Skocz do zawartości
floreks

Telewizor HD do Xboxa 360

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='jacecko' post='36111' date='23.01.2007, 21:46 ']Tutaj nie masz racji, jesli ktos chce monitor pod PC do gier to powinien wybrac tylko CRT. Jak narazie monitory CRT sprawuja sie znacznie lepiej w grach niz LCD mimo to i tak coraz wiecej ludzi kupuje LCD do PC :)[/quote]

Wiesz to akurat zależy od punktu widzenia. Ja z pełną świadomością faktu że CRT jest lepszy i tak kupiłbym do PCta LCD. Zauważyłem że zdecydowanie mniej mi się we łbie mąci po 8 godzinach wpatrywania się w ten wynalazek. To jest dla mnie niezaprzeczalna zaleta :) I absolutnie nie umniejszam tu żadnych zalet CRT typu brak smużenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='36085' date='23.01.2007, 19:41 ']Przy czym zapomniałem dodac, że interesuje mnie przekątna powyżej 40". :][/quote]


Kupuj plazmę, nie masz co kombinować i szukać kwadratowych jaj :) Oczywiście tylko taką z bardziej ludzką rozdzielczością, a nie jakieś stare wynalazki.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę Pionki:
- PDP-427XA ~8600
- PDP-4270XD ~8600
- PDP-427XD ~9200

Panasonic:
- TH-42PV60E ~4700 (ten kusi ceną jak żaden inny)
- TH-42PV600E ~7000

... lub z LCD teraz zastanawiam się nad Samsungiem LE40F71B (młodszy brat tego cacka, przy którym orgazmu dostał towarzysz Gmeru w swoim [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4314&st=0"]teście[/url] obok :)) w cenie ~8000.

Do Xboxa 360 mówicie że najlepsze jest jednak Full HD, co? Inaczej: czy na ww. plazmach można również dostac "dzikiego szału" od wrażeń estetycznych? Mówiąc prościej, czy jest kolosalna różnica przy X360 na Full HD LCD (1080p) a plazmach HD Ready (1080p brak).

* dziki szał = orgazm gałek ocznych :)

Edytowane przez speedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='36117' date='24.01.2007, 00:14 ']Wiesz to akurat zależy od punktu widzenia. Ja z pełną świadomością faktu że CRT jest lepszy i tak kupiłbym do PCta LCD. [color="#FF0000"]Zauważyłem że zdecydowanie mniej mi się we łbie mąci po 8 godzinach wpatrywania się w ten wynalazek.[/color] To jest dla mnie niezaprzeczalna zaleta :) I absolutnie nie umniejszam tu żadnych zalet CRT typu brak smużenia itd.[/quote]

Calkowita prawda, juz za 1200zl mozna kupic w miare dobry LCD i do gier sie nada.
Dobra koniec off top`a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
speedzior, ja sie wachalem w czerwcu (przed mistrzostwami swiata) czy kupic LG mz-42pm13 (monitor plasmowy 480p ez tunera i glosnikow) za 3999zl, obraz w MM byl podpiety ze zwyklej kablowki i nie wygladalo to najlepiej, 2 dni pozniej ten sam model widzialem w Saturnie, tam kosztowal 4799zl i to do tego z ekspozycji, jednak w saturnie lecialo jakies demo w HD z rybkami, ktore mnie tak roz[beeep]... ze mimo iz widze roznice miedzy tym TV a jakimis za powiedzmy 12000zl to uwazam ze lepiej zainwestowac kasy nie moglem, no moze jedynie moglem poczekac bo we wrzesniu jak zrobili czyszczenei magazynow ostatnie 2szt mieli za 2750zl.
Mam pod plasme podpietego x-360 i obraz miarzdzy, juz nie jeden znajomy ktory wczesneij sie pytal jak moglem kupic plasme z tak niska rozdzialka, zmienial zdanie jak zobaczyl jak dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goldi69' post='36161' date='24.01.2007, 12:05 ']jednak w saturnie lecialo jakies demo w HD z rybkami, ktore mnie tak roz[beeep]...[/quote]

