Skocz do zawartości
floreks

Telewizor HD do Xboxa 360

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='wronek6666' post='34095' date='10.01.2007, 17:39 ']Te dwa pierwsze typy to Plazmy. Nasuwa się pytanie : czy nie "zajadę" plazmy na X-Boxsie ? - chodzi mi o wypalanie pixeli.[/quote]

No możesz troche zajechać :)

[quote name='wronek6666' post='34095' date='10.01.2007, 17:39 ']Jeśli nie plazma, to pewnie tylko jak przeczytałem LCD Amoi lub Toshiba (z Xoro zrezygnowałem po ostatnich postach - zaniki fonii przy współpracy z N-ką)) wtedy będę musiał zejść do 40-42 cali ze względu na cenę.[/quote]

Z tego co wiem to na każdym telewizorze są zaniki dźwięku po hdmi, przynajmniej u mnie na sony też są (wina oprogramowania nbox - mysle ze to poprawia szybko). Ale to w ogóle nie jest problem, przecież dźwięk można wypuścić analogowo... Zresztą wykorzystywanie głośniczków w tv graniczy z masochizmem ;-) Dodatkową zaletą jest wtedy regulacja głośności pilotem nboxa.

[quote name='wronek6666' post='34095' date='10.01.2007, 17:39 ']Jest jeszcze SONY KDS 55 ale to tylna projekcja, grzmot w mieszkaniu i przy intensywnym użytkowaniu 3 lata ( lampa) do tego po początkowym zachwycie(tak jak w wypadku Xoro) wiele opini negatywnych.[/quote]

Grzmot to fakt ;) Ale żeby wykończyć lampę w 3 lata to TV musiałby chodzić 8 godzin dziennie bez urlopów i odpoczynku... kto to wytrzyma? ;-)


Jeśli mogę wam coś doradzić to szukajcie TV z natywną rozdzielczością 1280x720 i bez overscanu. Tylko taki tv da dobry obraz bez przeskalowań. Żeby było śmieszniej to lcd mają zwykle 1366x768 a plazmy 1024x768. I tak źle i tak niedobrze ;) Idealnie ostrego obrazu nie uzyskacie więc ani z plazmy ani z lcd :( z dwojga złego lepiej LCD. Z tych tv które ja kojarze że mają odpowiednią rozdzielczość to tylko Sony KDF tylna projekcja. To chyba najlepsza opcja. Aczkolwiek będzie overscan optyczny... czyli część obrazu jest niewidoczna...też nie za dobre rozwiązanie do gier na nbox... ehhh ;-) na pc nie ma problemu, bo sobie ustawiasz dokładnie taką rozdizelczość jaka Ci odpowiada niwelując overscan.

Tryb 1080i do gier to raczej nieporozumienie... no chyba że do filmów. Dlatego trzeba się skupić raczej na trybie 720p. Zresztą chyba większość gier jest w takiej rozdzielczości.

PS: A jakie to negatywne opinie o KDS? Nie spotkałem się... moja jest jak najbardziej pozytywna :)

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='34232' date='11.01.2007, 12:32 ']Akurat Acer nie jest najlepszym wyborem w przedostatnim nr psx extreme były opisywan monitory pod x360 ale chwalili tam samsunga 20 calowego 940bw jego cena w prolinie 1245 zł zastanów sie nad nim bo gra pięknie wg wypowiedzi redaktrów. Acery sa takie se. Chyba na temat tego Acera pisali w bechmarku.pl no i nie byli zachwyceni. (niechce cie wprowadzić wbląd ale jesli pisali o tym modelu to był problem ze smużeniem-nie jestem pewien, pozatym mają problemy z ozdwzorowaniem kolorów). Samsung robi to lepiej. Jedno jest pewne czy kupisz Acera czy samsunga napewno bedzie 100 razy lepiej niz na standardowym tv czy monicie crt. Poztym panorma juz duzo. Ja sam mam dylemat jaki tv. Wszysko zalezy od tego ile masz kasy. i ile przeznaczyles na zakup monita[/quote]

