/Dolby Digital) Wejście na 6 kanałów z tyłu amplitunera oraz 5 wzmacniaczy umożliwia bezpośrednie cyfrowe połączenie dżwięku dookólnego z odtwarzaczy DVD, cyfrowej telewizji czy innych źródeł audio/video o wyjściach sześciokanałowych oraz z wbudowanym dekoderem AC-3/Dolby Digital, MPEG, DTS czy innym (w przyszłości) typem dekodera.

Wejście RGB

Wejście będące jedną z części Eurozłącza. Pozwala na bezpośrednie podłąćzenie się do układów sterujących składowymi kolorów RGB kineskopu.

Wide Screen Plus

Funkcja rozciągająca obrazy typu letterbox w telewizorach panoramicznych pozwalająca na poprawienie rozdzielczości obrazu przez generowanie dodatkowych linii obrazu.

Wide Viewing

Szeroki kąt widzenia.

Wielokanałowy dźwięk 5.1

Wyjście audio o 6 kanałach, do którego można dołączyć wielokanałowy amplituner, który przekaże dźwięk do lewego, środkowego i prawego głośnika przedniego oraz do głośników tylnich, a także do subwoofera, by uzyskać wspaniałe wrażenia dźwiękowe kina domowego.

Wireless Prepared

Przygotowany do pracy bezprzewodowej

WizjaTV

WizjaTV jest pierwszą w Polsce satelitarną telewizją cyfrową. Oficjalnie zainaugurowała swoją działalność we wrześniu 1998r. Obecnie proponuje swoim widzom 27 kanałów, wśród których aż 24 jest w polskiej wersji językowej, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość odbioru obrazu i dźwięku dzięki technologii cyfrowej. WizjaTV to pakiet podzielonych tematycznie stacji telewizyjnych: filmy,bajki, programy edukacyjne, przyrodnicze , muzyczne, sportowe , dokumentalne, a także ponad 100 telewizyjnych i radiowych programów FTA nadawanych za pośrednictwem satelit ASTRA. Jednym słowem- najlepsze programy świata!

Woox

Tecnologia wOOx Philipsa oferuje najgłębszy i najczystszy bas w miniwieżach. Składa się z dwóch elementów: promiennika basów - biernej membrany wOOx i dynamicznego kontrolera wzmocnienia. Promiennik basów wOOx strojony jest do częstotliwości 50Hz. Konstrukcja z podwójnym zawieszeniem pozwala na ekstremalne wychylenie membrany w sytuacjach, kiedy dźwięk ma największą dynamikę i moc. Specjalne obwody wzmacniacza w dynamicznym kontrolerze wzmocnienia skonstruowane są tak, aby wzmacniać niższe częstotliwości z możliwością regulacji: wOOx 1, 2 i 3.

XSD

Technologia XSD (Xtra Space Design) ? pozwala na znaczne (nawet o 30%) zredukowanie jednego z wymiarów zewnętrznych (głębokość ? długość kineskopu) monitora CRT. Dzięki temu monitory Philips wykonane przy użyciu XSD należą do najkrótszych na świecie pod względem głębokości, a co za tym idzie ? zajmują najmniej miejsca na biurku

Zoom Perfect Still

Perfekcyjna stop klatka

Zwrotnica głośnikowa

Zespół filtrów, który oddziela z sygnału audio poszczególne pasma, przed skierowaniem sygnałów do odpowiednich głośników kolumny głośników.

============================================================================

Edytowane przez krzysztof2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...