Skocz do zawartości
wotek100

amplituner do oppo bdp83/83SE prosba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc. Mam zamiar kupić we wrocławskiej firmie cinematic blue ray oppo bdp83 lub wersję 83se

Z powodu ograniczeń budżetowych w kwestii amplitunera mam wybór pomiędzy

- nowym ale już nie produkowanym amplitunerze marantz sr 9600 (nowy z gwarancją ok.5.5kz)

posiadającym dwa wejścia HDMI wersja 1.1 , bez dekoderów DTS-HD Master Audio i dolby trueHD a nowym, znacznie słabszym amplitunerem harman kardon AVR 660 (ok 7Kz) ale posiadającym wszystkie najnowsze dekodery (które ponoć ma na pokladzie oppo).

W założeniu buduję kino domowe układ 5.2 (z dwoma subwooferami) . Kolumny mam robione na zamówienie na razie są gotowe przody 4 drożne ok 500W mocy znamionowej. Mój stary denon avr 3803 poddał się niestety na dzień dobry, w związku z tym poszukuje czegoś nowego co dałoby radę napędzić ten sprzęt. Na razie przody napędza stara Yamaha o mocy ok 2x300w (przerabiana ok. 100W jest w A klasie)

System będzie składał się z projektora hd (epson TW5000 lub panas ae4000) oraz oppo bdp83, okazjonalnie będzie to komputer.

Preferencje: kino domowe plus dużo muzyki alternatywnej , jazzu i rccka. Pokój ok 30m2.

Pytanie pierwsze czy lepiej kupić wzmacniacz starszy ale solidniejszy (marantz sr9600) biorąc pod uwagę że oppo ma wszystkie dekodery na pokładzie, czy też patrząc w przyszłość, kupić nowoczesny posiadający wszystkie dekodery i wejścia HDMI 1.3 ale zdecydowanie słabszy jeśli chodzi o parametry harman kardon avr 660. (ok. 7,5kz)

Drugie pytanie czy warto kupic oppo wersję SE (droższa o ok 1,5kz), jeżeli słucham dość sporo muzyki a w niedalekiej przyszłości planuję zakup wzmacniacza lampowego do odsłuchu stereo.

Subwoofery będą napędzane oddzielnie z mojej starej Yamahy (dwa nie wynikają z moich fanaberii ,. po prostu mam przyjaciela zajmującego się profesjonalnym wykonywaniem sprzętu hi end i to jest jego koncepcja). Jestem bardzo wdzięczny za komentarze i rady.

Wotek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na analog, to może OPPO w wersji NuForce i jakiś mega piec starszej daty ( Denon A1SRA ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX dobrze prawi. Ja np na twoim miejscu kupiłbym nuforce oppo, względnie philipsa 9500 bo też ma sekcje audio ładną, do tego jakiś dobry piec stereo do tych frontów, a resztę kasy przeznaczył na jakiś procesor DSP do obsługi pozostałych kanałów, może coś z oferty DSP Yamahy ?

P.S. Sorry za prywatę Bodex, ale interesuje mnie kilka koncertó z twojej komisowej oferty, wysłałem już 3 PMy i chyba nic nie doszło :/ można prosić o jakąś inna formę kontaktu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuforce wydaje mi sie nieco przeszacowany , Polski przedstawiciel żąda za niego ponad 7kz.Pozostane przy oppo 83se.

Odnosnie denona mam bardzo przykre doświadczenia (avr3803 był kiepski mocowo, niby miał 6x150w przy 6omach ale po obciążeniu wszystkich kanałów moc spadała do ok 30-40w, i dynamika pozostawała wiele do życzenia) Wiem że taka firma może robić sprzęty złe i fantastyczne ale jakoś mnie odrzuca.

Niestety rodzina żąda porządnego kina domowego stąd właśnie potrzeba posiadania HDMI.

Procesor plus koncówka mocy to wydatek ok 20kz co mnie przerasta.

Może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wotek a ja dalej obstaję przy wcześniejszej opcji - na allegro akurat jes aukcja końcówki anthem - realne 6 kanalow z czego 5x180w - gdybym miał kasę , sam bym kupił. Widać, żę się po prostu człowiek wyprzedaje bo potrzebuje kasy.

Chyba, że nówka wtedy jakiś ampli onkyo plus ten oppo, bo one mają chyba najlepszy stosunek cena/jakość i naprawdę dobrze spr się w kinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eternality

Gdzie to widzisz na allegro ???