Tego samsunga widzialem tylko 19calowego i raczej tylko taki wystepuje :_beczy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mam ten problem, ale co do plazm to na AvForum dość sporo osób uważa że na plazmach przy szybkich scenach w grach lub filmach występują zielone przebarwienia, jest 300 postów w tym wątku z pod linkiem
[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=326067"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=326067[/url]
problem dotyczy w głównej mierze Panasonica (pewnie dlatego że sporo osób na forum właśnie jego posiada) oraz Pionnera i inne plazmy
jak przeglądniesz wątek(sa linki do innych wątków dotyczących "Blurring / Green tinge") to są zdjęcia i filmy tu jedno z zdjęć pokazujące problem
[url="http://homepage.ntlworld.com/domtheone/My%20Plasma/Import0466.JPG"]http://homepage.ntlworld.com/domtheone/My%.../Import0466.JPG[/url]

oczywiście najważniejsza kwestia czy będziesz w stanie to zauważyć, ludzie grają w gry na komputerze z LCD z czasem 60ms i mówią że nie widzą mory więc każdy sam musi ocenić czy to go denerwuje.

Przechodząc jednak do meritum to najnowszy model Pionnera EliteŽ PureVision™ PRO-FHD1 [url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1989"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1989[/url] , który zdobył właśnie nagrodę na CES 2007 może być bardzo interesujący a dzięki niemu może jego starszy brat PDP-5000EX spadnie do 4.000$ wtedy to będzie ciekawą plazmą.

oraz zapowiedziane nowe panele Panasonic'a na wiosne czyli za dwa miesiące
[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1988"]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1988[/url]

Co do LCD to na stronie Sharpa juz oficjalnie zapowiadają nowe modele 46 i 52 cale
[url="http://www.sharpusa.com/products/FunctionPressReleaseSingle/0,1080,638-34,00.html"]http://www.sharpusa.com/products/FunctionP...,638-34,00.html[/url]
oraz i to jest dla mnie bolesne wersje LCD GP1U specjalnie dedykowane dla gier ale tylko 32 i 37 cali, a miałem ochotę na 46 lub 52 w takiej wersji zoptymalizowanej
[url="http://www.sharpusa.com/products/FunctionPressReleaseSingle/0,1080,642-34,00.html"]http://www.sharpusa.com/products/FunctionP...,642-34,00.html[/url] Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mówcie, że od Xboxa 360 można sobie plazmę wypalic?... Ja już nic nie wiem, jedni mówią że plazmy te nowe (Pioneera na przykład) mają takie zabezpieczenia że nic się nie wypala, inni że to standard, itd. Jestem zdezorientowany.

Ciągle skłaniam się ku plaźmie 42" Pioneera lub Panasonica, ale im więcej czytam opinii, tym większe mam wątpliwości.

PS. Oczywiśie sprzedawcy twierdzą że nic się nie wypala lub "nie znają przypadków wypaleń" więskzości z plazm :)

Edytowane przez speedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chciałbym szanownych grupowiczów spytać o lepsze wrażenia z gry a rodzaj używanego wyświetlacza:

Co jest lepiej kupić:

1) Dobre FullHD LCD 52 cale (np:SHARP XD1)

2) Rzutnik HD 720 lub 1080 jezeli te
a ) czy różnica 100" czy 150" ma znaczenie (tzn czy opłaca sie kupic mocniejszy rzutnik
b ) jaka technologia rzutnika lepsza LCD czy DLP

3) jaki sposób podpięcia jest lepszy w przypadku sprawdzania rzutnika lub LCD:
a ) VGA do 1080i
b ) czy jako 1080p przez HDMI (np: [url="http://www.gefen.com/kvm/product.jsp?prod_id=3569)"]używając przejściówki[/url]) Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam caly czas problem....
TV potrzebuje do PS2 xbox`a i xbox`a 360 bez wahania wybralbym LCD 32 MIRAI, ale wtedy gry na PS2 i xbox` jak sie domyslam beda wygladac makabrycznie :rolleyes: wiec pozostaje Philips 32PW9551 ktory bedzie ladnie wyswietlal obraz z xbox`a i PS2, ale przy x360 50hz granie z odleglosci 1,5m bedzie obciazeniem dla mojego (cora bardziej pogarszajacego) wzroku. Naprawde jestem w ciezkiej sytuacji i nie wiem co wybrac... licze na wasze propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='35787' date='21.01.2007, 03:37 ']Ja mam caly czas problem....
TV potrzebuje do PS2 xbox`a i xbox`a 360 bez wahania wybralbym LCD 32 MIRAI, ale wtedy gry na PS2 i xbox` jak sie domyslam beda wygladac makabrycznie :rolleyes: wiec pozostaje Philips 32PW9551 ktory bedzie ladnie wyswietlal obraz z xbox`a i PS2, ale przy x360 50hz granie z odleglosci 1,5m bedzie obciazeniem dla mojego (cora bardziej pogarszajacego) wzroku. Naprawde jestem w ciezkiej sytuacji i nie wiem co wybrac... licze na wasze propozycje :)[/quote]


