Skocz do zawartości
Lizarazu

TEST: Samsung WS-32Z409P CRT Slim Fit "HD ready"

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie wpadł w moje ręce hi hi hi :blink:

Na razie foty i pierwsze wrażenia:

[url="http://img401.imageshack.us/my.php?image=9b873679ce154c4ass4.jpg"][img]http://img401.imageshack.us/img401/3396/9b873679ce154c4ass4.th.jpg[/img][/url]

[url="http://img402.imageshack.us/my.php?image=e18cf20bd66218e9oy6.jpg"][img]http://img402.imageshack.us/img402/1565/e18cf20bd66218e9oy6.th.jpg[/img][/url]

[url="http://img412.imageshack.us/my.php?image=a33cec1a99cf17ebna2.jpg"][img]http://img412.imageshack.us/img412/2808/a33cec1a99cf17ebna2.th.jpg[/img][/url]

Zalety:

1. [b][size=5]Absolutna czerń !!! bije na głowę plazmy i LCD[/size]
[/b]
2. Znakomita reprodukcja kolorów

[url="http://img255.imageshack.us/my.php?image=24d1811babe143dbhu2.jpg"][img]http://img255.imageshack.us/img255/8347/24d1811babe143dbhu2.th.jpg[/img][/url]

3. [b][size=5]Zero smużenia znanego z LCD[/size] [/b]obraz w ruchu jest tutaj znacznie wyraźniejszy.

3. [b][size=5]Dobrze działające złącze HDMI[/size][/b] (nie ma efektu drżenia obrazu jaki zaobserwowaliśmy z gmeru w Philipsie HD prepared)

4. łatwy dostęp do menu serwisowego i znajdujących się w nim poszczególnych funkcji wszystko rozpracowane i opisane na zagrtanicznych forach. Dzięki temu można znacząco poprawic geomerię ekranu.

Wady:

1. Problemy z geometrią aczkolwiek chwila zabawy z menu seriwsowym przy użyciu tablicy testowej (np. podawanej z kissa) umożliwia istotną poprawę.

[url="http://img318.imageshack.us/my.php?image=e54f144ea1373f54xg5.jpg"][img]http://img318.imageshack.us/img318/2765/e54f144ea1373f54xg5.th.jpg[/img][/url]

2. Lekkie migotanie obrazu przy sygnale HD 50 hz. Przy 60 hz obraz jest stabilny.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam kolejne uwagi:

Oglądanie HDTV na tym TV sprawia dużą przyjemność są widoczne szczegóły, jest ostrość i wyrazistość. Oczywiście pod względem szczegółowości obrazu przy sygnałach typu 1080i TV ten ustępuje LCD full HD, ale to przecież to nie jest odpowiedni konkurent dla tego modelu.

Z moich obliczeń wynika, że na 1 minimetr aktywnej powierzchni kineskopu w płaszczyźnie pionowej przypadają 2 piksele, co przy 37 cm aktywnej powierzchni daje 740 linii, czyli wystarczającą ilość do bezstratnego wyświetlania sygnału 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem nim tez zainteresowany ! ale to kineskopowiec ! wybrałem LG 32LC2R , TO JEST DOPIERO KLASA !!! I ZA JAKĄ KASE !! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, prezentuje sie ciekawie, przeczytalem caly post dzisiaj na temat Filka HD preapared i Samsunga i teraz moge stwierdzic po tych zdjjeciach ze jakos obrazu nie jest dobra no i dobre lacze HDMI sprawia ze nie bedzie zadnego problemu z polaczeniem tego tv z n-box'em ? a moze sie myle ?

Pozdrawiam i czekam na dalsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W żadnym wypadku nie sugerujcie się zdjęciami co do jakości obrazu !!!

Bardzo ciężko jest dobrze sfotografować CRT w akcji - ze względu na odświerzanie linowe.

Jedyne co obiektywnie widać na zdjęciach to kopnięta geometria ale to cecha charakterystyczna dla CRT a zwłaszcza dla slim fitów.

Generalnie moje pierwsze wrażnie jest pozytywne.

Jak na sprzęt za 3k pln to gra i wygląda rewelacyjnie.
Pod wieloma względami zresztą lepiej niż LCD - czerń, reprodukcja kolorów, no i brak smużenia.

