Skocz do zawartości
floreks

Telewizor HD do Xboxa 360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Niewiem czy to dobre miejsce na to pytanie i wiem ze o tych tv napisano juz mase textu...
Aczkolwiek pisze tu bo jestem w absolutnej kropce... dzis po powrocie z pracy z przykroscia stwierdzilem zgon mojego starego Philipsa-nie mam go zamiaru reanimowac bo za duzo kasy i nerwow wsadzilem juz w tego zloma. Problem polega na tym ze w drodze do mnie jest nowiutki i pachnacy X360,a ja zostalem bez tv :)
W gre z powodu braku kasy wchodza w sumie tylko 3 modele: 2 Crt(slynna para HD Philips i Samsung) oraz Lcd MIRAI DTL-532W100 Olympic...
Co wybrac??? Prosze nie odsylajcie mnie do innych tematow-przeczytalem wszystko i nie wiem co wybrac. Tv ma ciagnac X360, antene dachowke i Divx itp. odpalone na pierwszym Ixboxie-nie planuje zadnych platform cyfrowych ani teraz ani w przyszlosci. Telewizorka tez nie zamiezam szyko zmieniac-musi mi wystarczyc na ladnych pare lat... Prosze o szybkie odpowiedzi-kazdy dzien bez tv to dzien stracony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='floreks' post='12836' date='04.10.2006, 15:18 ']Witam!
Niewiem czy to dobre miejsce na to pytanie i wiem ze o tych tv napisano juz mase textu...
Aczkolwiek pisze tu bo jestem w absolutnej kropce... dzis po powrocie z pracy z przykroscia stwierdzilem zgon mojego starego Philipsa-nie mam go zamiaru reanimowac bo za duzo kasy i nerwow wsadzilem juz w tego zloma. Problem polega na tym ze w drodze do mnie jest nowiutki i pachnacy X360,a ja zostalem bez tv :)
W gre z powodu braku kasy wchodza w sumie tylko 3 modele: 2 Crt(slynna para HD Philips i Samsung) oraz Lcd MIRAI DTL-532W100 Olympic...
Co wybrac??? Prosze nie odsylajcie mnie do innych tematow-przeczytalem wszystko i nie wiem co wybrac. Tv ma ciagnac X360, antene dachowke i Divx itp. odpalone na pierwszym Ixboxie-nie planuje zadnych platform cyfrowych ani teraz ani w przyszlosci. Telewizorka tez nie zamiezam szyko zmieniac-musi mi wystarczyc na ladnych pare lat... Prosze o szybkie odpowiedzi-kazdy dzien bez tv to dzien stracony...[/quote]

Wybierz CRT - jak nie wiesz ktory to rzuc moneta. Po prostu kup i ciesz sie x'em i nowym tv. I nie czytaj wiecej info o tv, ktory kupiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh-podpowiedz z nieczytaniem informacji po zakupie bardzo mi sie spodobal :)
Ktos cos jeszcze ma do dodania?? Dalej nie wiem co wybrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup koniecznie lcd MIRAI! To najlpszy lcd 32" za te cene! On ma rozdzielczosc odpowiednia do 720p (xbox 360 i nawet niektore gry z xboxa 1 chodza w 720p).
CRT z wejsciem hdmi to przeszlosc, bo one przeskalowuja rozdzielczosc w dol do normalnej i biednej 480i!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]ziomek [/b] - mylne informacje wprowadzasz (poczytaj np. to forum, zanim coś napiszesz) :)

...do SD i divxów (przeważnie z niską rozdziałką) raczej tylko CRT, gdyż o wiele lepiej zatuszuje sporo niedoskonalości tego formatu. :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sratatata kupowanie crt w dzisiejszych czasach, to krok WSTECZ. A floreks kupuje telewizor na kilka lat!
Floreks ma juz 2 zrodla hdtv (xbox 1 i xbox 360), wiec juz bedzie mogl w pelni wykorzystywac tego lcd mirai.
Na tym forum i na hdtv kilka osob ma mirai i xbox 360. Wszyscy sobie chwala.

