Skocz do zawartości
pitcop

Jaki TV do Xboxa360, jaki kabel, czy to prawda ze...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Jestem tu nowy i mam kilka bardzo pilnych pytan. Pragne tez z gory przeprosic moderatorow za byc moze "zasmiecanie" forum

podobnym tematem, ale z powodu mojej pracy mam ograniczona ilosc czasu na dlugie surfowanie po sieci, a jest tego troche...



Mianowicie, w ciagu kilku dni (tygodni) planuje zakupic LCD TV. I tu od razu wyjasnienie:

- priorytetem jest Xbox360 i gry w HD,
- nastepnie filmy DVD puszczane przez maszyne Microsoftu (w przyszlosci HD DVD przy dokupionym napedzie HD DVD firmy Microsoft, jakas inna opcja?), lub poprzez Sony DVD Recorder RDR-HXD560 (pisze o nim, poniewaz dostaje go prawie gratis przy zakupie TV ),
- na koncu normalna TV poprzez wejscie antenowe (narazie), w przyszlosci kablowka lub z grubej rury (HD TV) . Dlaczego TV na samym koncu? Poniewaz po pracy z trudem znajduje czas na pogrywanie, a co dopiero na ogladanie tasiemcow.

Wiem, ktos napisze, ze najlepiej wybrac do HD TV telewizor z Full HD, ale naprawde, to co zaprezentowali mi w irlandzkim SONY CENTRE (podlaczyli BRAVIE KDL-32V2000 pod dekoder SKY HD, ktora nadaje w 1080i) w zupelnosci mnie oczarowalo mimo, ze TV ten nadaje tylko w 720p.

Czytalem test w "Official Xbox360 Magazine"... Walka toczyla sie pomiedzy:

- PANASONIC TX 32 LXD60,
- SONY KDL-32V2000,
- JVC-T-32DX7,
- TOSHIBA 32WL66,
- SAMSUNG LE32R74B.

Sony Bravia KDL-32V2000 zajela tam drugie miejsce po JVC LT-32DX7, ale tylko dlatego ze ma jadno wejscie HDMI w porownaniu z dwoma w JVC. Jak przyznali redaktorzy, obraz jest na takim samym poziomie (zyleta) i gdyby nie jedno HDMI wynik bylby remisowy! Kolejne miejsca to Samsung, Panasonic, Toshiba (wszystkie w sumie uzyskaly ten sam gorszy wynik).

Nie zalezy mi na cenie. Nie chwalac sie, mieszkam w Irandii od kilku dobrych wiosen, mam dobra prace itp - stac mnie. Choc dla zwyklego zjadacza chleba kupic sobie jeszcze lepszy sprzet tutaj to zaden problem . Jestem rowniez czlowiekim ceniacym sobie jakosc i stylistyke (tutaj wedlug mojego gustu wyzej wymieniony model BRAVII jest nie do pobicia, przy np. cukierokowo lsniacych Samsungach...) za ktora, w dzisiejszych czasach sie niestety slono placi. Wiem powiecie, ze nie zawsze co drogie to dobre, ale w moim zyciu regula - "co tanie to dwa razy drogie" sprawdzala sie bezblednie!

Zalezy mi natomiast na nie przekroczeniu gabarytow 32". Po pierwsze nie mam az tak wygorowanych wymagan co do ogromu obrazu, po drugie kiedys bede chcial wrocic do Polski i gdzies w samochodzie bedzie trzeba TV upchac... Maksymalna odleglosc od ekranu nie bedzie wieksza niz 2,5 m, czyli prawie "przepisowo"

Hmmm... co jeszcze...?? Nie chce napewno kupowac TV CRT HD READY (np. Samsunga badz Filipsa), choc zauwazylem, ze jest wychwalany za zdolnosc wyswietlania dobrego obrazu w niskich jak i w wysokich rozdzielczosciach. Ale czy jest to az taka roznica - szczegolnie przy grach HD? A gabaryty mowia same za siebie. Poprostu zalezy mi na oszczednosci miejsca i jakosc tak pachnie mi to staroscia





Kolejna sprawa dotyczy jakosci ogladanego obrazu - czyli jakie kable??? Wiem, ze komponent jest dobry, ale slyszlem tez o VGA... Ktore z tych polaczen zagwarantuja mi najlepsza jakosc obrazu (przede wszystkim gry, DVD) przesylanego z Xboxa 360 do LCD HDTV?? Znalazlem kiedys strone internetowa z dokladnie opisanymi wszystkimi mozliwosciami podlaczen - lacznie chyba z antenowym (nie no moze nie ), ale stracila sie gdzies. O HDMI nie pytam bo jeszcze go nie ma w ogolnym obiegu, no ale jezeli odpwiecie i na to, bede wdzieczny!

Wiem rowniez, ze sa mozeliwe do kupienia kable (np komponent) roznej srednicy. 6 - tki, 8 - mki, 16 - tki. Czy jest to tak niebagatelna roznica w jakosci obrazu. Cena roznia sie dosc sporo


Podsumowujac:
1. Czy SONY KDL-32V2000 to dobry wybor?
2. Jakie kable najlepsze?
3. Czy Sony DVD Recorder RDR-HXD560 poradzi sobie lepiej z wyswietlaniem obrazow DVD niz poczciwy Xbox360? Slyszalem, ze X360 nie za dobrze sobie z tym radzi...


Wiem, ze pytan jest sporo. No ale coz... Jezeli ktokolwiek tutaj dysponuje rzetelna wiedza (wierze, ze ekspertow jest tu sporo) i czasem, to prosilbym o rade. Wszelkie informacje mozna przesylac rowniez na pitcop@interia.pl.


Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam wyrypiarzy i bladzacych w swiecie techniki!!!!


Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: pozdrawiam rodaka z zielonej Irlandii :P

Secundo: Własnie zaczynam test tej Bravi więc zapraszam cię do zaglądania do tego [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2074&st=0&gopid=12782&#entry12782"]tematu[/url].
W tamtym wątku z chęcią udzielę odp na wszelkie twoje pyt. dot. Bravi.

Co do kabli componentowych to jakość ich wykonania ma bardzo duży wpływ na jakość wyświetlanego ekranu.
W tej kwestji nie zalecam oszczędności szczególnie jeśli kabel ma być dłuższy niż 1m.

Xbox 360 w wersji platinium zdaje się ma kabel componentowy w zestawie więc w tym wypadku problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o X360 nic poza te kable co są w Premium nie jest Ci potrzebne. Całkowicie możesz sobie darować kabel VGA. Component, który jest w zestawie idealnie sobie radzi z doskonałym obrazem.

Pozatym w ciemno można strzelać, że ten SONY będzie bardzo dobry pod konsole. Co do reszty zapraszam do tematu Lizarazu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz powoli cos wiem, ale nie pogardze dalsza dyskusja.

Dzieki chlopaki! :)

Rowniez pozdrawiam "irlandzkiego" Lizarazu (i nie tylko)!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Pitcop zastanów się nad X, masz tam pełne HD a różnica jak dla ciebie czytając to co wcześniej napisałeś będzie do przeskoczenia, byłem dzisiaj w Sony, w mieście na zach. wybrzeżu Irlandii ;) i widziałem ceny....
Co do cen elektroniki to trochę się mylisz, taka Bravia dla Irola to też duży wydatek chyba ,że zarabia 1000euro na łapkę tygodniowo.....
Pozdrawiam także z Zielonej Wyspy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomku

Napisalem, ze PRAWIE odleglosc jest prawidlowa :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez pitcop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...