Cały czas pracuję nad poprawą geometrii.

Ps Piłka nożna wygląda na CRT HD ready znacznie lepiej niż na LCD (ze względu na brak smużenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lizarazu, ale wydaje mi sie ze brak migotania na laczu HDMI jest duzym plusem samsunga w stosunku do philka, bowiem wszytskie tunery sat HD laczy sie przez HDMI z TV, no a przeciez nie chcemy ogladac migoczacego obrazu HD. Sorry ze znow tak zaczynam z ta tv HD ale mam zamiar ktorys z tych dwoch tv kupic, jak ktos juz tu napisal jako telewizor przejsciowy ale nie chce byc pozbawiony ogladania kanalow HD na nowej platformie a w szczegolnosci Ligi mistrzow. Martwi mnie u philipsa to fatalne wejscie hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smuzenie to jest MIT ! obraz telewizji HD ten mit rozwiewa ! wkrótce sie wszyscy przekonają jak ruszy ,, n ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Matiash' date='29.09.2006, 16:07 ']Lizarazu, ale wydaje mi sie ze brak migotania na laczu HDMI jest duzym plusem samsunga w stosunku do philka, bowiem wszytskie tunery sat HD laczy sie przez HDMI z TV, no a przeciez nie chcemy ogladac migoczacego obrazu HD. Sorry ze znow tak zaczynam z ta tv HD ale mam zamiar ktorys z tych dwoch tv kupic, jak ktos juz tu napisal jako telewizor przejsciowy ale nie chce byc pozbawiony ogladania kanalow HD na nowej platformie a w szczegolnosci Ligi mistrzow. Martwi mnie u philipsa to fatalne wejscie hdmi.
[right][post="12345"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Tak HDMI pracuje w tym TV lepiej (czyli po prostu normalnie) niż w egzemplarzu Philipsa którego testowaliśmy (gdzie migotanie aż biło po oczach).

Jak piłka norzna to tylko na CRT !!! Przewaga kineskopu w tym względzie jest ogromna.

Smużenie to nie mit lecz smutna rzeczywistość.

Należy jednak pamiętać że LCD oferuje idealną geometrie a w przypadku full HD bardziej szczegółowy obraz.

---------------------------------------------------------

[b]Jeszcze raz podkreślę że oglądanie HDTV na tym TV sprawia dużo przyjemności. [/b]
Soczyste barwy, ostry obraz jednym słowem jest czym nacieszyć oko.
Dodatkowo CRT jest zdecydowanie bardziej wyrozumiałe dla słabszych materiałów niż LCD.

Np. "Patriota" który wyglądał bardzo kiepsko na LCD - ziarno cyryzacja, błędy kompresji - na CRT wyglądał bardzo przyjemnie.

Oczywiście w przypadku materiałów o super jakości np. Dema Hitachi lub Samsunga widać różnicę w szczegółowości na korzyść LCD.

Podkreślam że cały czas porównuję tego CRT do 46" full HD LCD - jest to raczej nie równa walka...

Jak dobrze pójdzie to już niebawem będę miał odnieśienie do 32" LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

