Skocz do zawartości
wotek100

amplituner do oppo bdp83/83SE prosba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Też bardziej mi sie podoba wersja 2 częsciowa. W sumie dekodery wszyskich nowych formatów typu DTSHD DD HD

są na pokładzie oppo , Kwestia tylko taka że w takim układzie jeżeli połaczę Oppo z procesorem arcama po HDMI (obraz po hdmi 1.1 bo taki ma) a coaxialem dzwięk to czy ma sens kupowanie procesora dzwięku? Wtedy procesor praktycznie służy do tylko do regulacji glośności bo dzwięk jest zdekodowany w Oppo...

2/Chciałem w związku z tym zapytać czy ą kompatybilne HDMI 1,3 (w oppo) a 1,1 w arcamie, czy da się to połaczyć?

3/1.1 hdmi nie obsługuje superaudio cd . Czy uda mi się tak połaczyć te sprzęty żeby jednak udało mi się odtworzyć nie zdegradowany format superaudio cd

4/Czy przypolaczeniu przez HDMI arcama i oppo będę uzyskiwał nie zdegraowany sygnał DTS HD i Dlby true HD ew master audio

wotek

PS: wielkie dzięki Koledze SEBIKOWI za radę odnośnie sklepu. Wreszcie się dodzwoniłem do Holandii , jak tylko stanę się płatnikiem VAT UE będę załatwił sprawę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogłbym prosić o odpowiedź

Zwłaszcza że pojawił się zacny sprzęt na allegro, niestety HDMI ma starego typu

i tym bardziej pytanie staje się istotne

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=928820933

Po pierwsze zapomnij o dźwięku HD jeśli podepniesz to coaxialem lub optykiem DTS to max dla tych połączeń.Dźwięk HD można uzyskać tylko po hdmi 1.3 lub na analogu z oppo,więc jeśli chcesz kupić końcówkę z hdmi1.1 to dźwięk HD tylko po analogu z odtwarzaczy które mają dekodery na pokładzie.Swoją drogą ,jeśli śpieszy Ci się to przecież te informacje są ogólnie dostępne w GOOGLE .

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zbyt proste pytania

Ale ja nie jestem tak uczony w mowie i piśmie jak Szanowny Kolega. Poprostu w necie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy z wyjść oppo oznaczonych jako

5.1/7.1 audio out otrzymam format zdekodowany DTS HD lub DD HD w formie LPCM bezstratnej który będę mógł zachować podłaczając go po analogowych wejsciach do wzmacniacza.

Pytam dlatego że we wcześniejszym wątku jeden z forumowiczów użył sformułowania" jeśli nie zależy Ci na nowych formatach dzwięku kup starszy wzmacniacz"

Dla mnie pytanie jest fundamentalne czy w takim układzie mając oppo plus starszy wmacniacz będe w stanie uzyskać w kolumnach formaty dzwieku HD.

Pytanie może banalne ale nigdzie nie znalazłem na nie definitywnej odpowiedzi.(zgadzam się że może źle szukałem, cóż, wybaczcie ułomność)

Od Waszego (prawie ) sakramentalnego TAK lub NIE zależą dalsze losy moich poszukiwań a przede wszystkim ich definitywne ukierunkowanie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też bardziej mi sie podoba wersja 2 częsciowa. W sumie dekodery wszyskich nowych formatów typu DTSHD DD HD

są na pokładzie oppo , Kwestia tylko taka że w takim układzie jeżeli połaczę Oppo z procesorem arcama po HDMI (obraz po hdmi 1.1 bo taki ma) a coaxialem dzwięk to czy ma sens kupowanie procesora dzwięku? Wtedy procesor praktycznie służy do tylko do regulacji glośności bo dzwięk jest zdekodowany w Oppo...

2/Chciałem w związku z tym zapytać czy ą kompatybilne HDMI 1,3 (w oppo) a 1,1 w arcamie, czy da się to połaczyć?