Witam.
Jestem w podobnej sytuacji. Chcę kupić telewizor aktualnie przedewszystkim do Ps2, Xbox'a 1 oraz Nintendo Gamecube ale w niedalekiej przyszłości kupię również X360. Wszyscy mnie przestrzegają że na telewizorze LCD obraz będzie straszny przy tych starszych konsolach. Zostaje mi tylko chyba crt Philipsa 9551, chociaż szkoda mi kasy/miejsca na niego. Ale coś za coś - sam już niewiem. Nad wyborem Tv myślę już praktycznie pół roku - parodia - i czas już w końcu coś kupić. Szkoda że nie mam możliwości posłączyć i sprawdzić strarsze konsole do Tv Lcd.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='35787' date='21.01.2007, 01:37 ']Ja mam caly czas problem....
TV potrzebuje do PS2 xbox`a i xbox`a 360 bez wahania wybralbym LCD 32 MIRAI, ale wtedy gry na PS2 i xbox` jak sie domyslam beda wygladac makabrycznie :rolleyes: wiec pozostaje Philips 32PW9551 ktory bedzie ladnie wyswietlal obraz z xbox`a i PS2, ale przy x360 50hz granie z odleglosci 1,5m bedzie obciazeniem dla mojego (cora bardziej pogarszajacego) wzroku. Naprawde jestem w ciezkiej sytuacji i nie wiem co wybrac... licze na wasze propozycje :)[/quote]


W przypadku Mirai 32 cale nie przesadzałbym z tym "makabrycznie". Sposób w jaki Xbox1 i PS2 wyświetlają obraz różni się nieco od tego co dostajemy z typowego kanału TV o rozdzielczości SD.

Obraz z konsoli jest bardziej, nazwałbym to "zdefiniowany" czyli bardziej komputerowy.

Podając sygnał z Xboxa jednynki poprzez Euro-RGB powinniśmy otrzymać obraz całkiem dobry, a już na pewno nie makabryczny :P

W połączeniu z możliwością cyfrowej regulacji ostrości zarówno w pionie jak i w poziomie dla sygnałów SD w Miraiu i możliwości regulacji mocy lamp podświetlających w bardzo dużym zakresie, możemy spodziewać się całkiem przyzwoitych efektów końcowych.

Jeśli ktoś jest z Krakowa i chciałby przetestować współracę DTL-632V200 z jakąś konsolą to zapraszam. Sam jestem ciekaw, szczególnie współpracy z Xboxem 1. Jakby nie patrzeć Xbox 1 nadal jest super uniwersalnym odtwarzaczem wszelkiej maści plików multimedialnych o rozdzielczościach SD.

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='deniro24' post='35820' date='21.01.2007, 13:53 ']Witam.
Jestem w podobnej sytuacji. Chcę kupić telewizor aktualnie przedewszystkim do Ps2, Xbox'a 1 oraz Nintendo Gamecube ale w niedalekiej przyszłości kupię również X360. Wszyscy mnie przestrzegają że na telewizorze LCD obraz będzie straszny przy tych starszych konsolach. Zostaje mi tylko chyba crt Philipsa 9551, chociaż szkoda mi kasy/miejsca na niego. Ale coś za coś - sam już niewiem. Nad wyborem Tv myślę już praktycznie pół roku - parodia - i czas już w końcu coś kupić. Szkoda że nie mam możliwości posłączyć i sprawdzić strarsze konsole do Tv Lcd.

Pozdrawiam.[/quote]


Doradzam sprawdzić jednak gdzieś samemu, to najlepszy sposób, może okazać się że rezultat będzie całkiem znośny.