Ja osobiscie zdecydowalem sie na zakup 3lcd 50" do platformy N i Xboxa 360. Bede tez na swoim nowym tv ogladal w SDTV jakies divixy i inne starocie, ale kupuje go przyszlosciowo (w tym roku napewno bede mial HD DVD do Xboxa 360 i moze nawet PS3 z importu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]ziomek [/b] - mamy inne podejście do jakości obrazu.
(ja popieram tę większość - co odróżnia specyfikę wyświetlania i związaną z tym jakość...., ale przecież wolny wybór....). :lol:

Nie pisz tylko "sloganów" typu:[quote]"....CRT z wejsciem hdmi to przeszlosc, bo one przeskalowuja rozdzielczosc w dol do normalnej i biednej 480i!"[/quote] (nie wglebiając się w brak merytoryki .....toż to wbrew logice - dla ułatwienia Ci dodam, ze w Europie nigdy systemu NTSC nie bylo) ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok-wszystko fajnie. Ale powiedzcie mi tak na "chlopski rozum" jak duzo zyskam na jakosci podlanczajac X360 (a w przyszlosci moze i PS3) do tego LCD zamiast CRT? A jak duzo strace ogladajac telewizje naziemna na LCD a nie CRT? Powiem szczerze ze mnie naziemna telewizja (i wogole telewizja) nie interesuje-uwielbiam grac na konsolach i tylko do tego uzywam tv. Gorzej sprawa wyglada z moja slubna-ona nienawidzi gier ale kocha "Mode na sukces". Jak jakosc jej ulubionego serialu bedzie duzo gorsza niz byla do tej pory to zonk. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok-wszystko fajnie. Ale powiedzcie mi tak na "chlopski rozum" jak duzo zyskam na jakosci podlanczajac X360 (a w przyszlosci moze i PS3) do tego LCD zamiast CRT? A jak duzo strace ogladajac telewizje naziemna na LCD a nie CRT? Powiem szczerze ze mnie naziemna telewizja (i wogole telewizja) nie interesuje-uwielbiam grac na konsolach i tylko do tego uzywam tv. Gorzej sprawa wyglada z moja slubna-ona nienawidzi gier ale kocha "Mode na sukces". Jak jakosc jej ulubionego serialu bedzie duzo gorsza niz byla do tej pory to zonk. ;)



PRZEPRASZAM ZA ZDUBLOWANIE POSTA!

Edytowane przez floreks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b] floreks[/b] - raczej nie odbiegne od normy jak napiszę:
- do konsoli raczej LCD sie sprawdzi (także z czystej ergonomii)
- do zwykłej TV (do tego z zapasem) np. pytane modele CRT (oddziel to Sci-fi które opisuje 480i wbrew logice i np parametrom technicznym...., a co do jakości obrazu - przypomnę ten namiar [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666"]>>>Opis Philipsa w praktyce<<<[/url].

Nie zapomnij, ze omawiamy 32', a to w praktyce ma się "nijak" do jakiegoś rozsądnego oglądania HD TV.

LCD spisuje się dobrze na natywnym sygnale, a CRT wszystko jedno (w porównaniu z LCD).
(do tego Mirai praktycznie nie opisywany....w praktyce).

Sam musisz wybrać kompromis (jednak opierając się na prawdziwych danych...).
Jedyna rada to sprawdzić TV w praktyce (można się umówic na ewentualna wymianę, a i zakupy np. przez internet maja możliwość zwrotu bez podania przyczyny). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='floreks' post='12836' date='04.10.2006, 15:18 ']Co wybrac??? Prosze nie odsylajcie mnie do innych tematow-przeczytalem wszystko i nie wiem co wybrac. Tv ma ciagnac X360, antene dachowke i Divx itp. odpalone na pierwszym Ixboxie-nie planuje zadnych platform cyfrowych ani teraz ani w przyszlosci. Telewizorka tez nie zamiezam szyko zmieniac-musi mi wystarczyc na ladnych pare lat... Prosze o szybkie odpowiedzi-kazdy dzien bez tv to dzien stracony...[/quote]

Ja do xboxa360, kablówki i dvd kupiłem samsunga 32les71b - jeden z najtańszych modeli na rynku. Jestem zadowolony w 100%. Sygnał z TV jest lekko nieostry czasami, ale ogólnie nie przywiązuje do tego wagi :lol: Za to xbox 360 i dvd to sama radocha ;). Moja żona która sceptycznie podchodziła do telewizorów LCD też jest bardzo zadowolona. Kiedyś spytałem ją o czerń (którą te telewizory mają podobno kiepską) to nie rozumiała o co mi chodzi ;) - Ja tez pewnie jakbym się nie naczytał w necie o kiepskiej czerni w LCDkach to bym na to nie zwrócił uwagi. Ogólnie stwierdziła, że pomimo tej nie tak dobrej ostrości jak na naszym starym CRTku to woli oglądać na tym nowym bo jak stwierdziła kolorki są bardziej naturalne i wogóle przyjemniej się ogląda. Kobiety podobno są wyczulone na kolory więc to chyba dobra rekomendacja :P
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok-myslalem,myslalem i wymyslilem to:http://www.allegro.pl/item131964048_lcd_samsung_le_27s71b_krakow_.html
I co wy na to?? Crt sie boje-a to geometria nie tego,a to plamy jakies,a to znowu gledzenie producenta ze wszystko jest ok no i stolik musialbym wzmocnic... Mirai-a tez sie boje-za nazwe :):P Mysle ze ten lcd z linku pogodzi moje rozterki. Troche maly ale na nic markowego i wiekszego mnie nie stac :) Zreszta przesiade sie na niego z 25 calowego 4/3 wiec mysle ze nie bedzie zle-w starym najbardziej brakowalo mi panoramy...
Jutro jeszcze zajze do Saturna-moze tam cos wypatrze...