3/1.1 hdmi nie obsługuje superaudio cd . Czy uda mi się tak połaczyć te sprzęty żeby jednak udało mi się odtworzyć nie zdegradowany format superaudio cd

4/Czy przypolaczeniu przez HDMI arcama i oppo będę uzyskiwał nie zdegraowany sygnał DTS HD i Dlby true HD ew master audio

wotek

PS: wielkie dzięki Koledze SEBIKOWI za radę odnośnie sklepu. Wreszcie się dodzwoniłem do Holandii , jak tylko stanę się płatnikiem VAT UE będę załatwił sprawę..

Czy mogłbym prosić o odpowiedź

Zwłaszcza że pojawił się zacny sprzęt na allegro, niestety HDMI ma starego typu

i tym bardziej pytanie staje się istotne

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=928820933

Po pierwsze zapomnij o dźwięku HD jeśli podepniesz to coaxialem lub optykiem DTS to max dla tych połączeń.Dźwięk HD można uzyskać tylko po hdmi 1.3 lup na analogu z oppo,więc jeśli chcesz kupić końcówkę z hdmi1.1 to dźwięk HD tylko po analogu z odtwarzaczy które mają dekodery na pokładzie.Swoją drogą ,jeśli śpieszy Ci się to przecież te informacje są ogólnie dostępne w GOOGLE .
Przepraszam za zbyt proste pytania

Ale ja nie jestem tak uczony w mowie i piśmie jak Szanowny Kolega. Poprostu w necie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy z wyjść oppo oznaczonych jako

5.1/7.1 audio out otrzymam format zdekodowany DTS HD lub DD HD w formie LPCM bezstratnej który będę mógł zachować podłaczając go po analogowych wejsciach do wzmacniacza.

Pytam dlatego że we wcześniejszym wątku jeden z forumowiczów użył sformułowania" jeśli nie zależy Ci na nowych formatach dzwięku kup starszy wzmacniacz"

Dla mnie pytanie jest fundamentalne czy w takim układzie mając oppo plus starszy wmacniacz będe w stanie uzyskać w kolumnach formaty dzwieku HD.

Pytanie może banalne ale nigdzie nie znalazłem na nie definitywnej odpowiedzi.(zgadzam się że może źle szukałem, cóż, wybaczcie ułomność)

Od Waszego (prawie ) sakramentalnego TAK lub NIE zależą dalsze losy moich poszukiwań a przede wszystkim ich definitywne ukierunkowanie.

pozdrawiam

Kolego Wotek100 Sarkazm w Twojej odpowiedzi jest zupełnie nie potrzebny.Z tego co się orientuje ,w mowie i piśmie zaczynają uczyć od pierwszej klasy szkoły podstawowej (przynajmniej za moich czasów) ,Z całą pewnością twierdzę ,że już ta wiedza wystarczy by wpisać w przeglądarkę np: HDMI 1:1 lub Co to jest HDMI 1:1 .Nauka mowy i pisma z zakresu szkoły podstawowej wystarczy również do stwierdzenia na podstawie Twoich dwóch ostatnich postów ,że albo próbujesz zrobić ze mnie idiotę albo sam nim jesteś. W jednym poście Napisałeś ewidentnie o połączeniach cyfrowych ,(o ile ja w ogóle umiem czytać) natomiast po mojej odpowiedzi napisałeś ,że chodziło Ci o analog (?!...) Więc Teraz moje pytania do Ciebie: Cz Ty to sam wymyślasz ? czy też na spółkę z kimś celowo siejesz zamieszanie.I nie pisz mi teraz o jakimś poście dwie strony wyżej bo moja odpowiedz tyczyła się pierwszego postu z mojego cytatu.Postaraj się zrozumieć,że pisząc odpowiedz na twojego posta nie starałem się pokazać ,że jestem mądrzejszy tylko po prostu pomóc korzystając ze swojej wiedzy która w tym temacie znacznie przekracza Twoją a Ty zamiast przeczytać przynajmniej dwa razy, kopiesz mnie w [beeep]ę i mówisz ,że nic się nie stało.Dopiero dzisiaj zrozumiałem jaką ciężką harówę mają "morderatorzy" oraz prowadzący to forum i wcale nie dziwie się ,że nie wdają się w takie dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli Cie uraziłem . To nie był sarkazm, a przynajmniej niezamierzony. Nie jest moim celem mieszanie. Zmieniające się założenia są wynikiem odkrywania nowej (dla mnie) wiedzy na temat HD.

i rozmów z ludźmi którzy się lepiej ode mnie na tym znają. A ja tej wiedzy nie potrafię (jeszcze)usystematyzować. Być może z tego powodu wynika chaos moich wypowiedzi.

