Skocz do zawartości
kanti

Bitrate z kanałów satelitaranych a z Blu-ray'a

Rekomendowane odpowiedzi

mam kilka kanałów z telewizji N w HD (jak wyczytałem na forum bitrate do 10 MB/s) , mam też film Mroczny rycerz na Blurayu i PS3 wyświetla mi podczas tego filmu bitrate 20-25 MB/s. Siedzę od telewizora około 3,5 metra, TV LCD samsung le40B650 i przyznam że z tej odległości nie widzę różnicy w jakości obrazu.

A wyczytałem w tematach o nowych filmach np Władca Pierscieni że bitrate na poziomie 25 MB/s to śmiech na sali...

więc moje pytanie czy ludzkie oko przy normalnych warunkach oglądania zauważy różnicę ?

i drugie pytanie jak bitrate wpływa na jakość/komfort lepszego obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzisz za daleko od TV. Zeby zobaczyc zalety HD (w przypadku TV sat rowniez wady) trzeba siedziec blizej. Ja np ogladam 37" z ok 2.2 - 2,5m i to wcale nie jest jeszcze blisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siedzę od telewizora około 3,5 metra, TV LCD samsung le40B650 i przyznam że z tej odległości nie widzę różnicy w jakości obrazu.

Im więcej cali, tym większą dojrzysz różnicę:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to drogi kolega Knati cos zle patrzy, ja wciąż jade na starej plazmie px60 i w n widze różnice w bitrate nawet podczas oglądania tej samej audycji. Wiekszosc transponderów n nadaje z tzw. dynamicznym bitrate i zmienia sie w zasadzie ciągle. Niestety czesto wynosi okolo 6-8 a to juz kicha. Np. masz obraz lasu, lisci i kaszana, woda to samo itp. Na statycznych scenach mniej widac. Na tym samym tv obraz z blu ray np. transponter, dzieki recenzji Gmera-zyleta, pomimo braku 24 klatek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli np pytajac sie w jakiejsc kablowce o jakosc kanalow HD (jaki maja birate) jaka byla by najlepsza min. wartosc ponizej ktorej obraz ni powinien schodzic zachowujac wlasciwosc i HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo trudne pytanie. Wszystko zalezy od rodzaju kanalu (filmowe potrzebuja mniejsze pasmo niz sportowe czy przyrodnicze) oraz od widelek VBR, czyli max i min bitarte. W przypadku TV sat jest tez problem kompresji w czasuie rzeczywistym, co rowniez podnosi wymagania wzgledem bitrate. Okazuje sie bowiem, ze np pliki mkv kodowane x.264 ze srednim bitarte rzedu 4-5 Mbits (dla 720p) czy 8-9 Mbits (dla 1080p) wygladaja o niebo lepiej niz ten sam materail nadawany w TV 1080i z bitrate 9-10Mbits.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli np pytajac sie w jakiejsc kablowce o jakosc kanalow HD (jaki maja birate) jaka byla by najlepsza min. wartosc ponizej ktorej obraz ni powinien schodzic zachowujac wlasciwosc i HD?

Oj nie - kabel w polskich realiach wygląda tak, że masz "mydło i powidło" . Operator potrafi dodatkowo ograniczyć strumień jaki dostaje z dosyłu.

Masz tam wszystko na jednym drucie : telewizja analogowa, telewizja cyfrowa, telefon i pędzący internet - to nie może być high-tech .

Zainwestuj w SAT i zobaczysz różnicę ( choć jakość większości HD jest mierna, to zdażają się rodzynki z mega realizacjami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki,pytam gdyz ostatnio facet z kablowki mydlil mi oczy zeby sobie wziasc kanaly HD i ze jakosc jest bardzo dobra wiec rzucilem mu haslo o birate a on nie byl mi w stanie powiedziec jaki jest i nie wiedzial nawet co to ma na celu ale przyznal sie przynajmnij ze nie ma o tym pojecia,czyli ogolnie mozna sobie podarowac te wszytkie oferty sieci kablowych typu upc i inne i lepiej wziasc i zainwestowac np w polsat cyfrowy czy n-ke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bitrate jest dla Ciebie miarą jakości to najlepiej zajrzyj do znajomego który ma HD w kablówce która bierzesz pod uwagę i sprawdź bitrate na kilku kanałach, dekodery HD pokazują takie informacje w czasie rzeczywistym. W Inei bitrate jest na ogół między 7-11 MBit/s w zależności od dynamiki ruchu na ekranie, szybki sport na Eurosporcie i bitrate skacze do 18 MBit/s. Porównując z satką według mnie nie ma różnicy w jakości, jeśli materiał jest w 1080p a nie skalowany to wszędzie wygląda świetnie, np. olimpiada w FullHD to była rewelacja.

Zajrzyj jeszcze do podobnego wątku.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki,pytam gdyz ostatnio facet z kablowki mydlil mi oczy zeby sobie wziasc kanaly HD i ze jakosc jest bardzo dobra wiec rzucilem mu haslo o birate a on nie byl mi w stanie powiedziec jaki jest i nie wiedzial nawet co to ma na celu ale przyznal sie przynajmnij ze nie ma o tym pojecia,czyli ogolnie mozna sobie podarowac te wszytkie oferty sieci kablowych typu upc i inne i lepiej wziasc i zainwestowac np w polsat cyfrowy czy n-ke?

jak szukasz platformy z pieknie odbierającymi kanałami HD to na pewno odradzam N-KE sam sie skusiłem i teraz żałuje

a co do kablówki to kanały hd są o wiele lepszej jakosci jak na wyżej wspomnianej platformie osobiście sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak czytam o tej n-ce i rzeczywiscie troche osob narzeka na HD,czyli 3ba by znalesc jakas dobra kablowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam takiego komfortu pozostaje mi tylko tv sat.gdyż mieszkam na obczyznie nie wiem jak w tym temacie sie ma cyfra i polsat musze troche poszperać po forach na co ewentualnie wymienić tą nieszczęsną N..KE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...