Szczególnie jeśli w perspektywie masz Xa 360. Bo w tym przypadku mamy diametralnie odmienną sytuację i LCD zaczyna pokazywać swoje możliwości i przewagę w wielu aspektach :rolleyes:

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='35823' date='21.01.2007, 16:32 ']W przypadku Mirai 32 cale nie przesadzałbym z tym "makabrycznie". Sposób w jaki Xbox1 i PS2 wyświetlają obraz różni się nieco od tego co dostajemy z typowego kanału TV o rozdzielczości SD.

Podając sygnał z Xboxa jednynki poprzez Euro-RGB[color="#FF0000"] powinniśmy[/color] otrzymać obraz całkiem dobry, a już na pewno nie makabryczny :rolleyes:[/quote]

No wlasnie... tylko nie wiadomo czy tak bedzie. Sadzac po tym jak wygladaja gry z PS2 i xbox`a na LCD rewelacji nie bedzie, a obraz dosc znacznie rozni sie od tego z CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='35825' date='21.01.2007, 14:38 ']No wlasnie... tylko nie wiadomo czy tak bedzie. Sadzac po tym jak wygladaja gry z PS2 i xbox`a na LCD rewelacji nie bedzie, a obraz dosc znacznie rozni sie od tego z CRT[/quote]


No cóż, Xboxa nie mam, jedynie mogę się odnieść do tego co widzę z innych źródeł SD na przykład z dboxa 2 przez RGB-scart. nie wiem jakie są Twoje oczekiwania i czy kupujesz TV tylko do tego konkretnego zastosowania czy jeszcze chciałbyś go wykorzystać do innych źródeł.

Przede wszystkim musisz zebrać plusy i minusy obu rozwiązań to znaczy LCD i CRT. Przeciwstawić sobie te plusy i minusy i podjac decyzję które z cech obu rozwiązań są dla Ciebie najistotniejsze.

Dla jednego najważniejsza jest jakość obrazu traktowana w kategoriach ostrości (CRT), dla kogoś innego wysoka jakość to z kolei brak migotania i drgań linii poziomych (LCD). Może się okazać że obraz z CRT będziesz postrzegał jako lepszy przez pierwsze minuty, ale to przy CRT głowa będzie Ci pękać po godzinie i oczy będą łzawić.

Akurat konsola jako taka wymusza dość specyficzne warunki pracy telewizora, bardziej traktujemu go jako monitor niż jako telewizor. Siedzimy dość blisko i wpatrujemy się intensywnie w ekran, co w przypadku CRT może mieć dość nieprzyjemne skutki po kilku godzinach takiej "pracy".

Jakbyś zapytał co kupić do telewizji naziemnej to bez wahania powiedziałbym CRT, ale przy konsoli to już miałbym spore wątpliwości.

Powiem że teraz jak podłączam CRT 29 cali 100Hz i Miraia jednocześnie do odbiornika Nki, to samo menu z Nboxa niesamowicie mnie drażni na telewizorze kineskopowym, na LCD wygląda po prostu ślicznie, nawet przez eurozłącze :rolleyes: Przy sygnale telewizyjnym marnej jakości odczucia już mam zgoła inne . Jak sygnał SD jest chociaż trochę lepszy (Osławiony film "Lśnienie" na TVNie w piątek wieczorem) to znowu wygrywa LCD. Itd. itp.

Zresztą powtórzę to co napisałem wcześniej, nie ma to jak samemu sprawdzić konkretne urządzenie z konkretnym telewizorem. W końcu kupujemy telewizor dla siebie i to my powinniśmy być zadowoleni.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizji "SD" nie bedzie moze kiedys. nawet nie biore tego pod uwage. TV ma byc do xbox`a, PS2, xbox`a 360 i DVD tylko to mnie interesuje :D jeszcze ciekaw jestem na jakim TV obraz z x360 wyglada lepiej :D

Edytowane przez jacecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='35838' date='21.01.2007, 21:42 ']Telewizji "SD" nie bedzie moze kiedys. nawet nie biore tego pod uwage. TV ma byc do xbox`a, PS2, xbox`a 360 i DVD tylko to mnie interesuje :D jeszcze ciekaw jestem na jakim TV obraz z x360 wyglada lepiej :D[/quote]


Chyba jednak Crt Philips 9551 będzie najlepszy w naszym przypadku. Mam jeszcze bardzo dużo gier do przejścia na Ps2, a opinie o obrazie z tej konsoli na Lcd mnie odstraszają. Niestety nie mam żadnej możliwości żeby przekonać się o tym na żywo. A Ty miałeś okazję zobaczyć gry ps2 na Lcd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje zobaczyc xbox`a podpietego do LCD na zywo i powiem jedno.... tragedia :D nie wiem jak by bylo z Mirai... moze calkiem inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='35857' date='22.01.2007, 00:06 ']Mialem okazje zobaczyc xbox`a podpietego do LCD na zywo i powiem jedno.... tragedia :D nie wiem jak by bylo z Mirai... moze calkiem inaczej[/quote]


To jeszcze zależy jak był podłączony, bo jak przez standardowy kabel composite to się na ten przykład specjalnie nie dziwię.

