Skocz do zawartości
Lizarazu

Test Sony KDL-32V2000 - EISA winner 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. dziś KDL -32V2000 w EuroAgd (W-wa Grójecka) oglądałem i widniała cena 4999. Sam się zdziwilem. Był tylko o 300zł droższy od serii S. Co ciekawe chyba specjalnie miał "podstawiony" najgorszy obraz z niewielkiego wyboru w tym akurat sklepie. Przy moim dłuższym postoju i przyglądaniu się v2000 - Pan sprzedawca polecał Samsungi - "bo po co przepłacać za znaczek bo i tak sony ma panele samsunga". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobili akcje promocyjną, bo pewnie mają sporo, a do drzwi już puka KDL-32V2500 (listopad).
Z drugiej strony cena killerska....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rozdam' post='14187' date='13.10.2006, 21:33 ']@musti dzieki za cynka juz ide szukac:)

@lizarazu-ukradli ci juz tego soniacza?:blink:[/quote]


dziś można kupić v2000 za 4990 w Euro-rtv

dziś oglądałem kdl v2000 w Euro za 4990. Jestem trochę ,,zagubiony" po konfrontacji z Samsung"iem.
Tym bardziej ,że jest to konfrontacja ,,sklepowa". Brak sygnału , kabla itd.
Z uwagą bedę śledził Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie skusiłem się na oferte Euro RTV i od dzisiaj jestem 'HD Ready' :D

Narazie jestem [u]bardzo[/u] zadowolony z odbioru SDTV z kablówki (dobny wyjątek - mecz). Jutro przyjedzie X360, więc będe mógł powiedzieć więcej o HD. Niestety obraz z PS2, podpiętej kablem RGB, zasysa na całej linii - telewizor obnaża wszystkie niedoskonałości grafiki, a każdy ząbek molestuje mi oczy :D

Tylko mam jedno pytanie: ja jestem jakiś lewy, czy nie można ustawiać nazw kanałów, dłuższych niż 5 znaków? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kopak' post='16402' date='21.10.2006, 13:25 ']
Witam

Czy ten telewizor współpracuje z n-ką na hdmi przy rożdzielczości 1080i
[/quote]
Witam wszystkich,
Jestem zupełnie golas w sprawach technicznych, ale sony v 2000 b ni się podoba. Chcę zafundować sobie n ale nie wiem co to znaczy 1080i i że nie pali..
co to oznacza dla zwykłego śmiertelnika,bo kupienie tego cacka to nie na pięć minut a za pare miechów okarze się, żę tego czy tamtego nie wydala, więc co z tym hdmi na 1080i?

[quote name='pbuda' post='16405' date='21.10.2006, 13:36 ']
Tak, wyswietla to jednak jako 720p.
[/quote]
A co to oznacza dla zwykłego śmiertelnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iras- jak odpalisz X360 to cie wcisnie w krzesło - zapewniam ! A jak zaktualizujesz sobie dasha to mzoesz juz cieszyc wzrok filmami w pełnym HD z płytek DVD-R :)

WielkiAdamie

To nie jest TV na 5 minut - zapewniam Cię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='12982' date='05.10.2006, 23:53 ']
:angry::D:D
Samsung lepszym wyborem?
Przecież wielokrotnie o tym była mowa, że kontrast dynamiczny nie ma się nijak do standardowego. A ten w realu w Bravii jest najlepszy ze wszystkich obecnych na rynku LCD.
Zresztą przecież to Bravia dostała EISĘ za model 32V2000, a nie Samsung.
A ten Samsung R71 to słaby wybór, jeżeli już TV tej firmy to M71 albo F71.
Ale i tak nie dorównuje Bravii poziomem czerni.
[/quote]

Sprawdzałem parametry techniczne nowych modeli Sony np. KDL-40X2000 i kontrast dynamiczny podany jest 7000:1. Najlepsze Samsungi w parametrach mają podany kontrast 6000:1.
Niestety nigdzie nie doczytałem się jaki jest kontrast dynamiczny dla modelu Sony KDL-32V2000.
Może wiecie coś na ten temat.
Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrast dynmiczny to chwyt marketingowy ! szanujaca sie dobra firma tego nie robi ( np. Sony ) bo poza marketingiem po co ? a tak odpowiadając na pytanie to Sony podaje Kontrast 1300;1 co sie przeklada na dynamiczny 7000;1 dlatego Samsungi podające kontrast 6000;1 mają faktyczny 1200;1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='19574' date='03.11.2006, 07:48 ']
Iras- jak odpalisz X360 to cie wcisnie w krzesło - zapewniam ! A jak zaktualizujesz sobie dasha to mzoesz juz cieszyc wzrok filmami w pełnym HD z płytek DVD-R :D

