Skocz do zawartości
TONY!

SONY S760 i ONKYO TX-SR875 - Problem, czy nie????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko, może ktoś pomoże.

Kupiłem niedawno odtwarzacz blu-ray SONY BDP-S560. Wszedł on zatem (zamiast DVD panasa s50) w zestaw kina opartego na amplitunerze ONKYO TX-SR875. Nie chce tu opisywać wrażeń bo te są na ogół w każdym calu Zaje...., ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Mianowicie poziom głośności filmów blu-ray (czy to dts HD czy DD True HD - ogólnie formatów audio HD) jest znacznie niższy niż tych "zwykłych" z DVD. Generalnie Onkyo ma naprawde niezłego "buciora" i przy DVD musiałem raczej sciszać filmy a tu przy blu-ray - niespodzianka - jest raczej odwrotnie, żeby naprawde fajnie poogladać film musze znacznie podgłościć wzmacniacz. Czy takie zjawisko to coś normalnego, czy moze nie dopilnowalem czegoś w ustawieniach odtwarzacza czy onkyo??? Dodam że sygnał idzie po HDMI, czy gdzies sie moze ustawia priorytet dekodowania ścieżki (że np dekoduje odtwarzacz a ampli tylko przepuszcza i na odwrót - czy to moze byc powodem????). No nie wiem. Przyznam że mało mam ostatnio czasu na długie grzebanie w ustawieniach. Instalacje blu-ray-a przeprowadziłem na poczatku z instrukcją. Mam powyłączane jakies tam tłumienia. Nie mam pojęcia jak to ugryźć, może ktoś pomoże wyjaśnić tą sprawę.

Pozdrawiam

TONY!

Edytowane przez TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,w temacie piszesz o sony 760 a w poście 560(ale to chyba nie ma znaczenia)obydwa się tak samo konfiguruje .Ja mam soniaka 760 i onkyo 5007 i u mnie wszystko buja się exstra.W onkyo w setupie invalid volume możesz do każdego źródła podbić wartość od -12 do + 12 db.Daj na max. :unsure:

Jeszcze ustaw dekodowanie dźwięku w soniaku na dekodowanie w ampli.Może pomoże.

Edytowane przez rychu61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz,

Rzeczywiście w temacie sie pomylilem - mam 560 ale to faktycznie nie ma wiekszego znaczenia (prawie sie nie różnią). Co do twoich rad to spróbuje dzisiaj zrobic tak jak napisales. Czy możesz mi jeszcze powiedzieć które to ustawienie musze zmienic w soniaku żeby dekodował ampli??? Znasz może jeszcze jakies inne ciekawe ustawienia soniaka,. które lepiej ustawic inaczej niż standardowo, moze jakies spostrzeżenia etc.

Pozdrawiam

TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W setupie ''BD Audio setting''ustaw dolby digital na dolby digital i analogicznie dts na dts.Zresztą wszystko jest napisane w instrukcji.Powodzenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...