Skocz do zawartości
dudus1234

Popcorn C200 - problem z odczytem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem odtwarzacz Popcorn Hour C200.

Bez dysku wewnętrznego i bez napędu.

Korzystam z połączenia sieciowego LAN 1Gb/s z moim komputerem PC.

Mam problem z otwarzaniem Filmów DVD oraz Blu Ray ze struktury plików (katalogów) VIDEO_TS i BDMV

Chodzi o odtwarzanie filmu przez kabel sieciowy LAN z dysku w moim PC

Gdy wskaże film DVD lub BD to zaczyna mielić i po chwili wraca do głównego menu Popcorna !

Bez problemu czyta wszystko z dysku przenośnego podłączonego do portu USB w popcornie.

Przez sieć czyta bez problemów DVD oraz BD ale z plików obrazu .iso

Proszę o pomoc jak to rozwiązać .

Nie po to położyłem sieć LAN w domu aby teraz latać z dyskiem przenośnym USB i zgrywać dane.

A jak wiadomo 10 czy 40 GB przez USB długo się zgrywa.

Edytowane przez dudus1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dysk PC z którego streamujesz dane nie potrzebuje porządnej defragmentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy dysk PC z którego streamujesz dane nie potrzebuje porządnej defragmentacji.

A co ma defragmentacja do tego ?

Z tego dysku PC prawie wszystko śmiga divixy , mp3 , DVD.iso , BD.iso , mkv Tylko ta struktura nie działa wtedy popcorn wariuje na jego LCD pokazuje sie pozioma kreska i restartuje się sam wracając do głównego menu.

Myślę że jest to wina oprogramowania w C200

Najlepiej jak by wypowiedział się ktoś kto ma popcorna i ogląda tak jak ja po sieci filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podlacze po lan nie wifi to nie ma problemu z iso dvd. bd iso nie mam wiec nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do human media i powiedzieli że powinno czytać strukturę po sieci LAN .

Jak opisałem swój problem to pan był mocno zdziwiony .

Chyba sam zaniosę do nich sprzęcik i udowodnię ten błąd odczytu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma defragmentacja do tego ?

Z tego dysku PC prawie wszystko śmiga divixy , mp3 , DVD.iso , BD.iso , mkv Tylko ta struktura nie działa wtedy popcorn wariuje na jego LCD pokazuje sie pozioma kreska i restartuje się sam wracając do głównego menu.

Myślę że jest to wina oprogramowania w C200

Najlepiej jak by wypowiedział się ktoś kto ma popcorna i ogląda tak jak ja po sieci filmy.

Jeśli dana struktura VIDEO_TS i BDMV nie jest czytana przez C200 a gołe pliki vob i m2ts z tych samych katalogów są odtwarzane bez problemów to faktycznie defragmentacja nie ma nic do tego. Nie napisałeś natomiast czy DVD.iso i BD.iso są od nowa robione z tych samych katalogów ( sekwencyjnie zapisane na dysku) czy ściągnięte ( losowy zapis na dysku) .

Wspomniałem o tym bo miałem kiedyś podobne problemy i nie ma za bardzo znaczenia czy to A100 czy C200, jeśli sprawdziłeś dokladnie wszystko co powyżej to pozostaje reklamacja lub szukanie problemu w samym urządzeniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś powalczyłem trochę i juz trochę się skołowałem.

Podłączyłem przez USB dysk przenośny do mojego PC po czym go udostępniłem w sieci .

I okazało się że Popcorn czyta z niego strukturę !!!

Po tym zdarzeniu wrzuciłem zawartość DVD oraz BD na główny katalog dysku w PC (dysk D) i udostępniłem .

Popcorn na dvd widzi AUDIO_TS oraz VIDEO_TS jak wejdę w VIDEO_TS to film startuje z menu itd.

Natomiast w BD i katalogu BDMV widzi całą strukturę ale nie potrafi sam wystartować filmu.

Może to kwestia ustawienia sieci w moim PC i opcjach udostępnianie.

Proszę o pomoc.

Ja dalej będę kombinować z moim PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz nazwę udostępnionego folderu?

Powinna być jak najkrótsza.

Przykładowo folder nazwany "Moje filmy" powoduje problemy a po zmianie nazwy na "Filmy" wszystko działa.

Był o tym wątek na forum NMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką masz nazwę udostępnionego folderu?

Powinna być jak najkrótsza.

Przykładowo folder nazwany "Moje filmy" powoduje problemy a po zmianie nazwy na "Filmy" wszystko działa.

Był o tym wątek na forum NMT.

Dzięki za wskazówki .

Stworzyłem nowy katalog na dysku głównym i nazwałem go "Filmy"

Wcześniej miałem katalog w D:\MULTIMEDIA\Download from internet

To dość długa nazwa.

