Skocz do zawartości
floreks

Telewizor HD do Xboxa 360

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='korkodyl' post='22524' date='16.11.2006, 23:41 ']
No to chcialbym zobaczyc chocby trailer w 1080p :rolleyes:
Ostatnio na stronie Dave'a ([url="http://www.drfoster.f2s.com/trailers_hd-dvd.shtml"]LINK[/url]) zagościly trailery HD DVD :P
Wrzucilem sobie na pen'a i do X'a...
No i SZOK! Nie moglem uwierzyc jak to wyglada!
A to bylo "tylko" 720p...
Kazdy kto ma X360 powinien zobaczyc te trailerki!
A na poczatek koniecznie King Konga :D Jest po prostu oczo[beeep]ny :D
Widzialem juz duzo filmow i trailerow HD ale to to zupelnie inna jakosc!
Brak jakiejkolwiek kompresji itp. REWELACJA!
Cala plyte sobie nagralem - X oczywiscie czyta bez problemu :)

Naprawde polecam zobaczyc! HD DVD wymiata!
[/quote]

krokodyl,

dzieki za linka. tez sobie plytke wypale. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak narazie mam 28calowego Sony trinitrona i chyba sie wstrzymam z Full HD kupuja Hd Ready (Samsunga LE32M71B) Jak narazie zapowiada sie, ze w 1080p beda tylko gry, ktorych grafika az tak nie powala detalami czyli np NBA FiFa itp Ogladanie filmow HD DVD w polskich realiach to tez raczej odlegla przyszlosc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Chcialem sie dowiedziec czy xbox 360 w polaczeniu z tym tv SAMSUNG WS-32Z409T [url="http://www.allegro.pl/item139303195_nowy_32_samsung_ws_32z409t_hd_ready_okazja_.html"]http://www.allegro.pl/item139303195_nowy_3...dy_okazja_.html[/url] osiagnie pelnie mozliwosci.To jest tv HD ale nei wiem czy wykorzysta on wszytskie zaletyi xboxa.Jak sprawa wyglada z obrazem, rozdzielczoscia i czy nie wystepuja jakies przebarwienia,lipna geometrai itp.Czy xbox obsluguje format 1080i?Bo widzialem w opisach ze tak, tv tez niby go obsluguje.Czym sie rozni sie format 1080i od 1080p?Jesli ktos ma tego tv z xboxem prosze o informacje.Pozdrawiam Edytowane przez MateuszG_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mozecie polecic?

Myslalem np. o Samsungu 32S71, a moze lepiej kupic troche lepsze 26' ?
Miejsca w pokoju nie mam za duzo, ale 32 sie zmiesci.
Telewizor glownie bedzie uzywany do X360, czasami do zwyklej antenowej TV i filmow DVD (Panasonic S52).
I jeszcze pyt. - obraz ze zwyklej TV bedzie duzo gorszy od zwyklego CRT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten samsung bedzie ok. Jak masz kase to kup lepszy, ale niewarto rezygnowac z kilku cali. Bo roznica niebedzie az tak duza jak rozmiar ekranu. Taka moja opinia.

Jesli zas chodzi o TV to zalezy z czego masz TV. Bo jesli to jest "aerial" to bedzie TRAGEDIA. Jesli kablowka to bedzie jedynie GOZEJ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
mam zamiar zakupic x360 oraz LCD 19" Samsung Bordeaux LE19R71B
dane monitora:
Typ panelu TN

Przekątna ekranu 19 cali
Format obrazu 16:9, panoramiczny
Rozdzielczość nominalna (w pikselach) 1440 x 900
Kontrast 800:1
Jasność 300 cd/m2
Czas reakcji 8 ms
Kąt widzenia poziomy 160 stopni
Kąt widzenia pionowy 160 stopni
Złącze cyfrowe DVI tak
Złącze analogowe D-Sub tak
Złącza dodatkowe wejście antenowe, S-video, wejście audio (mini jack), wejście audio (2 x chinch), Video x 1, wyjście słuchawkowe, Scart x 1