No i kupilem to:
[url="http://www.google.pl/url?sa=t&ct=res&cd=114&url=http%3A%2F%2Fhdtvpolska.com%2Findex.php%3Fshowtopic%3D1287&ei=74smReGSIZ34wQG-vPmyDA&sig=__st1wHrAsr0GYoZTGVap3h6oEmAs=&sig2=mNmx3dGsOYC0RGtnQisgaw"]http://www.google.pl/url?sa=t&ct=res&a...sOYC0RGtnQisgaw[/url]

Niewiem czy dobrze zrobilem ale walic to! Obraz jest super! No i za 2400 :) jestem 32"HDready!
Pozdrawiam wszystkich!

Edytowane przez floreks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, w przyszlym tygodniu zamawiam xboxa, i chcialbym sobie do niego dokupic telewizor LCD obslugujacy HD. Przeczytalem tony tekstu na roznych forach i stronach, ale im wiecej czytam tym mniej wiem:/ Interesuje mnie telewizor ~32", w dosc niskiej cenie, przy jednoczesnej niezlej jakosci. Co polecacie? Jestem sklonny wydac do 3.000zl, +/- 300. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż troche (albo poczekaj aż stanieje ;) ) i łykaj Samsunga R71/R71 - całkiem dobry telewizor, rekomendowany przez Microsoft do 360-tki.

[url="http://www.ceneo.pl/256695"]http://www.ceneo.pl/256695[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 2000-2500zl kupisz na allegro crt philipsa albo samsunga z obsluga 720p/1080i. Poczytaj opinie na forum. Podobno przewyzsaz jakoscia obrazu tansze lcd. Edytowane przez MIIKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

1) Ja mam pytanie w związku z połączeniem LCD Samsunga modeli (M71b, F71b) z Xboxem 360. Pierwsze moje pytanie to czy Rozdzielczość 1366 x 768 w M71b oznacza, że mogę także wyświetlać obraz 1080i ?

2) W F71b full HD pozwala na 1080p, wiem że gry w rozdzielczości 1080p dopiero zaczną wychodzić. Proszę o radę czy LCD z 1080p uzyska znacznie lepszą jakość od LCD z 1080i biorąc pod uwagę że model F71b pozbawiony jest 100Hz co w grach może być odczówalne , Smooth Motion Driver . Reszta parametrów w tych LCD jest raczej ta sama.

3) Ceny są podobne w granichach 8900 zł. A tak drugorzędnie zapytam o obraz zwykłych programów przez powiedzmy Cyfrowy Polsat, w którym modelu wypada lepiej i czy także jest to duża różnica. Proszę o pomoc

Pozdrawiam Edytowane przez mirpre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zastanawiam sie czy warto kupowac do xboxa tv z full hd skoro nie ma wyjscia HDMI ,a z tego co czytalem o 1080p na komponencie mozna zapomniec ,pozatym w wiekszosci gier standartem bedzie 720p...No i teraz nie wiem czy czekac jeszcze miesiac dwa na ewentualny spadek cen 40` tv z full hd czy kupic teraz np bravie kdlv2000 czy ewentualnie rekomendowanego przez microsoft samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem :)
Ale ja chyba zaczekam.
Amoi podobno bez problemu przyjmuje 1080p po HDMI, d-sub i komponencie :)
Cena tez jest ok!
Moze wypowie sie ktos kto ma X360 podlaczonego do TV FULL HD?