Szukam i znależć nie mogę , a z parametrów nawet nawet....

wotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena minimalna to pewnie będzie koło 8tys. ustawiona.

Tu masz lepszą okazje i chyba nawet dwie takie trzy-kanałowe końcówki po 750$ każda. Licząc nawet Vat to i tak się opłaca...

http://cgi.ebay.com/Monster-Power-MPA-3250...=item45f0be6b89

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ten wniosek, że Marantz jest mocniejszy ?

Nie warto się poddawać bełkotowi marketingowemu ! Zawsze podziwiałem firmę HK za to, że podaje prawdziwe wartości, chociaż to może negatywnie wpływać na sprzedaż.

Do rzeczy

1. Maksymalne zuzycie Marantza to 780 W (malutko, jakoś nie zgadza się z 7*140 W) http://us.marantz.com/Products/292.asp

2. Maksymalnie dla HK to 1220 W :unsure: , chyba nie ma wątpliwości, który zagra głośniej ! http://www.harmankardon.com/EN-GB/Products...D=AVR%20660/230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to prawda.

Widziałem HK ostatnio w salonie , jedno mnie tylko bardzo rozczarowało . "made in china" na tylnym panelu. Pewnie tak musi być ale szkoda...

Tak się zastanawiam czy jak mam wydać takie pieniądze to nie lepiej odpuścić poczekać i dozbierać do arcama avr600 lub HK 760. Arcama mógłbym kupić za 10kz

HK za 9kz na fakturę. Arcam daje ok 1500W. Produkcja jednak europejska.

Uświadomiłem sobie że przecież mogę jeszcze oprócz kompa blue raya i projektora podłączyć cyfrę a wtedy opcja

typu marantz sr9600 w ogóle odpada bo kiepsko z hdmi. Trudny wybór. Zwłaszcza że już gubię się w bełkocie reklamowym.

Crazy-j masz rację, zobaczyłem w sieci wnętrze tego marantza- kompletna cienizna pomimo szacownej wagi 25kg (chyba tylko z grubej obudowy bo trafo to nic szczególnego).

Już zgłupiałem, poprzedia koncepcja legła w gruzach. Dobra wiadomośc to że mój znajomy oprócz dwóch subwooferów zdecydował się zbudować dla mnie lampę 2x80W co dawało by mi komfort odsłuchu stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie namieszam jeszcze bardziej :)

Przy tak wymagających frontach nie ryzykowałbym lampowego wzmacniacza. Przy takich mocach kolumn to raczej przedwzmacniacz i końcówki mocy, a dekodery audio na pokładzie plejera BR.

U mnie też są wymagające fronty i problem zamierzam rozwiązać poprzez ampli do kina domowego (ale już 9.1) i dobrej klasy i mocy wzmacniacz stereo na fronty kina domowego. Oczywiście ten wzmacniacz stereo musi móc pracować jako koncówka mocy dla amplitunera (z bardziej znanych to Musical Fidelity, Primare, Plinius, Krell).

A tego Arcama to trzeba zobaczyć, wiele firm brytyjskich już jest zadomowiona w Chinach. Z drugiej strony nie jestem do końca pewien,czy produkty renomowanych firm z Chin mają gorszą jakość niż np, produkty z Belgii albo Grecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i rady

Jak rozumiem w takim układzie sygnał sygnał idzie przez ampli do lampy przez preouty

Testowaliśmy te kolumny na nieco słabszej lampie 2x60W i , co wprawiło mnie w szczere zdziwienie kolumny zagrały, stąd mogę ostrożnie założyć że lampa 2x80w będzie OK.

Na układ procesor i koncówka mocy na razie mnie nie stać. Ogładałem koncówkę mocy NAD T975.

Fajna rzecz ale 10kz plus procesor to ok 18-20kz . Nie da rady. Ampli muszę zamknąc w 10kz (obojętnie czy sam ampli czy procesor plus koncówka mocy )

Będę jeszcze szukał czegoś używanego ale takich rzeczy w miarę nowych z HDMI ludzie się nie pozbywają. Wręcz jak się pozbywają to jest to dosć podejrzane:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zaoszczędzić na wzmacniacz to proszę:

OPPO BDP-83 za 669 EUR z wysyłką:OPPO

OPPO BDP-83SE za 1009 EUR :OPPO_SE

Obie wersje są już po przeróbce na multiregion

Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany wersją se która kosztuje ok 4kz na ebayu

Ponieważ sprzęt musi być fakturę dlatego i tak zakup w cinematic za 5kz się raczej oplaca.