Co myslicie o tym monitorze? Czy pogram na takim zestawie w przyzwoitych warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ew. czy TV LCD Samsung LE 23R71 B moze dzialac jako zwykly monitor lcd do kompa? bo widze ze ma lepsze parametry a tylko troche drozszy? Edytowane przez soru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym temacie możecie pytać o telewizory HD do 360, polecać dobre modele i dzielić się spostrzeżeniami co do ich używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam TV, wymagania : Zlacza min. 1xVGA (czasem bede chcial obejrzec cos z laptopa ktory nie ma DVI), 1xComponent (XBOX360), 1xHDMI (moze w przyszlosci jakas platforma cyfrowa z HD), na razie mam antene zbiorcza w bloku. Cena najlepiej zeby 4000 nie przekroczyla, rozmiar 32" (odleglosc 2,5 m od widza)

Z polecanych na rozych forach odpadaja:
Panasonic 32LX60 - nie ma VGA
Sharp 32GD8E - tam chyba jest przejsciowka VGA-Component wiec jednoczesnie nie mozna tych 2 gniazd podlaczyc.

Zastanawiam sie nad 2 opcjami

Samsung 32R71/72 - ma wszystkie zlacza ponoc dobrze wspolpracuje z kompem, obawiam sie troche o obraz z anteny dachowej

Panasonic 37PV60 - Mysle ze obraz z anteny dachowej na plazmie wygladalby lepiej, ale jaki bedzie obraz z Xboxa ?

Mysle ze platforma cyfrowa to piesn przyszlosci i predko jej mial nie bede wie zalezy mi na w miare mozliwosci dobrym obrazie z antent TV i jak najlepszym obrazie z XBOXa

Co wybrac ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie knkretnie jaki TV lepiej wysiwtla obraz z x360
[color="#FF0000"]MIRAI LCD TV 32'' DTL-532W100 [/color][b]VS[/b][color="#FF0000"] PHILIPS 32PW9551/12 CRT [/color]

Mialem kupywac projektor, ale z przyczyn technicznych nie mam gdzie wyswietlac obrazu stwierdzilem ze 2m od ekranu to za malo by cieszyc sie wielkim obrazem, niebawem zwolini sie jedno pomieszczenie i cos pomysle. Tymczasem w planach jest TV, calkiem przypadkeim dowiedzialem sie o LCD MIRAI :D . [b]TV bedzi tylko i wylacznie do x360 i DVD[/b] w przyszlosci nie planuje "n`ki" a z TV kablowej jedyne co to beda wyswietlane wiadomosci i jak sie rozpocznie serial LOST :angry: Ten kto widzial lub wie na 100% niech napisze ktory TV lepiej sprawuje sie pod x360 i DVD (przez hdmi) nie brac pod uwage innych czynnikow typu ten LCD bedzie marnie wyswietlal SD
Cena ta praktycznie ta sam, tylko MIRAI 200zl drozszy bo 2500.

Edytowane przez jacecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Nosze sie z zamiarem kupna panelu LCD pod 360tkem. Nie bardzo wiem ktory wybrac, ale przyznam ze zawezylem pole dzialan do firmy samsung i ich lcd'kow. Czy moglby mi ktos powiedziec ktory model z ponizszych powinienem wybrac, czy tez moze nie ma to wiekszej roznicy. Aha, czy efekt smuzenia na lcdkach jest widoczny golym okiem i przeszkadza w graniu?? Oto modele ktore biora pod rozwage:
-Samsung LE32R71B
-Samsung LE32R71W
-Samsung LE32R72B