przyznam,ze ten test namieszal mi rowno w glowie :)
jestem zmuszony kupic sprzet dla rodzicow (tv + dvd) i z racji ograniczonego budzetu patrze glownie na crt. z opinii na innych forach wywnioskowalem,ze lepszy bylby ten philips na hd prepared (samsung podobno mial miec kiepskie kolory,geometrie itp). ten test troche temu przeczy...szczegolnie ten obraz na hdmi w wypadku philipsa budzi moje watpliwosci. dvd ma byc podlaczone do tv przez hdmi,nie wiem tylko jak to pogodze jak dojdzie jeszcze dekoder 'n' na hdmi.jestem zupelnie nowy jak chodzi o sprzet rtv tak wiec duzo jeszcze przede mna :) czy moglbys pokrotce opisac roznice w obrazie miedzy tym samsungiem i philipsem? z naciskiem na obraz wyswietlany przez hdmi? i jeszcze pytanie z troche innej beczki(nie chce zakladac nowego tematu): jakie dvd do takiego sprzetu byloby odpowiednie? szukam czegos co odtworzy xvid z ac3 + polskie napisy, do tego zalezy mi na upscalingu dvd. na razie waham sie miedzy samsungiem hd950 i panasonic s52...mozecie mnie troche wspomoc? z gory dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo teraz jestem w kropce. Chce zakupic tego samsunga lub philipsa. Czytalem ze Philipsy maja problemy z przebarwieniami oraz ze wg specyfikacji przebarwienia moga miec wielkosc pol ekranu. Nie wiem ile w tym prawdy ale raczej nie chcialbym trafic na taki tv. Z kolei samsungi sa glosne i maja problemy z geometria. Narazie za Philipsem przemawia lepsza jakosc ale z tego co teraz wycztyalem ten samsung tez jest swietny pod tym wzgledem. Co byscie radzili osobie ktora tv bedzie glownie wykorzystywac do grania na konsoli gc, xbox a w przyszlosci wii. Planuje tez podlaczyc komputer. Tv dostarcza mi zwykla kablowka wiec narazie chce ktorys z tych 2 crt. Dziekuje za sugestie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim użytkownikom Samsungów z linii Slimfit polecam zapoznanie się z [url="http://www.rogepost.com/dn/bbf6"][color="#3333FF"]tym plikiem.[/color][/url]
To instrukcja serwisowa dzięki której z geometrią można zdzialać cuda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem dziśPhilipsa 551/12 wybierałem pomiędzy tymi dwoma modelami czyli Samsungiem, .... już nie wiem sam co czynić... w sumie mogę odwołać bo w poniedziłek wysyłka ... ale czy popełniłęm błąd? trzeba było braćtego Samsunga?....co forum to inne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam swoją opinię bo brałem udział w katowaniu tegoż TV:
- Smużenia brak
- Czerń doskonała

Klasa TV Samsung jako CRT TV:
- mierna

komentarz:
nie wytrzymuje porównania z "Mrecedesem CRT = LOEWE CRT"

REUSUME:
Nikt juz nie wyprodukuje "TOP KLASS CRT TV " z HDMI inputem i obsługą HDTV. Bo ludożerka chce płaskich ekranów.
Szkoda.
Cena jest SUPER i umożliwia jednak dostęp "pod strzechy HD". Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba pare rzeczy wyjaśnić:

Przedewszystkim nie wolno pisać że "jakość jako CRT TV jest mierna" bez wyjaśnienia na jakiej podstawie feruje się takie wyroki. W ten sposób będziemy się wymieniać opiniami i zrobimy z wątku bełkot.

[b]Absolutnie nie zgadzam się ze zdaniem że ten TV jest "miernym" CRT.[/b] Takie postawienie rzeczy to brak obiektywizmu.

Porównywanie go do LOEWE o proporcjach 4:3 i kulistym ekranie to nieporozumienie.

Problemy Samsunga polegają na:
- wadach geometrii oraz odbarwieniach przy dłuższym wyświetlaniu tego samego obrazu (to samo dzieje się w konkurencyjnym Philipsie).

Czy są to problemy dyskwalifikujące ?

NIE.

Czy takie problemy występowały w LOEWE ?

NIE. Dlaczego ? ano dlatego że:

1. LOEWE to TV z dużą bańką
2. proporcje 4:3
3. Ma kulisty ekran

Dzięki takim cechom ekranu łatwiej uniknąć przegrzewania maski i związanych z tym przebarwień oraz łatwiej jest uzyskać dobrą geometrię która to zresztą nie jest idealna nawet w Loewe.

Wracając do głównego wątku dyskusji.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Primo:

[b]Philips[/b] jest tylko "HD prepared" co oznacza że jak ustalił hojlo1 [b]wyświetla mniej niż 720 linii.[/b]

Secundo:

[b]Samsung [/b]jest "HD ready”, co oznacza, że jest w stanie bezstratnie wyświetlić 720 linii. Z moich obliczeń wynika, że [b]wyświetla około 740 linii.[/b]

Tertio:

Z obserwacji wynika, że [b]Philips ma lepszą geometrię od Samsunga[/b]

Quatro:

[b]Na Samsungu tak samo jak na Philipsie występują odbarwienia [/b]przy dłuższym wyświetlaniu tego samego obrazu. Co ciekawe odbarwienia występują tylko na prawej części kineskopu.