Wszystko zaczeło chodzić.

Ale zauważyłem ze filmi i tak muszą byc w jakimś katalogu bo na głównym też się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam ponownie.

Struktura DVD chodzi bez zarzutu.

Lecz struktura BD już się wykłada.

Wskazuje na katalog z filmem Blu Ray:

Leci logo Warner Bros na niebieskim niebie po czym wyskakuje komunikat z Popcorna :

"Cannot Play BDJ - Please insert drive with NMT applications instaled "

Ten sam film zgrywam na przenośny dysk USB

Gdy podłączę go do USB Popcorna widać w głównym katalog o nazwie " bdj "

I po wskazaniu filmu wszystko się odtwarza.

Co to za aplikacja bdj i dlaczego tylko na przenośnym (podłączonym do C200) śmiga ?

Skopiowałem z dysku przenośnego ten katalog "bdj" na dysk w PC w katalogu "filmy " ale nic to nie dało dalej ten sam komunikat wyskakuje.

Przypomnę że kupiłem gołą wersję C200 bez dysku wewnętrznego i bez napędu.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez dudus1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.........Co to za aplikacja bdj i dlaczego tylko na przenośnym (podłączonym do C200) śmiga ?

Skopiowałem z dysku przenośnego ten katalog "bdj" na dysk w PC w katalogu "filmy " ale nic to nie dało dalej ten sam komunikat wyskakuje.

Proszę o pomoc.

Nic nie trzeba kopiować. Po podłączeniu wewnętrznego HDD lub pamięci USB, C-200 sam utworzy katalogi na bufor.

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Podłączyłem w wewnętrznym USB Pendriva 2GB i popcorn utworzył automatycznie katlog bdj

Teraz struktura BD po sieci LAN (z dysku KOMPUTERA ) śmiga z interaktywnym menu.

Kolejny problem jaki sie pojawił to:

Nie mogę włączyć polskich (oraz zagranicznych) napisów w filmie przez interaktywne menu ani ręcznie przyciskiem pilota SUBTITLE

Zaznaczam je w menu czy tam ręcznie na pilocie a one nie pojawiają się na ekranie .

Ścieżki dzwiękowe ładnie się przełączają z menu i z pilota.

Na komputerze ten sam materiał odwarzam programem : ArcSoft Total Media Theatre v3.0.1.161 Platinum

I bez problemu można włączyć polskie napisy w menu i ręcznie w programie

Mam inny film w strukturze BD i ten na pocornie wyświetla polskie i zagraniczne napisy.

Co to może być ?

Czy jeden film bedzie miał możliwość wyświetlania napisów a drugi nie ?

Zaznaczam także że czasami popcorn wiesza się przed odpaleniem filmu BD ze struktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w USTAWIENIACH NAPISÓW ustawiłeś polski język ?.

Andrzej|S.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w USTAWIENIACH NAPISÓW ustawiłeś polski język ?.

Andrzej|S.

Chodzi o ustawienie w interaktywnym menu filmu jak juz jest odpalony ?

Czy w menu popcorna w ustawieniach jak film jest wyłączony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w menu popcorna w ustawieniach jak film jest wyłączony ?

Tak.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wchodzę w Preferencje i jest tak ustawione :

Język / Language - Polski

Język napisów - Polski

Nic nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem co jest grane.

Spróbuj zrobić twardy reset wyciągają na kilka sekund wtyczkę z gniazdka. A jak to nie pomoże to przywróć ustawienia fabryczne i skonfiguruj wszystko od początku.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem do rozwiązania problemu .

Musiałem uruchomić popcorna w trybie rozdzielczości AUTO i framesync : PAL/NTSC 24p

Plazma wykryła że obraz puszczony z C200 jest 1920x1080p i 24Hz

Tylko w tym trybie chodziły napisy na tej strukturze Blu Ray .

To jest chyba błąd softu Popcorna .

Napisy w filmach BD moim zdaniem powinny chodzić na wszystkich trybach rozdziałki i odświerzania ekranu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z napisami w każdej rozdzielczości.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie odnośnie napisów podpowiedźcie mam iso bluray mna kompie napisy chodza bez problemu ale po podłączeniu przenosnego dysku twardego z filmem do Popcorn C200 - są zdecydowanie za nisko w efekcie ucinane sa laseczki takich liter jak : j , y , g - itd. do tej pory jak nie ogladałem ISO tzn. jakiś film w 1080p mkv tromiałem mozliwość zmiany rozmiaru czcionki , jej koloru oraz synchronizacji pionowej napisów czyli ich podnoszenia lub opuszczania - teraz nie ma takiej opcji przy ISO - czy możecie pomóc o co chodzi ? skoro na mompie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obrazie są wprowadzone przez producenta płyty. A więc nie masz możliwości ingerenci poprzez ustawienia popcorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...