Dziekuje za pomoc i wszelakie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacecko miraia w sklepie softon znajdziesz za 2350 zł, słuchaj sam sie zastanawialem na mirai i nikt mi nie udzielił odpowiedzi, parametry ma ok, jedynie d czego mozna sie przyczepic to matryca TN chocicaz niektóre sklepy podaj ze mva, ale dziwne bo straszy model ma matryce mva, na stronie producenta cięzko wogole znalesc jaka to matryca.
Dzwoniłem do serwisu mirai dowiedzic w tej sprawie. No niestety pani która odebrała tlefon udzieliła mi odpowiedzi takiej ze mi szczenka opadła szkoda gadac, wogóle nie na temat.
Jedyni co ci zostaje to kupic w ciemno ryzyk fizyk, poczytac na forach zagraniczych tam o tym torche wiecej. Ludzie maja uzywają i sa zadowoleni, chociaz zdazaja sie negatywne opinie. Co do matrycy TN jesli zastosowan w tym modelu to szkoda, Bo jesli padnie pixel bedzie go widac, Natomiast w matrycha mva i wyzej martwe pixele sa niewidoczne. Jedno jest pewne jesli kupisz ten tv to napiasz recek strzel foty bo tu juz jeden obiecywał od dawien dawna ze napisze i lipa.
to co znalazlem w necie na temat miraia w skrocie
MIrai i flimy dvd- jakosc super
xbox 360-podobno szczena opada tak dobrze
mirai+pc-super
tradycyjny tv-kabel ok ale wiadom jak jest z lcd i tradycyjna tv.
Widziałem foty mają na forach zagranicznych i było ciekawie, chociaz fota nie odda tego jak jest naprawde,
Niewim jak sobie ten tv radzi ze smuzeniem niby ma 8 ms wiec styknie, czerń podbno tez jest niezła,
Jedno jest pewne trzeba zobaczyc i podlaczyc jak to chodzi, raczejw w ciemno to mozna kupic samsuna z seri R71,
Chociaz z mirai napewno bedzie 100 razy lepiej niz na normalny standardowym tv.
Sam mam ten dylemat co do kupna miraia i czekam az ktos tu na forum napisze recke, ale czekac mozna do smierci.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! To jest niestety mój drugi post na forum, na dodatek jestem nowicjuszem w tematyce HDTV, więc proszę o wyrozumiałość. Nurtuje mnie parę pytań dotyczących X'a i obsługiwanej przez tą konsolę wozdzielczości 1080p. Pierwsze pytanie jest dość prozaiczne: Jaki telewizor z FULL HD będący w miarę niedrogi i dobrej jakości powinienem kupić? Drugie: Czy muszę kupić telewizor z rozdzielczością ekranu 1920 × 1080p aby w pełni cieszyć się możliwościami mojego X'a? I trzecie: Czy gry które na opakowaniach mają napisaną rodzielczość 1080i mogą chodzić na rozdzielczości 1080p i czym właściwie się różnią "i" od "p" na końcu? Te pytania są pewnie żenujące, jednak trapią nie tylko mnie ale również moich rówieśników zainteresowanymi kupnem X'a z którymi rozmawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gonzalez' post='32275' date='31.12.2006, 21:23 ']Witam! To jest niestety mój drugi post na forum, na dodatek jestem nowicjuszem w tematyce HDTV, więc proszę o wyrozumiałość. Nurtuje mnie parę pytań dotyczących X'a i obsługiwanej przez tą konsolę wozdzielczości 1080p. Pierwsze pytanie jest dość prozaiczne: Jaki telewizor z FULL HD będący w miarę niedrogi i dobrej jakości powinienem kupić? Drugie: Czy muszę kupić telewizor z rozdzielczością ekranu 1920 × 1080p aby w pełni cieszyć się możliwościami mojego X'a? I trzecie: Czy gry które na opakowaniach mają napisaną rodzielczość 1080i mogą chodzić na rozdzielczości 1080p i czym właściwie się różnią "i" od "p" na końcu? Te pytania są pewnie żenujące, jednak trapią nie tylko mnie ale również moich rówieśników zainteresowanymi kupnem X'a z którymi rozmawiałem.[/quote]

1080p nie ma w grach i narazie nie będzie. A jak będzie to w jakiś mniej wymagających produkcjach. 1080p jest do filmów na HD DVD. Jednak sporo gier obsuguje 1080i i widać różnicę na Full HD. A jaki? Nie drogich nie ma;p. Jak masz nie dużo kasy to popatrz na telewizory marek AMOI. XORO itp ale one wcale też nie są super tanie. Może jakiś LCD 1080p? Samsung? Sharp? Albo tylna projekcja SONY 50" za 8-9tys? Niestety ale Full HD trochę kosztują. Ale każdy z nich nada się super do gry na Xie. Ale 1080p uzyskasz na niewielu telewizorach gdyż prawie żaden nie ma 1080p na wejściu component. A takowy kabel ma X360. Ale do 1080i warto mieć Full HD.

Jak kupisz TV 720p to też grafika jest boska. Wszystkie gry chodzą w 720p a wiele w 1080i. Różnica jest ale nie wiem czy jako nowicjusz zobaczysz różnicę. Wątpię.