HD puszczone w rozdzielczości 480p? No przyznam że o czymś takim to nie słyszałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a 480p to nie HD ? (wiem ze nie pelne ale rozdzialka chyba wyzsz niz w normalnych TV), TV ma obsluge 780P i 1080i ale obraz jest scalowany, choc np jak w x360 ustawie 480p to wyglada duzo gorzej niz z wlaczonym 780p i 1080i

glownie chodzilo mi o to ze obraz na 42" byl naprawde bardzo ostry i nie bylo widac jakies pixelozy (niektore modele po 7000zl gorzej sie prezentowaly)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goldi69' post='36195' date='24.01.2007, 15:01 ']a 480p to nie HD ?[/quote]

Oczywiście że to nie HD, rozdzielczość sygnału PAL jaką masz w telewizji (czy też DVD) to 576 linii. Czyli nawet PALu ten TV w pełni nie wyświetli nie mówiąc o HD. Rozdzielczość tej plazmy jest dopasowana do standardu NTSC który jest stosowany w Stanach i ma właśnie niższą od PALu rozdzielczość. Nie ma się co dziwić więc że sygnał PAL z kablówki wygląda fatalnie...

To że TV przyjmuje sygnały HD to nie ma nic do rzeczy bo jak sam zauważyłeś musi je downscallować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak rozdzialka jest nizsza niz zwykly sygnal SD to jakim cudem jak leci obraz chociaz 720p to wyglada tak dobrze? i why jak puszczam taki sam filmik w 720p i 480p to ten pierwszy wyglada wyraznie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na monitorze LCD (przykladowo jakis SAMSUNG 20cali lub inny monitor do 2tys) jest w stanie wyswietlic obraz pelen FULL HD taki jaki mozemy uzyskac na TV Full HD, chodzi mi o x360(wiem ze tu w full hd jest tylko GoW) badz PS3, a jesli nie moze to prosze fachowo napisac dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczynie półlitrowe nie pomieści litra wody. :P To tak łopatologiczne.

Wszystko zależy jaką rozdzielczość ma ten monitor - jeśli 1920x1080 to wtedy jest fullHD. Jeśli rozdzielczość jest niższa to obraz też powinien się pojawić, jednak będzie gorszej jakości (niższej rozdzielczości).


Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacecko' post='38939' date='14.02.2007, 17:23 ']Czy na monitorze LCD (przykladowo jakis SAMSUNG 20cali lub inny monitor do 2tys) jest w stanie wyswietlic obraz pelen FULL HD taki jaki mozemy uzyskac na TV Full HD, chodzi mi o x360(wiem ze tu w full hd jest tylko GoW) badz PS3, a jesli nie moze to prosze fachowo napisac dlaczego.[/quote]


Monitor 20 cali komputerowy będzie miał zapewne 1680x1050 jeśli to panorama, albo 1600x1200 jeśli to "kwadraciak". Obie te rozdzielczości są mniejsze od rozdzielczości dla sygnału Full HD, więc obraz siłą rzeczy będzie przeskalowany w dół. Monitory Full HD to zdaje się zaczynają się od 24 cali, no i cena "ciut" wyższa. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość dobry przegląd występuje tutaj: "http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towar_filtr_608_62/Filtr.html?Personalizuj[sort]=3" i ceny zbliżają się do 2kzł, tylko trzeba się liczyć z dość ubogim wyposarzeniem w we/wy.

Jest też takie monstrum - TOSHIBA Qosmio G30-194 z wyświeltaczem 1920x1200 wielkości 17 cali, ale panel chyba nie da się odczepić od "reszty" tego sprzętu :)