Jeszcze raz przepraszam, już nic nie mieszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wotku:

odp jest prosta, albo wszystkie nowe formaty dźwięku prześlesz 1 kablem hd jako bitstream do ampli i wtedy musi byc to ampli z hdmi 1.3 bo to on będzie je dekodował.

Albo kupisz bdb ampli , koncowke mocy + procesor, czy cos takiego bez dekoderów hd i wtedy każdy kanał analogiem puścisz z oppo do odpowiedniego wejścia w ampli. W tym wypadku nie interesuje Cię możność dekodowania w ampli bo wszystko zrobi oppo (a nawiasem mówiąc, jest w tym podobno dobry). Tylko obraz puszczasz wtedy przewodem hdmi do telewizora.

Wybór należy do Ciebie

(ja sam np nie pakowałbym się w coś zz hdmi 1.1. Albo samo oppo i 6 kabli analogiem do dobrdgo wzmaka, albo nowiutki ampli ze wszystkimi dekoderami który zrobi wszystko sam. Tylko po co wtedy taki player jak oppo ?? to jakikolwiek playerek, który bitstream puści ;) Sam wybrałbym opcję stary ale topowy ampituner lub koncowka mocy plus z oppo analogiem każdy kanał osobno )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest odpowiedź której poszukiwałem

I za to Wam wszystkim dziękuję . Starałem się być niezbyt upierdliwy , ale nie wyszło do końca:-)

Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość wobec amatora:-)

WT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za bajki Panowie tu wstawiacie, że dźwięk HD tylko z amplitunerem z dekoderami owego dźwięku? ;)

A dekodowanie na pokładzie odtwarzacza do Multi LPCM i transmisja jednym przewodem HDMI do amplitunera (wzmacniacza) z HDMI 1.1 wzwyż i obsługą dźwięku na tym wejściu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile taki wzmacniacz w ogóle będzie akceptował taki sygnał (MULTI) oraz na ilu kanałach będzie potrafił to zrobić. Radzę przed zakupem ściągnąć z internetu instrukcje obsługi i popatrzeć w tabelki, poza tym dobre pytanie padło wyżej "Tylko po co wtedy taki player jak oppo ?? " Najlepsza możliwa opcja i dająca sto procent satysfakcji z jakości obrazu i dźwięku to OPPO 83SE plus zwykła(bez dekoderów) końcówka wielokanałowa,połączona przewodami analogowymi. MAM ; SPRAWDZIŁEM ; PODŁĄCZYŁEM ; I DZIAŁA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windmill, masz rację, mogłem się pomylić, z grubsza chodziło mi o te 2 opcje, które przeczytałem. ja sam mam puszczone tak jak opisał fitarkus, tylko player inny - philips bdp 9500. Sprawdzałem wszystko (obraz, plus dźwięk w hd) po 1 hdmi i to do ampli topowego od sony (5400es czy coś takiego, kumpla) i potem l i r analogiem do yamahy as2000, reszta kanałów do procesora yamahy i decydowanie lepszy dźwięk jeśli chodzi o koncerty osiągnąłem w 2gim połączeniu.

Ale co kto lubi

Edytowane przez eternality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że Oppo ma lepszą jakość dźwięku po zdekodowaniu niż większość średniej półki amplitunerów (co z recenzji wynika) nie ma sensu kupować nowego ampli tylko dla jego dekoderów, bo płacimy 2 razy za to samo. Tak jak paru kolegów pisze, zdecydowałbym się na jak najlepszy amplituner (nawet bez HDMI :) ) i połączył wszystko kablami analogowymi mając CD, SACD i dźwięk HD bardzo wysokiej klasy. Sekcja video w Oppo też jest znakomita, więc obróbkę obrazu w ampli można sobie odpuścić.

