Skocz do zawartości
Thin

Popcorn C200 + serwer plików Synology

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jest to dublowanie. Jedyne funkcje, jakie PCH nie potrafi w porównaniu do DS110j:

- Udostępnianie drukarki USB w sieci dla systemów Windows

- funkcje SSL, TLS dla FTP

Pozostałe funkcje albo są od razu dostępne w PCH lub można je zainstalować samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jest to dublowanie. Jedyne funkcje, jakie PCH nie potrafi w porównaniu do DS110j:

- Udostępnianie drukarki USB w sieci dla systemów Windows

- funkcje SSL, TLS dla FTP

Pozostałe funkcje albo są od razu dostępne w PCH lub można je zainstalować samemu.

Pewnie i prędkość przesyłu w PH masz na poziomie Synology? Ja wolę mieć zdublowane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie i prędkość przesyłu w PH masz na poziomie Synology? Ja wolę mieć zdublowane!

Czyli nie jest to zły pomysł.Wiadomo,że cenowo trochę mnie szarpnie ale sporo jest korzyści.Jakby nie było mamy postawiony swój serwer

który notabene pożera tylko 20W. A więc warto.Może ma ktoś taką konfigurację w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie jest to zły pomysł.Wiadomo,że cenowo trochę mnie szarpnie ale sporo jest korzyści.Jakby nie było mamy postawiony swój serwer

który notabene pożera tylko 20W. A więc warto.Może ma ktoś taką konfigurację w domu?

Mam taka konfiguracje i jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam C200 i Qnap i jest cacy, kwestia czy jest to Ci potrzebne lub cierpisz na nadmiar kasy

Dziwne. A Ty cierpisz na nadmiar kasy, czy jest Ci to potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciałbym poradzić się popcornowiczów czy ma sens zakup Popcorna C200 i serwera plików Synology DS110j.

http://www.synology.com.pl/dysk-sieciowy-ds110j.php

Czy nie jest to dublowanie? Chociaż trzeba przyznać,że Synology ma o wiele więcej możliwości niż Popcorn.

Proszę o opinie.

Moim zdaniem nie jest to dublowanie.

Głównym zadaniem Synology jest udostępnianie plików medialnych w sieci.

DLNA w odniesieniu do plików video nie jest takim prostym rozwiazaniem w Synology (nie tylko w Synology).

Chodzi głównie o strumieniowe przesyłanie video HD z Synology do TV.

Po zakupie Popcorna nie będzie z tym najmniejszego problemu.

np na serwerze synology umieścisz film HD (AVCHD, MKV) a Popcorn odtworzy go po HDMI na TV w pełnej

rozdzielczości czyli bez transkodowania.

Zdrówko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa odtwarzania filmów BR po sieci. Czy nie ma problemów z płynnością odtwarzania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje ten temat i odpowiem na twoje pytanie oby nie za późno

mam ds110j i popcorn c-200 router tp-link 1043 na ddwrt

przy odtwarzaniu m2ts niestety zacina się makabrycznie

próbowałem jakoś się z tym uporać ale bezskutecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałes z innym routerem ?

Ja niedawno kupilem DS211j i na pytanie o wydajnosc dostalem odpowiedz ze bez problemu idą nawet DWA PEŁNE strumienie BluRay (ISO) na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z innym nie probowałem ... ale wydaje mi się ze wąskie gardło to lan w c200 i jego psełdo gigabit.na poziomie 9mb/s

odtwarzałem strumienie bdiso z ds110 na kompa do jakiegos ostwarzacza i chodzi bez problemu, ale do popka nie ma taiej mozliwosci zeby to sie nie cieło.

faktem jest synology transfer ma wystarzający, ale popek nie, jesli ktoś ma jakies inne doświadczenia to z chęcią posłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak naprawdę daje DLNA? Aktualnie mam wyłączone DLNA i lecę po NFS (HDD podpięty pod Netgear) i jest O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam C200 i Synology 212j i generalnie jest to drogie, ale sensowne rozwiazanie, gdyż:

- C200 ma bardzo wolne łącze sieciowe i transfery duzych plików są kłopotliwe (nie ma tego problemu z Synology), dlatego też Synology lepiej sprawdza sie jako serwer plików i miejsce do ich magazynowania / pobierania z sieci

- C200 przy transferze dużych plików czasami sie zawiesza, z Synology nie miałem ani razu takiego problemu

- Synology ma świetny pulpit internetowy zapewniający wygodną obsługę praktycznie wszystkich najbardziej potrzebnych funkcjonalności (C200 nie ma nawet jednej czwartej z nich)

- Mam dwa dyski w Synku działające w raidzie, co zabezpiecza mnie przed utratą danych (tym samym trzymam tam swoje dokumenty, zdjęcia i inne cenna pliki), z C200 był nie zaryzykował i dodatkowo nie miał bym tyle cierpliwości

Niestety C200 zacina sie przy odtwarzaniu większych plików z Synology (najczęściej problem ten pojawia się przy odtwarzaniu filmów BR w oryginalnym rozmiarze) i wtedy trzeba przerzucić cały plik BR na dysk w popcornie

Generalnie C200 na teoretycznie gigabitowym złączu ma fatalnie niskie prędkości przesyłu danych do/z innych urządzeń i jest to właśnie doskonale widoczne w porównaniu do Synka który młóci niemiłosiernie i bezproblemowo wszystko co się da.

Podsumowując:

Popcorn - do odtwarzania mediów we wszystkich formatach i ewentualnie miejsce do ich przechowywania (sprawdza się doskonale i Synology go tu nie zastąpi),

Synology - serwer do magazynowania, obsługi wszystkich możliwych dokumentów i multimediów z szybkim i łatwym dostępem z sieci

Edytowane przez thomsonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... nie wiem jak to jest z Synology, ale ja odtwarzam BD na C-200 z kompa po sieci i nigdy mi się jescze nie zacieło, transfer ok 5,5 MB/s, owszem zacinało się ale wyłączyłem niepotrzebne usługi w c-200

Planuje zakup Synka DS413 jako magazyn więc mam nadzije że zacinek nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...