PS. Od razu nadmienię, że nie jestem nijak związany z tym sklepem, po prostu można na jego stronie dobrze posortować asortyment.
Raz zrobiłem tam zakupy i moje odczucia są mieszane. Ceny można znaleść lepsze i z dostawą sprzętu do domu czasami wychodzi "rozmaicie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić te dwie rzeczy jak w Tytule Tematu i nie wiem czy to będzie dobrze ze sobą współpracowało i oczywiście jak można coś więcej na temat tego TV i jego współpracy rozdzielki z xbox'em 360 ?? Proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś mi napisać coś więcej o tym TV najlepiej niech zda relacje osoba posiadająca taki komplet lub chociaż TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie możecie doradzić jakiś telewizor LCD o przekątnej 26 cali do xboxa 360 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mahone' post='41408' date='10.03.2007, 01:41 ']Panowie możecie doradzić jakiś telewizor LCD o przekątnej 26 cali do xboxa 360 ?[/quote]
WITAM MAM PYTANIE A MOZE KTOS MA SAMSUNGA 40S71B JAK TEN MODEL RADZI SOBIE Z XBOX360 CHODZI MI O JAKOSC GIER W CZERNI I O POLACZENIA DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przymierzam się do zakupu lcd 32 cale tylko do x360. Zainteresował mnie model samsunga LE32R82B czy ktoś z osób które znają temat mógłby rzucić okiem i powiedzieć czy warto to kupować? Czy nadaje sie do x-a? Ewentualnie jakiś inny model. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mpd27' post='46406' date='03.05.2007, 23:27 ']Panowie przymierzam się do zakupu lcd 32 cale tylko do x360. Zainteresował mnie model samsunga LE32R82B czy ktoś z osób które znają temat mógłby rzucić okiem i powiedzieć czy warto to kupować? Czy nadaje sie do x-a? Ewentualnie jakiś inny model. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.[/quote]
Mam DOKŁADNIE ten sam dylemat ;) Planuje kupić tego Samsunga, ale może coś innego polecicie pod xboxa w tym przedziale cenowym??;> Sharp...toshiba...panasonic...kto ma...niech ocenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='.:SiekieR:.' post='53884' date='20.07.2007, 17:42 ']Mam DOKŁADNIE ten sam dylemat ;) Planuje kupić tego Samsunga, ale może coś innego polecicie pod xboxa w tym przedziale cenowym??;> Sharp...toshiba...panasonic...kto ma...niech ocenia :D[/quote]

Wszystko zależy ile masz kaski :D (i tak bym brał Sama ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='53910' date='21.07.2007, 00:23 ']Wszystko zależy ile masz kaski :D (i tak bym brał Sama ;p)[/quote]


To też kładę mu do głowy już drugi dzień że ma kupić R8x, a On cały czas kombinuje jak koń pod górę ;). Jak tam napisał.... Sharp, Toshiba, Panasonic, one wszystkie tryb konsolowo-komputerowy mają be, a nawet ce. No ale jak to gościowi przetłumaczyć :D.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam zamiar kupić taki TV pod X360:

[url="http://www.sirius.pl/audio_video/towar_cennik_216/towar_filtr_4990;p19_216/towar_karta_39263/Toshiba_LCD_TV_32_32C3000P.html"]http://www.sirius.pl/audio_video/towar_cen...2_32C3000P.html[/url]

Chyba, że możecie polecić mi coś innego. Musi mieć 32 cale i cena ok. 2600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kalach' post='53917' date='21.07.2007, 00:42 ']Witam! Mam zamiar kupić taki TV pod X360:

[url="http://www.sirius.pl/audio_video/towar_cennik_216/towar_filtr_4990;p19_216/towar_karta_39263/Toshiba_LCD_TV_32_32C3000P.html"]http://www.sirius.pl/audio_video/towar_cen...2_32C3000P.html[/url]

Chyba, że możecie polecić mi coś innego. Musi mieć 32 cale i cena ok. 2600zł[/quote]


No to żeś wybrał, pod konsolę to juz gorzej się chyba nie dało ;) To nie jest zły TV, ale tryb komputerowy to ma cośkolwiek nędzny. Szczerze powiem, że już normalnie wolałbym Miraia jeśli ma być głównie do takich zastosowań.

Nowe Samsungi są w tej dziedzinie klasą dla siebie, tylko nie piszcie że jestem stronniczy, bo akurat do telewizji to wolę Panasonica :D . Ale do konsoli bez dwóch zdań Samsung R8x, z faktami nie ma co dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz polecić jakiś 32" TV do 2600zł ?

ps. O tej Toshibie słyszałem same dobre komentarze, że również na PC po VGA obraz jest łądny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...