W kwestii współpracy z Miraiem niestety nie pomogę bo nie dysponuję taki źródłem sygnału.

Ale coś czuję jacecko że tak naprawdę to już wybrałeś, więc kup tego Philipsa CRT, :D będziesz zadowolony. Najważniejsze aby Tobie obraz się podobał, wewnętrzne przekonanie jest najważniejsze.

Przeczytaj jeszcze może dokładnie cały wątek o Philipsie w dziale CRT. Pamiętam że gdzieś w okolicach postów 800-900 ktoś miał jakieś zastrzeżenia odnośnie jego współpracy z Xboxem1 i PS2. Szczegółów nie pamiętam, a i siły przebijać się przez te 50 stron nie bardzo mam :)

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='35330' date='18.01.2007, 06:47 ']No nie mówcie, że od Xboxa 360 można sobie plazmę wypalic?... Ja już nic nie wiem, jedni mówią że plazmy te nowe (Pioneera na przykład) mają takie zabezpieczenia że nic się nie wypala, inni że to standard, itd. Jestem zdezorientowany.

Ciągle skłaniam się ku plaźmie 42" Pioneera lub Panasonica, ale im więcej czytam opinii, tym większe mam wątpliwości.

PS. Oczywiśie sprzedawcy twierdzą że nic się nie wypala lub "nie znają przypadków wypaleń" więskzości z plazm ;)[/quote]

Pioneery akurat są znane z tego że się bardzo ładnie wypalają :( Panasonic ma pod tym względem lepszą opinię. I nie wierz w to że mają super zabezpieczenia i nic się nie wypala. To jest po prostu oszukiwanie klienta żeby tylko mu coś wcisnąć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='35857' date='22.01.2007, 00:06 ']Mialem okazje zobaczyc xbox`a podpietego do LCD na zywo i powiem jedno.... tragedia :( nie wiem jak by bylo z Mirai... moze calkiem inaczej[/quote]

Xbox musi być podłączony po componencie i być w trybie 1080i. Inaczej to kupa.

Co do plazmy to po co ryzykować? Jeżeli to ma głównie służyć dl grania to ja bym wchodził tylko w LCD (ostrość itd). Może za tą kasę co Panasonic będzie trochę mniejszy ale jednak do kompa, grania itd to LCD. Plazma też jest okej ale po co mieć jakieś problemy potem z wypalaniem itp?

Dobry LCD i sprawa w głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='35886' date='22.01.2007, 13:39 ']Xbox musi być podłączony po componencie i być w trybie 1080i. Inaczej to kupa.[/quote]

Przypominam ze chodzilo mi o pierwszego xklocka. Tak na marginesie to jestem ciekaw ile ten Philips traci na ostrosci w stosunku do Mirai :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='35933' date='22.01.2007, 18:34 ']Przypominam ze chodzilo mi o pierwszego xklocka. Tak na marginesie to jestem ciekaw ile ten Philips traci na ostrosci w stosunku do Mirai :([/quote]

No wiem wiem. Oto mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Plasme 42", podpialem X-boxa (starego) przez composit (standardowy co byl przy konsoli) obraz byl tragiczny, odebralem od kumpla kabel RGB jak podpialem to roznica byla b/duza (nie jak w przypadku CRT), potem poczytalem ze mozna podpiac przez componenta i wlaczyc niektore gry nawet w 1080i, jak podpialem przez ten kabel to prawie spadlem zkrzesla, roznica jest KOSMICZNA (szczegolnie to widac w MENU czy Dashu), grajac od 3 lat w Halo po wlaczeniu przez componenta nei wiezylem ze to ta sama gra, naprawde jak macie PLASME lub LCD i Xa to koniecznie kupcie componenta (ja mialem jakiegos zwyklego za 30zl).
Teraz mam X360 i analogicznie jest ta sama sytuacja, roznica jest kolosalna, mialem kupic VGA zeby sprawdzic czy nie bedzie jeszcze lepiej, naszczescie GMERU mnei wyreczyl i darowalem sobie zakup :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='35933' date='22.01.2007, 18:34 ']Przypominam ze chodzilo mi o pierwszego xklocka. Tak na marginesie to jestem ciekaw ile ten Philips traci na ostrosci w stosunku do Mirai :unsure:[/quote]