Postaram się skontaktować się z serwisem Samsunga żeby dowiedzieć się czy to tylko wada egzemplarza czy powszechna cecha modelu tak jak w przypadku Philipsa.

----------------------------------------------------------------------------------------------

[b][color="red"][size=5]Podłączyłem Samsunga do kompa złączem DVI-HDMI.[/size][/color][/b]
Wnioski:

- przyjmuje rozdzielczości tylko do 1280x720 60hz
- nie nadaje się do funkcji przeglądarki, intetnetowej ponieważ pulpit widowsowy jest rozmazany.
- Po włączeniu gry lub filmu wszystko wraca do normy i uzyskujemy wysokiej klasy ostry jak żyleta obraz. Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh... Muszę przyznać, że sporo mi namieszaliście tym testem. Właściwie już byłem zdecydowany na LCD Samsung 32N71B. Teraz jednak jak czytam, że smużenie występuje szczególnie w przypadku piłki nożnej a to jest to co mnie na chwilę obecną najbardziej interesuje to już zacząłem się zastanawiać.

W każdym razie spytam się inaczej. Jest już pewne, że zamówię platformę iti. Czy wtedy przy oglądaniu kanałów, które nie są w HD będę miał lepszy obraz na tym CRT Samsunga czy LCD plazmy. Czy wyświetlanie HD z "n" nie będzie stwarzało żadnych problemów na CRT Samsunga??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SDTV czyli zwykła TV (nie HD) będzie o wiele lepiej wyglądała na CRT niż na jakim kolwiek LCD czy plaźmie.

Piłka nożna własnie ze względu na smużenie będzie wyglądała lepiej na CRT niż na LCD bez względu na to czy oglądana w HDTV czy SDTV.

Do platformy N ten TV jak najbardziej się nadaje.

Sądzę że to bardzo dobry sprzęt na przeczekanie roku lub dwóch lat do momentu gdy sprzęt full HD się upowszechni i stanieje.

Ten Samsung jest w stanie pożenić stare z nowym.

Wiadomo że nie jest to sprzęt bezbłędny - nienajlepsza geometria - ale przy cenie między 2,2k - 3k jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla LCD 32".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lizarazu' post='12335' date='29.09.2006, 14:58 ']Dodam kolejne uwagi:

Oglądanie HDTV na tym TV sprawia dużą przyjemność są widoczne szczegóły, jest ostrość i wyrazistość. Oczywiście pod względem szczegółowości obrazu przy sygnałach typu 1080i TV ten ustępuje LCD full HD, ale to przecież to nie jest odpowiedni konkurent dla tego modelu.

Z moich obliczeń wynika, że na 1 minimetr aktywnej powierzchni kineskopu w płaszczyźnie pionowej przypadają 2 piksele, co przy 37 cm aktywnej powierzchni daje 740 linii, czyli wystarczającą ilość do bezstratnego wyświetlania sygnału 720p.[/quote]

wiec jesli przyjac ze pixel jest kwadratowy i proporcje ekranu 16:9 to mamy rozdzielczosc "natywna" tego samsunga 1315 x 740

Lizarazu chyba sie nie myle ze 1280 x 720 da sie wyswietlic bez utraty jakosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]mcz [/b] - nie możesz tak problemu rozpatrywać (pisane wielokrotnie o "rozdzielczości" w CRT).

To co widzisz na ekranie wcale nie musi odzwierciedlać źródła, bo rozdzielczość sygnału wejściowego (choćby i po HDMI) zostaje zamieniona na strumień elektronów kreślący obraz liniami (brak adresowania, jak to ma się w np. matrycach LCD....). :D

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hojlo1 ma racje. nie ma w CRT rozdzielczości natywnej.

Właśnie z powodu tego zjawiska które opisał hojlo1 w CRT stosowany jest overscan.

mcz dobrze kombinuje że ten TV jest wstanie bezstratnie wyświetlić 720p.