Wady to konieczność przełączania źródeł obrazu i dźwięku oraz brak upskalowania obrazu z innych, gorszych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oj jednak sprawa nie jest taka prosta :-)

PO Waszych wypowiedziach wnioskuje jednak że opcja oppo plus starszy ale z górnej pólki wzmacniacz jest lepszym rozwiązanem zwłaszcza jeśli chodzi o dzwięk. Upscaling nie jst taki istotny. Przyglądam się ofertom na allegro. Na raze na spokojnie bo rezerwy finansowe ida na na oppo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile taki wzmacniacz w ogóle będzie akceptował taki sygnał (MULTI) oraz na ilu kanałach będzie potrafił to zrobić. Radzę przed zakupem ściągnąć z internetu instrukcje obsługi i popatrzeć w tabelki, poza tym dobre pytanie padło wyżej "Tylko po co wtedy taki player jak oppo ?? " Najlepsza możliwa opcja i dająca sto procent satysfakcji z jakości obrazu i dźwięku to OPPO 83SE plus zwykła(bez dekoderów) końcówka wielokanałowa,połączona przewodami analogowymi. MAM ; SPRAWDZIŁEM ; PODŁĄCZYŁEM ; I DZIAŁA.

Co do tej zwykłej końcówki wielokanałowej mógłbyś coś zasugerować lub podać co sam zastosowałeś?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie jako końcówka pracuje w moim systemie Onkyo 805.Uważam ,że jakość jego toru analogowego jest na przyzwoitym poziomie,no i jest tani jak na swoje parametry.Mam nadzieję zastąpić go w ciągu kilku najbliższych miesięcy końcówką NAD T975 lub ARCAM DIVA P1000.Wpadł mi też jakiś czas temu szalony pomysł zastosowania czterech identycznych wzmacniaczy lub końcówek.Jestem przekonany ,iż Oppo 83SE plus jedna z powyższych końcówek pobije bez najmniejszego problemu w muzyce wszystkie istniejące amplitunery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja

Z gory przepraszam za moze naiwne pytanie ale przy zastosowaniu takiego układu oppo plus NAD

jak dokonywać podstawowych regulacji typu głośność lub barwa?

To chyba wymaga przedwzmacniacza.....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie nie jest naiwne tylko całkiem słuszne.Jeśli chodzi o barwę to nawet z Onkyo nie ma takiej możliwości ,baa nawet nie ma takiej potrzeby by ją regulować.Też byłem zaskoczony do puki nie odkryłem ile się traci z przestrzeni dźwięku przez podbicie np wysokich,które to potrafią wybitnie zepsuć manipulacje amplitudą i fazą dźwięku w muzyce a przede wszystkim w filmach.Co do innych ustawień np odległości oraz wielkości głośników to wszystkie opcje dostępne są w Oppo, to samo się tyczy głośności (obejrzyj dokładnie pilota i pierwsze dwa rzędy przycisków funkcyjnych).A tony niskie oraz separację ewentualnie na sub basie.Rozwiązanie jest proste i bardzo praktyczne do moich zastosowań, czyli muzyka i film.Schody zaczynają się dopiero jeśli chcemy podpiąć inne urządzenia i wtedy rzeczywiście wymagany jest jakiś przedwzmacniacz.W moim wypadku np dekoder N będzie podpięty bezpośrednio pod Tv i nie brakuje mi dts/u z tvn. Więc w Twoim wypadku najlepiej rozejrzeć się za jakimś amplitunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba regulacja głośności w Oppo nie jest zbyt praktyczna do codziennego robienia głośniej lub ciszej, służy zasadniczo do ustalenia poziomu sygnału na wyjściach, w celu wyrównania go z poziomem z innych urządzeń. Ile jest kroków regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisaleś, regulacja niestety nie jest plynna ,jeszcze nie rozwiazałem tego problemu i miedzy innymi dla tego zwrucilem uwagę na końcówkę NAD która posiada płynna regulację dla każdego kanału osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie

Po dłuższej przerwie. Wczoraj dotarł oppo 83se. Nareszcie. Rzeczywiście ma regulację głośności. Tak na szybko po 3 godzinach eksperymentów odsluch stereo wg mojej opini, jest rzeczywiście bardzo dobry. Jeśli chodzi o obraz to jest dobry ale trzeba się natrudzić żeby go ustawić. NIektóre produkcje dvd wychodzą dosć kiepsko. Nie miałem czasu długo eksperymentować

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...