Gmeru też miał na myśli pierwszego Xa, tam jest opcja podłączenia przez component, o ile mnie pamięć nie myli ;)

A co do drugiego "marginesu" to oczywiście można się spierać. Ale moim prywatnym skromnym zdaniem i takie nadal będę lansował, jeśli tv ma służyć przede wszystkim do konsoli to jednak stawiałbym na LCD.

Jeśli przede wszystkim do telewizji naziemnej to bezdyskusyjnie CRT.

Konsola to jednak komputer, może trochę inny ale jednak komputer, a do komputera to nie ma jak LCD. Oczywiście to przy założeniu możliwie najlepszego dostępnego dla danej konsoli sposobu podłączenia, nie degradujacego obrazu.

Pisząc o LCD mam na myśli typowe zastosowania rozrywkowe żeby była jasność, nie żadna tam obróbka zdjęć, skład do druku. No ale na konsoli to ciężko o takie zastosowania raczej :)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, problem w tym że ja potrzebuje znalezc najlepszy możliwy kompromis: HD, SD, konsola. Większosc nadaje w SD, a tu plazma radzi sobie lepiej. X360? Nie wiem, ale na plaźmie po componencie chyba też jest OK. HD - tu lepszy Full HD LCD, ale one znowu z SD słabo sobie radzą...

I bądź tu mądry.... :unsure:

PS. CRT pod uwagę nie biorę wcale, reliktu przeszłości kupowac nie chcę. :)
TV wyłącznie jako wyświetlacz konsoli też służyc nie ma, to ma byc wielofunkcyjne...
No a plazmy straszą ciągle wypalaniem się, co to za cholerstwo... ale i kuszą jakością.... zaraz się rozpłacze... ;)

Edytowane przez speedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='36077' date='23.01.2007, 18:55 ']No tak, problem w tym że ja potrzebuje znalezc najlepszy możliwy kompromis: HD, SD, konsola. Większosc nadaje w SD, a tu plazma radzi sobie lepiej. X360? Nie wiem, ale na plaźmie po componencie chyba też jest OK. HD - tu lepszy Full HD LCD, ale one znowu z SD słabo sobie radzą...

I bądź tu mądry.... :unsure:

PS. CRT pod uwagę nie biorę wcale, reliktu przeszłości kupowac nie chcę. :)
TV wyłącznie jako wyświetlacz konsoli też służyc nie ma, to ma byc wielofunkcyjne...
No a plazmy straszą ciągle wypalaniem się, co to za cholerstwo... ale i kuszą jakością.... zaraz się rozpłacze... ;)[/quote]

No przy takim postawieniu sprawy to leczy Cię tylko jedno rozwiązanie, polecam: [url="http://tiny.pl/hd8"]http://tiny.pl/hd8[/url]

:):) Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='36079' date='23.01.2007, 19:28 ']No przy takim postawieniu sprawy to leczy Cię tylko jedno rozwiązanie, polecam: [url="http://tiny.pl/hd8"]http://tiny.pl/hd8[/url]
:unsure::) Sorry, nie mogłem się powstrzymać.[/quote]

Przy czym zapomniałem dodac, że interesuje mnie przekątna powyżej 40". :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='36072' date='23.01.2007, 20:34 ']Konsola to jednak komputer, może trochę inny ale jednak komputer, a do komputera to nie ma jak LCD. Oczywiście to przy założeniu możliwie najlepszego dostępnego dla danej konsoli sposobu podłączenia, nie degradujacego obrazu.[/quote]

Tutaj nie masz racji, jesli ktos chce monitor pod PC do gier to powinien wybrac tylko CRT. Jak narazie monitory CRT sprawuja sie znacznie lepiej w grach niz LCD mimo to i tak coraz wiecej ludzi kupuje LCD do PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...