Edytowane przez korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podlaczona 360 po component do Amoi 42", sygnal 1080p. zienialem na 1080i aby sprawdzic czy sa jakies roznice. to co zauwazyle w dash'u to to, ze przy 1080p napisy sa jakny troche czarniejsze/tlustsze trudno to okreslic.
sprawdzalem tez Kill Bill w 1080p i 1080i. roznice widoczne, obraz bardziej 3 wymiarowy (lepsze eksopnowanie planow). ponadto roznica pomiedzy panelami 1080p a 720p jest w w samaj ich jakosci.

prosze tylko zwrocic uwage, ze lcd musi przyjac 1080p po component badz vga. 360 nie mam hdmi i moze jeszcze dlugo nie miec.
po vga dodatkowo mozna uzyskac upscale dvd do 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, będzie 1080p, MS nie pozwoli Sony na bezkarne pokazywanie czegoś takiego jak NBA 2k7 w 1080p tylko na PS3. Ostatni update (choć z problemami) wprowadza 1080p. Tylko czekać aż i tu zawita 1080p natywnie. Z drugiej strony wolałbym płynniejszy obraz niż nieco wyższą rozdziałeczkę, jeśli miałoby się to odbywać kosztem wydajnośći (spadku fps) to 720p wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dartman' post='22469' date='16.11.2006, 16:13 ']
mam podlaczona 360 po component do Amoi 42", sygnal 1080p. zienialem na 1080i aby sprawdzic czy sa jakies roznice. to co zauwazyle w dash'u to to, ze przy 1080p napisy sa jakny troche czarniejsze/tlustsze trudno to okreslic.
sprawdzalem tez Kill Bill w 1080p i 1080i. roznice widoczne, obraz bardziej 3 wymiarowy (lepsze eksopnowanie planow). ponadto roznica pomiedzy panelami 1080p a 720p jest w w samaj ich jakosci.

prosze tylko zwrocic uwage, ze lcd musi przyjac 1080p po component badz vga. 360 nie mam hdmi i moze jeszcze dlugo nie miec.
po vga dodatkowo mozna uzyskac upscale dvd do 1080p.
[/quote]


A jaki to dokladnie model Amoi?
Sprawdzales upscale do 1080p na tym TV? Jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='korkodyl' post='22493' date='16.11.2006, 19:12 ']
A jaki to dokladnie model Amoi?
Sprawdzales upscale do 1080p na tym TV? Jak to wyglada?
[/quote]

Amoi 42" 1080p

sprawdzalem upscale do 720p. bo zlacze VGA w moim Amoi na tyle tylko stac.
dystrybutor powiedzial, ze w najblizszym czasie bedzie upgrade firmware'u. Wtedy sprobuje 1080p.

natomiast puszczalem filmy HD po componencie i 1080p - super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dartman' post='22518' date='16.11.2006, 22:49 ']
Amoi 42" 1080p

sprawdzalem upscale do 720p. bo zlacze VGA w moim Amoi na tyle tylko stac.
dystrybutor powiedzial, ze w najblizszym czasie bedzie upgrade firmware'u. Wtedy sprobuje 1080p.

natomiast puszczalem filmy HD po componencie i 1080p - super
[/quote]

No to chcialbym zobaczyc chocby trailer w 1080p :(
Ostatnio na stronie Dave'a ([url="http://www.drfoster.f2s.com/trailers_hd-dvd.shtml"]LINK[/url]) zagościly trailery HD DVD :)
Wrzucilem sobie na pen'a i do X'a...
No i SZOK! Nie moglem uwierzyc jak to wyglada!
A to bylo "tylko" 720p...
Kazdy kto ma X360 powinien zobaczyc te trailerki!
A na poczatek koniecznie King Konga :) Jest po prostu oczo[beeep]ny :)
Widzialem juz duzo filmow i trailerow HD ale to to zupelnie inna jakosc!
Brak jakiejkolwiek kompresji itp. REWELACJA!
Cala plyte sobie nagralem - X oczywiscie czyta bez problemu :)

Naprawde polecam zobaczyc! HD DVD wymiata!

Edytowane przez korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początek powiem że się za bardzo nie znam na TV i dlatego proszę o pomoc :) Moje potrzeby telewizora są następujące:
1.Granie na xbox 360
2.Oglądanie filmów DVD
3.Odbiór nowej telewizji N-box
CZY TO MA BYĆ LCD CZY PLASMA???
W większości czasu bedzie to raczej dla potrzeb Xbox 360, dodam że mam na wydanie mam max. 8.tys.zł :( interesuje mnie min. 37". Marka TV dla mnie nie gra roli :) no i wydaje mi się że powinien już być Full HD (jeden znajomy mi tak powiedział) :) Napewno takie tematy już były poruszane ale powiem szczeże że czas i obowiązki :) mi za bardzo nie pozwalają na szukanie po necie. Będe wdzieczny jeśli ktoś mi pomoże i coś doradzi co i jak. A jeśli by to nie było problemem to mógłby dodać jakiś link do opisywnej rzeczy. Z góry dziekuje i pozdrawiam oraz licze na pomoc.

Edytowane przez maniek750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...