WielkiAdamie

To nie jest TV na 5 minut - zapewniam Cię :P
[/quote]

oki, ja to rozumiem bo chcę go kupić, ale nie wiem co to oznacza, że nie współpracuje z n-ką na hdmi przy rozdzielczości 1081i i że pali tylko 720p. Czy to oznacza, że nie będę mógł oglądać stacji hd kodujących 1080i(ktoś na tym forum stwierdził,że to 80%stacji), a może będę miał gorszą jakośc obrazu? Może ktoś z doświadczonych kolegów mnie oświeci.
I jeszcze jednego nie rozumiem: nie będę mógł podpiąć się kompem i nagrać sobie niczego??????
nAWET NA DEKODERZE ZA 499 pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tv osblsuguje 1080i - w ten sposob ogladam u siebie filmy z DVD. Jsli cos nie dziala to tuner a nie TV
PS widocznej roznicy pomiedzy 720p i 1080i nie ma (sprawdzalem na Xbox360)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony 32-S2010

u mnie cały czas na nbox byla ustawiona rozdzielczość 720p ale na nsport mecze w HD ( tylko mecze )byly jakieś takie dziwne , znaczy obraz był skokowy a po przełączeni nboxs na rozdzielczość 1080i już było super i na tej rozdzielczości już pozostało !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W instrukcji KDL-32V2000 (mam PDF) wejście komponent jest opisane jako przeznaczone tylko dla DVD, czy można tam bez problemu podłączyć tuner sat, który ma takie wyjście? Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do testu Bravi to kompleksowy i szczegółowy teskst znajdzie się w listopadowym Audio Video.
[/quote


Teraz rozumiem...!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PiotrekHD' post='20230' date='05.11.2006, 18:35 ']
W instrukcji KDL-32V2000 (mam PDF) wejście komponent jest opisane jako przeznaczone tylko dla DVD, czy można tam bez problemu podłączyć tuner sat, który ma takie wyjście?
[/quote]


mozesz tam podpiac WSZYSTKO cokolwiek zechcesz - sam grałem na X360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno głupie chyba pytanko.
Mam teraz dobry CRT (4:3 29", Thomson, z Black Diva). Kolory super.
Z powodu zmiany mebelków, chcemy mieć w domu płaski TV, nie za duży (odległość od ekranu 2.8 -3.0m) i wybór padł na Bravię z tego wątku, pytanie, czy jakość obrazu będzie lepsza, czy gorsza od tego CRTka?
Mój profil oglądania to Cyfra+, czasami DVD, całe te HDTV to mam w głębokim niepoważaniu, bo mój tuner SAT tego i tak nie obsłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem zagubiony. Czy ten telewizor odbira sygnał 1080p z n-ki. I co to jest dash? Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ chce go dzisiaj kupić w euro i nie wiem czy się opłaca bo jeśli nie odbierałby HDTV to rezygnuje z kupna.
Thanks in Advance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jarekmacz' post='25977' date='02.12.2006, 12:53 ']
Jestem zagubiony. Czy ten telewizor odbira sygnał 1080p z n-ki. I co to jest dash? Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ chce go dzisiaj kupić w euro i nie wiem czy się opłaca bo jeśli nie odbierałby HDTV to rezygnuje z kupna.
Thanks in Advance.
[/quote]
Odbiera 1080i a 1080p to musiałby być Full HD.Mam go od tygodnia i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytałem ten wątek i jestem mocno zagubiony. Test jest jakiś chyba nie dokończony i brak konkluzji, opinie na forum są różne, ale jedyny wniosek jaki mi się nasuwa po lekturze to:

Sony KDL-32V2000 to najlepszy LCD na rynku w tym rozmiarze ekranu. Ale oczywiście jego efekty wizualne nie dorównują zwykłemu CRT jezeli cghodzi o kablówke.

Wiele razy byłem w sklepie i oglądałem kablówkę na LCD. Wg mnie tego się nie da oglądać, wszystko jest jakieś takie rozmazane, dziwne. Widziałem telewizję N na LCD i to było dopiero super !
Ale ja mam w domu kablówkę Aster, w rozdzielczości PAL, czyli slogan HD ready jest dla mnie czymś odległym o jakieś 5 lat, bo wtedy pewnie będę mógł w ramach mojej kablówki mieć na wszystkich kanałach super rozdzielczość HD.