Tak gry 1080i chodzą na panelach 1080p (one też są 1080i). A co to jest i" i p" ? Tryb z przeplotem i progreswyny ale o tym było już setki razy. Poszukaj na forum albo na google zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Amoi 42TE1 z X360 - Pięknie chodzi - (po component 1080p)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gmeru! Naprawdę świetnie naświetliłeś mi temat! A co do moich pomyłek z postami - to już się więcej nie powtórzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie o tym [url="http://www.allegro.pl/item154641515_hp_p1130_przepiekne_21_super_stan_super_jakosc.html"]http://www.allegro.pl/item154641515_hp_p11...per_jakosc.html[/url] wyswietli mi bez problemu 720p ? jakbyscie mogli to byscie mi doradzili jakis model w podobnej cenie najlepiej 22 cale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='qbes' post='34029' date='10.01.2007, 13:18 ']co powiecie o tym [url="http://www.allegro.pl/item154641515_hp_p1130_przepiekne_21_super_stan_super_jakosc.html"]http://www.allegro.pl/item154641515_hp_p11...per_jakosc.html[/url] wyswietli mi bez problemu 720p ? jakbyscie mogli to byscie mi doradzili jakis model w podobnej cenie najlepiej 22 cale[/quote]


Podczas podejmowania decyzji musisz pamiętać że monitory CRT z Allegro często wiele w swoim życiu przeszły, szczególnie te o dużych przekątnych najczęściej ostro pracowały zarobkowo. W okresie ich świetności nikt nie kupował do domu monitora za ogromną jak na tamte czasy kasę, większość była kupowana do celów zawodowych i tak też była eksploatowana, czyli zazwyczaj po wiele godzin na dobę. Tak że jak masz kupić taki, to raczej nie na odległość wysyłkowo, tylko po bezpośrednim sprawdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nadal trapi mnie kwestia wyboru TV głównie pod X-boxa 360 i N-kę moglibyście doradzić mi coś w tym względzie?
Moje typy to:

1. Samsung PS-50C7H (Ma tylko 1-dno HDMI ale to nie przeszkadza- X-Box jak przeczytałem nie ma HDMI)

2.Panasonic TH 50PV60E

Te dwa pierwsze typy to Plazmy. Nasuwa się pytanie : czy nie "zajadę" plazmy na X-Boxsie ? - chodzi mi o wypalanie pixeli.

Jeśli nie plazma, to pewnie tylko jak przeczytałem LCD Amoi lub Toshiba (z Xoro zrezygnowałem po ostatnich postach - zaniki fonii przy współpracy z N-ką)) wtedy będę musiał zejść do 40-42 cali ze względu na cenę.

Jest jeszcze SONY KDS 55 ale to tylna projekcja, grzmot w mieszkaniu i przy intensywnym użytkowaniu 3 lata ( lampa) do tego po początkowym zachwycie(tak jak w wypadku Xoro) wiele opini negatywnych. Co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wronek6666' post='34095' date='10.01.2007, 15:39 ']Witam. Nadal trapi mnie kwestia wyboru TV głównie pod X-boxa 360 i N-kę moglibyście doradzić mi coś w tym względzie?
Moje typy to:

1. Samsung PS-50C7H (Ma tylko 1-dno HDMI ale to nie przeszkadza- X-Box jak przeczytałem nie ma HDMI)

2.Panasonic TH 50PV60E

Te dwa pierwsze typy to Plazmy. Nasuwa się pytanie : czy nie "zajadę" plazmy na X-Boxsie ? - chodzi mi o wypalanie pixeli.

Jeśli nie plazma, to pewnie tylko jak przeczytałem LCD Amoi lub Toshiba (z Xoro zrezygnowałem po ostatnich postach - zaniki fonii przy współpracy z N-ką)) wtedy będę musiał zejść do 40-42 cali ze względu na cenę.

