Skocz do zawartości
LaPulg4

Uniwersalny sprzęt multimedialny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuje mnie sprzęt, który będzie mógł spełnić wymagane przeze mnie kryteria. A więc:

1. Musi być odtwarzaczem TV, który obsługuje formaty i kodowania FULL HD i niższe. Oczywiście potrafi odczytać dźwięk dd5.1, dts, ac3 i inne pochodne od hd-eków. Złącze HDMI 1.3 i optyk (wyjście)

2. Możliwość zamontowania do środka dysku (raczej wolałbym wbudowany nie mniejszy niż 1TB) podłączanie pamięci masowych np. pendrive, mniejszy hdd. przez USB.(nie wiem czy da się dysk przez usb?)

3. Klient sieci P2P. Głównie nastawiałbym się na wgranie programu z peceta, ale jeśli by był wbudowany to też dobrze(z łopatologiczną instrukcją)

4. Możliwość nagrywania. Interesuje mnie tylko w jakości 1080 HD. Konkretna data, godzina itp. Wejście komponent (dalej wyjaśnię)

5. Możliwość podłączenia z pc i zgrania multimediów (muzyki, zdjęć, filmów).

6. Tutaj już mało istotne wymagania: ładny design, menu.

I po przeprowadzonych poszukiwaniach znalazłem to:

http://www.rastervision.pl/go.live.php/PL-...amm-ntr-83.html

Ogólnie sprzęty z tej rodziny mało różnią się od siebie, a pod tym linkiem są opisane bodaj wszystkie.

Sprzęt ten spełnia wszystkie moje wymagania. Ba, nawet posiada telewizję cyforwą naziemną. Nie wiem, jak dokładnie to działa i prosiłbym o wytłumaczenie. (chyba się za nią nie płaci ;PP?). Mam w domu n-box recorder i wiem, że ma zabezpieczone HDCP-em wyjście HDMI. Natomiast w wyjściu component już nie, ale jakość materiału zależy od jakości kabla. I co do nagrywania moje preferencje spełnia to: http://www.allegro.pl/item939516958_wideo_...nowosc_hit.html Jednej i drugiej zabawki nie kupie, więc to odpada. W Novatronie pisało, że posiada funkcję nagrywania, jednak nie opisano do jakiej rozdzielczości. Z wysyłaną z n-ki nie będzie problemu, ale jedynym ale w tym novitronie jest właśnie to. Proszę o sugestie i podpowiedzi :(

Edytowane przez LaPulg4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam LaPulg4

Nie chce mi się spać i nie mam co robić..., zainteresował mnie ten temat..., dlatego się wypowiem...

Zainteresowania moje zaczęły się od Manty HDD2000, a nawet jakiś tam wcześniejszych urządzeń (już nie pamiętam modelów i producentów...)

Obecnie zatrzymałem się na wspomnianym przez ciebie NTR83 i niestety ignorowanym przez wszystkich MBox R600 i R650, (chociaż jeden i drugi razem wzięte do kupy dały by może dopiero urządzenie bez błędów).

W NTR83 np.: composite oraz Euro-SCART są ze sobą wewnętrznie połączone także pozostaje tylko composite bez RGB w eurozłączu, oraz bufor TimeShift działa tylko z sygnałem SD przy sygnale HD nie działa jak na razie funkcja TimeShift.

W MBoxie znowu nie ma LCD oraz radia internetowego...

Poza tym w obu urządzeniach są identyczne procesory, także muszą działać podobnie... Dane techniczne na stronach sprzedawcy, są niemalże kropka w kropkę do siebie podobne...

Najważniejsze to to, że brakuje im funkcji nagrywania w standardzie HD, który to pozwala robić, drugie wspomniane przez ciebie urządzenie.

Oba urządzenia nagrywają sygnał zewnętrzny w PAL-u, wewnętrzny z tunera w standardzie jakim nadawany jest sygnał, czyli nawet w HD...

Jak dla mnie najlepiej by było jakby w jednym pudełku połączyć te trzy urządzania, aby można było nagrywać z zewnętrznych źródeł w HD

...Ma się pokazać podobno nowy model MBoxa o parametrach R650 lecz w innej obudowie...

To tyle tekstem, zapowiedzi, do dalszej lektury - podaje linki do Nawatrona...

...do MBoxa nie znam (a chętnie bym poczytał).

Ntr 83

Novatron ntr 83 vs reszta?

Problem z wyborem Media Tank

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i wracam do tematu po dłuższej przerwie :P

Zdecydowałem się w końcu na kupno odtwarzacza. Padło na Evolve Blade FULLHD. Niezły sprzęt, 1080 i 720 śmigają, jednak nie radzi sobie z h.264 w mkv. Obraz skacze i jakoś dziwnie 'miga'. Ale mam większy problem. W opisie nadmienione jest, że urządzenie posiada klienta Bittorrent. Posiada wejście LAN - widoczne z tyłu obudowy (http://allegro.pl/item1001222734_nowy_odtwarzacz_evolve_full_hd_mkv_rmvb_lodz.html). Według instrukcji należy to podpiąć tak: http://www.imagebam.com/image/0d1ffe77718272

Czytałem dużo razy ten punkt instrukcji i za nic nie mogę pojąć jak to ma być podłączone. Kabel sieciowy (LAN-LAN)+hub/switch/router?? co to wogóle ma być i jak to ma działać?? Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć graficznie?? Bo ręce same mi opadają ;/

PS tutaj przedstawione graficznie...

http://www.imagebam.com/image/71338a78142614

Edytowane przez LaPulg4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby to podłączyć musisz posiadać jakiś switch albo router. Mając tylko modem nie podłączysz jednocześnie PC i tego playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...