Po drugie nie mam żadnego doświadczeia jak takie sprzety sprowadza się z innych krajów EU.

Własnie dziś zobaczyłem w newsach onkyo bdp 807 z tym samym procesorem wy=izyjnym jak oppo

(anchor bay ) z analogowymi wyjściami 7.1 za ok 3kz

Podrąże temat bo wygląda to nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przebijam

oppo 83 za 557 euro http://www.livingcinema.nl/catalog/oppo-bd...ayer-p-467.html

oppo 83se za 819 euro http://www.livingcinema.nl/catalog/oppo-bd...ayer-p-473.html

Do tego modyfikacja SPRZĘTOWA regionu 45 euro bez montażu lub z montażem 60euro. Nie zastanawiałeś się nad ONKYO ?

Onkyo bdp 807 na tym samym procesorze ale nie wiem jak z sekcją zasilania oraz C/A .Wydaje mi się ,że lepiej inwestować w dobre przetworniki bo to one graja a nie procesor. Polecam Oppo bdp83SE oraz Onkyo 805/905/906 które maja bardzo dobrą sekcje toru analogowego i mocowo też dają rady.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj spokojnie u Holendrów. To jest, chyba, najtańsza opcja w EU.

Dostaniesz od nich normalną fakturę VAT, którą możesz tak samo rozliczyć jak Polską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Onkyo bdp 807 na tym samym procesorze...

Chyba nie na tym samym... ;)

Oppo: ABT2010

Onkyo: ABT1020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie na tym samym... ;)

Oppo: ABT2010

Onkyo: ABT1020

Informacja z postu kolegi wotek100 w którym mówi o procesorze wizyjnym... nie sprawdziłem tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wotek, co do playera naprawdę rozpatrz philipsa bdp9500 - jego budowę, sekcję audio itp. Nie zachwalam tu bez podstawy. Z oppo porównania nie mam, ale gra mi to oprócz bluraya też i zwykłe stereo , zestaw ww bdp9500 + yamaha a-s2000 + b&w cm3 i zadziwia mnie ten cd po analogu. Nie ustępuje cd arcama za 5k pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips to b.dobra propozycja (no i znacznie tańsza) ale chyba pozostanę przy oppo.

Na temat tego onkyo bdp807 niewiele w internecie mozna przeczytać.

Mam pytanie na stronie polecanej przez Sebika (dziękuje!!!) jest opcja modyfikacji regionalnej za 60E lub 75

"The RS232 port is standard, but the RS232 modification option is meant for situation where an external controller can be connected to the serial port to control ALSO THE REGION CODE in house automation or pronto rf situations. So only in rare cases this is needed."

Czy mógłby mi ktoś z Kolegów wyjaśnić czy jest sens kupić tą modyfikację przez port RS 232 cokolwiek to "pronto rf" znaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo prob kontaktu telefonicznego i mailowego living cinema milczy nie odbierająć tel i nie odpisująć na maile

Trochę dziwne

WT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dryndnąłem do nich pod podany numer (+31-6-24652564) i przy pierwszej próbie odebrał pan mówiący po Angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja z opcją RS-232C pozwala na zmianę kodów poprzez interfejs RS-232C, w systemach sterowania i automatyki tzw inteligentnego domu lub przy pomocy programowalnych pilotów Pronto Philipsa. Jeśłi nie przewidujesz posiadania i używania jednego i / lub drugiego to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i światęłko w tunelu:-)

Ostatnio widze taka ofertę z dość atrakcyjna ceną

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=926624447

Jest to zestaw arcama AV

Pytanie do bardziej doświadczonych czy taki zestaw Arcam P1000 i avp700 ze "starymi" HDMI 1.1. jest interesująca ofertą, czy zacisnąć zęby i poczekać jak będzie mie stać na ampli arcam avr600

(nowoczesny pełen wodotrysków w tym hdmi 4x 1.3

Zaznaczam że pracowac toma z oppo , projektorem i cyfrą i ew kompem (b.rzadko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arcam avr600 jak dobrze poszukasz i podzwonisz dostaniesz go za 10k a co do Arcam P1000 i avp700 wypas :D . Moim zdaniem lepiej zagra jak arcam avr600 . Jak cie nie ineteresuja nowe formaty dzieku to poszukaj jeszcze yamszki z9 ale z tego co pamietam to jeszcze b.droga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...