Jest jeszcze SONY KDS 55 ale to tylna projekcja, grzmot w mieszkaniu i przy intensywnym użytkowaniu 3 lata ( lampa) do tego po początkowym zachwycie(tak jak w wypadku Xoro) wiele opini negatywnych. Co radzicie ?[/quote]

Bierz Panasa: jest zaje,bisty i WIEEEEEELKI (w sumie najlepsza w tej chwili plazma cena/jakość). Nie sądzę, żeby Ci się szybko wypalił. A jak nie to za podobną cenę jakiegoś FULL HD LCD> Ale 50" to jest coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - dzięki. Trapi mnie jednak dwie sprawy : to jest HD READY i Plazma - czytałem opinie, że po dwóch miesiącach gostkowi wypaliły się piksele w TH42PV60 i że to nie jest objęte gwarancją. Jak współpracuje z X-boxem i N-ką ? I jeszcze jedno - on wpieprza .....400 W !!! Jeśli ktoś coś takiego ma lub wie coś na ten temat - dajcie znać proszę.
Przeleciałem jeszcze raz wszystkie sklepy i Allegro no i znalazłem jeszcze dwie plazmy (cena) które stosunek-wielkość byłyby do przełknięcia to :

1. LG 50 PC1RR
2. LG 50 PC1R

Do tych dwóch dochodzi wspomniany Panasonic 50PV 60E

P.S. LG 50 PC1RR jeśli dobrze się zorientowałem różni się od LG 50 PC1R tym, że ma wbudowany twardy dysk, więc tym samym odpada, bo mam N-kę recorder więc po co dublować funkcje i przepłacać. (mimo, że ten pierwszy (RR) to zdobywca E-issy. Stoi przede mną dylemat :

PANAS 50PV 60E (mam amplituner panasa-jeden pilot) czy 1,5 K tańszy LG 50 PC1 R ?????????? Pomoże ktoś czy mam zdać się na czuja ? Jest jeszcze jedna możliwość : SAMSUNG PS 50C7H (troszkę droższy od LG a dokładnie 2 stówy. No więc co WY NA TO ?
A więc reasumując :
[font="Arial Black"]1. PANASONIC 50 PV 60E - 9 K
2. LG 50 PC1R - 7,5 K
3. SAMSUNG PS-50C7H - 7,8 K[/font]

:blink:

A swoją drogą byłem zdecydowany już na XORO 47 cali, ba mam na niego wpłaconą kasę.Tyle, że po ostatnich "rewelacjach" na łamach HDTV Xoro najnormalniej się wystraszyłem. Dla mnie 9 K to bardzo duża kasa. I wcale nie nie wystraszyło mnie to, że Xoro nędznie się spisuje w trybie 1080p. Wystraszyły mnie opinie dwóch użytkowników tego sprzętu a mówiące o tym, że co kilka lub kilkanaście minut zanika im głos z N-ki. To co?! - ja mam walczyć z N-ką aby poprawili swojego N-boxa ?! To jest chore !

Edytowane przez wronek6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze sie ktos wypowiedziec na temat tego monitora LCD ?

[url="http://www.agito.pl/product/37236?bid=40"]http://www.agito.pl/product/37236?bid=40[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat Acer nie jest najlepszym wyborem w przedostatnim nr psx extreme były opisywan monitory pod x360 ale chwalili tam samsunga 20 calowego 940bw jego cena w prolinie 1245 zł zastanów sie nad nim bo gra pięknie wg wypowiedzi redaktrów. Acery sa takie se. Chyba na temat tego Acera pisali w bechmarku.pl no i nie byli zachwyceni. (niechce cie wprowadzić wbląd ale jesli pisali o tym modelu to był problem ze smużeniem-nie jestem pewien, pozatym mają problemy z ozdwzorowaniem kolorów). Samsung robi to lepiej. Jedno jest pewne czy kupisz Acera czy samsunga napewno bedzie 100 razy lepiej niz na standardowym tv czy monicie crt. Poztym panorma juz duzo. Ja sam mam dylemat jaki tv. Wszysko zalezy od tego ile masz kasy. i ile przeznaczyles na zakup monita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz i to jest petla z wyborem bo na inym forum pisali mi ze acer jest bardzo dobra firma ma matryce S-PVA co gwarantuje bardzo dobre odwzorowanie barw(8 bitowa precyzja odwzorowania koloru zamiast 6 bitowej na każda barwę składową) i podobno ma wlasnie bardzo dobre kolory i juz sam nie wiem ale chyba go zamowie :)

Edytowane przez qbes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...