I teraz moje pytanie: po jaką cholerę kupować telewizor z 5 tyś, podłączyć go do kablówki i cały czas marudzić na marnej jakości obraz? Pewnie zaraz ktoś powie że przecież można puszczać DVD. No ale nawet jeżeli raz w tygodniu obejrzę film, to i tak 90% czasu będę oglądać kablówkę.
Ktoś kto twierdzi że PAL odbiera super na LCD jest chyba ślepy.

Może się i nie znam, ale nie mogę znaleźć jakoś argumentu, czemu mam się męczyć i patrzeć w niedostosowane do realiów Polski dzieło. Jeżeli ktoś zamierza patrzeć tylko w telewizję N, która oferuje kilka kanałów w rozdzielczość HD, to super. Warto kupić. Ale 98% ludzi w Polsce albo ma kablówkę, albo cyfrę, albo inny wynalazek, który będzie badziewnie wyglądać na telewizorze dostosowanym do telwizji jutra.

Nie prawdaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z twoja opinia aczkolwiek na tv plazmowym kablowka odbiera całkiem znosnie .Sam osobiscie jestem posiadaczem lcd sony bravia i nigdy był go nie kupił gdyby nie tv n miałem okazje ogladac telewizje analogowa na nim przez tydzien czasu i powiem ci ze fatalny jest obraz . Oczywiscie odkad jest n tv wszystko sie zmieniło obraz jest krystaliczny dla porownania słowo naturalny jest mało doskonałe chwilami wydaje mi sie ze dana rzecz ktora ogladam mogł bym dotknać wziasc do reki pozatym prosze pamietac ze kablowka to około 50 zł miesiecznie tv n to 80 zł pełen pakiet i wiez mi na słowo warto jest wydac to 6 tysiecy zł plus 80 za N tv bo to co moje oczy widza jest niepowtarzalne czasami niepotrafie wyjsc z zachwytu i nie mowie tego poto bo sie chwale to fakt .Bardzo polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem telewizor SOny barvia v2500 32 calowy, podłączyłem pod aster i powiem, że nie jest wcale źle, widziałem obraz w sklepie z elektroniką, ale tam sygnał był kiepski i widać było straszne niedoskonałości...
Rzeczywiście na n-ce obraz wygląda o niebo lepiej. Jestem ciekaw jak jest w Cyfrowym aster, czy obraz jest gorszej jakości jak w analogu? Działa wam telewizja cyfrowa naziemna (mówię oczywiście o mieszkańcach Wawy ;) )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy ci którzy zabierają głos na temat odbioru sygnały przez TV LCD musza pamiętać o jednym i wbić to sobie do łba zanim zaczną na ich temat wydawać opinie ( ja już to przeszedłem ) że są to telewizory HD Redy które wyświetlają inną rozdzielczość od zwyklych CRT ! Jeżeli ktoś chce zobaczyć ich prawdziwą wartość ( mówie o HD Redy a nie o HD Ful ) to niech zobaczy na ,, n TV ,, DISCOVERY lub LUXE HD wtedy bedzie wiedział do czego slużą te odbiorniki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos wczesniejszych wypowiedzi:

- z tego co czytam ten TV nie dziala z nboxem po złączu HDMI

jest to wina raczej nboxa chodzi o zabezpieczenia (tak mi sie wydaje)

w praktyce oznacza to, ze zeby ogladac na nim kanały HD trzeba podlaczyc pod wejscie component - i to nawet nie robi wielkiej roznicy, a niektorzy mowia ze nbox gra lepiej po componencie (mozliwe ze gniazdo hdmi jest tanie i slabe w nboxie)

problem powstaje gdy chcemy podlaczyc nbox recorder - bo on po componencie nie bedzie nagrywal! chyba ze w recorderach ten problem poprawiono. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fitrus' post='30170' date='19.12.2006, 15:02 ']
a propos wczesniejszych wypowiedzi:

- z tego co czytam ten TV nie dziala z nboxem po złączu HDMI

jest to wina raczej nboxa chodzi o zabezpieczenia (tak mi sie wydaje)

w praktyce oznacza to, ze zeby ogladac na nim kanały HD trzeba podlaczyc pod wejscie component - i to nawet nie robi wielkiej roznicy, a niektorzy mowia ze nbox gra lepiej po componencie (mozliwe ze gniazdo hdmi jest tanie i slabe w nboxie)

problem powstaje gdy chcemy podlaczyc nbox recorder - bo on po componencie nie bedzie nagrywal! chyba ze w recorderach ten problem poprawiono. :)
[/quote]

Ten TV dziala z nboxem po HDMI sprawdzone 100%

Edytowane przez robertb1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robertb1' post='30196' date='19.12.2006, 16:58 ']
Ten TV dziala z nboxem po HDMI sprawdzone 100%
[/quote]



aha no to problemu nie ma <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...