Właśnie dlatego ten TV nazywa się HD-ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny dobry model TV CRT. Juz mialem brac PHILIPSA ale po zobaczeniu tego topica mocno sie zastanawiam, patrzac od strony technicznej SAMSUNg wydaje sie lepszy ( brak migotania przez hdmi) tv glownie w przyszlosci pod x360.
Lizarazu moglbys napisac na jakim TV wypada lepiej x360? philips czy samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='12566' date='01.10.2006, 23:33 ']Kolejny dobry model TV CRT. Juz mialem brac PHILIPSA ale po zobaczeniu tego topica mocno sie zastanawiam, patrzac od strony technicznej SAMSUNg wydaje sie lepszy ( brak migotania przez hdmi) tv glownie w przyszlosci pod x360.
Lizarazu moglbys napisac na jakim TV wypada lepiej x360? philips czy samsung[/quote]

Tez miałem brac Samsunga, potem znowu Philipsa... potem znowu samsunga... myslalem ze zwariuję:D) doszedłem do wniosku że jednak za Samsungiem przemawia tylko jego SLIM obudowa, ale widziałem jak świecą obok siebie na tym samym sygnale w EURO AGD Philips wypadal zdecydowanie najlepiej obok stał jeszcze SONY tez 32 cale i SOny Mial lepszy obraz niz Samsung , ale gorszy niz Philips bawiłem się ustawieniami , czytalem 84794243030 tysięcy postów gdzie były porównania itp i jednak isę zdecydwoałem na Phila, czekam aż przybędzie, zobaczymy, mam nadzieję że będzie mi grał ok

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adamo_' post='12587' date='02.10.2006, 09:34 ']Tez miałem brac Samsunga, potem znowu Philipsa... potem znowu samsunga... myslalem ze zwariuję:D) doszedłem do wniosku że jednak za Samsungiem przemawia tylko jego SLIM obudowa, ale widziałem jak świecą obok siebie na tym samym sygnale w EURO AGD Philips wypadal zdecydowanie najlepiej obok stał jeszcze SONY tez 32 cale i SOny Mial lepszy obraz niz Samsung , ale gorszy niz Philips bawiłem się ustawieniami , czytalem 84794243030 tysięcy postów gdzie były porównania itp i jednak isę zdecydwoałem na Phila, czekam aż przybędzie, zobaczymy, mam nadzieję że będzie mi grał ok[/quote]

hehehe jak widać byla nas kilka sztuk... :D

wracając do migotania jak napisałem w poscie o philipsie przy 720p przynajmniej u mnie nic nie mruga, 1080i juz tak.. samsung.. super design.. ale zadałem sobie pytanie czy bede oglądał telewizje czy telewizor :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cassius777' post='12590' date='02.10.2006, 09:55 ']hehehe jak widać byla nas kilka sztuk... :D

wracając do migotania jak napisałem w poscie o philipsie przy 720p przynajmniej u mnie nic nie mruga, 1080i juz tak.. samsung.. super design.. ale zadałem sobie pytanie czy bede oglądał telewizje czy telewizor ;)

pzdr[/quote]



Heheh jaja no, to jakas psychoza tez sobie zadałem to pytanie dobrze że moja zona powiedziała, kupuj jaki uważasz, aby ładnie grał, i ma być srebrny(żeby mniej kurzu było widać ) :) to też pomogło

Oczywiście nie twierdze że 409 samsung brzydko gra.. po prostu jakoś mnie bardziej przekonao to że o Philipsie więcej materiałów jest , zdjęć , pozytywnych opinii ,a o Samsungu jest tego mniej zmowa miczenia :)


Ps , dziś dostalem maila od pewnego sklepu internetowego na temat samsunga że go brakuje ( pisałem kiedyś o dostępnosc tego modelu)

Oto treść:
Niestety telewizory te są niedostępne. Mamy sporo zamówień, a w Samsungu ciągle ich brakuje i nie umieją powiedzieć na kiedy może być dostawa. <b>Z tego co wiemy są jakieś problemy produkcyjne (bankructwo fabryki produkującej obudowy)</b>. Co do zamówienia to można sobie jedynie zarezerwować miejsce w kolejce, ale nie jest ono zobowiązujące.

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...